Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   167 / 3549
(#) Frankye válasza sprofan hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Az a helyzet, hogy ez még a jogalkotók szépséges munkájára vár, ui. ez egy joghézag. Igazából még nem smk., de már nem is bicaj (nem emberi erővel hajtott).
Amit wg_kezdő kolléga emleget, az a "dongó motor" nevű csoda, a '60-as, '70-es évek slágere volt. Egy kis akksi hajtotta a villanymotort. Lejtőn lefelé akár már 20-al is lehetett "száguldani" vele. (Sík úton meg inkább csak arra volt jó, hogy a "motor illúzióját keltse" (merthogy zúgott), igazi hajtóerőt nem nagyon bírt szolgáltatni szegény...)
Idézet:
„Már előttem a kép, amin a 60 éves nénit a motorháztetőre nyomják a rendőrök mert nincs semmilyen papírja”

Bakker! Vizuális típus vagyok, elképzeltem a galgamácsai mamit a 103 alsószoknyájával, amint a két markos zsernyák a szolgálati Lada Niva motorházára fekteti, és hátrabilincseli, miközben az öregasszony sivalkodik:
- Jáj-jáj fiám, micsinyász?! Ilyét míg áz örégém sé mívél vélém!!!
(#) matt383 válasza sprofan hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Idézet:
„csak ettől a ponttól segédmotor”


Ez a nagy tévedés! segédmotor az, ami:
Max: 350 kg
motor: max: 4kW iletve 50ccm
maximum 45 km/h
Ehhez kell M jogosítvány de vezethető A, B, C, stb. jogsival is. Ha viszont nincs min. M jogsi, akkor kapod a csekket.

Elektromos kerékpár minden olyan, amit nem robbanómotor hajt. Ehhez nem kell semmi papír.
(#) sprofan válasza Frankye hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Közben megnéztem ezt: Bővebben: Link
Hát ez nagyon nagy.
De akkor mi nem segéd motor? VAGY ráülök az önjárós benzines fúnyíróra, ahhoz már csak nem kell segédmotoros jogsi

Amúgy úgy vagyon leírva, a 4kW feletti motorral rendelkezőhöz már igenis kell jogsi (elektromos).
(#) Sergei válasza sprofan hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
ahhoz már kisgép kezelöi jogositvány kell
(#) sprofan válasza Sergei hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Bővebben: Link Ehhez ezek szerint D1-es jogsi kell, vagy én utánfutónak számítok? Végülis utána megyek, néha futok, ezek szerint ED1-es kell
(#) Sergei válasza sprofan hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
röhögsz vagy sem de tavaly nyáron mikor vizsgáztam könnyügép kezelöiböl akkor felvolt sorolva hogy mihez kell kisgép kezelöi.bele tartozik a fühyiro fükasza elektromos láncfürész benzines láncfürész elektromos illetve benzines sövény vágo. mellékelek 2 képet a legujjabb kressz könyvböl.(meg merem tenni mert most vizsgáztam B kategoriábol) szoval levan irva mi minek minösül
(#) kocici17 válasza sprofan hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Ha ez igy néz ki ahogy irjátok akkor be kell iratkoznom "nehézgép"--- mert rohattul nehéz felemelni, hogy letisztitsam--- kezelői tanfolyamra
(#) kocici17 válasza Sergei hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Jujjjjjjjj a 3 hogyanis lehet szimetrikus???? 2x 1,5 vagy mi???
Egy biztos nem egész számu a "szimetria" ,és ha nem az akkor nem szimetria.
Forduljak fel haértem az "alkotó" elképzelését, vagy ennyire előre jár a geometria???
(#) Sergei válasza kocici17 hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
biztos igazad van bár nem tudom hogy miröl beszélsz
(#) Norberto válasza kocici17 hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Egy háromszög pl. mitől ne lehetne tükörszimmetrikus?
(#) kocici17 válasza Norberto hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Nem a háromszőg a lényeg. Hanem a dsc0001.jpg szövege és fogalmazási környezete.
(#) sprofan válasza Sergei hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Nah, ez nem semmi
Ebből van nekünk fűkasza meg sövényvágó (benzines) természetesen csak "úgy" szoktuk használni.
Nekem meg B kat. ból majd csak 18.-án lesz vizsga
Ezt komolyan nem tudtam, a francnak kell ennyi hülyeség Azért a rendőr bácsi csak nem lát be a 2m magas szúrós bokroktól a telekre.
(#) kocici17 válasza sprofan hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Sprofan!
Kéne alkotni egy jogsi tiputs, és ajánlani az illetékeseknek, hogy ne csak eladják ezeket a gépeket a kereskedelembe, hanem adjanak hozzá papirt is ....mert anélkül nem mükszik....
Komoly gondot okoz, hogyí ezeket a kütyüket../mert én is haza hoztam a telekröl mondván, hogy itt is kell/
merjem-e használni?????
(#) vicsys válasza sprofan hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Na ne hülyüljetek már!
Vezethetsz Te teherautót is jogsi nélkül. Csak közuti forgalomban nem vehetsz részt... Vagy nem jól tudom?
(#) sprofan válasza vicsys hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Én már rég nem hülyülök.... csak nagyon nem értem ezt az egészet hogy most mivan ezekkel meg a kis gép kezelői jogsival . De amúgy igazad van, még hozátenném hogy amíga rendőr el nem kap
(#) Szárnyas válasza Frankye hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
He-he. Nekem egyből ez a jelenet ugrott be, mikor olvastam a hsz-odat: Bővebben: Link
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Közforgalom elől elzárt területen, ahol biztosított, hogy nem ütsz el senkit, és nem esik bántódása senkinek, ott igen. Közúti forgalomban azonban nem vehetsz részt. És addig, amíg oktató mellett vezetsz. (Mármint addig sem kell jogsi, hogy vezess...)
(#) wg_kezdo hozzászólása Szept 2, 2008 /
 
Khhhmmmmm.....
Örülök a két új kötelező mezőnek.

Remélem névnapi üdvözlőt is kapni fogunk
(#) valve válasza wg_kezdo hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Melyek is azok a kötelező mezők? Én nem találtam semmi újjat, viszont a nevem eddig is helyes volt!
(#) Topi válasza valve hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Aki nem töltötte ki a nevet, mert olyan rettentő okos volt, hogy olyanokat írt be "anyád", "nemadommeg", "x, y", stb. annak jelenik meg, vagy aki nem adta meg egyáltalán.

Szép, irritáló vörös csíkkal. Nem kötelező ettől függetlenül megadni, csak akkor egy idő után kellemetlen lesz a vörös csík.
(#) wg_kezdo válasza Topi hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Mindenesetre tetszik a szöveg, hogy nem vagyunk Droidok (ami remélem még egy darabig igaz is lesz).

(#) válasza Topi hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Ahh, nagyon örülök hogy most végre lehetőségem van beírni a nevemet; már régóta szerettem volna, de egészen eddig csak regisztrációkor lehetett nevet megadni, később pedig már nem. De úgy látom ez is megváltozott, most már hagyja akár utólag is módosítani.
Szóval egy a lényeg, nekem tetszik az újítás.
(#) Attila86 hozzászólása Szept 2, 2008 /
 
Megvannak valakinek a Hobby Elektronika 2008 áprilisi, májusi és júniusi számai?
(#) mineral hozzászólása Szept 3, 2008 /
 
Sziasztok!

Ha jól emlékszem itt az OFF topikban szó esett arról hogy milyen sok DJ van a H.E fórumozók között.

Ha valaki már legalább egyszer eltörte a nagypapi Unitra lemezjátszójának a tűjét miközben a süsü lemezen "szkreccselt" az már DJ-nek kiáltja ki magát.

Tegnap este az m1-en volt egy érdekes dokumentum film. Ahol egy visszafogott csellista leánykából House, Techno DJ-t faragtak. Mindössze 4 hét alatt.

A filmvégén egy 4 tagú vérbeli Dj-ből álló zsűrinek kellett (volna) kiszürnie a kakukk tojást. Mert 3 másik több éves DJ tapasztalattal rendelkező csajszival versenyeztették.

Persze a csellistából faragott Dj lányra nem is gyanakodtak...

Egyszóval hajrá mindenki. Októbertől akár mindenki vérbeli DJ lehet.

(#) Muri válasza mineral hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
Szia!
Mi volt a műsor neve? Szeretném megnézni neten, mtv.hu-n nem találom dátum alapján.
(#) maTaKee hozzászólása Szept 3, 2008 /
 
Hello!
Valaki megtudná nekem mondani azt, hogy a KRESZ szerint főútvonalon mehetek biciklivel? Csak mert én eddig úgy tudtam, hogy igen, de mások meg pont az ellenkezőjét állítják. Most akkor melyik igaz?
(#) Norberto válasza maTaKee hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
Ha nincs kifejezetten biciklizést tiltó tábla kihelyezve a főútra, akkor lehet közlekedni rajta, igen.
(#) gyerek67 hozzászólása Szept 3, 2008 /
 
Na, most segítsetek!
Asszonkám bezárta a kulcsot a kocsiba": azaz átállította a gmail fiókjának a jelszavát, aztán ugyanazzal a lendülettel el is feljtette.
Én még sosem csináltam ilyet, nincs valakinek tippje, hogy hogyan lehet feltörni egy postafiókot?
Természetesen másodlagos fiókot sem állított be, ahova el tudná a rendszer küldeni a jelszót...
(#) gyerek67 válasza Norberto hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
De csak 40 km/h sebesség alatt! :yes:
Szexárdon már büntettek meg biciklist gyorshajtásért.
(#) maTaKee válasza Norberto hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
Köszönöm

gyerek67: esetleg ha teljesen véletlenül fel volt telepítve arra a bizonyos sz.gépre a "perfect keylogger" nevű kis program, akkor az segít De mivel szinte biztos vagyok benne, hogy nem volt feltelepítve, ezért szerintem egy új fiók oldja meg... vagy esetleg valamilyen fenyítést az asszonynak (nem használhatja a hitelkártyáját, és még a pénzét is elveszed) akkor szerintem egyből eszébe jutna
Következő: »»   167 / 3549
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem