Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kémia óra vízbontás (durranógáz fejlesztése)
Lapozás: OK   4 / 87
(#) kristalycuki válasza Isti hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
Üdv!

Én azt hallottam, v. olvastam, hogy ha sorba kötsz több ( 5 ) cellát és ugyan akkora árammal hajtod meg akkor a fejlődő gáz 5-szöröse lesz az eredetinek de nem fog melegedni a keveréked!

A szétválasztást egy vékony szivaccsal nem lehet megoldani???Azon elvileg az oxigén molekulák nem tudnak átmenni
És akkor a szivacs egyik felén a H2 a másik oldalán meg az O2 kinyerhető!Nem???
(#) lgyk válasza kristalycuki hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
Nem. Megfelelő fémmel lehetne próbálkozni (platina, palládium), de érdemesebb két külön edénybe gyűjteni a fejlődő gázt.

Hoffmann-vízbontó

Igen, az áramerősség arányos a kinyert anyagmennyiséggel, a túl nagy feszültség viszont az oldatot fűti.
(#) kristalycuki válasza lgyk hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
De a Hoffmann-féle vízbontóban az elektródák "messze" vannak egymástól és ezért rosszabb a hatásfok!És nagyobb hely is kell neki!
(#) lgyk válasza kristalycuki hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
Durranógáz jelenlétében ha véletlenül összeér a két elektóda, akkor kis szikra és nagy robbanás lesz. Üvegeszköz esetén nehéz dolga lesz a baleseti sebésznek.

Mindenképpen jó lenne elválasztani a két gázt, már csak azért is, mert a durranógáz egyetlen praktikus felhasználása a robbantgatás. Másra nemigen lehet használni.
(#) kristalycuki válasza lgyk hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
Ezzel én is egyetértek, de szerintem valami jobb megoldás kell!Minél nagyobb felületet kell minél közelebb hozni egymáshoz, anélkül h összeérnének!

Azon gondolkodom, hogy ha a szivacsos megoldást választom, akkor azon ugye az elektronok meg az ionok vígan áthaladnak, tehát létre jön a "bontás", de az oxigén és a hidrogén csak magán az elektródán válik ki!Vagy nem?
Ott meg ugy is buborékokat képez ami meg nem tud áthatolni a szivacson!
De az is lehet hogy tévedek!

Ki kell próbálni!
(#) Isti hozzászólása Feb 7, 2007 /
 
hát láttam a hoffman-félét és ezért építettem ilyet. Kis felület, nagy áramerősség. a sorbakötésen is azért gondolkozom, mert én is tudtam ezt, és így csak egy cellára 2-3 V jut. Nem 12V. Én ennek az elődjét( ami csak Al drótokból állt ) és ezt ahol Al lemezből csináltam kört a grafit köré, kólásflakonba csináltam.

De sajna valami történt a tápommal. bekapcsolásnál egy pillanatig adja a feszt, de sajna nem izzít fel egy égőt sem. 12V-on 5A volt ráírva és nálam 14-nél kapcsolt ki. Persze így sohasem üzemeltettem 10 mpercnél tovább. meg egyébként is naon melegedtek a drótjaim.

meg nem tom hol lehet nagy mennyiségben grafitot szerezni...
(#) Isti hozzászólása Feb 7, 2007 /
 
ez a szivacsos nem rossz ötlet!
Bár én vmilyen papírra gondoltam. de mostmár vmi elég nagyot kéne építeni.

Ha sok víz van a flakonban (3/4 része) és felette van a durranógáz akkor kék vill és az üveg összemegy. Kipróbáltam, egy lyuk volt a tetején direkt és 10m-ről figyeltem.3mólból 2 lesz... és az víz (f) ha jól van hűtve. így deformálódott el egy kupakom. de mostmár nem flakonos vízbontón gondolkodom...
(#) Isti hozzászólása Feb 7, 2007 /
 
egy kép a 7 elektódásról (hatszög) - és belül +.
A szürkeség a bele oldódott Al.

ehee.JPG
    
(#) Isti hozzászólása Feb 7, 2007 /
 
Egyébként csináltatok már vízbontót? Én már 3 típust is... a legrégebbi az 2 II alulemez volt, aztán a 007-es, és még ezzel a hengeressel kísérleteztem, mert idegesített, hogy cserélgetnem kellett az anódot. aztán a 007-essel (7 elektródással) elment a tápom...
Még búcsúzásul bontani akartam vele (elfogyasztani az elektródákat...) de elment úgy 3hónappal ezelőtt.

Ez a csapadék ami keletkezett érdekes ám... Marha sűrű és annyira lecsökkenti a víz ellenállását. sztem valami NaAl(OH)4 lehet vagy Al(OH)3 vagy AlCl3. meg a buborékok nagyon nehezen mennek fel benne.
(#) Isti hozzászólása Feb 7, 2007 /
 
szerintetek valami oldat és bele valamilyen fémpor nem növelné a gáztermelést?

Mert olyan lenne sztem a porszemcse az elektródok között, hogy a szemcse 2 oldalán is fejlődne a gáz + az elektródon. Sorbakötés magyarul...

bocs h ennyit írok de 3 napja nem voltam gépközelbe...
(#) kristalycuki válasza Isti hozzászólására (») Feb 8, 2007 /
 
Üdv!

Hát az engem is érdekelne, hgy milyen anyag üllepedik le bontás közben, mert "rövidzárat" csinál és utánna nem igazán akar vizet bontani a rendszer, de az áramot zabálja rendesen!
Ha valaki tudja, hogy mi ez az anyag és hogy, hogy lehet elkerülni a kialakulását akkor megoszthatná velünk!
(#) Isti hozzászólása Feb 8, 2007 /
 
Bontja az rendesen... Csak a buborékok nehezen jönnek ki belőle és ha sok ilyen genyó van benne, durrgáz ezt nyomja ki. De ez valamilyen Al vegyület lehet. Vagy Al por? kikristályosítva először ilyen vizes puding lesz, majd fehér porszerű anyag lesz, a NaCl kockakristályai mellett. De ez sztem azért alakult ki, mert NaClt bontottam. Legközelebb Na2SO4-t akarok bontani, de azt már az új vízbontóval. Ha szerzek egy jó AT-s tápot.
(#) kristalycuki válasza Isti hozzászólására (») Feb 8, 2007 /
 
Nem tom te hogy csináltad, de mi réz v. bronz elektródákkal csináltuk és az szépen lassan de elfogyott.És ahogy fogyott, úgy szaporodott az üveg alján az a trutyi!
Én nem vagyok kémikus, de nem a Cl reagált az elektródával és abból keletkezett valami vegyület???
Hol vannak a kémikusok?????Valaki válaszolhatna nekünk, hogy hogyan lehetne kiküszöbölni ezt a problémát!

Én arra gondoltam, hogy bearanyozott elektródával kéne megpróbálni, azt ugyanis (ha az emlékezetem nem csal, akkor a én úgy tanultam) csak az atomos Cl támadja meg!(a királyvízben is az keletkezik és azért oldja az aranyat)
(#) Isti hozzászólása Feb 8, 2007 /
 
A + elektródának grafitnak kell lennie. Olcsó és szobahőmérsékleten jól tűri az ox szereket.

A trutyi általában mindig a + elektródából keletkezik.
A - -at nálam Al volt és nem fogyott el, mert H2 fejlődött rajta és nem támadta meg, úgy hogy fogyjon. csak a felülete színeződött el.
(#) Isti hozzászólása Feb 8, 2007 /
 
A réz vegyületek többsége vízben rosszul oldódik... CuO -k, Cu(OH)2 ...
A + elektródáknak kell szerintem ellenállónak lennie. A - -on csak H2 vagy fém válik ki...

Van olyan rézvegyület ami rézzé bomlik?
(#) kristalycuki válasza Isti hozzászólására (») Feb 8, 2007 /
 
jó-jó csak elég macerás beszerezni grafitot!
A többi fém meg vagy drága vagy szintén nehéz beszerezni!

"Van olyan rézvegyület ami rézzé bomlik?"
Ezt hogy érted???
(#) Isti hozzászólása Feb 8, 2007 /
 
csináltam rézoldatot grafitos elektr-sel és egy vastálcára egy keveset öntöttem, hogy kikristályosítsam a kályhán. A víz elforrt, és a kristályok kirakódtak majd szép lassa rézbevonat lett a vason.

lehet hogy csak a vas redukálta a réz ionokat...
(#) Isti válasza kristalycuki hozzászólására (») Feb 8, 2007 /
 
szedj szét nagy elemeket...

egyébként nekem is ez a problémám... de olcsóbb mint az arany. Majd megyek venni szént rajzolni és megkérdezem a boltostól h mennyire vezeti az áramot...
(#) kun dani hozzászólása Feb 9, 2007 /
 
léci irjátok le részletesen ezt a vizbontot hogy müködik :yes:
(#) Balázs válasza kun dani hozzászólására (») Feb 9, 2007 /
 
Ugye kell két elektród (anód és katód) meg az elektrolit, jelen esetben a víz. Namármost, a víz hidrogénből és oxigénből álló molekula. Amikor áram folyik rajta, akkor a kötések képesek felbomlani, ezáltal hidrogén és oxigén ionok keletkeznek. A katód töltése negatív, ezért magához vonzza az egyszeresen pozitív hidrogénionokat, az anód pedig pozitív, ezért az oxigén kétszeresen negatív ionjait vonzza magához. Az ionok töltése kiegyenlítődik az elektródokon (anódon oxidáció, katódon redukció), majd a naszcens atomok összeállnak kétatomos gázzá (O2 és H2), és az elektródoknál felszabadulnak. Ha a felszabaduló gázokat felfogjuk, akkor hidrogén és oxigén 2:1 térfogatarányú keverékét kapjuk, ezt nevezzük durranógáznak (nem véletlen, hiszen hatalmasat tud robbanni).
(#) Isti hozzászólása Feb 9, 2007 /
 
A kísérlet egyszerű, de a magyarázat bonyolult.
A víz alapból tartalmaz egy kevés OH- és H3O+ -t.
2H2O = H3O+ + OH- . ez egy oda-vissza működő folyamat. Ezek már elektródon képesek + vagy - fevenni.

H3O+ + 1e- ---> H2O + 0.5 H2

OH- ---> 0.5 O2 + 1e-

A víz vezetőképességét ionos vegyületek, vagy ionképző vegyületek feloldásával növelhetjük. Pl: Na2SO4 (én is ezt ajánlom).

Azt az elektródát, amire + töltés lesz ráengedve, jól kell bírni az oxidálóhatást.
Azt pedig, amire a -, annak jól kell bírnia a H2 gázt.

A legolcsóbb mo a grafitelektródás. Mivel a grafitnak nagy az ellenállása, ezért én csak a + elektródát készíteném ebből. Az én megoldásom robbanóelegyet termel.

Az oldatról: a só + ionjának jól oldódónak, H előttinek (Na , K ) kell lennie, A - ionjának SO4 - nek kell lennie. Ha bármilyen mérgező anionúval (Cl ) bontasz Pl NaCl-t, és grafittal akkor nem véded saját egészségedet, és az ózonpajzsot. (Az utóbbin van a lényeg... )
Ne játsz klórral, hacsak nem akarsz rokkant lenni...
(#) Isti hozzászólása Feb 9, 2007 /
 
Mi ez a vízbontási őrület? Minél kisebb feszkón bontasz, annál nagyobb a hatásfok, de egy értéket meg kell haladnia, hogy bomoljon a víz...

Higgyétek el drágább megoldás, mint a tesco étolajjal működő diesel- motor...
Hacsak... ezt nem írom le, mert már leírtuk, és nem tom elhinni! De ha sikerül én is elismerem...

FIGYELEM!!! ACHTUNG!!! POZOR!!! ROBBANÓELEGY KELETKEZIK!!! :felkialtas:



ja és hagyjatok a hoffman féle vízbontóval. Ha jól tom akkor az áramerősség= a felületek nagysága/táv^2
(#) kristalycuki válasza Isti hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Miért baj ha valakit érdekel???
Neked mi bajod származik belőle???
Nem vagyunk ovodások oda tudunk figyelni arra, hogy ne robbantsuk fel magunkat!!!!
" Higgyétek el drágább megoldás, mint a tesco étolajjal működő diesel- motor"
Lehet hogy drágább de nem károsítja olyan mértékben a környezeted mint az étolajad!!!!
Nem kéne fikázni mindenkit!Ha téged nem érdekel nem kell benézni ebbe a topic-ba!BENNE VAN A NEVÉBEN, HOGY MIRŐL SZÓL!!!!
(#) Müszi válasza kristalycuki hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Istinek igaza van!

Ő nem fikáz, csak arra karja felhívni a figyelmet, ha nem akarsz végtagot veszítenin akkor ne jácc a vízbontással.
Szerinted a kémiakönyvben is mér van úgy megjelölve, hogy CSAK tanár mutathatja be???
Ha nagyogyon érdekel a kémia beszélj a kémiatanároddal, hogy mutasson be egy kisérletet amit látni szeretnél vagy indítványozd, hogy legyen kémiaszakkör.
Nálunk is van, szoktunk kisérletezni is.
Egy kémiaórán is bontottunk vizet, működött .
Szerintem ISTI nem viccből írta csupa nagybetűvel, hogy DURRANÓGÁZ!!!!!!!!!!!
Tudod mi az?
Ha valami bajod lesz akkor szegény ISTIT küldik a kóterba???
Én sem fikázni akarlak csak látom nem értetted meg ISTI mire akart gondolni.

További szép napot: Müszi
(#) oldman hozzászólása Feb 10, 2007 /
 
A következő problémám megoldásához kérem kémikusok segitségét.
Szert tettem egy akváiumokhoz használatos "Water pH meter" nevű eszközre. A cucc egy deprez műszer 1-10 pH-ban kalibrált skálával, a mechanikus nulla 7pH. Ehhez cstlakozik egy szonda, (Se elem se elektronika sem PIC -egyszerűen két szál drót!) ami egy ránézésre aluminium csőből és egy attól elszigetelt szürke anyagból áll, (Ami mintha szintén Al lenne valami bevonattl. Ahol megkopott hasonló szinű mint a cső). 10% házt. ecettel 6 pH-t mutat
Mivel lehetne ellenőrizni, ami egyszerűen elérhető (Nagylabor atomreaktor spektrométer...stb nélkül.)
Mi lehet az elektródák anyaga? (utánépiteni)




(#) lgyk válasza oldman hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
A pH mérők üvegelektródákat használnak, elég drága egy ilyen elektróda, IMHO nem nagyon érdemes utánépíteni. Az elektródán kívül csak egy feszültségmérő egység kell (ez lehet egy deprez műszer, vagy gyakrabban egy digitális kijelzésű egység).

Egyébként az olcsó elektronikus pH mérőkben nem bízok, sokszor adnak lehetetlen eredményeket. Az ecetsav pHja biztos, hogy kisebb, mint 6. Lusta vagyok utánaszámolni, de 1-2 körül lehet.

Akváriumhoz használj inkább pH papírt (univerzális indikátorpapír), 5 méter kerül 3000 pénzbe, sokáig elég, ha egyszerre nem használsz el 10 centit... Vegyszerboltban lehet venni. Esetleg lehet finomskálás indikátort venni, mert valószínűtlen, hogy az akvárium vize erősen savas vagy lúgos kémhatású.
(#) kun dani válasza Müszi hozzászólására (») Feb 11, 2007 /
 
csak a láncfürészmotormeghajtásu bicajomat akarom vizel (hidrogénel) meghajtani
(#) Frankye válasza kun dani hozzászólására (») Feb 11, 2007 /
 
Csak aztán nehogy "rakétameghajtásúvá" váljon a bicajod...
(#) lgyk válasza kun dani hozzászólására (») Feb 11, 2007 /
 
Nézd, ez nem ilyen egyszerű. Már ahhoz is komoly átalakítások kellenek egy motornál, hogy folyékony üzemanyag helyett PB-vel menjen. Ha ilyen egyszerű lenne a motor átalakítása hidrogénüzeműre, akkor már rég lenne a piacon hidrogénüzemű autó (azért nincs, mert:

-Nehéz olyan motort csinálni, ami nem robban fel
-A hidrogén robbanásveszélyes - amcsi filmekben minden felborult autó felrobban a látvány kedvéért, a valóságban egy benzinmotoros kocsi nem robbanna fel attól, hogy felborítják, de egy hidrogénüzemű autóban nem ülnék, amikor felborul...
-Hidrogént nehéz tárolni, mert a legtöbb anyagon átdiffundál)

Szóval ez így nem fog működni.

Szerintem félreértetted a "robbanómotor" kifejezést...

Ja, és nem lennék a helyedben, amikor a közlekedésrendészeten szemügyre veszik a motorodat...
(#) Isti hozzászólása Feb 11, 2007 /
 
na én nem akartam senkit fikázni... Csak jó ha tudjátok, hogy a hidrogén és az oxigén az egyik legreakcióképesebb elemek...

Hatásfoka annak, hogy otthon feltöltesz egy akksit, és azzal meghajtod a villanymotort sokkal nagyobb, mintha vizet bontanál, és azzal hajtanád meg a robbanómotort. Csak tájékoztatás.
3V-os vízbontás 40% vagy kevesebb,
robbanómotor 30% vagy kevesebb hatásfok
Együtt: kb 10%-os hatásfok
Akksis megoldás villanymotorral kb 70-80%-os hatásfok. Melyik jobb? nem is beszélve arról, ha felrobbanna kicsit nagyobb kárt tenne benned, mint a kénsav, ami max ráfolyna a lábadra...

én azt csinálnám: 300W 12V szélgenerátor és azzal akksit tölteni. Én is ingyenenergiával kísérleteznék, de olyan valószínüleg NINCS. Olvasd el figyelmesen a fórumot! Engem is már felvilágosítottak. Kösz Igyk!

jelszó: Gondold végig!
Következő: »»   4 / 87
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem