Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   2 / 607
(#) szabi83 válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 29, 2006 /
 
egy stk 2*80W 8 ohm sokkalta jobb, mint a tda7294 ugye??
(#) Dióda válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 29, 2006 /
 
Naná ez alpvető dolog hogy egy stk jobb!
(#) szabi83 válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 29, 2006 /
 
szupi, csak nem értem hogy a tdanak 2* annyi Amper kell mint 1 stknak
(stk -nál 4 amperes a dióda-híd..)
(#) Router válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 29, 2006 /
 
Ha önmagában van a TDA akkor biztosan veri az STK de hídban nem hinném
(#) Router válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 29, 2006 /
 
Többet elfűt talán
(#) Mate78 válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 29, 2006 1 /
 
De egy stk árán talán 6db TDA7294-et is kapsz.:yes:
(#) Dióda válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 29, 2006 /
 
Viszont hangminőségbe és strapabírásba az egy stk elveri a 6tda-t .
(#) Norberto válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 29, 2006 /
 
Hangminőségről akkor beszéljünk, ha vki legalább jazz-t hallgat. Ott van értelme...de techno-nál, diszkózenénél, rock-nál, ilyeneknél egyszerűen tökéletes a TDA is...
(#) szabi83 válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 29, 2006 /
 
azt meg nézném

hq video:
TDA7294V 714 Ft nettó (mono)
+-35v ról 1x70W 8 ohm THD=0.5%

STK4231II 2127 Ft nettó
+-40v ról 2x80W 8 ohm THD=0.4%
+-51v ról 2x100W 8 ohm THD=0.4%
+-56v ról 2x160W 8 ohm THD=0.4%

hol van a 6* os ár ??

mennyivel jobb egy stk! kezdek rá jönni
(#) Router válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 29, 2006 /
 
STK nem hidalható ugye?
(#) Mate78 válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 29, 2006 /
 
Szerintem nem baj,hogy monó.Legalább nem kell sztereó ic-t cserélni,ha csak az egyik oldal száll el,az stk-nak ez szokása,nekem ez a tapasztalatom.
Azonkívül például subwoofwer erősítőbe is ideális,mivel ott csak egy csatorna erősítése a cél.
Egyébként ha már hangminőségről beszélünk, akkor
ne az ic-s végfokok közöt keresgéljünk.
Ami a megbízhatóságot illeti,az attól függ...
(#) Sempy válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 30, 2006 /
 
"Kifingott 7294" ??? én levettem róla a hűtőt 40Vszimetrikusnál, elnémult, visszahűtve megszólalt 94°c-os hőmérséleten le kell kapcsolnia Egyébként nem hiszem hogy bármelyik ic tudna ennyi védelmet mint ez a tok... hő, rövidzár... Tranzisztorból sokat kéne összerakni mire kirax egy ilyen védelemmel ellátott erölködőt... Amire vigyázni kell, hogy a füle negatív tápon van, ha letestel akkor kigyullad az IC Na ezt is sikerült kipróbálnom szép kék lángja van
(#) Scott válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 30, 2006 /
 
A helyedbe ezt az erősítőt kihagynám a TDA erősítők nemérnek semmit!!selejt mert nagy a torzításuk meg nemis szólnak úgy ahogy kelene .
De ha kell valami erősítő rajz akkor szólj mert nekem van 3300-kapcsolási rajzom minden féle!!na csá
(#) Sempy válasza Scott hozzászólására (») Ápr 30, 2006 /
 
Mielőtt hülyeségeket irogatsz először olvasni kéne 60w 1kHz 0,01%THD... 0,1%THD alatt hifi szoval mi a szar????? Ne mond nekem hogy 60W HiFi neked nem elég! De ha nem akkor használd hídban, 100w-nál még mindíg 0,02%THD... Mondj nekem egy jobbat ebben az árkategóriában... szóval még ez is 5ször jobb minbt a hifi Lehet hogy csak szar a táp vagy szar a panel, de ez minden végfokot begerjeszt... maga a tok azért még lehet jó
(#) szabi83 válasza Sempy hozzászólására (») Ápr 30, 2006 /
 
Idézet:
„Mielőtt hülyeségeket irogatsz először olvasni kéne 60w 1kHz 0,01%THD...”


kötözködök

az nem 60W, hanem csak 50W.. :nezze::nezze:
(#) Sempy válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 30, 2006 /
 
Ja... elnéztem
(#) Router válasza Sempy hozzászólására (») Ápr 30, 2006 / 1
 
Ahelyett hogy egymást marnátok adjatok nekem soksok hídkapcsolást 7294-re nyákrajzzal lehetőleg
(#) dbase válasza Router hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
Én vagy 5-öt építettem , de nem szeretem.1 szállt el belőle, az tuti hogy én kipróbáltam hütés nélkül, és lekapcsolt X fok felett.Én béna meg megfogtam az ujammal, és szépen odaégett az ujljenyomatom az IC hátuljára.
Nekem sem szólt nagyot egyik sem, szerintem max 40w per 4ohmon! most is van egy úszoba majd bemérem, mert régen nem tudtam..De az tuti hogy síma tranyós 50w verte, tekertem volna feljebb a hangerőt, de ez ClippelT.
Ajánlani tudom, egy próbárt megér, hiszen nem drága, és kitudja lehet elég arra a cucra ami otthon van az építőnek. De nekem kevés volt 30cm-es hangszorora.Előszeretttel használják Hifikben ezt is és még a tesójait TDA7296-ot és a tda7293 at.
(#) Router válasza dbase hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
akkor aztmondod hogy STK-val kéne próbálkozni?
(ezzel annyi a gondom hogy nagy tápfesz kell neki és nincsen pénzem nagy trafóra) ezért is lenne jobb a hidalt TDA mivel annak max +-40-45V kell és hidalva ugyanazon a tápfeszen dupláját adja le mint egymagában
(#) dbase válasza Router hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
STK -kat meg azért nem értem mert döglősek és drágák.Sokat cseréltem már, de nem értem.Márka válogatja.Az a baj , hogy az eredeti nagyon drága lásd Sini vagy 6-8 ezer,és a utángyártott 2-3ezer.Olyan is szerintem.Hütöfelület szempontjábol jobb, az tuti mert nagyobb.Ki kell próbálni, egy ic-vel a TDA-t, és max csinálsz hozzá még egy panelt és veszel még egy Ic-t ha kevés.
-A gyári hidas kapcsolást nem ajánlom!Mert ha jobban megnézitek a 2 es ic az 1es kimenetéről kapja a vezérlő jelet, és ha 1 es torzít akor kettes a torz jelet erősíti, és akor az uis torzíthat, szal duplán torzít a 2 es. 2040 es pdf-jében is szeretik mutogatni ezt a nekem nem tetsző rajzot.
-Inkább 2 ugyanolyan panel elkészítése, és egy hídbakötő, 1 tranyó vagy egy ic, s kész.Jobban használható, ha megunod "tulzottan nagy hangerőt"kiszedheted egyszerüen egyik ic-t, vagy esetleg bedöglés esetén van egy használható kiemeneted végszükség esetén.
(#) szabi83 válasza Router hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
dupla jah, de hidba, stereoba, akkor 4db tda7294 igaz?
ez 2x150W 8 ohm +-25v thd=10%
számoljuk ki a trafót neki
4x50W(disszipált telj.)+2x150Wx1.5= 750W os táp kell neki minimum szerintem

a 4 tda árán veszel egy stk-t és akkor az jobb is
(#) Router válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
áh hogy kellene már neki 750W-os táp menj már
Az a bajom hogy nem tudok szerezni értelmes trafót sajnos csak egy szekunderes trafóim vannak
(#) Mate78 válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 1, 2006 / 1
 
Mindegy,hogy Tda-val vagy Stk-val csinálod,az AB osztályú erősítők hatásfoka ugyanaz,tehát ugyanakkora táp kell egy 2*150wattos végfoknak,tökmindegy hogy Tda vagy Stk.
Egyébként kicsit elkanyarodtunk az erdeti fórumtémától,amelyben Dióda úr a tda7294 után érdeklődött...
(#) szabi83 válasza Mate78 hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
ok akkor segítsünk neki
táp:
http://stratofan.rentahost.net/electro_0001_combo_powersupply.shtml

tda híd, stereo
http://stratofan.rentahost.net/electro_0002_tda_poweramp.shtml

Router láttod 600VA -s trafó ha nagyobb az nem baj sztem
(#) Router válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
Ezt már én is láttam de sajnos nincsen nyákterv
(#) isamisa válasza Router hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
De megveheted ha akarod tőle .....
(#) Router válasza isamisa hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
igen, magát a nyákot de azt megtudnám csinálni én is...
(#) szabi83 válasza Router hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
akkor mire vársz?? tervezd meg és már csinálhatod is..
(#) Router válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
a tervezéssel vannak problémáim a gyártás már profi szinten megy
(#) szabi83 válasza Router hozzászólására (») Máj 1, 2006 /
 
" tervezéssel vannak problémáim"
aha..
kirakod ami lesz alkatrész benne és a lábakat össze kötöd ehhez nem kell tudomány, csak logika
Következő: »»   2 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem