Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   3 / 104
(#) Macsek71 hozzászólása Júl 21, 2007 /
 
OFF !

Hogy is van ez a vákuumos dolog ?
Melléklet egy háztartási eszköz kézikönyvének részlete :

leirás.jpg
    
(#) gatya válasza anadas hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Nézd meg melyik oldalt van a kivezetés és igazitsd el mert lehet a müködés közben el mozdult igy nincs megfelelő lejtése,nekem is volt ilyen ezzel a kis beavatkozással megoldodott.
(#) otto54 válasza anadas hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Nagyon sok klíma szerelő a villanyszerelésnél használatos műanyagcsővel oldja meg a kondenzvíz elvezetését.
A profibbak a toldásnál összeragasztják,így később sem csepeg.
Szerintem két dolog miatt nem folyhat le a víz.

A cső el van dugulva! Szereléskor vakolat darab,vagy egyéb idegen anyag került a tálcára,onnan a csőbe, s most elzárja a víz útját.

A klíma beltéri egysége ferdén van felszerelve, illetve rosszul lett rögzítve és közben esetleg elmozdult,így nem a kivezető csonk felé folyik a víz.
Nézd meg vízimértékkel!

Ritka!
A elvezető cső nem lefelé lejtve lett fel szerelve, vagy közben elmozdult.



(#) sflöci hozzászólása Júl 22, 2007 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni,hogy tud-e vki egy megbízható szerelőt aki tegnapra beszereli a split klímámat.
Köszönöm!
(#) gatya hozzászólása Júl 22, 2007 /
 
Sajnos nem mert mindenki 2-3hétre vállal de egy kis négyszem közti meg beszélés után bárki elválalja számla nélkül!
(#) Haszuboy hozzászólása Júl 22, 2007 /
 
tegnapra? hm ez tetszik
(#) Manó hozzászólása Júl 23, 2007 /
 
Sziasztok!

Remélem segítségetekre lesz ez a néhány szkenelt doksi...

Üdv, Manó
(#) Dr. Klíma válasza Gettobike hozzászólására (») Júl 29, 2007 2 /
 
hello

Nem vákumszivattyúzni???? Gázzal "kinyomatni" a levegőt???? apám......te klímaszerelőnek tartod magad????? Érdekes, hogy a szakbarbárságod milyen nyíltan vezeted le.......sajnos a hozzá nem értő emberek ebből nemsokat vesznek észre....

üdv.: doki

(#) Dudus válasza Dr. Klíma hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Klassz dolog egy fikanick-et regisztrálni, hogy arctalanul, gerinc nélkül beszólhass valakinek, aki még ha téved is vállalja a vitát.

Gratulálok !
(#) Gettobike válasza Dr. Klíma hozzászólására (») Júl 29, 2007 / 1
 
Tökjó, hogy már megint kezdődik. Állítom, hogy kiragadtál egy szót, maximum egy mondatot, és azt olvastad el. Én senkit nem bíztattam a vákuumszivattyú elhagyására, csupán annyit mondtam, hogyha nincs szivattyúja, akkor esetleg megpróbálhatja kinyomatni a a levegőt belőle. Ezzel semm baj nincs, sokan csinálják így. Mellesleg ha a tisztelt kollega vágja a témát akkor ezt neki tudnia kéne. Elegem van, hogy egyesek kötekednek, mostantól az ilyen hsz.-ekre nemfogok reagálni. Ennyi!
(#) zsoltee0001 hozzászólása Júl 29, 2007 /
 
hi!
tudom, pitiáner kérdés, de mondja már el valaki,
van egy klímám 2,5kw-os, de áramfelvétele alapján valamivel kevesebbnek kell lennie mint 1kw..... szóval, hogy is van ez????????
(#) Gettobike válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Hello! A klíma mindig jóval kevesebb áramot teljesítményt vesz fel, mint amennyit lead. Nézd meg a teljesítménytényezőjét (COP). Ez az érték általába 3 és 3.5 között mozog. Aztán oszd el a 2500at a klímád COP értékével, és megkapod mennyit fogyaszt. Abban biztos lehetsz, hogy 1KW alatt van a fogyasztása, és az a 2.5KW pedig a leadott teljesítmény lesz.
(#) zsoltee0001 válasza Gettobike hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Hmmmm....
ilyesmi választ már, kaptam....
ha jól értem a leadott hő (mármint amit a lakáson kívül ad le forró levegő formájában) az megfelel egy 2,5 kw teljesítményű villanyrezsó teljesítményének, ...jól gondolom???
(#) airwolf hozzászólása Júl 29, 2007 / 1
 
hello!

részben az itt kapott információk felhasználásával sikerült teljesen házilag felszerelni és beüzemelni egy 2.6 kw-os split klimát amely kifogástalanül müködik.
köszi az infókat és üdv mindenkinek
(#) Gettobike válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
2.5Kw amit eltud vonni a beltérből, kint valamivel több hőt ad le, mivel a kompresszor is termel hőt+ ehez jön a hűtött helységből elvont hőmennyiség. A hőmennyisége megfelel egy rezsóének, DE a villanyrezsó 2.5KWot vesz fel, míg a klíma ennek a töredékét.
(#) Gettobike válasza airwolf hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Hali! Örülök neki, és ügyes vagy! Arról nemis beszélve, hogy mennyi pénzt megspórolhattál ezzel.
(#) Dr. Klíma válasza Dudus hozzászólására (») Júl 29, 2007 1 /
 
Szia

Érdekes amit írsz...."arctalanul".. ? "fikanick"..?

Igazad van, magamról nem írtam semmit! Egyáltalán számít az, hogy mit írok magamról???? Lehetek 1 segédmunkás is, lehetek egy cégvezető is....nem az a lényeg, ki vagyok, hanem az, hogy egy adott témában mennyire vagyok jártas..... Ha nem így van, vess meg, önts olmot a fölembe, vágd le az ujjaim....
Tévedni emberi dolog....

Neked miért fáj az, ha észreveszek 1 ordító baromságot és ennek hangot adok????

üdv.: doki

ui.: ja és még annyit, hogy én köszönéssel kezdtem, neked is, neki is...függetlenül attól, hogy kik és mik vagytok....
apropó...te miért nem köszöntél???
(#) Dr. Klíma válasza Gettobike hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Szia

Az tény, hogy nem olvastam végig a fórumot. Ma kaptam ezt a linket...beleolvasgattam és ez ütötte meg elsőre a szemem.
Ami most is megbotránkoztat, az az, hogy még most sem vagy képes "korrigálni" a hibás elméleted, tudásod.....
LÉgyszi árúld már el nekem, hogy egy többkomponensű gázzal hogy "fúvatod" ki a levegőt a csőből ???? Mert ugye a többkomponensűből nem egyformán "párolognak" el az összetevők.... Tehát egy ilyen esetben te kapásból rontod a gáz hatásfokát. Ha szakember vagy, akkor mélyen elítéled az effajta megoldásokat.... Nem szakember szemmel tekintve is elítéllek, mert feleslegesen károsítod a környezeted......
Hogy mire reagálsz és mire nem, az a te dolgod. Mindaddig, míg szakmai alapokon megy a vita, addig kész vagyok résztvenni.
Azt, hogy valamit "sokan csinálnak", az nem azt jelenti, hogy helyes !!!! Eléggé le van járatva ez a szakma, többek között a hasonló szakmailag hibás "tudásátadás" miatt, mint amit te itt leírtál

maradok tisztelettel: doki
(#) Gettobike válasza Dr. Klíma hozzászólására (») Júl 29, 2007 / 1
 
Senkit nem bíztattam erre, csupán egy alternatívaként írtam le ezt a lehetőséget. Zeotrop hűtőközeggel nem a legjobb megoldás ez tény, de mit csináljon, ha nincs pénze vákuumszivattyúra, és saját maga szeretné felszerelni? Azt Teis beláthatod, hogy a szakmában sok kókler hivatásos klímszerelő mászkál vákummszivattyú nélkül. Egy szóval sem mondtam hogy helyes. Arról meg hogy mikor hol mennyi hűtőközeg kerül a levegőbe, szerintem jobb nemis beszélni... minden elismerésem azoknak, akik lefejtőberendezéssel mászkálnak mindenhová, a többiekről meg sztem felesleges beszélni, mert tudjuk nagyon jól mi folyik a szakmába a "hűtőközeg visszanyerése, és szakszerű megsemmisítése" című mesébe.
(#) Moderátor hozzászólása Dr. Klíma hozzászólására (») Júl 29, 2007
 
Idézet:
„ja és még annyit, hogy én köszönéssel kezdtem, neked is, neki is...függetlenül attól, hogy kik és mik vagytok....
apropó...te miért nem köszöntél??”


Erre csak azt tudom mondani, hogy olvasgasd egy pár hónapig az oldal tartalmát...majd akkor esetleg felfogod, hogy miért nem köszön mindenki minden hozzászólásában mindenkinek!

Amúgy meg említetted az ordító baromságra reagáló hangadást...olyannyira korrekt akarsz lenni, hogy ettől a saját agyad is elszállt...ugyanis szerinted az korrekt, ha MÁR A LEGES-LEGELSŐ HOZZÁSZÓLÁSODBAN A FÓRUMON ÉVEK, HÓNAPOK ÓTA ITTLÉVŐKET, IROGATÓKAT BECSMÉRELED, ÉS A MUNKÁJUKAT EGY NAGY NULLÁNAK (<< itt nagyon ronda szavak álltak) ÍROD LE???
(#) Dr. Klíma válasza (») Júl 29, 2007 /
 
Szia

Én nap mint nap találkozom az ismerőseimmel, barátaimmal, kollégáimmal, stb....soha, de soha nem jutott az eszembe, hogy ne köszönjek neki, mert mindennap találkozom velük.....

Az igaz, hogy erős kritikával kezdtem, de mit tegyek, ha igaz Azt azért beláthatod, hogy én más szavakat használtam mint te

szép napot, szia
(#) Moderátor hozzászólása Dr. Klíma hozzászólására (») Júl 29, 2007
 
Az, hogy az index fórumát reklámra használod (LG - Egyedi klíma) az egy dolog. Hogy ezért az ottani moderátorok nem szólnak, ő bajuk.
Ott mindenki beszól neked, hogy menj a fenébe a reklámoddal, amire te még válaszra sem méltatsz, csak több reklámot teszel fel, csakhogy legyen kapcsolatba az LG klímáddal, másik dolog.
Hogy ott mindenkibe belekötsz, aki nem LG klímát vesz / használ az is egy dolog.

De átjössz ide azért, hogy beleköss mindenkibe, az nonszensz... Nem vagy semmi apám.
Valaki lámpákat gyűjt, valaki bélyeget, valaki lepkét, te ellenséget. Biztos ez is jó hobbi...

Ui. A te direk te és nem Te...

Üdv. Topi.
(#) Moderátor hozzászólása Dr. Klíma hozzászólására (») Júl 29, 2007
 
Idézet:
„soha, de soha nem jutott az eszembe, hogy ne köszönjek neki, mert mindennap találkozom velük”


Azt azért el tudom képzelni, ahogy a kollégáidnak minden 5 percben köszönsz...úúúúúúúúúúúúristen!!! Reális kép mindenki számára?!?!?!?! :nevetes1:

(És ez még semmi, ugyanis a fórumon nem 5 percenként keletkeznek új hsz-ok, hanem sokszor 2-3 másodpercenként váltanak szót az emberek egymással...és ha mindemellett azt is megjegyzed napra, percre, topikra pontosan, hogy kinek (a 6EZER regisztrált emberke közül) mikor hányszor melyik nap köszöntél...akkor le a kalappal előtted!)
(#) Dr. Klíma hozzászólása Júl 29, 2007 1 /
 
Kedves MODERÁTOROK ! (Topi és Norberto)

Az, hogy én máshol hol és mennyit reklámozom magam vagy esetlegesen egy gyártó termékét, ahhoz szerintem semmi közötök.
Nem lehet mindenkinek azonos a véleménye velem, így én elfogadom, ha megszólnak, sőt ha építő jellegű a kritika, még tanulok is belőle....
Tőletek eddig nem sokat tudtam tanulni...
Ha szakmai alapokon megy a véleménycsere, akkor igenis örömmel veszek részt benne....
Ti mint moderátori státusszal rendelkezők is jobban tennétek, ha a hozzászólásokat a topik témájának megfelelő mederbe terelnétek.
Ha valaki hibát követ el, azt nem eltusolni kell, hanem megvitatni....a következtetéseket meg mindenki vonja le a maga elképzeléseinek megfelelően....

...még annyit, hogy nem köszönök 5 percenként Számomra nem megerőltető dolog, hogy 1 embernek 1 nap 1 szer köszönjek !

szép estét nektek

doki
(#) Dr. Klíma válasza (») Júl 29, 2007 /
 
Az, hogy az index fórumát reklámra használod (LG - Egyedi klíma) az egy dolog. Hogy ezért az ottani moderátorok nem szólnak, ő bajuk. Ott mindenki beszól neked, hogy menj a fenébe a reklámoddal, amire te még válaszra sem méltatsz, csak több reklámot teszel fel, csakhogy legyen kapcsolatba az LG klímáddal, másik dolog. Hogy ott mindenkibe belekötsz, aki nem LG klímát vesz / használ az is egy dolog. De átjössz ide azért, hogy beleköss mindenkibe, az nonszensz... Nem vagy semmi apám. Valaki lámpákat gyűjt, valaki bélyeget, valaki lepkét, te ellenséget. Biztos ez is jó hobbi... Ui. A te direk te és nem Te... Üdv. Topi.

Érdekes, hogy ebbe a topikba pont te említetted meg a nevezett klímagyártót.... eszembe se volt, itt megnevezni.... Ha te nem említetted volna meg, szerintem az ide látogatók 99%-ának fogalma se lenne, hogy ki és mi vagyok ill. mivel foglalkozom.....
Tudod vannak oldalak ahol az emberek szívesen reklámozzák magát, sőt még fizetnek is érte, hogy megjelenhessenek... ...

doki
(#) Dr. Klíma válasza (») Júl 29, 2007 /
 
köszönöm, hogy kivetted a hozzászólásodból azokat a szavakat, melyek nem találhatóak meg az értelmező szótárban.
Tanácsolom neked, hogy te mint "moderátori státusszal" rendelkező egyén, légyszíves válogasd meg a szavaid és a későbbiekben ennek megfelelően cselekedj....
Azt hiszem neked kellene annak a személynek lenned, aki másokat higgadtságra, tiszteletre ösztönöz.

A nickemet törölhetitek, letilthatjátok, nem fogok megsértődni.

doki
(#) Moderátor hozzászólása Dr. Klíma hozzászólására (») Júl 29, 2007
 
Látom meddő vita lett belőle. Én tartom a kapcsolatot Gettobike-kal, bármennyire is furcsa, és mielőtt hozzászóltam a témához utánnanéztem ki és mi vagy.

Szerencsére az a stílus, amivel te megjelentél ezen az oldalon, nem megszokott nálunk. Mesterien űzöd a szókiforgatást és a kekeckedést. Ezek mind, rendkívül becsülendő sokra érdemes "emberi" tulajdonságok.
Jó volt hogy megnéztem más oldalakat is ahol felszólaltál/megszólaltál, mert így legalább tudom, hogy nem csak minket tisztelsz meg ezzel.
Az, hogy odaírtam hogy LG, még nekik negatív reklám, hogy ilyen hangvételű, és ilyen stílusú emberek forgalmazzák termékeiket.

A szakmai vitát én is támogatom, de akkor tegyük el, pontosabban tegyétek el a személyeskedést.

További kellemes fórumozást.

Üdv. Topi.
(#) csgames hozzászólása Júl 29, 2007 /
 
Csak a vákumozáshoz szeretnék hozzászólni, senkit nem akarok szidni. Két hete saját magam szereltem fel egy, azért nem"tescos" de hasonló klímát. Azóta is jól működik. Pedig direkt alulméreteztem, 35m2-re 2,6-osat vettem. Mert úgy sem állandóan fogjuk használni, elég ha csak a nagyon meleg napokon javít valamit a hőérzeten. Mivel hasonló szakmával foglalkoztam mindenem adott volt, csőperemező stb, vákumszivattyút is kaphattam volna de mivel a klíma saját angol nyelvű szerelési utasításában ez volt írva: --use allen wrench to turn the valve cork of liquid side at 90' counter-clockwise, and close it after 10 seconds. Use soapy water to check the gas leakage especially at all joint. if there is no gas leakage, please turn the valve cork of liquid side at 90' counter-clockwise again.
--press the cork of service port at gass hut-of valve, 10 seconds later, when you see foggy gas discharged, that means inner air is exhausted out.
én is csak kifuvattam.
Még egy kérdésem lenne , mivel a neten több helyen is olvastam hogy a kül-és beltéri között minimum két méternek kell lennie, -nálam a negyvenes fal két oldalán , max 1 méter csővel van kötve- ITTmi az igazság?
Mert ismerőseim mondták hogy nem gond a kis távolság
(#) tutto13 hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
Sziasztok!
Utólagos engedelmetekkel csináltam itt nektek egy kis reklámot:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=90&na_step=30&t=...order=

Akit érdekel, sok mindent megtudhat itt az "igazi" klímások hozzáállásáról.
Üdv
(#) jago hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
Hosszas morfondirozás után összeállt egy rendszer a fejemben,ami a napsűtést használva rásegit a fűtésre és a melegviz előállitásra. egy tetőhéjjalás alatt elhelyezett csőkigyó segitségével.Megprobáltam "papirra vetni" várom az észrevételeket.Megtoldottam még egy hűtő körrel is,ami -ha beválik-egész gazdaságos klima lenne.Megoldásra vár még a puffertartály és a fűtőkör hőgombáinak kapcsolása,hogy a puffertartályba csak akkor engedje a fűtökör vizét,ha az melegebb.Továbbá még kell bele egy "napsütés érzékelő",hogy a szivattyu csak akkor menjen ha van használható hőenergia.
Következő: »»   3 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem