Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   713 / 1114
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Pedig arra van állítva. És még a Secure BOOT is le van tiltva. Rejtély...
Legjobban az cseszi az agyam, hogy nem emlékszem rá, anno hogy oldottam meg...
Írtam az asus supportnak, meg látom mit válaszolnak rá...
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2017
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Ezt próbáld meg:
Bővebben: Link
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Ezt már láttam, de konkrétan nem tudtam rájönni, hogy mit is kell pontosan csinálni...
(#) dave500 válasza erbe hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Egy darab primer kondi van, 400 V 470 uF, de úgy döntöttem minden kondit cserélek vadiújra, fontos az, hogy ne kékhalálozzon lassan már mindentől.
A primer és szekunder oldali puffereken kívül mi szokott még olyan hibát okozni, hogy az összes feszültség kevesebb, mint kellene? Első körben megpróbálnám most a kis kondikat cserélni, abból van 1 valag új, ilyen a táp belülről. (kép melllékelve)

Névtelen.png
    
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 22, 2017 /
 
Hol tudnám átállítani, hogy a DScaler programban a teletext a [T] helyett a [*] gomb legyen?
(#) Gabó válasza dave500 hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Ez 700Wos táp?? Az szép... Az én 450chieftecembe 3-4x nagyobb hűtés van, a 650es Scythe tápom is kb a fent említett hűtéssel van ellátva. Szerintem ha biztosra akarsz menni, keress valami minőségi tápot.
Nekem a 650es simán viszi az FX8350et, 4HDD, 1ssd, hűtések és r9 270x cf-et.
+3.3 V 3.336 V
+5 V 5.014 V
+12 V 12.252 V
Szóval, a teljesítmény nem minden, ha nincs alatta technológia.
(#) dave500 válasza Gabó hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
700 van ráírva, Cooler Master B700 v2.0, egész jókat írtak róla, azért vettem meg.
Közben érdekes tényre lettem figyelmes. Egy 3. komolyabb multiméterrel is méregettem, és csúnyán félre mér az alaplap..
A 12V üresjaratban 12, terhelve 11.9, az 5 V mindkét esetben 5.02-5.04V, a 3.3 pedig 3.34-3.38V között van.. szóval a feszültségek mégis rendben vannak.
Csodálkoztam is, mert 2db HD7850-et vitt gond nélkül.
(#) Gabó válasza dave500 hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
De mértél 2 másik multival is. Azt írtad, azok közel azonosan mérnek mint a lap... Na mindegy.
A kékhalálozás meg bármitől lehet. Minden esetre próbáld ki másik táppal is, biztos ami alapon. Ha ott is lehal, utána memtest, stb.
Nekem ez a táp, így belső felépítéssel, nagyon nem bizalom gerjesztő. Kb mint ismerős Npower 650Wos tápja volt Na az is élt másfél évet
(#) tomi1990120 válasza dave500 hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Nekem is volt kek halalozas a regi hd7770es kartyammal aztan be is adta a kulcsot.Elment rajta a memoria.
(#) dave500 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 22, 2017 /
 
Nos, ez érdekes, mivel atidmg.sys-el hal meg általában, bár néha KMODE_NOT_HANDLED, meg valami driver kínja is volt, szóval változó.. van húzva minden, de mindig stabil volt, hőfokok rendben..
(#) tomi1990120 válasza dave500 hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Nekem sosem volt huzva a kartya nekem is majdnem mindig ati valamivel kekhalalozott aztan vettem melle meg egy ugyanolyat mondom kiprobalom CF-be na akkor adta meg magat a kartya.Nemtudom miert.
(#) Gabó válasza dave500 hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Jah húzva van... tedd vissza alapra és úgy nézd. Ha nem kékhalálozik, ne piszkáld.
(#) dave500 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Nálam is azóta van ez... elég érdekes.
Pedig nem hibázik, mármint sosincs csikozás, vagy hasonlok. Igaz 1x driver hiba miatt nem ment a venti, és felforrt, akkor szabályosan szétesett a kép, de restart megoldotta..
Gabó: Sajnos változatlan.
(#) tomi1990120 válasza dave500 hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Nekem nem is ment a cf elso 3Ds terhelesnel lefagyott aztan annyi is volt a kartyanak.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 24, 2017 /
 
Ez a kékhalál mit jelent?
Idézet:
„*** Hardvare Malfuction
Call your hardware vendor for support
NMI: Parity Check / Memory Parity Error
*** The system has halted ***”
Nem futott semmi más, csak a DScaler és a Hangerőkeverő ablak! Ez rövid időn belül már ma a második!
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
A hibaüzenet szerint RAM... de ezt gondolom te is látod... de lehet táp vagy alaplap is, esetleg valami eléggé alacsonyszinten futó driver ami a windowst meghülyítette... eseteg tuning...

Kéne tápfeszeket mérni, ha van mivel, meg tudod, hogy hogy kell úgy, hogy ne csinálj zárlatot... ja és persze nem a tápban, hanem mondjuk egy vinyó-tápcsatlakozón... vagy másik tápcsatlakozón, ahol a méréssel nem csinálsz könnyen zárlatot, szóval ne sata tápcsatin pl...

Az alaplapot átnézni, zseblámpával, erős fénynél, hogy nincs-e púpos kondi rajta...

És ha a fentiek úgy tűnnek, hogy minden rendben, akkor memtest86...


Hány és milyen memória modul van a gépben?
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Na, tuning az nincs, valamint kettő modulból áll össze a RAM, de nem szedem ki, ha lehet... VGA se akar ma lenni a legtöbb indításnál, pedig tegnap még semmi előjel...
A táp egy noname Fujitsu 100W-os alap darab. Lehet, hogy a tuner kártyával már kevés lenne, de még megy?
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Vedd ki a tunert, indítsd anélkül és kiderül... ha megy, akkor ha nem kell mindenképpen a tuner, akkor járasd úgy pár napig max egy hétig, ha anélkül jó, akkor valószínű attól volt... de aztán tedd vissza bele, ha úgy megint előjön, akkor még valószínűbb, hogy a tuner csinálja... (persze lehet, hogy a táp kevés neki, vagy épp az alaplapon ott van púpos kondi, ami pont azt a pci foglalatot érinti, ahol a tuner van, vagy akár az összes pci foglalatot, szóval bármit teszel bele, lehet, hogy ugyanez jön elő, látatlanban ki tudja...)

De az alaplapon azt nem sokból tart megnézni, hogy vannak-e púpos kondik... itt láthatsz ilyesmire példát: Bővebben: Link
(persze van olyan is, hogy olyan kondi is okoz gondot, ahol ennyire nem nyilvánvaló a hiba, azt leginkább esr mérővel lehet kiszűrni...)

Ha nincs púpos kondi és a tuner nélkül is csinálja, akkor meg memtest86... letöltöd és futtatod Bővebben: Link.
Ha "szerencséd" van akkor a hibát egy futásból megtalálja, ha nem akkor mondjuk ha egy egész éjszaka hagyod járni, akkor valószínű előhozza, bár van olyan, amikor hiába ramhiba és a memtest hiába pont erre van, mégse jön elő vele, de az a ritkábbik eset... akkor vannak esetleg másmilyen ramteszt programok is, amikkel meg lehet nézni, hogy melyik modul a hibás, ha több is van... vagy lehet próbálni cserélni másikra, ha van kéznél... és aztán azzal is próbálgatni...
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2017
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Idézet:
„A táp egy noname Fujitsu 100W-os alap darab”

Egy 100 W-os táp mire elég? Ha semmit sem akarsz tenni a javítás érdekében:
Idézet:
„nem szedem ki”
akkor miért kérsz segítséget? Már megint a szokásos hozzáállásod.
(#) abcdabcd válasza vargaf hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Idézet:
„Egy 100 W-os táp mire elég?”
"márkás" gépekben kb ilyesmi teljesítményű tápok vannak, szóval, kb a szükséges minimum... viszont általában elismert gyártóktól...

Az kérdés, hogy egy ilyesmi táppal szerelt gép mennyire és mivel bővíthető, de mint látszik, a gép eddig működött is vele... amúgy ha jól emlékszek ez valami core2duo gép, és pl abszolút max-ig kihajtva e8400-at én régebben mértem és a konnektorból felvett max teljesítmény volt valahol 110W körül egy fsp táppal... a pontos konfigot nem tudom már, előtte asszem valami egészen noname táppal ugyanez 120W volt... de az az fsp se 80+-os volt ha jól tudom, szóval a 100W(ami jobb helyeken/tápokon a leadható teljesítményt jelöli ) akár rendben is lehet a tunerrel együtt is...
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Nincs púpos kondi, és amikor bejön a kékhalál, akkor megmarad az éppen nézett csatorna hangja, amíg ki nem nyomom a gépet! Csak az az izé, hogy ma nincs az indítások többségénél VGA! Indításkor a monitoron a "no signal" előjön majd eltűnik és semi! Juj...
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Ha megnézted, és nincs púpos kondi (előtte kiporoltad, ecsettel, porszívóval alaposan a gépet? elég erős fényű lámpát használtál? Mert gyenge fényben poros belsejű gépnél nem biztos, hogy jól látszik...) akkor nézd a többit sorban... Vagy mi a kérdés?
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Mitől szállhatott el? Éppen indításkor nem akar VGA lenni, pedig szükségem lenne arra a gépre!
Ja, tegnap egy toldókábelt tettem a monitor rövid fix kábele és a gép közé, mást nem csináltam...
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2017
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Bármitől... amúgy a tuner valószínű nem az alapvető ok, hacsak nem azon lett valami zárlatféle, mert eddig működött, ha jól gondolom... a púpos kondi pl "simán" az "elég" üzemórától lesz "eléggé" forró környezetben... de pl a ram is tönkremehet akármitől... Az pedig, hogy nem ad képet az meg a gép saját hülyesége is lehet, mondjuk ramhiba vagy akármilyen hiba esetén...

Erre, ha van "post kártyád" akkor azzal lehetne megfejtést kapni, az azon kiírt hibakód az, ami miatt a gép úgy gondolja, hogy nem megy tovább... de mivel gondolom nincs ilyesmi kéznél, meg úgyis megjavítani kell és nem elemezni a hibát így marad a próbálgatás...
Multimétered van?
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2017
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Még: mondjuk a hiba maga érdekes, mert azt írja, hogy "NMI: Parity Check / Memory Parity Error", szóval "paritás hiba", vajon paritásos ram lenne a gépedben? Asztali gépekben nem nagyon fordul elő ilyesmi, ha jól tudom, esetleg egy fotót megérhet a memória moduljaidról, hogy ez kiderüljön, de amúgy végülis nem lényeges...

Vedd ki a tunert indítsd el egy párszor, aztán ha úgy se jó, akkor legalább ki van zárva az is, aztán tölts le egy memtest-et (fent linkeltem), és futtasd le legalább egyszer hagyd, hogy végigfusson, ha hibát talált piros sorokat jelenít meg a képernyőn, nehéz eltéveszteni... meg van hibaszámláló benne az is nő...

Vagy alternatív dolog, az alaplapi elemet cseréld ki, az is produkálhat hasonló dolgokat, bár az, ha már elindult a gép meg a win is rendesen működés közben nem tudom mennyire produkál hibát, de indításkori lefagyást, a lehető legkülönbözőbb hibaüzenetekkel simán tud produkálni, gondolom van 5-6 éves a gép már, kb annyi idő alatt könnyen le tud merülni az elem...
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Multiméter az van, csak nincs rendes kábel hozzá, mert ami van, az kijár a banándugóból és nem akarom hazavágni a gépet, mert rajta vannak az eddig digitalizált VHS kazetták!
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Banándugós mérőkábel nem is jó, a pc méréséhez "rendes" mérőcsúcsos kábel kell, és fogni kell... ilyesmi kell: Bővebben: Link

Meg olvasd el a másik hsz-t is...
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Na igen... Amúgy csak a multiméter felől van banándugó, a másik végen csupasz semmi...
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Passzolom, hogy hány éves gép, mert úgy kaptam egy éve, és amíg nincs VGA, addig tesztelni se tudok!
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Az akár jó is lehetne, jól összesodorva, összeforrasztva a vége, hogy ne lógjanak ki az elemi szálak belőle mindenfelé....
Viszont ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor ne méregess a számítógépben...

Akkor nézd át a többi dolgot, ha egyszerű és olcsó dolgot akarsz, kezdd az elemcserével... Aztán ha nem jó úgy se, akkor nézd végig a többit...púpos kondis alaplaptól ne várj csodát... vagy ha hibás a ram, akkor azt is cserélni kell, csak azt meg ki kell deríteni, hogy melyik modul hibás, esetleg a foglalatból jött ki a modul valamiért és vissza kell nyomni bele, stb... nézd át esetleg a táp meg egyéb kábeleket is a gépben, hogy valami nincs e kilazulva, hogy mondjuk amikor a tunert szerelted bele, valami kicsit kihúzódott, és mostanra okozott hibát, a ventilátorok stb rezgésétől mostanra jött ki annyira a helyéről...
Következő: »»   713 / 1114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem