Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról

Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   754 / 754
(#) pajesz66 hozzászólása Szo, 13:41 /

Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm az építő jellegű hozzászólását, segítségét...
A táp végül elkészült, 32V-os szekunderrel. (ehhez lesz kérdésem...)
Az áramkör cimopata cikke alapján a Ti segítségetekkel épült.
216uH lett a szórási induktivitása a trafónak, 35,5kHz frekin stabilan jár, 2db 100W-os leddel simán elboldogul.

És akkor a kérdés: a szekunder méretezésénél milyen primer feszültséggel kell számolni?
cimopata cikkében:
"Az Uprimer feszültség méréseim szerint kb. 150V (minimum, amint az a méréseken is látszik, ez a feszültség nagy terhelésnél csökken)."

Ezt hol kell mérni?

És végül néhány fotót csatoltam a működő tápról....
(#) ferci válasza pajesz66 hozzászólására (») Szo, 14:28 /

Szia!
"...Uprimer feszültség méréseim szerint kb. 150V .."
A kb. 320 v dc feszültségbe ( leszámítva a veszteségeket ) +/- 160 volt feszülség fér be, ha a két kondi közöshöz ( trafó jobb oldal ) képest mérsz szkóppal.
(#) pajesz66 válasza ferci hozzászólására (») Szo, 14:40 /

Köszi... akkor jól mérek, csak a multiméterem képtelen rá.... megnézem majd szkóppal is...
(#) ferci válasza pajesz66 hozzászólására (») Szo, 15:46 /

Multival ne mérjél, mert ott beállításoktól függően a színusztól a négyszögig bármi lehet.
A diódák pont azért vannak ott, hogy ne tudjon a tápnál nagyobb feszültség kialakulni, akkor vágják le a színusz sapkáit.
(#) nemgyuri hozzászólása Csü, 14:46 /

Sziasztok!
kb 100W-os fűtőteljesítményre lenne szükségem - hőmérséklet-szabályozással. Mean Well fémdobozos tápra gondoltam és lassú PWM-el szabályoznám. Nem tudom, hogy ezek a tápok hogy viselik a 0-100%-os terhelésváltozásokat. Felfűtésnél 100%, hőntartáshoz kb 1-10 Hz-es ki-be kapcsolás kell. (Szóba jöhet esetleg a 230V-os oldal kapcsolgatása??)
(#) nemgyuri hozzászólása Csü, 15:54 /

Az elöbb kimaradt, hogy 12V-os a táp. 10 A-t kell kapcsolgatni. (Szilárdtestrelé a bemenő oldalon használható? Gondolom, hogy csak "0" átmenetes jöhet szóba.)
A hozzászólás módosítva: Csü, 15:58
(#) pipi válasza nemgyuri hozzászólására (») Csü, 16:03 /

Kapcsolgathatod, reggel be, este ki A kapcsi tápokat a bemenetükön nem tudod pwm-el szabályozni. A táp kimenetére tegyél kapcsolóáramkört, sokkal egyszerűbb.
(#) nemgyuri válasza pipi hozzászólására (») Csü, 17:11 /

Eredetileg arra gondoltam, hogy PWM-el és FET-tel oldom meg. Csak nem tudom a sűrű ki-be kapcsolgatást (max terhelésen) hogyan bírják ezek a tápok.
(#) pipi válasza nemgyuri hozzászólására (») Csü, 17:40 /

Miért ne bírnák? De 10A terhelésre nem 10A tápot tennék, hanem nagyobbat, legyen tartalék.
(#) nemgyuri válasza pipi hozzászólására (») Csü, 18:34 /

Köszönöm a válaszaidat, természetesen legalább 25% tartalékot terveztem.
(#) erbe válasza nemgyuri hozzászólására (») Csü, 22:08 /

A bemeneten nem igazán tolerálják a sűrű ki-be kapcsolgatást. Ha van benne NTC, az felmelegszik, kicsi az ellenállása. Ha rövid a kikapcsolási periódus, nem hűl ki, de a puffer kiürül. Az eredmény lehet csatt. Találkoztam már ilyennel többször is. A kimenet viszont elviseli akár a sűrű kapcsolgatást, akár a PWM-et.
Következő: »»   754 / 754
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem