Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   882 / 1121
(#) bbb válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Milyen virtualizációval csináltad? VirtualBox? VirtualPC? VMWare? Egyéb? Mennyi memóriát adtál neki? Mennyi processzorteljesítményt adtál neki? A kiegészítő virtualizációs szolgáltatásokat feltelepítetted bele?
(#) lelkes amatőr válasza bbb hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Windows Virtual PC-vel csinálom. Beállításokat hol találok hozzá?

virtual.jpg
    
(#) golem hozzászólása Ápr 29, 2020 /
 
Sziasztok!
Megleltem az operába a be épített keresőmotorokat ki cseréltem.
Még egy kérdés hogy ezt mért csinálja a böngésző hogy egyes web oldalakat le tilt.
mint pl a Hobbielektronikát 5-6 frissítés után be tölt az oldal de a címsor mellett ott egy sárga rész hogy le tiltott tartalom.
(#) veroka válasza golem hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Mert https protokollt használ az oldal. Végig kéne nézni a gép biztonsági tanusítványait, illetve a tanusítványtárat. Ezek kellenek a HTTPS-SSL protokollokhoz, ezzel tudod visszafejteni a titkosított tartalmakat (rettenetesen leegyszerűsítve persze a valós folyamatot).
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2020

https.jpg
    
(#) bbb válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Ezt a módot amúgy én sose próbáltam ki, a normálisabb virtualizációs technológiákat preferálom. Más fórumon is azt fogod találni, hogy inkább térj át mondjuk virtualbox-ra
(#) lelkes amatőr válasza bbb hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Kösz, a második link segített, kapott 1 Giga memóriát, most jobb lett.
(#) Udvari Zsombor válasza bbb hozzászólására (») Máj 1, 2020 1 /
 
Azt inkább nem javasonám. A VirtualBox-szal már volt szerencsém "jókat" szívni: az USB pendriveok felcsatolása piszok nehezen ment (általában nem is szokott sikerülni), ráadásul méha tálcai ikon nélkül aktiválta a háttérben a "beragadó billentyűk" funkciót a gazdagépen, ami piszok idegesítő tudott lenni (ráadásul csak a vezérlőpulton keresztül lehetett kikapcsolni)!
Inkább ajánlanám helyette a "VMware Workstation" programot. Ugyan a programot meg kellene venni (vagy "crack" kódot keresni hozzá a neten, de az nem valami szép dolog, izé...), viszont eddig nekem teljességgel probléma mentesen üzemel, bár Windowsos virtuális gép esetében nem bírja a "DOS-os képernyőméretet" (pl. Windows Millenium virtuális gépet "harcképtelenné" tudja tenni egy DOS-os játék teljes képernyős elindítása). Ezt leszámítva Windows XP virtuális géppel tökéletesen használható régebbi programok kompatibilitásához.
(#) bbb válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 1, 2020 / 3
 
Zsombi!

Az, hogy te szívsz valamivel, az nem releváns. Amennyi marhaságot összehordtál már itt eddig, bizonyítottad, hogy nem értesz hozzá. Ajánlasz itt törést - normális vagy? Köztudottan az egyik legnagyobb biztonsági rés a rendszerben. Igyekeztem eddig figyelmen kívül hagyni a hülyeségeid, de amikor engem próbálsz lehurrogni, akkor azt már pofátlannak tartom.
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
A VirtualBox tökéletesen működik. Az USB-t mindig át tudtam adni hiba nélkül (akár usb2 akár usb3)
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 1, 2020 / 1
 
Aki olyan szinten ért a számítástechnikához és máshoz is mint Te, az inkább szép csendben olvasgassa a fórumot, ne okítson ki másokat, hogy mit és hogyan kell tennie! A "vak vezet világtalant" tanácsaid csak összezavarják a kérdezőt.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2020
(#) lelkes amatőr válasza vargaf hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Engem nem tud összezavarni, már rég ignorálom minden *tanácsát*
(#) Szasza9668 hozzászólása Máj 3, 2020 /
 
Sziasztok!

Most olvasim, hogy van olyan, hogy mxm videó kártya.

Valaki elmondaná mi ez és mire való?
Hp elite 8200 usdt-be építeném be ha az intel hd2000 többet ér számottevően.

kKöszönöm!
(#) didyman válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
"Valaki elmondaná mi ez és mire való?"
Mobil PCI Expressz kártya. De ezt a Google is megmondta, szerintem. Azt komolyan kérdezed, hogy mire való?
"ha az intel hd2000 többet ér számottevően."
Ha a HD2000 többet ér, minek akarsz építeni bele másik VGA-t?
(#) Szasza9668 válasza didyman hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Lehet félre érthető voltam. A kérdésem arra irányul , miben különbözik egy sima pci-e kártyától és egy radeon hd 5450 kártya mivel job a hd2000-nél.
(#) antiktelefon válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Attól függ, milyen hardver van a kártyán. Az is pci-e, most nem tudom hányszoros, de a lábak száma alapján legalább 4x
Laptopokhoz tervezték, hogy a videókártya cserélhető legyen, de nem nagyon terjedt el, így szerintem jelentősen drágább egy azonos tudású mxm kártya, mint egy pci-e. Az adott kártya pci-e változata jó hűtéssel közel azonos tudású, mint az integrált, így nem nyernél vele sokat.
(#) vladcepes hozzászólása Máj 9, 2020 /
 
Sziasztok! Van egy gép amin a Windows 10 Home 32 bit van rajta, a kérdés az lenne hogy lehet ebből 64 bit-et csinálni úgy hogy minden maradjon meg rajta? Ha igen hogyan?, mivel?, vagy mit kellene hozzá frissíteni? Köszönöm a választ!
(#) villanyipi válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Szia!
Tudomásom szerint ez lehetetlen, ami a operációs rendszer particion van megy a levesbe, ha van külön particiod ments át minden menthetőt, ami telepítős és megvásárolt termék azt a megvett licenc-szel újra tudod rakni.
(#) vladcepes válasza villanyipi hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Szia! Köszi! Láttam valami videót YouTube - n és úgy gondoltam inkább megkérdem mert én sem hiszem hogy újra telepítés nélkül menne.
(#) villanyipi válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Arra kell ügyelni hogy biztos legyen alapszoftvereknek 64 bites verziója különben huncutkodni kell nem keveset vele
(#) antikzsolt válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Ne várj csodát a plusz ram menyiségtől. Tegyél fel helyette linuxot. Kisebb gépigény stabilabb gyorsabb. Kb 5 évet nyertem a gépvásárlásig. Addigra tényleg elavult lesz ez a gép.
(#) vladcepes válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Most 8Gb Ram van benne. Lányom gépe, nem fog Linux- ozni. Raktam fel egy programot és nem ment, akkor néztem hogy 32 bites a Win 10, a progi meg a 64bit-et követelte.
(#) Doky586 válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 10, 2020 / 1
 
Idézet:
„Most 8Gb Ram van benne ... 32 bit van rajta”

Ha újratelepíted tisztán x64 winnel, kapásból dupla annyi ramod lesz 0 Ft-ért.. (Link)
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2020
(#) bbb válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Berakod a 64bites win10 telepítőt és telepítéskor azt mondod neki "frissítés", ekkor nagyjából mindened meg fog maradni és 64 bites lesz az új rendszered.
S, hogy mitől lesz hirtelen dupla annyi memória a gépben? Nem lesz, viszont a rendszer az összesen kezelt (rendszer, videokari, virtuális) 4 helyett mind a 8-at fogja használni, mert meg fogja tudni címezni.
(#) Epu2 válasza bbb hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Ha jól rémlik, a W7 pro, egy beállítás után tud kezelni több RAM-ot.
(#) vladcepes hozzászólása Máj 10, 2020 /
 
Köszönöm az infókat!
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Máj 10, 2020 /
 
Mitől lehet az, hogy egy gép a hátlapi dugdosás (egér, USB) miatt egyszerűen kikapcsol? Már nem merünk a gép hátuljába bekapcsolt állapotban USB-t sem dugni, nehogy kikappcsoljon!
(#) Epu2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Táp dugó kontakt, illetve bedugási hiba?
(#) vladcepes hozzászólása Máj 10, 2020 /
 
Sziasztok! A rufus al csináltam meg a Boot oldható pendrivot. Telepítésnél ez a hibaüzenet van. Valamit nem jól csináltam?
A Rufus nál MBR partíció séma UEFI-s t választottam és NTFS t
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Most jó Létezik azért mert a 3.0 ba volt bedugva?
(#) Tomi20 válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Igen, mert a 3.0-s USB-hez külön driver kellene.
Következő: »»   882 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem