Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   158 / 211
(#) (Felhasználó 122012) válasza twingo16v hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Megnéztem ... benne van alapból. (Voltage regulators !!!)
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2017
(#) twingo16v válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Szia!
Igen van benne, de nekem fektetett kép kellene, és csak álló van!
(#) ktamas66 válasza twingo16v hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Valahol már írtam, hogy a gyári oldalon rengeteg makro van. Rajzolni is gyorsan lehet.
(#) (Felhasználó 122012) válasza twingo16v hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Szia!
Ez volt a kérésed:
"Sziasztok! Layout6- hoz tud valaki adni nekem 7805F-hez makrót?" - ebben hol van az a szó, hogy "fektetett"?
(#) Hp41C válasza twingo16v hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Az a baj a fektetett beültetéssel, hogy a lábak hosszát mindenki a saját igényeire igazíthatja...
a 7805F a full-pack (teljesen szigetelt) kivitelű típusra utal.
(#) niedziela válasza twingo16v hozzászólására (») Aug 29, 2017 / 5
 
Nekem azt áruld el, ha gondot okoz 3db pad, meg 4db vonal meghúzása, akkor hogyan jutsz el a panelrajzolásig ? Ezen felül már várom a kétlábas alkatrészhez keresek makrót című hozzászólást.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2017
(#) (Felhasználó 122012) válasza niedziela hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2017
(#) Epu2 hozzászólása Szept 16, 2017 /
 
Üdv! Nekem ez a nyákterv gyanús. Ha valamelyikőtöknek van nagyobb gyakorlata, nézze már meg! Olyan érzésem van, mint ha a dil14-es fólia nem a fólia felőli volna, hanem negatív. Valahogy az egyes láb nekem nem stimmel. Az ic 741-es.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2017
(#) Alkotó válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 16, 2017 / 1
 
Az tervezői hozzáállás kérdése melyik oldal felől rajzolod a panelt. Az alkatrészek forgathatóak, tükrözhetőek, és itt a másik oldalra is áthelyezhetőek.
Ezzel együtt íratlan szabály, hogy minden esetben a top oldal felől rajzoljuk a nyák-tervet, és ehhez forgatjuk be jó irányba az alkatrészeket. Ezt a nézetet azért is célszerű betartani, mert ha többoldalas panel készül, akkor már a "rézoldal" távolról sem lenne egyértelmű meghatározás.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2017
(#) niedziela válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Ezt könnyel eldöntheted, mert a 6. láb GND, a 11. láb +U
Ha fentről nézed a panelt és minden más alkatrész bekötése helyes akkor igy jó.
(#) Pioneer válasza twingo16v hozzászólására (») Szept 16, 2017 / 2
 
Ezt soha nem fogom tudni megérteni, hogy miért kéregetnek az emberek alkatrész makrókat ehhez a roppant egyszerű programhoz. Bármilyen alkatrészt meg lehet rajzolni benne pillanatok alatt és ráadásul olyanra amilyen nekem tetszik.
Íme csak néhány példa.

sample.JPG
    
(#) Epu2 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Na ez érdekes. Kb 40 év alatt egyszer sem terveztem máshogy mint a fólia felüli nézet szerint.
Tehát ez a fólia rajz egy szép nagy semmi.
(#) Zoli_bácsi válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
- Teljesen stimmel. Engedelmeddel. Nyákot beültetés felől szokás tervezni. Aki fordítva csinálja, annak javaslom szokjon át a "jó" oldalra, mert a kis és nagy cégek is így terveznek. Ez a bevett szokás. Persze lehet fólia oldalról is tervezni, de az félreértésre, gyártási hibára ad okot.
(#) pjg válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 16, 2017 / 1
 
Ez így tökéletes. Szemléletmód változás kell részedről.
(#) steelbird válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Már rég elmúlt az a korszak, amikor közvetlenül a rézfóliára rajzoltuk tussal, filccel a vezetősávokat és abban a nézetben kellett gondolkodni.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2017
(#) Orbán József válasza steelbird hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Idézet:
„...közvetlenül a rézfóliára rajzoltuk tussal, filccel a vezetősávokat és abban a nézetben kellett gondolkodni.”

Valóban, jópár évtizeddel ezelőtt én is így csináltam.
Aztán jöttek a gépi tervezők és az van.
(#) Epu2 válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
A nyolcvanas években voltam a legaktívabb, majd 30 év szünet. Arra a pár évre, nem fogok beruházni, nem is tehetem és szemléletet váltani. A problémám megoldódott. Megtaláltam azt a gombot, mely a sablonokat megfordítja. Mivel csak feketében nyomtatok, mindegy, hogy kék, vagy zöld a salon. b CSak a méretarányokra kell figyelnem.
(#) niedziela válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Most is kézzel rajzolod meg ?
(#) Epu2 válasza niedziela hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Jobb híján igen. A nyáktervező a furatok miatt nagy segítség, főleg így, hogy már tudom, hogyan beszélhetem rá a fólia nézetre.
(#) elektroncso válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 17, 2017 / 1
 
Ahogy neked kényelmes, úgy csináld.
Én éveken keresztül rajzoltam alkoholos filccel a paneljeimet, mindig az alkatrész oldal felől terveztem, a SL4-ben is és papíron is. Utána tükröztem a paneltervet. Ha papíron terveztem akkor azon tükröztem, ha SL4-ben akkor nyomtatáskor. Forrasztási oldal felől csak akkor tervezek panelt, ha az alkatrészek is onnan vannak beültetve (pl. SMD). Bent a suliban is így tanítják, pedig papíron terveznek és alkoholos filccel rajzolnak. Ha minden igaz jövő szeptemberben vezetik be a sulinkon (SOSKN) a Sprint-Layout használatát. Ma már könnyen hozzáférhető lézernyomtató és műnyomó, lassan kikopik a kézi rajzolás. A tervek szerint a középiskola 2. osztályától már digitálisan fogják a diákok tervezni a paneleket. Elsőben meg még megtanulják papíron is megtervezni.
(#) Epu2 válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Van festék filcem, de gyakran alámaródik. Az alkoholossal végképp nem volt szerencsém. (hígított nitrót használok és "lúdtollat". Azok mindig vannak.) Néhány nyákért nem ruházok be. Különben sincs "kedvem". Rokiként inkább időm van. Oktatásban jó, ha a legmodernebbet (is) tanítják! Nekem a Layout újdonság. Már az is nagy fegyvertény, hogy sikerül használnom a lényeges részeit. Kihagytam több mint harminc évet és csak egy pár dolgot akarok megcsinálni.
(#) Epu2 válasza Pioneer hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
A méretek miatt.
(#) Pioneer válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
A méretek ott vannak az interneten. Még egy filléres ellenálláshoz is van pdf file. A legbiztosabb pedig az, hogy a kezembe veszem, és megmérem.
Pont a méretek miatt nem kéregetnék mindenféle alkatrészmakrókat.
(#) Ge Lee válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 18, 2017 / 1
 
A 80-as években nekünk is csőtollal meg nitróval tanították, mert nem nagyon volt más. Sokáig én is alulról terveztem a nyákot, de hidd el, sokkal könnyebb és ésszerűbb az alkatrészoldalról csinálni. Először nekem is fura volt, aztán rájöttem hogy mennyivel egyszerűbb. Beruházni sem feltétlenül kell, mert ha tudsz szerezni valahonnét műnyomó papírt, akkor ráteszed a rajzolatokat egy A4-esre amennyi csak ráfér, csinálsz belőle egy pdf fájlt, és a pdf-el meg a papírral elballagsz valahova (iroda, számtech bolt, akármi) és kinyomtatják neked. Rávasalod a nyákra, lemosod, és kimaratod.
Modernnek ez a folyamat még közel sem nevezhető, a modern az, amikor a szimulátor programban megrajzolod a kapcsolást, kipróbálod hogy rendesen működik-e, abból némi beavatkozással a program saját maga megtervezi a nyákot (ezt rögtön látod 3D-ben is), amit aztán vagy elkészítesz magad, vagy a kész fájlt továbbküldöd egy cégnek ahol megcsinálják neked, és postán visszaküldik a kész panelt.
(#) Epu2 válasza Pioneer hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
A mérettel meg is akadtam. A csatlakozókat 2,54 mm-es osztású tüskékkel akartam, (fogom is), megoldani, de nem találtam hozzá sablont, de nem is tudtam beállítani a programban. Vagy 2, vagy 3 milliméter.
(#) niedziela válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 18, 2017 / 1
 
Baloldalt a függőleges ikonsorban van a raszter, annak méretét tudod állítani.
Alapból 1.27mm , szóval 2db négyzet távolság a 2.54
(#) dsanya válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Bocs, hogy beleszólok! Van pár éve hogy nyák-ot kellett terveznem. A Sprint Layout állt a kezemre leghamarabb. Máshonnan megtudtam, hogy "vasalásos" technológiával egyszerűen lehet panelt készíteni, csak fénymásoló vagy lézernyomtató kell hozzá. És láss csodát, alkatrészoldali fóliarajz kellett hozzá, mert a vasaláskor ráfordítod a rajzot a panelre. Jól sikerült vasaláskor a papír ráragad a fóliára, nedvesen kell ledörgölni. Utána jöhet a filctoll de csak hibajavítónak, és profi kinézetű panelrajz lesz az eredmény! Javaslom kipróbálásra!
(#) niedziela válasza dsanya hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Idézet:
„És láss csodát, alkatrészoldali fóliarajz kellett hozzá,”

Ha normál egy-két oldalas panelről van szó akkor nem.
Egyoldalasnál felülről tervezel és nem tükrözöd a rajzot.
Kétoldalasnál pedig csak a top oldalt kel tükrözni.
(#) niedziela válasza dsanya hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Idézet:
„És láss csodát, alkatrészoldali fóliarajz kellett hozzá,”

Igen, na jól megzavarodtam
(#) mazso1988 hozzászólása Szept 25, 2017 /
 
Sziasztok.
Másnak is van frissítési problémája a magyar verziónál? Amióta az eredeti angol lefrissült a magyar nem hajlandó elindulni.
Következő: »»   158 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem