Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   900 / 1121
(#) krauszkrisztian14 hozzászólása Szept 4, 2020 /
 
Üdv!
Van egy Asus Prime B450-Plus-os alaplapom, amiben van egy Ryzen 5 2600 X, valamint 2*4Gb Corsair memória. Tegnap este használtam, hibátlanul működött. Ma reggel, mikor nyomtam volna be, nem adott képet. Reseteltem a BIOS-t, de nem működött, ezért a ramokkal kezdtem a hibakeresést. Az A1 és A2-es foglalatokba helyezve a modulokat hibátlanul működik, viszont a B1 és B2-es foglalatokban sehogy se szeretnének menni, még egy modullal se.
Mi lehet a probléma? Nem érte semmilyen ütődés, nem volt buherálva előtte, egyszerűen csak nem mennek a B-s foglalatok egyik napról a másikra...
A válaszokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2020
(#) Doky586 válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Használd úgy ahogy hibátlanul működik.

Ne próbáld úgy használni ahogy nem működik..
(#) krauszkrisztian14 válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
De dual channelben jobban működne, ha működne.
Az egy dolog, hogy így is megy, de szeretném, ha úgy is menne...
(#) veroka válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
(#) krauszkrisztian14 válasza veroka hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Tudom, viszont ahogy fentebb írtam, valamiért reggel óta egyik B-s foglalat sem megy...
Ennek az okára szeretnék rájönni.
(#) antiktelefon válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
RAM hiányt, vagy hibát csipog, ha azokba rakod?
(#) krauszkrisztian14 válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Nincs rákötve csipogó, de megnézem.
(#) veroka válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Az én ASUS lapomon ezek a DIMM foglalatok rettentő érzékenyek. Nagyon erősen bele kell nyomni a RAMot a fix oldalon. Persze nem ész nélkül, el ne görbítsd az alaplapot.
(#) Gabó válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Csak pár apró kérdés.
-Az összes ram modul jó?
-Garis a lap? Nem olyan régi, szerintem annak kéne lennie
Ha a lap a hibás és garis, vidd vissza és cseréltesd ki. Ha nem ilyen rendelős boltba vetted, vidd be, mutasd meg nekik mit produkál, azt mondd, hogy adjanak másikat. Kár azon rugózni, hogy mi mehetett tönkre.
(#) krauszkrisztian14 hozzászólása Szept 4, 2020 /
 
A memteszt hibátlanul lefutott, két hete néztem. Használtan vettem, garancia nélkül.
Nem ad semmilyen hangot. Biztos, hogy nem a csipogó miatt, mert másik géppel megy, és még fordítva is megpróbáltam bekötni, hátha az a baja, de semmi.
Erősen bele lettek a modulok nyomva, oldalirányba enyhén megmozgattam, biztos, ami biztos, de semmi.
A legfrissebb BIOS van rajta, bár ha nem az lenne, akkor is mennie kellene...
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2020
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Szept 5, 2020 /
 
Adott egy számítógép 32 bites Win8 rendszerrel. Valami mindig átállítja a képernyőkímélőt "nincs"-re! Mit kellene megnézni? Melyik szoftver lehet hajlamos ilyesmire?
(#) villanyipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 6, 2020 / 1
 
Illegális windows megbukott licence. 10-ből 9 embernél ez a hihetetlen rejtély kulcsa.
(#) deebo válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Szept 6, 2020 / 1
 
A másik csatorna nem működik. Lehet lapon lévő szakadás vagy kontakthiba a processzorfoglalatban. Szedd ki a processzort és tedd vissza, vagy akár elég lehet, ha a processzor rögzítő fülét megjáratod néhányszor AMD esetében. Harmadik lehetőség, hogy meghalt a ramvezérlő a processzorban.
(#) Udvari Zsombor válasza villanyipi hozzászólására (») Szept 6, 2020 /
 
Az én gépemen is volt "Microsoft Toolkit" aktiválású rendszer, érdekes módon az semmit se állított át magától. Ezért sem értem, hogy mitől állhat mindig vissza a képernyőkímélő "nincs"-re.
(#) villanyipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 6, 2020 /
 
Jó akkor most ovis módszer legális windows van a gépen vagy jobb alul kiírja hogy nem jogtiszta? Ha nem legális a windows soha semmilyen háttér kép nem fog megmaradni!
(#) Epu2 válasza villanyipi hozzászólására (») Szept 6, 2020 /
 
Szerintem van nem legális Win 7, ami csont nélkül működik. Ha nem akkor vagy sérült, vagy határozott rossz indulat vezérelte a terjesztőt.
(#) villanyipi válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 6, 2020 /
 
Persze hogy van meg w7-ben rendesen működő aktivátor szoftverek is, de ha ezek kibuktak akkor már csak fekete háttered volt aktiváld a windowst felirattal, menüben beállítod a mese szép háttered elfogadtatod majd az asztalon ismét vár a szép fekete háttér
Bár az is tény win8 volt a szóban forgó rendszer nem 7 na de oda se neki
(#) Udvari Zsombor válasza villanyipi hozzászólására (») Szept 6, 2020 /
 
Kicsit félreértés van. Semmit se ír ki jobb alul, háttérkép szépen marad a helyén. Csak valami a képernyőkímélőt állítja "nincs"-re.
(#) Epu2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 6, 2020 /
 
Az jutott az eszembe, miután vettem, hogy 8-asról van szó, (de mindegy), hogy minek a képernyő kímélő? Pár perccel hosszabbra állítod a kikapcsolási időt és kikapcsolod. A bekapcsolási idő LED-es monitornál néhány másodperc. Nem LED-esnél legfeljebb 15 mp.
(#) Udvari Zsombor válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 7, 2020 /
 
A gépet nem kapcsolgatjuk. Ha pedig egy ideig nem nyúlunk hozzá, akkor pedig ne az asztalt lássuk végig, hanem inkább valami jó képernyőkímélőt. Azt kellene megoldani, hogy ne álljon mindig vissza "nincs"-re. Vagy meg lehet-e valahol nézni, hogy mi mit állított át a gépen? Van-e valami ami ezeket listázza?
(#) Epu2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 7, 2020 /
 
A gépet nem is kell. A monitort a gép kacsolgatja.
(#) Joe_001 hozzászólása Szept 11, 2020 /
 
Üdv!
Van egy HP8560p -m W10-el. Közdöttem egytrojaival, itt a Syhunter 5 -öt ajánlották. Ez a 2 napos ingyen verzió gyakorlatilag nemjött be nekem. Letörli, visszajökón másik.
Más. Ma délelőtt fenn voltam a neten, bevágott egy kék ablakot, egy szó benne: Zárolás.
Innentől a bios is csakannyira indul, hogy A lámpák megjeelnnek, A laptop elején csak egy narancssárga. A gépet a hálózati gombjával le és fel lehet kapcsolni.

Valaki?
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2020
(#) antiktelefon válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Szedd ki a HDD-t/SSD-t, indítsd úgy, ha nem megy, nyomj egy cmos resetet, akku, bioselem ki, aztán próbáld úgy. (Nem hinném, hogy vírus akarna az SMBuson írogatni, de ha nem indul most se, megeshet...)
trójainál meg a legjobb mindent legyalulni teljesen és újrarakni, a fontos fileokat meg biztonsági mentésből visszarakni, különben csak szenvedés lesz.
(#) Joe_001 válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
A szenvedés az már megvan!
Épp szedem szét a gépet.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2020
(#) Joe_001 válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
A fentiek után a bios elindult.
(#) Joe_001 válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
A gép is.
Szerintem a vírusokat a felhőből szedte vissza. Törlöm a felhőt töltök le egy telepítőt pendrive-ra, oszt uccu néki-
(#) Joe_001 válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Most úgy néz ki rendben van, telepítőt még nem tudtam letölteni, a pendrivét is formázni kéne előtte...
(#) antiktelefon válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Felmész a MS oldalára, kompatibilitás módot mondjuk chromeban Blackberryre állítod, akkor komplett isot fog dobni, nem a telepítő készítőt, aztán fogod a Rufuszt, és az isot rárakod a pendrivera bootolhatónak.
(#) Doky586 válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
(#) Epu2 válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Win 10-nél trójai? Érdekes.
Következő: »»   900 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem