Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   881 / 1121
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Egy leállítás és másnapi gépindítás miért nem elég neki? Teljesen elzavarni pedig nem lehet, a legmagasabb lehetőség a "következő évezredben" (aminek értelmét sem látom), olyan pedig nincs, hogy "soha".
(#) villanyipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 26, 2020 1 /
 
Sok program az újraindítás pillanatában miután a memóriák és a gyorsítótár kiürült el kezd írni az aktív(ekkor már inaktív) file-okba, lásd windows frissítés folyamatban ...100% gép kikapcsol, és-vagy újraindul.Eléggé alap informatika talán az általánosban is említik.Te kikapcsolod a gépet lelőve azt az amúgy se túl hasznos programot nem tudja átírni a file-okat és továbbra is ezt várja.Te se lennél boldog ha este szomjas lennél kérnél inni és ehelyett rád zárják a szobaajtót.
(#) Profisixx hozzászólása Ápr 27, 2020 /
 
Jó reggelt! Néhány web oldalon a képek nem töltődnek be, illetve nem tudom megnyitni, csak egy picike ikont látok, de más semmi. Egy másik gépre frissen telepített Win 7 operációs rendszerről van szó, web hely információknál a képek megjelenítése , bekapcsolva (alapértelmezett)
Mi lehet a gond,valamit nem jól állítottam be esetleg?

hiba.jpg
    
(#) Udvari Zsombor válasza villanyipi hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Persze hogy nem engedem újraindulni ha olyankor jön elő mikor éppen pár dolog meg van nyitva... Emiatt nem töltök be újra mindent, ha a dolog elhalasztása nem zavarja azt, amit épen csinálok. Viszont eddig még nem sikerült olyankorra időzítenie, amikor zavarás nélkül újraindíthattam volna a gépemet.
(#) Ktulu válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Töröld a historyt, sütiket. Más böngészővel próbáltad?
(#) didyman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Mert a Windows 10 esetében a leállítás+elindítás közel sem egyenlő az újraindítással. A gyors indítás oltárán feláldozták az ésszerűséget, leállítás során a rendszermag, benne sok működési állapottal hibernálásra kerül. Ezért akar az Avast újraindítani.
(#) didyman válasza villanyipi hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Bocs, de ez így nem igaz. Semmi különbség nincs egy hagyományos leállítás-elindítás és egy újraindítás között. A W10 óta van ismét, lásd előző.
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Ki kell kapcsolni a gyorsindítást. (kép)
(#) antiktelefon válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Ki ne kapcsoltasd, mert ha HDD-je van, holnap írni fog, hogy lassú a gép indítása. Lefaragott win10 azért is jó ősi c2d is gépekre, mert leállás helyett csak hibernál így nem tart baromi sokáig az indítás (persze ha hagyod frissíteni, órákig elpörög )
(#) Doky586 válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Akkor majd adok neki új tanácsot SSD vételhez, mert ott teljesen felesleges.
(#) villanyipi válasza didyman hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Őszinte legyek nem néztem előzményt,mily oprendszerről van szó, és bár van igazság abban amit írtál de pl az avas szalonna igen is maga szeret újra indítást kérni ez van, noha a windows saját tűzfala is többet ér nála
(#) Epu2 válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
De ha azt nem is, akkor a Windows/prefetch mappa tatalmát, amit enged. Ebben tárolgatja, hogy mit, mikor, minek töltsön be. A win 7 ben végleg is kilehet kapcsolni, de azt inkább SSD-nél javaslom.
(#) villanyipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Ez akkora ostobaság mint papagájra rábízni hogy kergesse ki a szomszéd macskát, leállítás előtt megnyitod az avastot ott lesz hogy az újra indítási igénye elfogadod és megcsinálja magától.
(#) Profisixx válasza Ktulu hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Jó reggelt! Mindet töröltem, böngészési előzményt, sütiket,semmi változás, csak pici ikonok jelennek meg a fotók helyén, vagy még az sem, illetve időnként értelmezhetetlen betű összevisszaságokban (1. melléklet) jeleníti meg a fotó képaláírást. Másik böngészővel nem próbáltam, ezt a böngészőt szeretném használni
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2020
(#) didyman válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Azért próbáld már ki másikkal, legyen róla fogalmunk mégis, hogy ez a böngésző baja, vagy a megjelenítésé (videokártya). Meg mesélhetnél a gépről, alkatrészeiről, gondolom, nem új masina, illesztők rendben fel vannak rakva? Autószerelő sem ad könnyen tanácsot, amíg nem tudja, milyen autó.
(#) villanyipi válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Ha ragaszkodsz a chrome-hoz nézd meg manuálisan, nincs-e frissítés hozzá, bár ha jól tippelek window7 van fent, így lehet újra telepítés fog segíteni, esetleg olyan verzió kézi telepítése ami tuti kompatibilis, amíg ilyeneket nem közölsz velünk hogy oprendszer verzió és egyebek ennél több infót nem tudok adni.
(#) Profisixx válasza villanyipi hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Bocsi, de korábban már megadtam ezeket az adatokat,kicsit feljebb láthatod
(#) Profisixx válasza didyman hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Firefox-szal működik rendben. Most mi a teendő?
(#) Profisixx hozzászólása Ápr 28, 2020 /
 
A Chrome a legfrissebb verzió, 81.0.4044.129 - 64 bites

Nvidia Geforce GT 240 64 bites videokártya. Illesztő programok rendben
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2020
(#) villanyipi válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Ezek szerint azon átsiklottam, viszont volt egy verzió a chrom.ban pontosan ezeket tette de javították, egyenlőre újra telepítést tudok javasolni, esetleg ha vannak kiegészítők azok törlése után egy helyreállítás.
Szerettem én is a chrome-ot de előjön idővel rengeteg bosszantó dolog, lassulás ilyesmi megjelenítési gondok, de ezek újra telepítésnél megjavulnak, ha sok tárolt dolog van az importálható fox-ban majd telepítés után a chrome-ba vissza.
Egy próbát mind kettő lehetőség megér.
Szerintem ha vga hiba kizárható nem pixelesen hullik szét a kép ha jól látom, esetleg egy mallware ellenőrzés sem árthat meg.
(#) Udvari Zsombor válasza didyman hozzászólására (») Ápr 28, 2020 / 1
 
Nem Win10, hanem Win8.1 van a gépemen! A 10-est "bottal se piszkálnám" amíg lehetséges!
Legközelebb, ha nem akkor jön elő mikor éppen csinálok valamit, akkor hagyni fogom újraindulni, hogy végre megnyugodjon.
(#) Udvari Zsombor válasza villanyipi hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Jogos.
(#) Profisixx válasza villanyipi hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Köszi a segítséget, de az az érdekes,hogy ilyen probléma korábban Win XP-vel sosem volt. Meglátjuk, újra telepítem. Köszi.
(#) Epu2 válasza villanyipi hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Soha nem volt, nem van problémám a Chrome-mal. Valahol be lehet állítani, a képek megjelenését, de nem emlékszem hol.
(#) villanyipi válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Soha ne mond hogy soha
Tapasztalataim írtam, közel 2 éve váltottam át foxra, amíg w7 volt ezen a gépen volt egy időszak amikor széthullott lapok, egybe mosott szövegek voltak mindenfelé, és nem csak nálam hanem kb 10 ismerősöm nyaggatott vele, akkor utána olvastam a chrome maga egy fórumon írt a hibáról rá kb 1 hétre kidobott egy javítást és el is tűnt.
Te vélhetően szerencsés voltál és az a frissítés kimaradt vagy nem érezted a hibát de volt és elmúlt ezen kár elmélkedni, vitázni meg főleg nem akarok róla.
(#) Ge Lee válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Jó neked, nekem már 1 éve folyamatosan gondom van vele a laptopomon, előtte nem volt. Akkor jött egy frissítés, azóta már a böngészés is művészet, úgy belassult. Van hogy 20 másodperc mire rendesen be tud tölteni egy oldalt, addig csak "homokórázik". És bármit csinálok vele, nem tudom visszarakni a régebbi verziót, mert hiába próbálok helyből telepíteni úgy szedi le a hozzávalókat, egyből látja hogy régebbi, és mire feltelepül már ismét a legújabb verzió fogad. Legalább hagyták volna meg a felhasználónak a választás lehetőségét, hogy akarja-e a "jobbat"...
(#) FAZ1 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Hasonlókban utazom én is!
Windows 7-et használok, és némely weboldalaknál felugrik nekem a képmező felső szélén egy élénksárga csíkban az, hogy valami másik futó program belassítja a gépemet, és felteszi hozzá a kérdést - leállítsa - IGEN/NEM?
De mire én felocsúdok - és persze le szeretném állítani, akkorra gyorsan eltűnik. Így aztán én sohasem tudom meg, mi lehet az egyáltalán?
Hogyan lehetne megnézni egy általában internetezős gépen, hogy éppen mik mennek a látható kép (és a használt weboldalon) azon felül - pl. alatta még láthatatlanul a háttérben? Meg PERSZE - hogy a gép működéshez egyáltalán szükség van-e rájuk?
Mert ha nem - nos akkor én nagyon gyorsan leállítanám.

Mert persze a memóriát is zabálja ...
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Ctrl shift esc, az rögtön felhozza a feladatkezelőt.
De ha Firefoxban ugrik ez fel, fent egy keskeny sávban, akkor valószínűleg nincs elég szabad CPU vagy RAM az oldal betöltéséhez. Régebbi, vagy gyenge gépeknél nem ritka.
Illetve vannak kedves bányászó oldalak is, valamelyik képfeltöltős oldal is ilyen, de az újabb Firefox már egész jól blokkolja ezeket.
Chromeban meg van külön beépített feladatkezelő is, de az emlékeim szerint nem sárga sávban dobálta ezt az üzenetet.
(#) didyman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Tök mindegy, ugyanolyan módon működik annak is a rendszerindítása-leállítása.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Ápr 29, 2020 /
 
Üdv,
Win7 alá telepített Virtual gépen XP-t raktam fel, de kegyetlen lassan tölt be programokat.
Mit ronthattam el illetve hol-mit kell állítani rajta? Az XP 100 Gigás üres particíón van.
A Win7 gép Intel Quad 2.6Ghz proc, 8G memória, tehát nem a leggyengébb konfig.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2020
Következő: »»   881 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem