Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   889 / 1121
(#) Epu2 hozzászólása Jún 16, 2020 /
 
Üdv! Nem hiba, de furcsa. A gépemen van egy swap fájl. Úgy tartja az internet, hogy kell és lapozó fájl, a memória tehermentesítése miatt. Elhiszem. Mást is elhiszek. Ha így van, miért van lapozó fájl is?
(#) Skori válasza Gombszem hozzászólására (») Jún 16, 2020 /
 
Ügyes program lehet. Anno GRUB4DOS-al oldottam meg ugyanezt (kevesebb mint 1Mbyte). Annyira bevált a pendrájv, hogy azóta már az asztali PC-m is ezzel a kis programmal bootol. Ki tudom választani az oprendszert (win/linux) és van egy rakás ISO fájl is az SSD egyik particióján, amiről Live linux DVD-k, Hirens's boot DVD/CD és hasonlók indíthatók. Így ezek kapásból kéznél vannak, pendrájv sem feltétlenül kell hozzá. Grafikus módban is indulhat, bár pendrájv esetében nem érdemes kezdőképet töltögetni szerintem.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2020
(#) vladcepes hozzászólása Jún 17, 2020 /
 
Sziasztok! Van egy HP DV-6700 as laptop. Bekapcsolás után el kezd pörögni a ventilátor mint állat,és kikapcsolásig ezt műveli. Szétszedtem,kipucoltam a ventilátort is meg az üregeknél is.(nem sok kosz volt benne-reméltem csak ez a baja),újra pasztáztam a procit is,újra raktam a Windowst is. Szerintetek mitől pöröghet mint állat a leállításig?
UI: nincsenek programok telepítve.
(#) Skori hozzászólása Jún 17, 2020 /
 
Vagy magasnak érzékeli a hőmérsékletet, kosz elvileg már kizárva, hőmérő hiba is lehet, vagy a bios setupban van elállítva valami. Ha megnézed a setupban a mekkora hőmérsékleteket jelez ki? Normál értékek vannak? Az is lehet, hogy a venti forudulatszám érzékelése nem megy, és azért pörgeti mert alacsonynak érzékeli a fordulatszámot. Némelyik alaplap biosában ez is megnézhető.
(#) Kovidivi válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
Vagy "elszökött" a vákuum a hőcsövedből.
(#) vladcepes válasza Skori hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
Köszönöm! Holnap megpróbálom megkukkolni,most nem vagyok az a gép előtt. "a venti fordulatszám érzékelése" az az alaplapon méri valami?,vagy a ventilátor(ba)nál van valahol?
(#) vladcepes válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
Ha a venti a bűnös,vagy a hőcsö,még lehet szerencsém is lenne mert van otthon két hűtőm csövestől.
Még egy kérdés. A Táp bemeneténél kipurcant ha jol látom egy Dióda. Dioda Milyennel tudnám azt helyettesíteni? Nem találtam kapcsolási rajzot.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2020
(#) Skori válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
Ha a ventinek kettőnél több kivezetése van, akkor az ad egy fordulatszám jelet az alaplapnak.
Ha hőcső hiba, akkor is látszana a szokásosnál magasabb hőmérséklet a hűtés ellenére is.
Próbálj képet keresni másik ilyen alaplapról amin esetleg sértetlenül látszanak azok az alkatrészek, amelyek a tieden sérültek.
(#) Gombszem válasza Epu2 hozzászólására (») Jún 19, 2020 / 1
 
A kiválasztott rendszerű bootolás után felugrik a Ventoy ablak, benne az összes bemásolt ISO fájlnév. Rá kell menni a kiválasztottra, és Enter. Onnantól olyan, mintha innen bootolt volna a gép. De ezt röviden már leírtam:

Idézet:
„... A Ventoy ablakban kiválasztható a futtatandó ISO fájl. Ezután minden ugyanaz, mintha hagyományos ISO bootolás futna.”
(#) villanyipi válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Találtam neked egy képet az áramkörről bár én bármilyen szoftverrel nagyítottam sima fekete téglalapot kaptam azért odaadom hátha ügyesebb vagy.

kép2.jpg
    
(#) golem hozzászólása Jún 20, 2020 /
 
Sziasztok!
Nem tudom hogy mi lett ezzel a nagy videó megosztóval ezt a hiba üzenetet kapom:A böngésződ jelenleg az elérhető videoformátumok egyikét sem ismeri fel.
Ide kattintva megtekintheted a HTML5-videókkal kapcsolatos gyakori kérdéseket..
hiába klikelek oda azt a választ írja hogy naprakész a böngészőm.
(#) vladcepes válasza villanyipi hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Köszönöm! Hát hiába nagyitok rá, nem látszik semmi. Attól tartok hogy ha a kezembe kerülne egy rendes, azon sem látszana érték. Nem tudom hogy lehetne megtudni az értékét.
(#) Doky586 válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Milyen értéket kerestek egy Diódán..?
(#) villanyipi válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Én nem szoktam megijedni ha tudom az áram terhelhetőséget, nem hoz tűzbe 2-3 A egyenáram de egy 1 A-es diódát már talán mégis feltüzel.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2020
(#) pittti válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Egy dióda (fontos) tulajdonságai:

Max. feszültség
Max áramerősség
Záró (nyitó) irányú ellenállás
Gyorsaság

Ezeket bizony nem árt ismerni, mielőtt beépíted valahová...
(#) Kovidivi válasza pittti hozzászólására (») Jún 21, 2020 / 1
 
Doky586 arra akart utalni, hogy ebben a tokozásban nem nagyon kapsz több A-es diódát, a max. feszültség pedig tippelhető, és lehet venni diódát 100-200V-ra is fillérekért, a gyorsaságra: a gyors dióda mindig berakható a lassú helyett, tehát gyorsat kell berakni. Más infóra (szerintem) nincs szükség. De ha az ember nagyon nem biztos magában, bevezetékez oda egy 200V 4A-es shottky-t...
A másik, hogy ha elszállt a dióda, akkor vagy elötte, vagy utána is elszállhatott néhány alkatrész. Szóval önmagában a dióda csere még nem biztos, hogy teljes javítás (sőt...)!
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2020
(#) Kari55 hozzászólása Jún 21, 2020 /
 
Sziasztok.

Akadt egy kis bibi az arduino.ide programommal. A mellékleten lévő kezdőképernyő pár másodperc után eltűnik, és vége, nem indul a program. Akár a parancsikonnal, akár egy *.ide fájlból indítom, ugyanaz a jelenség. Már újratelepítés is meg volt.

Mitől van ez. és mit tehetnék, hogy működésre bírjam?
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2020

Image 2.jpg
    
(#) antikzsolt hozzászólása Jún 21, 2020 /
 
Linuxban hogy tudok létrehozni win7 telepítő lemezt. Vissza kellene váltanom win7 re.
(#) Epu2 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Azt hiszem ennek van Linuxos változata is. Talán tudja. ventoy
(#) antikzsolt válasza Epu2 hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Egyik sem
Most bántam meg hogy a windowsos telepítőre tettem a linuxot.
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Gondolom Linux alatt is tudsz DVD-t írni iso-ból egyszerűen..
(#) antikzsolt válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
2 dolgo hiányzik. Lemez és író. De megoldottam. Virtualizáltam egy win7 et. Ma már nem de holnap elkészítem a telepítőlemezt és felteszem egy merevlemezre.
(#) Hx-2 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Csinálj egy GRUB-ot az majd felismeri a telepített rendszereket és induláskor kiírja mik vannak fent Te meg csak kiválasztod, Enter és már fut is!
(#) Gombszem hozzászólása Jún 22, 2020 /
 
Van egy új Win10/64 2004 telepítésem. A gépben van egy SATA fiókba beépített 1 TB Samsung merevlemez. Ha a kis kapcsolóval bekapcsolom, nem mutatja a fájlkezelőben vagy a Sajátgép > Kezelés-ben, de látja az eltávolításban.

Volt másik Win10 telepítésem ott mindig jó volt. Egy másik telepítésnél egy újraindítás után megjelent, és onnantól jó volt. A Win7-nél simán megy minden esetben. A Samsung merevlemezt a Hard Disk Sentinel 100%-nak mutatja.
Az első képen azért nem látszik az USB drive, mert kihúztam (hátha akkor jó lesz, de nem)

Mi lehet ez?
(#) Hx-2 válasza Gombszem hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Az 1T-ás slave -nak van allítva?
(#) vladcepes válasza villanyipi hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Akkor mit kell megnéznem? Úgy emlékszem azt írja a Hp hátlapján hogy 19V 4A. Akkor milyen diódát rakjak oda? Ha jól emlékszem a két szálnál mértem is 19V-ot,lehet hogy a dióda az USB-hez megy? Lehet hülye a kérdés.

1.jpg
    
(#) Doky586 válasza Gombszem hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Cipőt a cipőboltban, lemezt a lemezkezelőben kéne nézned.
Ott adj neki betűjelet hogy a filekezelő is lássa..
(#) antikzsolt válasza Hx-2 hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Ezen a linuxon nem bírok létrehozni semmit már. Mert valami hibával kiáll állandóan. Még a telepité pendrive sem lehet létrehozni nem hogy másik rendszert.
(#) Epu2 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Marad valamelyik live CD. Esetleg a haver megcsinálja a laptopján.
(#) Gombszem válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Idézet:
„Cipőt a cipőboltban, lemezt a lemezkezelőben kéne nézned.”

Mint írtam, néztem ott. Sőt elsőnek ott kezdtem. De ha nem látszik, nevet sem lehet neki adni. Csak az Eltávolítás-bán látszik, de ott is csak eltávolítani lehet. Több opciót nem ajánl fel.
Következő: »»   889 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem