Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kürtőskalács-sütő készítése
 
Témaindító: Big Daddy, idő: Ápr 21, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 5
(#) Inhouse válasza z.oll hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Tényleg! Nem is vettem észre...
A mieink a vége felé elég érdekesen nézhettek ki..

Üdv
Inhouse
(#) NyariG válasza Cavalier hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
metroban is lehet venni, de én esztergáltattam a gépemhez passzolót :d
(#) NyariG válasza z.oll hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Bocs csak most vettem észre hogy kérdeztél.
A csapágyházakat is lézerrel vágattam.
(#) Cavalier hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
Köszi a válaszokat formaügyben, Metro van a közelben, akkor elbattyogok oda.
(#) NyariG válasza z.oll hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Honnan vettél elektromos fűtőszálat? Hány voltról hajtod?

Most szeretnék csinálni még egy gépet ami elektromos lesz, hogy télen is lehessen kürtös-kalácsozni és ne kelljen fagyoskodnom a teraszon...
(#) z.oll válasza NyariG hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
A fűtőszálat egy elektromos sütőből vettem ki, és 230 V-os, 1400 W-os.
A meghajtás pedig 12 V-os ablaktörlőmotor. A képek egyikén rajta van a trafó, ami adja a 12 V-ot, egy egyenirányítón keresztül.
(#) Babita hozzászólása Okt 2, 2011 / 1
 
Sziasztok!

Hátha valakinek ötletet adok,bár lehet,hogy volt már róla szó.
A bolhapiacon vásároltam 1 grillsütőt,amiben alul felül fűtőszál található.Bár a kürtöskalácshoz elég a felső fűtés.A készülékben benne van gyárilag a forgató motor is,tehát csak tengelyt kellett készíteni és esztergáltatni hozzá fát,és kész is a gép,amin semmit nem kellett tulajdonképpen átalakítani,tehát az eredeti funkciók is megmaradtak.Ja a sütőt 500 forintért vettem és tök új volt mert azt hitték,hogy nem működik,aztán a végén kiderült,hogy azért nem ment mert az időzítőt nem tekerték fel.Nyilván ki kell fogni,de ezeket használtan is potom pénzért be lehet szerezni.A Fűtőszál 650 W-os és a forgató 2,5-öt fordul percenként egy kalács kb.12-15 perc alatt elkészül.ezalatt egyszer sem kapcsol ki a bimetál.
(#) Babita hozzászólása Okt 2, 2011 /
 
Egy pár kép
(#) Inhouse válasza Babita hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Mázlista vagy! Nagyon ötletes megoldás!

Üdv
Inhouse
(#) Babita válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Köszi már rám fért egy kicsi mázli.
Elég régóta agyaltam már rajta,hogy hogy a fenébe süssek itthon kürtöst
A következő projekt pedig valószínüleg az lesz ,hogy tudnám egyszerre mindkettőt sütni meg forgatni,mert elvileg elférnek egymás mellett.
(#) Inhouse válasza Babita hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Ja, és a kalács is szép lett!

Üdv Inhouse
(#) Babita válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Szerintem is főleg,hogy az első Az íze is finom volt
(#) Occse hozzászólása Dec 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy kétférőhelyes kürtőskalácssütőt szándékozom építeni pusztán otthoni használatra. A forgatáshoz szükséges motor kiválasztásásban szeretnék segítséget kérni.
A sütő rúdja csapágyakon gördül, kis ellenállása van, egyedül az indításhoz kellhet nagyobb erő, a tehetetlenség miatt. Közvetlen gumi hajtással, mint pl magnókban, a markolatot szeretném forgatni. Tudtok ajánlani olyan otthoni gépben megtalálható motort ami:
-kicsi -12V-os -áttétel nélkül tud 10-151/min fordulatot

Köszi! Üdv. Ádám
(#) BarnaPili válasza Occse hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Igaz,nem 12V-os,de a célra tökéletesen megfelel.A mikrohullámú sütő tányérforgató motorja.A forgásiránya midig változik,de ez ebben az esetben nem lényeges.Csak tenned kell a tengelyre egy szíjtárcsát,aminek a nagyságával a fordulatszámot is be tudod lőni.
István
(#) Occse válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Köszi!

Arra gondoltam hogy a szoci-retro melegszenya sütőből alakítok ki egyet. Alu ház felül a fűtőszál.
(#) NyariG válasza Occse hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Most én is azon dolgozom Szétberheltem egyet abból kiszedtem a forgató motort meg volt benne 4 fűtőszál.
Majd teszek fel képeket ha elkészül...
(#) Occse válasza Babita hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Nekem is szerezz egyet ennyiért lécci.DD
(#) Occse hozzászólása Dec 15, 2011 /
 
Milyen fából kellene kiesztergálni a sütőszárat ami bírja ennyire a hőt? Valami nagyon kiszáradt kellene az biztos. Tölgy,bükk?
(#) NyariG válasza Occse hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Szia,
Nem kell a fának hőállónak lenni nem azt sütöd hanem a tésztát

De fontos hogy ne legyen ragasztott és olyan fa legyen ami nem ad ki magából szagokat és illatokat. Azt nem tudom hogy az enyém miből készült sajnos.
(#) Rumcájsz válasza Occse hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Elméletileg bükk az igazi, de nekem akác van és alufóliával van betekerve. Innen kezdve bármilyen keményfa megteszi....
(#) mark.budai válasza Rumcájsz hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
A bükk és a juhar, tuti, hogy érintkezhet étellel. Alufóliát tuti nem tennék, mert az mégse a legegészségesebb. Jó tudom ez részlet kérdés, de lehet, hogy valakinek annyira mégse.. A legtöbb helyen bükköt látok, hát a tölgy az kérdéses, de még a juhar is jó.
(#) Rumcájsz válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Teljesen igazad van! Anno nekem nem volt lehetőségem faanyagot keresni, gyorsan kellett egy sütőfát létrehoznom és a farakásból kivettem egy megfelelőnek kinéző akác darabot, leháncsoltam majd szépen leesztergáltam megfelelő alakúra. A piacos sütödékben látva alufóliával tekertem be, hogy a fára ne ragadjon rá. Megtette a hatását mert gyönyörű kalácsokat sütöttem.
Megjegyzem hogy az alufólia nem károsítja az egészséget mert nem épül bele a kalácsba, max ha valaki megenné csíkokra szeletelve a fóliát.
(#) Babita válasza Occse hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Tudom,nem egyszerű.
Bújni kell a bolhapiacokat,ott kincseket lehet találni
(#) Babita hozzászólása Dec 31, 2011 /
 
Fának a bükk a tuti,minden árus azt használja.Én is.Bár ennek is volt mellék íze 3,4 sütésig.Olajozni is kell,hogy ne ragadjon,és tulajdonképpen a tészta védi meg attól,hogy ne égjen meg a fa.
(#) Babita válasza Occse hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Sokan használnak ablaktörlő motort.Egyes típusok aránylag kis termetűek,és brutál erősek,bár van bennük áttétel.
(#) villanyász92 hozzászólása Jan 1, 2012 /
 
Én most fogok egyet csinálni és rossz grillezős mikrohullámú sütőnek a Grillcsövét fogom használni (450W/110V X2 (sorba kötve)) a hőfokszabályzást egy
fordulatszám szabályzóval oldom meg a forgató motor pedig egy TRABANT ablaktörlő motor lesz...
A túlhevülést egy hőfokszabályzóval küszöbölöm ki
(#) NyariG válasza villanyász92 hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Képeket majd ne felejtsd el feltenni.
(#) villanyász92 válasza NyariG hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Nem felejtem el a Váza és a vezérlése kész van csak burkolni kell csak ma abba maradt 1 törött fúrószár miatt amit a csontom állított meg
(#) Cavalier hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Sikerült eljutnom a metró áruházba, 1522 forintért vásároltam kürtőskalács formát, szépen kiesztergált fa, benne acél tengely, a végén fa fogó. Ennyiért nem is éri meg nekiállni esztergál(tat)ni.

Valamint, szüleimnél találtam a pincében NDK-s grillsütőt, ilyesmit mint ez. Így ezzel se kell barkácsolni.
Illetve annyit kell, hogy a metrós forma acél végét 6-szögletűre köszörülni, hogy belemenjen a grillsütő forgatójába.
(#) Cavalier válasza Cavalier hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Kiegészítem magamat, a metrós forma papírján volt egy link a gyártóhoz. Innen neten is megrendelhető, van két méretben is.
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem