Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról

Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   735 / 735
(#) pipi válasza szikorapéter hozzászólására (») Hé, 18:32 /

Hali!
Már szettben árulják mi hal el a környéken
Bővebben: Link
ellenőrizd a környezetet. Már nem emlékszem a mosó vagy mosogatógépemben volt ilyesmi táp...
(#) szikorapéter válasza pipi hozzászólására (») Hé, 18:39 /

Szia, nekem van egy ellenállás előtte (10ohm , 3W +-5%) de az jó, induktivitás van ott egy darab de szintén megfelelő értékű. A trafó primer és szekunder körei is jók, tehát itt csak az ic lehet hibás. (optokapuk és ellenállásai ellenőrizve mind rendben működik, legalábbis adatlapnak megfelelő paramétereken belül üzemelnek).
(#) pipi válasza szikorapéter hozzászólására (») Hé, 18:44 /

Ha nincs ESR mérőd, cseréld a primer és szekunder oldali elkókat is, nem egy nagy összeg...
(#) szikorapéter válasza pipi hozzászólására (») Hé, 18:57 /

A szekunder oldaliak cserélve , a primeren 2db 400V-os 4,7µF-os rubicon van, de azokkal semmi gond nem volt mert igen sokáig tartották a töltést, végül én sütöttem le őket 100ohm-on keresztül.
(#) Kovidivi válasza szikorapéter hozzászólására (») Hé, 19:54 /

Egy GND szakadás is tud gondot okozni...
(#) szikorapéter válasza Kovidivi hozzászólására (») Hé, 19:59 /

Már odáig eljutottam hogy átnéztem az egészet totál (primer oldalon mindent kimértem, szekunder oldal elindul gond nélkül, csak a primer nem indul el ,mármint a táp rész), de a szekunder kívülről tápolva kiválóan megy. A primeren a táp meg se akar mozdulni rajta áll a tápfesz, de egy impulzust se lök át pedig nincs zárlatba sem semmi....
(#) morgo hozzászólása Sze, 10:12 /

Sziasztok!
Külső merevlemez tápom elfüstölt a kimenetén keletkezett zárlat miatt. Néhány alkatrészt cseréltem, (a csillaggal jelzett alkatrészek) de nem bírom elindítani. A fet eredeti típusát nem tudom, de nagyon hasonló paraméterekkel rendelkezőt raktam bele. Tudnátok segíteni, mi lehet még a baja?
Megpróbáltam visszarajzolni, de nem garantálom, hogy nincs hiba benne.

táp.JPG

(#) kadarist válasza morgo hozzászólására (») Sze, 11:38 /

Szia! A 68nF-al soros 4007 nem kötődik sehová sem. A trafó nem szakadt meg?
A hozzászólás módosítva: Sze, 11:45
(#) Ge Lee válasza morgo hozzászólására (») Sze, 11:44 /

Valami ilyesmi lehet, egy agyrém ez a kapcsolás. Találkoztam olyannal, hogy az összes alkatrész jó volt benne, mégsem működött.

flyback.jpg

(#) morgo válasza kadarist hozzászólására (») Sze, 11:45 /

Rögtön javítom! A mellette lévő 1k alsó végéhez kapcsolódik.
A hozzászólás módosítva: Sze, 11:47

táp.JPG

(#) morgo válasza Ge Lee hozzászólására (») Sze, 11:52 /

Hasonló. Viszont már nem találok több hibás alkatrészt. Próbakképpen 34V AC-ről akartam indítani, de mivel semmi sem történt, 230-ra kapcsoltam egy 75 W-os izzón keresztül. Az nem villant fel, és a táp serm indul. A pufferen 320 V körüli feszültség megvan.
Amiben kicsit bizonytalan vagyok: két zener C15 5T és C27 5T. Ezek ugye 15 és 27 voltos zenerek?
A hozzászólás módosítva: Sze, 11:57
(#) morgo válasza morgo hozzászólására (») Sze, 12:47 /

Megoldódott. A legtöbb ellenállást is mértem, de a 0,33 Ohm kimaradhatott. Totál szakadás volt, pedig semmi külsérelmi nyom nem látszik rajta. A cseréje után működik a táp.
A hozzászólás módosítva: Sze, 12:48
(#) Ge Lee válasza morgo hozzászólására (») Sze, 12:49 /

Nem tudom, lehet, de a 27V nekem soknak tűnik. Esetleg nézd meg azt labortápról vagy valami leválasztott nagyobb feszről szkóppal, hogy egyáltalán kap-e bármilyen indító impulzust a FET a bekapcsolás utáni pillanatban (ha tudja a szkóp tárold el az első fél másodpercet és nézd vissza).
(#) Ge Lee válasza morgo hozzászólására (») Sze, 12:50 /

Az jó, az lett volna a következő ötletem, hogy az esetleg megnyúlt.
(#) Imti hozzászólása Szo, 20:24 /

Sziasztok.

Találtam itthon egy ETD59 et. 60KHz környékén megközelítően mi a kivehető max teljesítmény egy ilyen trafónál?
A hozzászólás módosítva: Szo, 20:27
(#) zolee1209 válasza Imti hozzászólására (») Szo, 20:44 /

Szia!

Skori oldalán van erre egy saccoló, kiindulásnak jó lehet. Bővebben: Link
(#) Imti válasza zolee1209 hozzászólására (») Szo, 22:31 /

Nagyon szépen köszönöm! Hasznos volt számomra
Következő: »»   735 / 735
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu