Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   901 / 1121
(#) Joe_001 válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Szia!
A Biosba nagyon nem tudok belemenni, A pwd hiányzik. Viszont a felhőt letöröltem, visszaállítás, defendernél még volt egy, amit karanténba raktam, majd holnap meglátjuk.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2020
(#) antiktelefon válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Ha már könnyű telepítés, nem kell másik gépre a microsoft hulladék, nagy media creation toolját felrakni, ami csomó mappát hagy hátra, csak leszeded isoban, és Rufussal vagy lemezíróval megírod
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2020

win.png
    
(#) Joe_001 válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Csak install lesz belőle!
(#) Doky586 válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
UEFI-s géphez csak egy totál sima file-másolás az egész bármelyik filekezelőben.
Bővebben: Link

(csak valamiért az emberek jobban szeretnek minden másoláshoz külön programot használni)
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2020
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Szept 12, 2020 /
 
Nektek is azt csinálja a Youtube, hogy ha új fülön nyitok meg videót, akkor nem jegyzi meg a hangerőt és 100%-on bömbölve indul?
A mai napon kezdte el ezt csinálni, egyszerűen nem jegyzi meg a beállított hangerőszintet.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2020
(#) attika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Hibátlanul működik ahogy szinte mindig is.
(#) Udvari Zsombor válasza attika hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Érdekes... Nálam a Youtube nem jegyzi meg a hangerőszintet, vagyis egy video mellett elég rányomnom egy másik videóra, hogy "megnyitás új fülön" és azonnal 100% hangerővel tölt be. Eddig nem csinálta, ma kezdte.
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Nálad mindig egyedi problémák vannak, amiket legjobban te tudsz megoldani. Nulla támpontot adsz, nem mondasz böngészőt, hoyg próbáltad-e másikban, stb. Így esélytelen bármi hasznos tanácsot adni. Univerzális tipp: töröld a cookiekat.
(#) Epu2 hozzászólása Szept 14, 2020 /
 
Szenilis lett a Win 10. Májusi akciók értesítéseit dobta fel az imént. Már megint mint csinál a M$ és minek gyűjti az adatokat?
(#) krauszkrisztian14 válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Szept 14, 2020 /
 
Üdv!
Ezóta a működő fogalatokban is crash-elnek a játékok és a Windows kékhalált kap rendszeresen.
Lehet a ramokkal van baj?
(#) krauszkrisztian14 hozzászólása Szept 14, 2020 /
 
Mostmár csak az A2-es csatornában megy tökéletesenca memória. Egyedül az A1-esben nem megy, csak ha mellette van a másik modul, akkor is egy idő után kékhalál a vége...
(#) antiktelefon válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Szept 14, 2020 /
 
Hi, Budán Délinel tudok teszt lapot és procit adni. De lap hibát remélj
(#) mugab hozzászólása Szept 14, 2020 /
 
Sziasztok!

Lehet hülye kérdés, de XP javító telepítés után korrekt azonosítót megadva, a végén az aktiválás most-ot választva elvileg internetkapcsolattal, nem történik semmi csak az xp háttér üresen látszik.
Úgy tudom, hogy az sms-es aktiválás már nem működik, hogy tudom működésre bírni a gépet?
(#) Epu2 válasza mugab hozzászólására (») Szept 14, 2020 /
 
Nem kell aktiválni.
(#) mugab válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 14, 2020 /
 
Ok, de azt hogy érem el, hogy ne kérje?
(#) Doky586 válasza mugab hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Azt hallottam hogy XP-t már nem lehet aktiválni. (mert lekapcsolta a MS az aktiválószervereket).
Kizárólag creckelni lehet. (még ha akkoriban pénzért vetted is)
(#) Epu2 válasza mugab hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Telepítés végén van lehetőség választani, aktíválja-e. Nem, vagy nem online vagy hasonló.
(#) mugab válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Igen, de akkor csak 30 napig működik...
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Megoldódott magától. Egyetlen napig idegesített, másnapra ismét jó volt.
(#) Epu2 válasza mugab hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Nekem ezzel soha nem volt gondom. Sp1 es telepítőm volt és tudtam úgy telepíteni, hogy ne hisztizzen.
(#) Tomi94 hozzászólása Szept 22, 2020 /
 
Sziasztok!

IRQ beállításhoz köszönettel fogadnék útmutatást, gyakorlati tippeket, ha valaki tud itt ilyet Elméleti szinten tudom, mit csinál, de semmi támpontot nem tudok a beállításához..

Ez egy elég régi Asus P4SD alaplap, amin Windows 2000-et futtatok (netkapcsolat nélkül persze, viszont egy régi LPT-portos műszer miatt ez kell). Meg ha már van benne hely, raktam bele korabeli PCI hangkártyát és tunert is, kazetta és VHS digitalizálás céljára, szóval eléggé meg van pakolva a lap, de hát elvben azért van rajta annyi foglalat..

Nos, tulajdonképp megy a gép, nem fagy, de bizonyos dolgok furcsán működnek benne.
- Egyrészt, a külső hangkártya (Sound Blaster PCI128) inkább rontott, mint javított a hangminőségen. Nem zajos ugyan, mint az alaplapi, cserébe a felvétel visszajátszásakor teljesen elrontja a térhatást-hangszínt, s más forrású tömörítetlen wav fájlok lejátszásakor is úgy szól, mintha nem 16 biten menne, vagy egy 128 kbps mp3-fájlt hallgatnék.
- (Még ez lenne a legkevesebb, de talán ennek is lehet hozzá köze.) A tuner gyári programján, ha rádiót hallgatok, adókon rendben van, viszont azok közt nem a szokásos súgó FM-zaj van, hanem valami nyekergő-visító gerjedésszerű zaj.
- Van egy 30 GB-os HDD a rendszernek IDE csatlakozón, de már van két SATA-csatlakozó is a lapon. Erre rádugtam egy 160-as lemezt, amin archivált lemezfelvételek vannak. USB foglalatba egy 8 GB-os pendrive, erre akartam másolni a SATA-s lemezről. Iszonyú lassan ment (egy zenei album - kb. 500 MB wav fájl - kb. 15-20 perc alatt jutott át), és közben folyamatosan ingadozott a kiírt várható idő is (10-60 perc között). Ha viszont a SATA-s lemezről előbb lemásoltam az asztalra (ami ugye a másik HDD-n van), akkor kb. 5-10 mp alatt átment, majd onnan áthelyezni a pendrive szintén nem volt több 1-2 percnél.

Ezek alapján, főleg az utolsó miatt úgy tűnik, mintha ütköznének dolgok.. És, úgy néz ki, a BIOS is ezt mondja:
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2020
(#) Tomi94 válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Aki ma XP-t akar telepíteni, szerintem egy Professional változattal jobban jár. (Még jobb, ha SP3-ig integrálva vannak a frissítések, de akár olyat is találni, amin az azt követőek is benne vannak a telepítési állományokban.) Ott csak a CD-kulcsot kell emlékeim szerint megadni telepítéskor, de az legalábbis biztos, hogy nincs online aktiválási kényszer.
(#) Epu2 válasza Tomi94 hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Üdv! Ez nem engem érintett. Ezeket tudom. Több féle hazai Xp-m van ami ezeket tudja, de más nagyon eltérő gépre. Azok más az örökfelhő byite-jeit kergetik. Egy fórumtársunk küzdött a telepítéssel és minden áron aktiválni akarta.
(#) Epu2 válasza Tomi94 hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Csak mellesleg. Nem terheled túl a gépedet? Sok a feladat és kapkod ide-oda. Ráadásul Pata és kicsi lemezen van a rendszer, ami önmagában is elég lassú. HA összeakadna az IRQ már rég sikoltozna a gép.
(#) Tomi94 válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Annyira azért nem kéne internet nélkül ennek gyengének lennie (P4 2,6 GHz - 512 MB DDR-400 RAM - nVidia FX5500), ettől gyengébb géppel is vettünk át DVD-re videokameráról anno példának okáért. Természetesen PATA-csatlakozós lemezekkel használva (más nem is volt azon a lapon), és XP-vel. Legalább a hangnak normálisan kéne működnie, ha csak nem maga a használtan vett kártya hibás.

30 GB-os a HDD, ebből kb. 4 van felhasználva. Nem kevés ott a hely, nem 2020-as programokkal akarom használni (arra van modern többmagos gépem Win10-zel), hanem olyanokkal, amik annak idején is működtek ilyeneken. Érzésre, ha mondjuk kattintok a Dokumentumokra, vagy a hangfelvevő programra, hamarabb megnyílnak, mint a modern gépemen ugyanezek..
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2020
(#) mugab válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Igen az áldozat én vagyok, és nem én akarom mindenáron aktiválni, hanem anélkül nem enged be még a start menübe sem. Csak az üres hátteret látom, egy darab ikon, és tálca nélkül. Ráadásul már próbáltam a registry bejegyzéses módszert is, de nálam nem vált be.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2020
(#) Epu2 válasza mugab hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Egyszerűbb újratelepíteni, persze kísérletet se tegyél az aktiválásra. Ha akkor sem megy, a telepítőd sérült.
(#) Doky586 válasza Tomi94 hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Ahogy írtam XP-t már nem lehet aktiválni. (mert lekapcsolta a MS az aktiválószervereket)
Tehát pl Home vagy OEM vagy Retail XP már nem fog menni crack nélkül.
Érdemesebb VL licenszes XP-t telepíteni (az másfajta ISO), abba csak be kell adni egy vl (pro) kulcsot és nem nyaggat többé. Link
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2020
(#) mugab válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Csak azért próbálkoztam az eredeti javítótelepítésével, mert olyan programok vannak rajta, amiket szintén nehéz újratelepíteni... De úgy tűnik nem úszom meg
(#) Tomi111 hozzászólása Szept 22, 2020 /
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Van itthon két pc. Az egyiken Win10pro x64 van, a másikon Win Embedded 8.1 Industry Pro x64 (ez van a szobában médialejátszóként). Mindkét pc-n ugyan az VLC player van (2.2.8 Weatherwax). A gondom, hogy ugyanazt a videofájlt lejátszva a win10-en van felirat, a 8.1-en nincs. A menüben aktív a sor, látszólag be is kapcsolható a felirat, de mégsem látszik semmi. A win10-en 1920×1080 a felbontás, a win8.1-en csak HD ready:1366×768. Ez lenne a gond? Vagy a Win Embedded nem tudja? A videofáj valami mkv fájl, webrip.x264.( többel is próbáltam)
Üdv! Tomi
Következő: »»   901 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem