Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma

Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   211 / 211
(#) kaqkk válasza teszti hozzászólására (») Jún 14, 2017 /

Nem baj , ez ez üzemi hőfoka .
(#) 20sz Jófiú hozzászólása Jún 21, 2017 /

Sziasztok!
Van egy ZANUSSI ZFC-19/5-D típusú kombinált háztartási hűtőszekrényem. Az a hibája, hogy a kompresszora folyamatosan jár, nem kapcsol ki. A fagyasztótér és a hűtőtér látszólag rendesen hűt. A termosztát tipusa: K57-L5834. A termosztátot ki tudnám úgy próbálni, hogy kapilláris csövét lehűtőm fagyasztósprével? Egyáltalán jó helyen keresem a hibáját?
(#) zolika60 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Jún 21, 2017 /

Ha nem hűl túl, akkor nem valószínű, hogy a termosztát hibás. Milyen hőmérséklet van benne?
(#) 20sz Jófiú válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /

Az alsó hűtőtérben 0°C körül ingadozik a hőmérséklet. A fagyasztót nem mértem de a víz rendesen megyfagy benne. Mindkét hűtőtér erőssen jegesedik. Az alsó tér felső hátfaláról hatalmas jégtömböt távolítottam el. Mit érdemes még megnéznem rajta?
(#) zolika60 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Jún 21, 2017 /

Szerintem csak olvaszd le. A fagyasztóban -18C° körül kéne lennie. A normál térben 4-5C° normális. Hátul a rács nem túl forró? Tud rendesen hűlni? Azt hiszem semmi baja, csak egyszerűen meleg van.
(#) 20sz Jófiú válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /

A normál hűtőtér hátfalán találtam több repedést is a fehér műanyagon. A repedések környékén sárga ragacsos foltok, folyások találhatóak. Ha a repedésnél óvatosan megnyomom tocsogó hangot hallok. Gondolom megtaláltam a hűtő hibáját. Javítható ez a hiba? Esetleg még működne egy darabig így is?
(#) ezermester1 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Jún 21, 2017 /

helló! Gyűjtsed a pénzt a következőre.!
(#) rockersrac hozzászólása Csü, 1:32 / 1

Sziasztok! Közelmúltban írtam a tócsát random okozó hűtővel kapcsolatban. Kiderült hogy NEM a hűtő volt a ludas a tócsában, hanem a mosogató lefolyója volt rossz.
(#) antikzsolt válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Csü, 7:12 /

Vízálló ragasztószalag segíthet ideiglenesen. A tocsogó hang a vizes szigetelés adja ki.
Ki lehet szárítani csak 1-2 hétre rakjad meleg helyre és ne használd közben. Ajtó legyen nyitva. Ezután ragasztás. És természetesen ami még nagyon fontos az hogy tartalékolj új hűtőre.
(#) 20sz Jófiú válasza antikzsolt hozzászólására (») Pé, 18:20 /

Ezek szerint akkor menthetetlen. Jól gondolom, hogy valamilyen mechanikai behatás miatt az elpárologtató lyukadt ki és onnan folyik a hűtőközegben lévő olaj? Minden esetre ameddig hűt addig használom. Ha végleg beadja a kulcsot akkor mit csináljak vele? Hogyan kell egy hűtőtől környezetbarát módon megszabadulni? Valahol átveszik esetleg megsemmisítésre?
(#) kaqkk válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Pé, 18:25 /

Nem az olaj folyik és nem lukadt ki az elp ! Csak felvált és elrepedt a belső műanyag borítás és a cseppvíz felszaporodott a műanyag alatt ..
(#) 20sz Jófiú válasza kaqkk hozzászólására (») Pé, 18:59 /

Akkor folytatom tovább a szárítást. Két hét múlva pedig beragasztom a repedést. Van kétkomponensű műgyantám, azzal szépen vízhatlanra meg tudom ragasztani.
(#) sany hozzászólása Kedd, 11:47 /

Sziasztok!
Van egy DELTON BD- 281 hűtőszekrényünk, ami ma reggel leállt, le is olvadt az egész. A hűtőt kihúztam a konnektorból és visszadugtam. A hűtőben elindult a kompresszor. Ezután ismét kihúztam és visszadugtam, de a kompresszor ilyenkor már nem indult be. Ezután ismét kihúztam, majd 3-4 perc múlva ismét bedugtam és működött a hűtő.
Vizsgálat erejéig kikötöttem a termosztátot és direktbe kötöttem be a kompresszort. Ilyenkor is ugyanez a jelenség játszódik le. Gondolom, hogy a kompresszornál lehet valami. A készülékben 5µF -os kondenzátort kicseréltem ugyanolyan típusúra. De a helyzet továbbra is fennáll.
A kompresszorral lehet baj?
(#) kaqkk válasza sany hozzászólására (») Kedd, 17:18 /

Ha kikapcsolod-kihúzod utána 10-15 percig nem szabad újraindítani (a nyomás kiegyenlítődést meg kell várni )
(#) sany válasza kaqkk hozzászólására (») Kedd, 19:19 /

A PTC kicseréltem és a hőelemet is.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 19:19
(#) sany válasza kaqkk hozzászólására (») Kedd, 19:22 /

Vasárnapi nagy vihar ideje alatt áramszünet volt, az befolyásolta a hűtő működését?
(#) kaqkk válasza sany hozzászólására (») Kedd, 20:18 /

Igen , az áramszünet ilyenkor általában úgy alakul hogy többször egymás után elmegy visszajön az áram , ezt nagyon utálja a hűtő ...
A hozzászólás módosítva: Kedd, 20:18
(#) kaqkk válasza sany hozzászólására (») Kedd, 20:19 /

Akkor sem szabad azonnal indítani ha leállítottad . Milyen hőelemet cseréltél ?
A hozzászólás módosítva: Kedd, 20:20
(#) sany válasza kaqkk hozzászólására (») Kedd, 20:21 /

Esetleg lehet tudni mi ment benne tönkre? Ma délután 1 -es fokozatban 3 órát ment és nem áll le. Tudom, hogy sok mindentől függ a leállása.
(#) kaqkk válasza sany hozzászólására (») Kedd, 20:23 /

Semmi nem ment tönkre de a kompresszor az indítórelé is tönkremegy ha ki be kapcsolgatod , hagyd békén majd ő teszi a dolgát ...
(#) sany válasza kaqkk hozzászólására (») Kedd, 20:29 /

Rendben. Csak attól félek, ha sokáig megy akkor, nehogy nagyon felmelegedjen a kompresszor.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 20:29
(#) kaqkk válasza sany hozzászólására (») Kedd, 20:48 /

Az elpárologtatóból visszatérő hideg gáz hűti a kompresszort , üzem közben nem melegedhet túl .
Következő: »»   211 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Jún, 28. Sze
12:28:50
Jelenleg 239 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu