Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Öntözőrendszer időzítő áramköre
Lapozás: OK   5 / 5
(#) Firefighter1 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Anno egy hasonlót csináltunk...de az lehet hogy neked nagyon sufnituning lenne! A locsolás gravitácios elven volt megoldva!
2 darab 1000 literes ibc .. ( a kert leejtős volt, igy nem kellett se állvány se semmi)
A tartályokat egy szivatyú töltötte ennek volt egy külön kapcsolása, kb 60%bakapcsolt 100% ki!
Az öntözéshez a csapot bontott ablaktörlőmotor nyitotta zárta, végálláskapcsoloval volt megoldva. Az egészet egy 16f627 vezérelte!
kb 1 napot 2 rekesz sört szántunk a megépítésre... a célnak megfelelt 2 szezont kihuzott!
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2017
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 27, 2017 /
 
Amig oda vagy hányszor kéne a locsolási ciklust ismételni?

Apropo... most egy balkon locsorendszeren gondolkodom! Milyen kisméretű halk szivattyut tudnátok nekem javasolni?
A teljesítmény is lehet kicsi, mert 3 balkonláda aminek a vízigényét meg kell oldjam!
(#) nedudgi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Szobai szökőkút szivattyúja idális lehet.
(#) nedudgi válasza Iszkakof István hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Tudtommal napkelte előtt egy-két órával érdemes locsolni. Amikor elmész otthonról, már régen vége a napi penzumnak.
Elered az eső. Olyankor mi legyen?
Kútból nem jön a víz. Erre mit lép?
Nem keveredett el eléggé a műtrágya, esetleg eldugul a kimenő szelep.
"4. a tápoldat kiáramlik a keverőtartályból, amikor elfogyott, a szelep elzáródik és kezdődik minden elölről." Ha több napon keresztül akarod ismételni a műveletsort, honnan lehet tdni, hogy az előző lefutott? Ha nem hajtotta végre az előző ciklust, mi történjen?
(#) Iszkakof István válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Tényleg nagyon sufnituning kellene. Nálam is gravitációs elven megy a locsolás. A pic használatához nem vagyok felnőve. Nekem is megérne két rekesz sört, ha már kész lenne, még ha én nem is innák belőle, valamilyen oknál fogva.
(#) Iszkakof István válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Az uborkásban nem helyes, hogy ha reggel kilocsoljuk a napi adagot, mert elmossa a termő talajt, ha egyszerre több vizet kap, mint a megengedett. A ciklusok egyike a másiktól függ. A kútból ha kifogy a víz, a szenzor szárazra kerül és leállítja a szivattyút. Amíg töltődik egy 20 mikrós kondi, addig gyűl a víz. 4-5 perc. A tápoldat a tartály fenekén lévő egycolos csövön áramlik ki, amit egy WC kidugaszoló pumpa zár el. Az elébb sikerült felszerelnem a (bontásból) kocsi hátsó ablaktörlő motort a tartályra, ami megemeli a gumimembránt. Nejem asszony annyit vállal, hogy néha megnyom egy gombot, vagy ha az uborkám vízhiány miatt fonnyad, telefonál nekem a munkahelyre és én hazamegyek Ezt megtehetem egyszer vagy kétszer, de már háromszor nem. Fél az áramütéstől, pedig még egyetlen kütyüm se rázta meg (hozzá se nyúlt). Vezetek a lakásig egy UTP kábelt, a végén néhány led-del, Ha X vagy Y led világit, akkor dugó ki a falból (teljes áramtalanítás) és figyelni az uborka leveleket, hogy fonnyadnak-e.
(#) Firefighter1 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
NA hogy nekem ez nem jutott az eszembe.
Igen a Szobaszókőkút lehet jó lesz. Meg is nézem milyenek vannak!
(#) proba válasza Iszkakof István hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Egyik ismerősöm paprikát locsolt, az úgy oldotta meg, egy tartályba előállította a szükséges tápanyag sűrítményét , ezt egy venturi csővel bekötötte a locsolócsőbe.( lehet egy porlasztóhoz /WC tartályhoz hasonló kiegyenlító tartály nem árt) A szivattyúra tett egy hidromatot. Az egészet egy időkapcsolóval vezérelte. Annyi extrával. ha a hidromat leállította a szivattyút, vagy áramszünet volt, felhívatta magát egy telefonról.
(#) Iszkakof István válasza proba hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Üdv uraim
Csak egy egyszerű kapcsolási ábrát szerettem volna.
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem