Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   778 / 778
(#) img válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 28, 2023 / 1
 
A megnyúlt tranyót hogy kell elképzelni: hosszabb az egyik lába? A viccet félretéve: konkrétan miben jelentkezett? Én csak megnyúlt ellenállással találkoztam eddig.
(#) Ge Lee válasza img hozzászólására (») Szept 28, 2023 / 1
 
Így. Az összes többinél amik jók, ott mindnél 650-700mV között vannak a tranyó diódáinak nyitófeszei, de ami a lényeg, hogy egyformák, azaz tokon belül egyforma nyitófeszültségű a két dióda, ennél pedig nem. Ez kisjelű tranyó, fémtokosnál ennél nagyobb eltérést is mértem már.
Olyankor van ez, amikor túl sokat disszipál egy tok. Pl. ezekre a TO92 tokokra meg van adva az adatlapban a 600mW, de ennek a felével sem szabad terhelni. Ez ha jól emlékszem 250mW-tól makkant meg néhány év alatt. A többi a környékén 80mW alatt disszipált, azoknak nem is lett semmi bajuk.
(#) img válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
Igen, így érthető, köszönöm!
(#) erbe válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
Nagyobb feszültségű tranzisztoroknál a B-C átmenet feszültsége magasabb szokott lenni, mint a B-E, de nem ennyire.
(#) Ge Lee válasza erbe hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Hát, ennél a 13009-nél épp fordítva van.

13009.jpg
    
(#) wir12 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Értem köszönöm
(#) wir12 válasza wir12 hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Csináltam videót is a jelenségről. Az összes diódát átvizsgáltam dióda vizsgálóval, kiforrasztva. Ellenállásokat is, teljesen tanácstalan vagyok.
Bővebben: Link
(#) img válasza wir12 hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Nem lehet, hogy a "fura cicergő hang" csak sima coil whine és a tápnak semmi baja, csak leesik a működési frekvenciája a hallható tartományba? Névleges terheléssel is ki lett próbálva?
(#) wir12 válasza img hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Igen. Rá lett dugva 3D nyomtatóra és se kép se hang sajnos.
(#) pipi válasza wir12 hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Nagyfesz táp kondit megmérted már?(előtte kisütni!)
--
Hasonló táp van a nyomtatómon, én a hűtését elégtelennek itéltem, igy a teljesítmény alkatrészeknél ( a képed szerint alul, és jobbra) barkácsoltam kivülre plusz hűtőbordát és tettem egy ventit ami a rácson keresztül befújja a levegőt ( a bordák környékén furtam még pár jukat, arrafelé is menjen ki a levegő
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2023
(#) wir12 válasza pipi hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Addig a pontig jó volt még a tranzisztor rögzítő lemezke zárlatott nem okozott. A tranzisztorokat kicseréltem, meg egy 0.47R ellenállást.
(#) img válasza wir12 hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Érdemes lenne visszafelé haladnod, hogy a meghalt tranyókat mi vezérli: ott minden rendben?
Következő: »»   778 / 778
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem