Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stúdió minőségű erősítő - masteringhez, mixdownhoz
Lapozás: OK   1 / 3
(#) gabass hozzászólása Márc 27, 2009 / 1
 
Sziasztok!

Nem találtam ilyen témát ezért gondoltam jó lenne egy ilyesmivel foglalkozó is!

Elsőnek álljon itt az én favorit kapcsolásom, már háromszor megépítettem bár igaz, hogy a védelem hiánya egyszer elbánt vele, meg egy B&W 600-as sorozatú hangfalpárral is de olcsón ujratekercselték
a végtranyó egyszerűen átment vezetőbe és nem rokkant bele a 800w-os,2*58V-os trafó áramába sem
a hangszóró viszont belepirult egy kicsit
mindezt egy zárlatos koppanásgátló miatt....
Lényeg, hogy egy minőségi erősítőt akartam
ezért LM ic-k szóba sem jöhettek, aki jobban ismeri őket az tudja miről beszélek!
Gondoltam megnézem, hogy a kedvenc hangfal márkám mit használ (Genelec)
És egy felső kategóriás (több mint 800eHUF/db!) termékükben ott csücsült az STK4241V tipusu hibrid IC
Mondhatom megörűltem neki, mert a hqvideo-nál kb.2400 ft az ic.
Ilyen szép hangú erősítőt egyszer hallottam egy studióban
(Bryston 6B SST pro)
de ennek az ára kicsit megfizethetetlen kereken 1.5MHUF
igen másfél-millió HUF
és mindez egy 2x ennyibe kerülő Genelec hangfalat hajtott
Hát mit ne mondjak el voltam ájúlva tőle

De a lényegre is térek itt az erősítő rajza:
Erősítő STK4241-el

Semmi zaja nincsen ha jól rakják össze, nekem 1.-re sikerült jól összerakni

Viszont akinek építettem a másodikat ,elg fura elképzelése van arról h mikor szól jól egy erősítő

bekapcsoltuk és láttam afején h nem tetszik neki
beleraktam egy ic-s előfokot hangszínnel
mély csutka és már azonnal ez volt a legjobban szóló erősítő
kivéve az ic hihetetlen nagy alapzaját
ami az emberünknek fel sem tűnt....
De már rájöttem hHogy alegtöbb embernek akkor szól jól egy erősítő,ha a mélykiemelés legalább 12decibelen van
Érdekes dolgok ezek, kinek mit jelent az ,hogy jól szól...
Először felhúztam magam rajta mert ilyet még nem hallottam de ha valakinek ilyen alacsonyak az igényei akkor ki kell elégíteni, mondtam is neki ,hogy ennyi erővel vehetett volna egy somogyi autós erősítőt, azon van mélykiemelés

Ha valakinek van valami finom kapcsolása ,ne szégyelje felrakni!
Leginkább most egy közel 0! zajú EQ érdekelne mert az ic-s eq-k nagyon gányúl szólnak, színezik a zenét és akkora az alapzajuk mint egy felszálló jumbojet-nek :yes:
Az ismert hangszín ic-kről beszélek természetesen LM1036 és barátai...
Várom a kapcsolásokat szeretettel!!
Gábor
(#) gabass hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Hmmm...Elfelejtettem, hogy a TDA ic-knek sincs itt helye azthiszem!
(#) Nagy Tamás válasza gabass hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Helló! Hát igen...az emberek többségének fogalma sincs mi a zene!! Legfőképp az élő zene. Én személy szerint megőrülnék ha a "zene" 70% át csak a dübörgő mélyek tennék ki. Hamár ic akkor esetleg NE5534 ?? Mikrofonerősítők bemenetén sokszor találkozom vele.
(#) gabass hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Köszi a tippet! Utánanézek
Nem is a bass-ről van szó mert én spec imádom ha remeg a tüdőm
Hanem magáról a fogalomről, hogy "szépen szól"
nekem ez azt jelenti, hogy érezhető a tér a zenében, nincs zaj, dinamikus, stb...
Nem pedig a mély szintje
De mondom a legviccesebb az ,hogy a sistergést észre sem vette az ember
Egyébként ez az ic(4241) 50kHzig visz át ha jól emlékszem 0.008%-os thd mellett.
Esetleg valami kapcs rajz EQ-ról?
(#) gabass hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Találtam egy érdekes cikket:
DIY SONTEC EQ
(#) Nagy Tamás válasza gabass hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
1989 jan- feb rádiótechnikában van egy előerősítő rajz de ez csak mély magas szabályzóval van ellátva.
(nincs szkennerem ) Azt irják az ic ről (5534 ,5532) hogy 15db el kedvezőbb a zaja mint a TL sorozatnak. továbbá míg a TL071 2kohm alsó határig terhelhető addig ezek már a 500 ohmal is megbírkóznak.Ez torzítás szempontjábol nem elhanyagolható.
(#) Bassmester válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Ha nagyon finom cuccot szeretnék csinálni, akkor csak is OPA 134/OPA 2134 műveleti erősítőt használnék. Hagyon sokoldalú ícé, a hangja miatt nálam ez a befutó és még az ára is teljesen ésszerű. Az olcsóbbak közül a JRC 2068D is nagyon szépen zenél, bár ezt egyre kevesebb helyen lehet kapni. A Burr Brown ícék közül még az OPA 604 is nagyon jó, bár a hangja sokkal nyersebb mint a többié, ám a legkevésbé színezett. Girátoros EQ-ba ezek bármelyike a csúcsminőséget jelentené, de ott legalább ennyi múlik a jóféle kondikon is. Az ERO, Rifa, Remix, Mallory polipropilén (MKP) fóliakondiait tudom leginkább ajánlani az igényes audió cuccokhoz. Aztán még ott a tápegység is, ami egy külön fejezet, de semmiképpen sem szabad beérnünk két stabkockával meg négy elkóval, ha tényleg nagyot akarunk alkotni és felül szeretnénk múlni a "megfizethető" gyári készülékeket.
(#) karpi hozzászólása Márc 27, 2009 / 1
 
Stúdió minőségű erősítő - masteringhez,mixdownhoz

Minek ide az EQ ?
(#) didyman válasza gabass hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
0,08% az inkább. Amúgy nem a sávszéltől meg alacsony torzítástól (lásd csövek!) lesz jó egy végfok, az STK-k amúgy sem az ipar remekművei, a szorosan hőcsatolt vastagréteg hibridségnek óhatatlan előnyei ellenére. Aztán a tápegységen rengeteg dolog múlik, ahogy a felhasznált alkatrészeken is, az utolsó kábeldarabig. Ezek az apróságok teszik drágává az erősítőt, nem a 2400Ft-os valami.
(#) didyman válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Az NE553x is addig zenei csak, amíg egy OPA sorozatú audio-finomhangolt kütyüvel nem kerül szembe. Az ilyen százforintos IC-ktől nem kell csodát várni, megfelelő kompenzálással és szigorúan vett körítéssel tudnak normálisan szólni, de pl. az az 500Ohm semmit sem jelent kb. a TL sorozat 2kOhm-os értékéhez képest és a műverősítők alapjaitól kezdve tudni illik, hogy egy OPA nem olyan egyszerű történet, hogy betesszük és szól, azt megfelelően kell visszacsatolni, lezárni, kompenzálni, anélkül fabatka.
A zajról meg hagy' kérdezzek valamit: A csendet akarjuk hallgatni, vagy a zenét?
(#) Bassmester válasza karpi hozzászólására (») Márc 27, 2009 / 1
 
Gondolom az analóg hangszínezéshez kell, mert nem akar szoftveres EQ-t, és méregdrága, vagy olcsó de zajos EQ-kat használni a kész felvétel utólagos EQ-zásához. Nem feltételezem, hogy egy jól megcsinált erősítő színezetlen hangját akarja lerontani a "loudnes élmény" kedvéért Szóval jó ha van kéznél egy jó EQ a mastereléskor :yes:
(#) gabass hozzászólása Márc 28, 2009 /
 
Igen ,tényleg 0.08% megnéztem az adatlapját...
Az erősítő építés alapjait betartva azért elég komoly kis készülék építhető az ic-vel!
Főleg ha megveszed inkább minden alkatrészből a jobbat
minél kisebb tűrésű ellenálások,minőségi kondik (én a visatont résesítem előnyben,vagy ha épp van kéznél megfelelő akkor remix)
Egyébként meg ha genelec-nek jó a bi-amp aktívjába, akkor azthiszem nekem is az ,meg mindenkinek akinek az audiofil már nem elég
Én nagyon sokat csalódtam már a tda meg az lm ic-kben
Egyébként a technics,pioneer meg a legtöbb japán gyártó az stk ic-ket használja
Jól eltalálták ezt a típust a japánok.....
Keletinél van egy studiotechnikai bolt, szívesen megmutatják a genelec hangfalszettet, olyan zenével érdekes amit otthon is hallottál már!
Hihetetlen a külömbség

Bassmester kolléga rátapintott a lényegre!

Kinek mi a véleménye az olyan dolgokról, hogy 60000ft-os
ezüst hangszóró kábel,meg aranyozott hálózati csatakozó?
Szerintem parasztvakítás maximum....
Ja meg a kedvenc:be kell melegednie a hangszórónak mert akkor jobban szól
Egy ismerősömnek mondogattak ilyeneket...nem ért hozzá ezért el is hitte....

Nincs valakinek olyan parametrikus EQ kapcs rajza, amin a frekit fokozatmentesen lehet állítani?

(#) Moderátor hozzászólása gabass hozzászólására (») Márc 28, 2009
 
Légy oly szíves, használd a Válasz gombot, ha valakinek a konkrét írására reagálsz!

Kösz!
(#) didyman válasza gabass hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
A "legjobb" alkatrész édeskevés, a fólia huzalozására, kábelezés kialakítására tessék gondolni, az akár tudatosan centire odatett alkatrészeken kívül. A minőség meg relatív, mert egy Remix párforintos árához képest az audiofil kondik 20-30x-os szorzója másról szól. Hogy miről? Ez szubjektív! Ahogy az ezüstkábel is az. Én lehet, hogy nem hallom a külömbséget, de ez nem ok arra, hogy szkeptikus legyek, mert van, aki vakteszten kihallja, hogy egyik vagy másik, onnan kezdve azt hiszem, felesleges kételkedni, hogy van-e külömbség, a kérdés csak az, hogy ez kinek és mennyit ér meg, tudod jól, vannak, akik egy 2x3 centis festett papírdarabért, vagy egy üveg alkoholos, büdös löttyért százezreket-milliókat adnak. A bemelegedő hangszórót könnyű végiggondolni, a pár-pártíz fokkal melegebb lengőcséve és környezete a mágnessel együtt eltérő mágneses tulajdonságokat jelent, a pl. ferrofluid hűtőközeg eltérő viszkozitással működik és nyilván a felfüggesztés is másként viselkedik. Megint csak az a lényeg, hogy meghallod-e.
A TDA, LM IC-k mindig is költséghatékony, helytakarékos, célirányosan konzumér, kis alkatrészigényű felhasználásra szánt darabok voltak, egyetlen nagy előnyük a monolit szervezés és nyilván alkotnak, próbálnak csinálni minőségibb dolgokat is. Az STK szintén hasonló indíttatásból jött létre, mondhatni a monolit előfutáraként, de ahogy az tipikus a régebbi dolgoknál, egyfajta más minőségi szellemben. Az STK-k vérbeli diszkrét végfokok, pontos alkatrészekkel, kifinomult kapcsolástechnikával helyenként, magas tápfeszültséggel. Az egész koncepció teljesen más. Az nekem nem jelent sokat, hogy Technics, Pioneer konzumér, sok szóra nem feltétlen érdemes modelljeiben az egyszerűség, praktikusság miatt STK ketyeg (ez semjelent sokat, hiszen a 4142 és a 4241 között szintén Makó-jeruzsálemi az eltérés, pedig milyen egyforma számozás ), és hogy ugyanilyen IC előfordul magasabb kategóriájú termékekben, Volt dolgom olyan audiofil erősítővel, amiben a végok a nevetséges kategóriába esett: De csak ránézésre!
(#) didyman válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Én viszolygok tüle :Đ . Valószínűleg az Urbán-féle nem a legjobb megoldás a témában, de mindenesetre el is vette a kedvem a Quad-tól, a mostani végfok lemosta a hangját. Szubjektív ez is.
(#) elektrorudi válasza didyman hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Idézet:
„Ezek az apróságok teszik drágává az erősítőt, nem a 2400Ft-os valami.”

Meg a hírdetések a Hi-fi újságokban, meg a kiállítások szervezése, meg a Hi-fi szalonok fenntartása, ahol meg lehet hallgatni, meg a .... mega...
(#) bgsf válasza karpi hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Semminek! A stúdió erősítőnek van egy olyan jó tulajdonsága hogy azt erősíti proffeszionális szinten, ami a bemenetére kerül Ennyi!
Ahol már ekvalízer kell (többsávos hangszínszabályzó) azt már megette a fene, mert nem stúdió mikrofonokat használnak.
Meg végül is mihez kell? Techno/rap/élőzene/népzene/szimfónikus/jazz vagy csak ének esetleg felolvasás? Mi lesz a végeredmény? MP3? mert akkor minek a stúdió erősítő? Az MP3 eleve kizárja a minőséget! Vagy esetleg HD felvétel 5.1-es hanggal? Ott a felvétel a gáz, nem az hogy a pultos hallgatja a zenészeket! A keverősnek a felvételt kell hallgatnia és azt kell korrigálni.
Alap feltétel éló zenénél a stúdió mikrofon. Elektronikus zenénél a zajmentes csatlakozás a hangszerekhez.
A stúdióban pedig a monitor hangdobozok elismert/bemért dobozok legyenek és a hangmester ne süket legyen!
(#) bgsf válasza didyman hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Sajnálom hogy nem a legjobbat választottad! Az Urbán féle elég rizikós, én az eredeti két tekercsesből négyet építettem és tökéletesen működött mind a négy. Az alkatrészeket beültetés előtt megmértem és bekapcsoltam, szólt.... Torzításmentesen, szépen, és kicsorgatta a 100Wattot....
Igaz a panel nagyobb Urbánéknál, és magadnak kell megcsinálnod, de valamit valamiért!
A Quad-ot ne hasonlítsd semmihez, mert egy steril erősítő: azt erősíti ami a bemenetére bemegy! A harmonikus torzítása füllel nem hallható és a többi paramétere sem semmi!
Nekem sincs Quad-om! Mert nekem a MARANTZ-nak jobban tetszik a hangja (STK)! Jobban torzít, de kellemesebb a fülnek és mit tudom én....!
Ezt hívják szubjektív megítélésnek!
Sajna egy stúdióerősítőnek semmi köze a szubjektivitáshoz, annak paramétereknek és konkrét mérések feltételeinek kell megfelelni! Semmi köze ahoz hogy most tetszik a hangja vagy sem! Hiszen egy utcai zenész hallgatva HI-FI hangot hallgatsz, ha nem használ erősítőt, de ha felvennéd az éneket és a gitárt akkor ha otthon berakod, akkor ugyan azt a hangszít és dinamikát kellene hogy halljad mint az utcán! Ezt hívják Hi-FI-nek.
(#) didyman válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Ha szomszédPistike feltelepít egy windows-t,akkor az jó, mert működik és lehet netezni rajta, meg a HP szervizmérnöke is ugyanezt képes csinálni 10x-es szorzóért. Én meg optimalizálok, finomhangolok, testre szabok teljesítménynek, napi használatnak megfelelően, mert ilyen a felfogásom, szeretem a maximumot kihozni belőle a 15 éves tapasztalatommal, tanulmányaimmal és a HP óradíja alatt vagyok. Azt hiszem, tudod Te is, mire gondolok az "ár" alatt, nagyon sok olyan garázscég létezik ebben a témában, akik nem a nevükből élnek meg és nem elvetemült, millióért két kábelt indíttatású cégek, hanem olyan hozzáértő emberek, akik tudnak tervezni. Ez ugye nem egyenlő azzal, hogy veszel egy jó IC-t, néhány zsír ellenállást, kondit és egy 3 oldalas szövegezést elolvasol a jó tápegységről.
(#) didyman válasza bgsf hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Én is sajnálom, és még majd valamikor óhajtok foglalkozni vele! A sterilségét én nem éreztem annyira, a műveleti erősítő eleve ad neki színezetet (ami szerintem a 741-gyel a legjobb).

Avpanelt magam csináltam! Hógyisne', panelt készen venni? Próbáltam benne sokmindent módosítani, amit ez a panelterv lehetővé tett, de a hangjával sosem voltam megbékélve.
(#) Nagymoli válasza bgsf hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
nagyon erősítő <---- őhozzá mit szóltok? Quad 405-öt építettem párat. Nagyon meg vagyok velük elégedve, mindegyik példány nagyon szép hangú, és az 55V-os táp miatt kicsit nagyobb is lett a kimenőteljesítménye. Műveleti erősítőket NE5534, NE5532 tipusokat szoktam mindenben használni. Olcsó, és jó. Na de vissza a pdf-ben leírtra! Rádiótechnika hónapokon át ezzel az erősítővel foglalkozott. Sajna némi nyákhibával van megadva, ezért ha valaki megépíti, ellenőrizze inkább többször. Át lehet építeni tranyósra is, ha valaki tud kicsit tervezni. Műveleti erősítőre sem kényes. Tudtommal ettől az erősítőtől jobbat még senki nem tervezett.. El lehet felejteni a csöves, tranyós vitát is...
(#) gabass válasza didyman hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Nemigen hiszem, hogy az emberek 99%-a meghallja hogy ezüst vagy réz kábel...
Ahol a barátomat rábeszélték a z ezüstre, meztelenül halgatták állítólag a zenét, mert úgy jobban halják.
Szerinted akkor elhiszek ennek a bandának akármit is?
A hangszóró bemelegedése után tény h máshogy szól, de nincs olyan éles átmenet, hogy ezt akárki meghallja
És a barátomnakj azt mondták ezek a meztelen fülek, hogy ha nem melegszik be akkor elromlik ha feltekeri a hangerőt azonnal
Én ezt cáfolom, kipróbálva
(#) gabass válasza bgsf hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Drum'n'bass produkciókhoz kéne az eq masteringhez...
Volt nekem egy jóü kis szoft eq-m
de mióta nem használom az emberiség szégyenét(winfos)
azóta nem tudom használni mert dx pluginként volt meg
Mac os x meg csak a vst-ket s az au-kat támogatja logic alatt.....
Kompromisszum...inkább építek egy eq-t minthogy valaha is hozzányúljak a windowshoz még 1x...
Hangkártya van, azzal nincs gond, van rajta csati bőven (saffire,apogee)
Kiküldöm aux-presend-re amire rá van kötve az eq...
És még plusszban élő dolgot tekergetek!
(#) gabass válasza didyman hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Szerintem ezt a két szót nemigen lehet összekötni
: windows, működik
Ha neked sikerült akkor szerencsés ember vagy
ha többször sikerült akkor nagyon szerencsés
De windows addig müködik még nem dugod netre!
Vagy legjobb esetben átlag 3-4 hónapig
de utána brutál belassulás
meg nem működik dupla kattra a megnyitás egy hibás autorun.inf miatt a c meghajtón stb
holnapig tudnám írni a negatíyv winblind-os tapasztalataimat

Idézet:
„Ez ugye nem egyenlő azzal, hogy veszel egy jó IC-t, néhány zsír ellenállást, kondit és egy 3 oldalas szövegezést elolvasol a jó tápegységről.”


Volt már olyan ,hogy főztél valamit?
én tegnap csináltam mcdonalds-os hambucit
és elhiheted hogy minden az alkatrszekről szól!
nem a csavarról amivel rögzíted a panelt
mekiburger=marhahús,hamburger zsömle,paradicsom,hagyma,sajt,jégsaláta
ez érezhetően olyan mintr az eredeti!
ja mustár meg ketchup kimaradt
(#) didyman válasza gabass hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Nekem 6.évét tapossa a fő gépemen a rendszer. Ha így vélekedsz róla, vélhetően nem értesz hozzá, hogy kell megcsinálni jól. Na ez a külömbség..

Akrumplit a mekiben kezelik,a keményítőt kivonják belőle, ettől olyan, amilyen. Otthon próbáltál ilyet is, vagy csak elhiszed, hogy sültkrumpli ?
(#) didyman válasza gabass hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
A maradék 1% élteti az ipart. Ennyi.
(#) gabass válasza didyman hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
krumplit nem próbáltam, minek?
ami egyszerű lenne azt minek bonyolítsam?
aviko hasáb, pálmaolajban sütve
eggyazegyben ugynaz, próbáld ki!
Már nem azért, de mit kell érteni egy winfos telepítéshez?
berakod a cd-t winyo leformáz
a néven meg jelszón kivül nem kér semmit, amit el lehetne rontani
nem is értem miről beszélsz
De végülis mind1
Amíg ugy adnak ki egy "oprendszert" bili papáék
hogy érteni kelljen a telepítéshez....
Nem véletlenül váltottam mac-re
s mióta mac-em van azóta tényleg azt tudom csinálni a gépemen amit szeretnék nem pedig amit a windows szeretne, azaz a gép előtt eltöltött hasznos idő jócskán megnőtt tlleg csak azt csinálom amit csinálni akarok kompromisszumok nélkül
de tényleg néha unatozom is már, hiányzik az örökös hibajavítás
amíg win volt egyszer sem fordult elő,hogy azért kapcsoltam ki a gépet mert nincs mit csinálni rajta
és unatkozom
Mikor anno először elolvastam az apple change-mac kampányának érveit, nem hittem el...
Hülye voltam
Bocs az off-rt de be kell másolnom egy linket
így jön át az alma érzés
Bővebben: Link
nyugodtan olvasd el, megéri
Ez az igazi makó-jeruzsálem feeling
Tökéletes szoftver egy tökéletesen a szoftverhez tervezett hardveren!
Ez az amit a win sosem fog elérni!!!
(#) gabass válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Meghallgattam a külömbséget, NINCS!
Barátom 60ezres ezüst kábelén banándugó volt, profin bekötve
El ne képzeld hogy felidegesített mikor nem tudtam a banándugó miatt bedugni a jó öreg rugós érintkezőbe
Mondanom sem kell mi történt a banándugóval?!
Találkozott egy jó öreg csípőfogóval
(#) didyman válasza gabass hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Pedig a krumpli nem ugyanaz, ha nem érzed a külömbséget, akkor nem tudlak meggyőzni, én tudom, miből és miért készül a mekis krumpli, az Avico ahhoz képest egy megtestesült biokaja
Nekem nem kell alma, én szervizelem azokat is és tudom, miért nem kell (a vassal van bajom, a Leopárd alapvetően tetszik, de ez csak felszínes ismerettség). Te meg azt tudod, miért jó neked a mac. A telepítés, és ez a hiba sajnos az MS kampányának egyenes eredménye, nem a tovább-tovább oké folyamatábrából áll. De erről itt ne beszéljünk, nem hiszem, hogy érdeklődésre tart számot, meg ahogy elnézem, téged nem nagyon fog érdekelni már, miként lehet jól lenni a windows-zal, csak szerintem ha ennyire nem ismered, ne véleményezd. Linket köszönöm, átfutom.
Elnézést a többiektől, hogy belefolytam.
(#) gabass válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Azthiszem megint elmentünk a témától!
Megkérnék mindenkit, hogy amég nem használt apple gpet, addig semmi féle fikázást,oltogatást,jobbantudást ne tanusítson!!
Én használtam mind a 2-t
És már tudom hogy melyik a jobb
Vitatkozhatnánk holnapig,hogy ki mennyire ért a windowshoz...
De
Még ti a windows-t tanuljátok megérteni, addig én elmegyek a csajommal a vidámparkba
Össze sem hasonlítható a 2 rendszer
Írhatna valaki ebben a témában, aki szintén használt már mac-et
nemcsak védi a winfost!
Aki védi, nemhiszem hogy életében 1 méternél közelebbről látott már almát
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem