Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stroboszkóp
Lapozás: OK   120 / 122
(#) balazs8888 válasza Travolta hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
A hálózatról 1n4007 utána egy 68k ellenállás és megy a tirisztor anodjára és a gyujtokondira
(#) balazs8888 hozzászólása Dec 15, 2021 /
 
Ztr32 gyujtotrafo van benne ami primer oldalon 190v a Max és sec oldalon 6kV
(#) Travolta válasza balazs8888 hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Optocsatoló az jó? Attól tartok, hogy optó és triak nélkül nem is tesztelhető a működése. A fázishasítás miatt minden alkatelemrer szükség van. Bár ettől még a gyújtó kondira kéne a kb. 300V. Minden IC megkapja a megfelelő tápfeszt? Nem lehet valamelyik hibás?
Azok a Jack csatlakozók is eléggé kehesek. Ellenőrizni kéne, hogy a kapcsolós része rendesen ad-e kontaktot. Úgy látom ha nincs beledugva csatlakozó, akkor valamit átkapcsol az elektronikán.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2021
(#) dB_Thunder válasza balazs8888 hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Idézet:
„gyujtokondin már csak 80v”

Ez itt nem jó! Talán szivárog a gyújtó kondi?! Annak fel kellene töltenie minimum a tirisztor anódfeszültségére! Cseréld!

Ha nincs az áramkörben valami zener, akkor a gyújtókondinak bőven 200V fölé kellene töltődnie!
47-220nF 400V-os egyed szokott ebben a pozícióban lenni.
(#) Travolta válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Esetleg a gyújtó trafót is ellenőrizni lehetne, hogy helyes-e a beültetés.
Meg nem ártana letakarítani a panelt.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2021
(#) dB_Thunder válasza Travolta hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Gyári csak jó volt bekötve...nyákon nehéz elkötni, ha nem szimmetrikus a láb elrendezése...
Az a 80 V nagyon kevés!
(#) balazs8888 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
A gyujtokondit cseréltem legelőször. Tirisztor nélkul 130v t merek a kondin tirisztoral 72v. De a vezérlés tuti megy mivel halkan lehet hallani a trafó kattogasat. Van zener dióda hálózatról 1n4007 utána 2 felé agazik az egyik 68k és az megy a gyujtokondi és a tirisztor anodjára a másik fele 2 db párhuzamosan kötött 82k ellenállásra ami ugye 41k és utána van egy zener ami meg az opto collectorára megy.
(#) balazs8888 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Értem hogy kevés a 80v de ha mindent kiveszek és csak a diodat és a 68k ellenállást hagyom bent akkor is csak 130 v van...
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2021
(#) dB_Thunder válasza balazs8888 hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Idézet:
„Tirisztor nélkul 130v t merek a kondin tirisztoral 72v.”


Még mindig kevés!

Kapcsold ki a vezérlést! (Be nem kötött 6,3 jack dugót dugj be, akkor megáll)
Hogy legyen sok ideje töltődni a gyújtókondinak! El KELL érnie legalább a 200V-ot!!

Egyébként ezt a rész visszarajzolhatnád nekünk is, hátha valamit nem jól gondolok..
Általában nem szokott ilyen előfordulni, de...
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2021
(#) Patópali válasza balazs8888 hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Szia!
Ne ismerem a kapcsolást, csak egy ötlet. A nagy Gretz kocka diódái rendben vannak?
Kivéve meg kéne mérni a két 1µF kondikkal együtt.( Utóbbi kapacitás, szivárgás).
A Graetz fölötti kondit is ellenőrizd kapacitásra!
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2021
(#) dB_Thunder válasza Patópali hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Semmi köze a problémához! Segéd 690V megvan, tehát az általad említett kondik, köszönik jól vannak!

Elvileg a hidat mérte, de ezt már említettem neki én is...
(#) Patópali válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Azért ne harapd le a fejem csak ötlet volt.
Üdv.
(#) dB_Thunder válasza Patópali hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Nem eszek embert! Sörözzünk!
(#) balazs8888 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Graetz híd is jó
(#) Patópali válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Ha a kérdező nem rajzolja vissza, segítek a panelfotók és a kérdező leírása alapján. Ilyen egyszerű a gyújtó rész.
Amúgy a képek szerint szerintem az ellenállás értékek nem jól lettek beazonosítva. De lehet hogy a képen a színek torzultak.
Egyébként ok. Sörözzünk.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2021

Scan10001.JPG
    
(#) Patópali válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
A dióda után nem biztos,hogy 68k van. A rajzra csak a kérdező leírása alapján írtam rá, de a képeken szerintem más látszik.
(#) balazs8888 válasza Patópali hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Hamar lerajzoltam
(#) balazs8888 válasza Patópali hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Kivettem az ellenállást és mérésre is 68k
(#) dB_Thunder válasza balazs8888 hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Igen!
Általában ilyen egy gyújtó kör! (Pali rajza első ránézésre sántít, vagy csak én nem látom át.)

A rajz alapján belátható, hogyha van elég idő, akkor a 220nF kondi fel tud töltődni közel 320V-ra!
Mert a tirisztoron, és kondin sem folyhat folyamatosan szivárgó áram, ami feszültséget ejtene a 68kOhm-on.

Számoltam időállandót is ami szerint 0,014s alatt feltöltődik a kondi a 320V 63%-ra.. Ez persze nem igaz, mert lüktető feszültség tölti, ezért a valóság valahol 0,04s környéke lesz. Ez a 25Hz periódusidejével egyezik meg, tehát a maximális villogási sebességnél is van idő a töltésre.
A 63% meg kb 200V...

Tehát valaki, vagy valami hazudik ott a környéken!
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2021
(#) balazs8888 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Azon gondolkoztam nem e a zener dióda szivat (hatha van szivárgó áram és emiatt nem tud feltoltodni megfelelő feszültsége a kondi) mert azon csak 3.6V van. Ott durván 15v körül kellene lenni.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2021
(#) dB_Thunder válasza balazs8888 hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Jogos!

Mert a Zener, meg a párhuzamosan kapcsolt 2 ellenállás szünetekben pont kisüti a gyújtás kör kondiját, a 68k-on keresztül... De ennek nem kellene ennyire visszahatni..
Vedd ki azt a két párhuzamosan kötött ellenállást, úgy se akarjuk hogy gyújtson, lássuk hogy alakulnak úgy a feszültség értékek! Hátha...

Idézet:
„mert azon csak 3.6V van”

Egyébként igen, lehetne ott nagyobb fesz is, illetve én hiányolok a zenerrel párhuzamosan egy kondit, mondjuk elkót... Persze lehet nélküle élni...
(#) balazs8888 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
A 2 párhuzamosan kötött ellenállások értékei 2x 82k
(#) Patópali válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Valóban kissé sántít. Nem láttam jól a fólia rajzolatát és a tirisztor fordtíva lett berajzolva. Bocsánat. Balzs8888 rajza a jó. Ha a 220nF cserélve, szerintem
a zener hiba, tirisztor szivárgó áram lehet. Esetleg még az optó.
Én úgy próbálnám ki az áramkört, hogy a tirsztor nélkül az A-Közé tennék egy nyomógombot.feltöltött kondi mellett, ha villan valószínű3. mondat. Ha nem villan el a vakucső-
Trafó vagy cső hiba.
Szerintem.
Sok sikert a továbbiakhoz.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2021
(#) balazs8888 hozzászólása Dec 16, 2021 /
 
Az érdekes az hogy kipróbáltam tirisztor nélkul is csak 130v rá tölt de a legjobb hogy tirisztor nélkul A-K osszezár semmi villanás. Ugyan ez a gyári gyujtoval és egy új gyujtoval
(#) balazs8888 hozzászólása Dec 16, 2021 /
 
2 ellenállást kibillentve szépen fel is töltődik a kondi 300v ra. Úgyhogy zener... Csak a kérdés hány voltos.. Mivel smd
(#) Travolta válasza balazs8888 hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Szerintem nem túl kritikus. Ha van kéznél 5v1, kezd avval. 12v ig felmehetsz.
(#) dB_Thunder válasza Travolta hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Én az opto adatlapját nézném meg, mennyi feszültséget bír! Az alá mennék 5-10V-tal, és kész!
(#) balazs8888 hozzászólása Dec 16, 2021 /
 
Sajnos zener csere után se jó... Gondolok meg optocsatira
(#) balazs8888 válasza balazs8888 hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Vagy tirisztor
(#) dB_Thunder válasza balazs8888 hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Mekkora értékűt tettél bele?

Én már nem szivatnám magam ennyi ideig, elvágnám a nyákot a 68k előtt, és tennék be még 1 diódát, hogy a zener köre ne tudjon visszahatni.
Következő: »»   120 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem