Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   921 / 1121
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Eddig nem jöttem rá, hogy milyen körülmények vannak, mikor megáll az USB vezérlő, lehet az okostelefon vagy akár pendrive is, tökmindegy. Van, hogy pár hónapig nyugi van, utána egyszer csak egy csatlakoztatás megfekteti az USB vezérlőt. Rejtély...
(#) Udvari Zsombor válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Szerintem ott valami az alaplappal lehet, mivel ha szoftveres gond lenne, akkor nyilván az összes USB porttal lenne valami, ami arra a bizonyos vezérlőre csatlakozik. Próbáld meg kiszűrni azáltal, hogy egyéb eszközt próbálsz a kérdéses portokba dugni, pl. pendrive, ha azt se ismeri fel, akkor fizikailag lehet valami az alaplapon.
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 19, 2021 /
 
Ilyen USB hülyeség nálam is volt egyszer. Egyik napról a másikra az tűnt fel, hogy nem működik. Eszközkezelőben 10-es hibakódot írt, az eszközhöz tartozó illesztőprogram nem tölthető be,
vagy valami ilyesmi. Illesztőprogram uninstall, majd reinstall oldotta meg csak, viszont ezt minden újraindítás után el kellett játszani, ha USB -s hardvert akartam használni, nem csak néha-néha jött elő. Sose jöttem rá, mivel akadhatott össze. Windows tiszta telepítés oldotta meg csak,
azóta minden gond nélkül működik rendesen...
(#) Macsek71 hozzászólása Ápr 19, 2021 /
 
Köszi a hasznos információkat !

Igazából ez a gép a nagymama facenézős - unokával csetelős gépe.
A 8 USB aljzatból 4 működik, nekem 3 kell (egér, gomb, webkam ) a többit le** ...
majdnem ingyen gép tehát nem problémázom rajta ...

OFF-OFF valakinek van tippe arról, hogy magasságos arckönyv videóit miért nem lehet Linux alatt lejátszani ? (Ubuntu 18.xx, + vele szállított tűzróka ) Érdeke módon Tecsöved működik ...
(#) Epu2 válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Nem biztos, hogy ez a baj, de jó néhány régebbi alaplap USB-jének az volt a baja, hogy nem volt meg a +5V rajta. Ezeket rugalmasan megoldottam. A saját +5 V-jából 1A biztin keresztül adtam neki. Általában párban javultak meg. Ha csak billnek kellett, vagy egérnek, megtette egy 4,7Ω-os ellenállás is.
(#) Doky586 válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Az alaplapon ott vannak hozzá a 3-as tüskék. Persze ha elkallódtak róla a jumperek akkor így jártál..
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Sziasztok. Azóta is normálisan bekapcsol.
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 25, 2021 /
 
Sziasztok! Tegnap kaptam egy USA bol hozott gépet Hp 14-dk0022wm. Bekapcsolásnál újra indul és azt írja hogy "automatikus javítás előkészítése" ezt csinálja orvérzésig,vagyis újra indul és ezt írja amíg le nem állítom. Próbáltam újra telepíteni pendrivrol a Windows 10 et, ott is folyamatosan (Win logó) újra indul. Boot nál be mentem a tesztre, lefuttattam minden tesztet, (memória, LCD, hang, Bluetooth, videó, USB, mind jó a processzornál ott újra indul, gondolom saját prociját nem tudja tesztelni. Szét szedtem, memóriát ki, aztán vissza, proci integrált, de legalább újra pasztáztam. (Ssd-t nem tudtam másikat próbálni bele mert ilyenem nincs) 128 GB M2 ssd van benne. Szerintetek mi lehet?
(#) Udvari Zsombor válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Vagy processzor vagy memória a tippem... "Hiren's Boot CD"-t próbálj indítani, azon sokminden van, hátha úgy már le tudod tesztelni (ha bebootol). "Memtest 86" se árthat, legalább a memória állapotára fény derülne...
(#) vladcepes válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Köszi meg próbálom.
(#) vladcepes válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Most per pill van egy Linux Live Usb bejön hogy Start Linux enter és itt is újra indítja a gépet. Meg törölgettem a memóriát a másik shlotba is próbáltam ugyan az. Megnézem a Hiren's Boot CD"-t, de szerintem ezzel is azt fogja. Az a baj hogy nincs másik memóriám.
(#) villanyipi válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Kis kontakt tisztítóval pucold meg a ram slotot, valamit tegyél be egy merevlemezt ésw tedd biosban elsődlegesre!
Ami kicsit homályos, a pendriveról indul a telepítés, vagy azt hidegen hagyva jön azonnal a logó mintha be sem volna dugva?
Ha valójában nem is akar pendriveról bootolni akkor természetes hogy újra indulgat, de ha kiveszed az ssd-t és másik hddról nincs újraindulgatás akkor ott van a hiba !
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Ugyan az
(#) pipi válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Lehet wincsihiba is, szektorhiba vagy fálrendszer hiba. Formáztad? Felületelle orzes volt? Chkdsk /f volt?
(#) vladcepes válasza pipi hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Odáig nem jutsz el. Mármint hogy formázni tudjam. Hacsak valami paranccsal?
(#) Régi motoros válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
A BIOS -ban válaszd a default beállítást, és ellenőrizd, hogy a CPU konfiguráció, és szorzó megfelelően van beállítva, ha lehet. Ez után próbálj valamilyen LIVE rendszerről indulni, ha megy, akkor a hardver elvileg hibamentes. Ha nem megy, cserélj tápegységet, lehet hogy leül, mikor már nagyon be van terhelve. Ha nincs csere tápod, tegyél rá feszmérőt, és nézd a feszültségeket (+12V, +5V, +3.3V, +5VSegéd, -12V) üzem közben, mennyire csökken, ha a szabványos érték alá, az okozhat újraindulást.

Ha a táp és a RAM le van tesztelve, de mégsem indul, elképzelhető alaplap vagy processzor hiba is.

Ha a LIVE rendszer beindul, onnantól kezdve vagy SSD hiba, vagy annyira tré a telepített oprendszer, hogy nem képes beindulni.

Ha csökkentett módban sem indul, át kell tenni az SSD -t másik gépbe és ott tesztelni.
(#) pipi válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Nyilván usb/cdről kell butulni, pl hirens
(#) vladcepes válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Köszi! A BIOS -ban választottam a default-ot. Nem tudok rámenni CPU konfigurációra.Próbáltam Live rendszert pendrivról. Nincs másik tápegységem ,viszont próbáltam csak akkuról. A Ram-ot csak a saját tesztjével sikerült lecsekkolni,ott is újra indul.Megpróbálok nézni valahol Ram-ot.
Az 1-es képen az az üres rész az nem régi HDD-vagy SSD-nek a helye? Oda próbáltam egy HDD-t. A kérdés hogy ezt lehetne e csatlakoztatni? A mostani SSD a M2-es SSD ami benne van.
(#) Régi motoros válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Lehet HDD helye, de akkor ott csatlakozónak is lenni kellene, én nem látok.
Esetleg ugyanilyen gép másik alaplappal, amin van ott SATA csatlakozó is.

Míg egy LIVE rendszert nem tudsz beüzemelni rajta, addig feltehetően hardver hiba van.
Pl.: SLAX LIVE CD/USB vagy Gparted LIVE CD/USB.

A LIVE rendszernek elvileg háttértár nélkül is működnie kellene, ha jó a RAM.
Végső esetben vedd ki belőle az SSD -t, úgy is próbálhatod a teszteket, és a LIVE rendszert.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2021
(#) bbb válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Idézet:
„A Ram-ot csak a saját tesztjével sikerült lecsekkolni,ott is újra indul.”
Ez bizony memóriahibára utál - próbáld másik memóriamodullal.
(#) xxxyyy válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Egész biztosan csak 1 év garanciával adták el a notit? Mo-n csak akkor találkoztam 1 év garos HP notival, amikor a drága disztribútor lusta volt beregisztrálni. (1 hét alatt pótolta)

Ha a beépített teszt nem fut le az nagyon nem jó jel, ha lefut attól még lehet rossz.

Másfél éves gépen ritkán van szükség újrapasztázásra ha ilyen kis teljesítményű a gép. RAM foglalat oxidációval sem fogsz találkozni, de kontakt tisztitót akkor sem javasolnám.

Szerezzél csere RAM-ot, ez jó eséllyel RAM- vagy alaplaphiba, azért is tettem fel a kérdésemet...
(#) villanyipi válasza xxxyyy hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
A kontakt tisztítót nem is szokásom oxidációnál javasolni, ha valami okból(bár még 10 éves gépnél sem) oxidáció lépne fel ott ram slot csere a minimum, ellenben be gyűlhet oda bármiféle por szösz ami (tudom tudom soha hp gépnél ilyen gond nincs DE van és sok szervizben visszadobott újra indulgatós gépnél előfordult már).akár zárlatot is okozhat ennek kitakarítására kompresszor, ha az sem működik kontakt tisztító szerek beválhatnak,
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
A HP honlap típus/gyári szám alapján megmondja, hogy garanciális-e a készülék?
(#) xxxyyy válasza villanyipi hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Másfél éves gépnél én ilyennel még nem találkoztam. (20 éve adtam el az első notit) Az a foglalat sem tud könnyen elszennyeződni, amiben benne van a RAM. A második foglalat használatba vétele néhány éves készüléknél már okozhat izgalmakat, de szerintem itt is inkább az IPA ajánlott a kontakt tisztítók helyett.
(#) xxxyyy válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 25, 2021 / 1
 
Igen, a supportnál beírod a gyári számot és kiírja a garanciális státuszt. Ezt viszont a gyártástól számítja, nem a végfelhasználó vásárlási dátumától. Ha a weblap szerint garanciális a készüléked, akkor sok esetben az alapján is javítják HP szervizben, nem kell hozzá semmilyen papírt vinni. Ha már csak a vásárlás dátuma miatt, akkor kell viini a számlamásolatot és a garanciajegyet.

HP terméktámogatás
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2021
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 25, 2021 /
 
Köszönöm a sok jó választ! Nézek valahol egy 4 GB RAM ot. Ha mégse az lenne akkor lesz 8 GB ramom. Néztem alaplapot (ha mégis az lenne a hibás - 35-65 ezer közt vannak, persze külföldön). Gondolom 35 öt talán még megérne minthogy landoljon. Vagy nem?
(#) erbe válasza xxxyyy hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Idézet:
„inkább az IPA ajánlott a kontakt tisztítók helyett.”

Dreher vagy Soproni?
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Ellenőrizted a HP terméktámogatást?
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 26, 2021 /
 
Keress valahonnan másik RAM modult, kezd gyanús lenni, hogy az kavar be az egészbe! Először ezt kellene kizárni.
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 26, 2021 /
 
Még nem, nem kellett még ilyet csinálnom, nem tudom hova kell beírni és mit. SN-t?
Következő: »»   921 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem