Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról

Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   745 / 745
(#) TAttila77 válasza bbatka hozzászólására (») Máj 15, 2020 /

Ok. Így akinek kell látni fogja. Én tartom a kapcsolatot vele, de a fórumba nem fog írni. Lehet majd egyszer egy év mulva meggondolja, nem tudom. Másik témában történtek rosz dolgok, ez az oka ennek.
(#) usane válasza kadarist hozzászólására (») Máj 18, 2020 /

Értem. Most nem aktuális hibáról beszélek, csak olyan szempontból érdekel, hogy ha mondjuk van rajta pl 2-300e forint értékű LED-szalag, akkor ha mondjuk egy dióda vagy valami egyéb elszáll a visszacsatoló körben akkor történhet-e ilyesmi és ha igen, akkor mekkora lehet a csúcsa, mivel tudom megvédeni a LED-szalagokat. Mondjuk 4-felé szedtem mert összteljesítményben 450W-nyi LED, de mondjuk 70e forintnyi LED-szalagotsem szeretnék újra megvenni, ha véletlenül elszáll a trafó.
A biztosíték pl nem megoldás, mert 5V-on a 110-120W az 20A felett van.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2020
(#) erbe válasza usane hozzászólására (») Máj 18, 2020 /

Régen is használták már számítógépes tápoknál védelemre a tirisztort. Meghatározott feszültségérték elérésekor bekapcsolja a tirisztort és az rövidrezárja a táp kimenetét. Nincs olyan biztosíték, ami ezt ne méltányolná. Persze a primer oldalon.
Persze a táp egyéb részeit sem kíméli, de előfordul, hogy éppen ezek meghibásodása okozza az aktiválódást.
Következő: »»   745 / 745
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu