Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciamérő 1GHz-ig
Lapozás: OK   5 / 8
(#) kaqkk válasza varadi.otto8 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
1000 az osztás
(#) varadi.otto8 hozzászólása Ápr 28, 2011 /
 
Azutolsó hozzászólásra válaszolva.Van egy 40 MHz-es frekvenciamérőm,és ehhez kellene ez az előtét.Előre is koszonom a hozzászólásokat.
(#) gtk válasza varadi.otto8 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Mekkora frekvenciat szeretnel merni? Itt a topikban van 100-as oszto rajz, ha jol emlekszem, azzal kb. 1GHz -ig lehet merni.
(#) Ge Lee válasza varadi.otto8 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
U664b elmegy 1,2GHz-ig, tud 64-et osztani, amit már csak tovább kell osztanod CMOS vagy TTL IC-kkel és kész is. De van erről rajz a régebbi RT és HE újságokban is.
(#) varadi.otto8 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásotokat.A problémát megtudtam így oldani.Tisztelettel.varadi.otto8
(#) ottbanz hozzászólása Máj 23, 2011 /
 
***
,,feltételeim :/asztali legyen ,digitális kivilágotot kijelző ,1-2 év körüli
frekv 10Hz-1Ghz ig/ .kérem a tisztelt hobbi társaimat ezzel kapcsolatbani
tájékoztatást,esetleg fotokkal is
***
(#) Big Blaster hozzászólása Dec 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Habár nem tervezek 1 Ghz-es frekimérőt építeni, de hátha tudtok ajánlani valami olyan IC-t, ami kb. 500 Mhz-ig használható előosztónak. Valami olyasmi lenne jó, amiben pl. van 4 db 2-es osztó, amit ha kell sorba lehet kötni vagy valami ehhez hasonló. Tudtok esetleg ilyen IC-t?
(#) Novak válasza Big Blaster hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
MB501? Elég olcsón beszerezhető.
(#) Big Blaster válasza Novak hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Igazából az a gondom vele, hogy csak sokkal nagyobb osztást tud, mint amire én gondoltam. Esetleg az MB504 még jó is lehetne. Az ugyan csak 500 Mhz-es, de ez elég is lenne viszont 32 a legkisebb osztás, ami viszont nekem jobb. Egyébként mennyibe kerül egy ilyen IC és hol lehet beszerezni?
(#) Hp41C válasza Big Blaster hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Szia!

Van ilyen előosztó: MC12026 vagy MC12080 vagy MC12093 vagy MC12095 ... Csak igen drágák...

Az ajánlott MB501L most 10 Ft + kisker felár + Áfa áron vásárolható a L@mex -ben...
(#) Novak válasza Big Blaster hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Ha nem találsz MB504-et, akkor TSA5511, LMX2306, LMX2322 is programozható 32-es osztásra. Én most LMX2322-essel és ATtiny2313-mal építettem frekvenciamérőt, ami egészen 2 GHz-ig működik, 100 Hz-es felbontással.
(#) dokidoki válasza Novak hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Szia!
Erről lenne valamilyen építési leírás, vagy link? Régebben feldobtam a témát ilyesféle megoldással, csak a proci kódja nem volt hozzáférhető, megírni meg ilyet nem tudok.
Köszi.
(#) Novak válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Szia, nem rég álltam neki a honlapom elkészítésének, az első cikk, amely elkészült az az említett frekvenciamérő LM2322-es IC-vel.
nova-Tech
Feltöltöttem a lefordított hexet is
(#) dokidoki válasza Novak hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Köszönöm, hogy megosztottad. Régóta kerestem a megoldását. Mióta a bejegyzésedet olvastam, ismét elkezdtem feltúrni a netet ilyesmi után. Oroszoknál is jó megoldások vannak. Különféle verziók variációk egy témára, ezt olvasom épp: Bővebben: Link
Eddig, nem akadtam rá, de most egyszerre több lehetőség is kínálkozik, ez igazán remek. Köszönöm, mégegyszer. Még érdemes lenne átírni ilyet, az egyes pmr rádiókban található 31202 típusnévre hallgató szintézerre, Döglött pmrrádió akad dögivel.
(#) Novak válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Jó kis oldalt linkeltél, én személy szerint még messze állok tőle, hogy ilyen nyelven olvasgassak A kapcsolási rajzot értem, azon kívül nem sok mindent.
Egyébként nem tudom mit szeretnél építeni, vagy milyen célra használod, de készítettem egy hasonló frekvenciamérőt MB501-essel is, szintén 100 Hz felbontásút.
(#) teodor válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Szia, nezd meg ezt .
(#) dokidoki válasza Novak hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Ügyesek az oroszok is. Nos, olvasni, sőt sokáig nézni nem tudom a cirill betűket én sem. Ebben az esetben, a google fordítóval mókázom , Sok mindenről csevegnek, nem maradsz le semmiről, nincs magasrendű szakmai vita, ha fordítóval megnézed.
Igazat megvallva, még nem volt égető szükségem frekit mérni, jó vevőkkel ez meghatározható mérhető a vizsgálni kívánt jel. De egy működésben és mérésben igazán okos szerkezetnek nem tudok ellenállni.
(#) dokidoki válasza teodor hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Szia.
Köszi, megnéztem, végre egy okos megoldás 16F84 ill. F628-ra forrással együtt.
Egy jó előosztóval még jobb lehet.
Az alábbi szintézerrel megvalósított frekimérők a zseniális ötlet miatt tetszenek annyira. Ezzel a megoldással több legyet ütnek egycsapásra... Tetszőleges osztási számlálási lehetőségek, magas frekvenciahatár, kiváló érzékenység. Erre már érdemes lenne fejleszteni. Csak nem tudok programozni... De egyre nagyobb a késztetés, mert lennének ötletek... Igaz, a langyos víz feltalálásában jó vagyok.
(#) Novak hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Sziasztok,
elkészült egy új frekvenciamérőm, LMX2322-es és ATMega8-as IC-kel. Most volt lehetőségem többszáz MHz-es jelekkel is tesztelni, de sajnos 320-350 MHz fölött nem működik a műszer.
Először arra gondoltam, hogy túl kicsi előosztást állítottam be, ezért az AVR már "nem tudja számolni" a sűrű impulzusokat. Ezért az előosztást átállítottam 1000-re, így tényleg csak párszáz kHz-es jeleket kellene számolnia, de így is ugyan az a probléma. Hiába táplálom meg az áramkört 400 MHz fölötti jellel, az nem megy feljebb kb. 320 MHz-nél.
A mikrokontrller jele 12 MHz, tehát 1MHz alatti jeleket nagyon kényelmesen kellene tudnia számolni.
Van esetleg valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a baj?
(#) pucuka válasza Novak hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Valami kapcsolást jó lenne látni. Nem látom, hogy PLL -lel hogy mérsz frekit.
(#) Novak válasza pucuka hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Ezeknek a PLL IC_knek van egy olyan üzemmódjuk, hogy az N vagy R osztó kimenetét ki lehet rakni egy adott lábra. Ekkor lényegében nem PLL-ként, hanem egy programozható előosztóként viselkednek.
Ezzel nincs is semmi probléma, szkópon ellenőriztem, az előosztás az általam kívánt arányban meg is történik.
(#) pucuka válasza Novak hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Csak böngésztem az adatlapját, és nem láttam az osztó kimenetét. Ezért kérdeztem. Tehát a MCU bemenetén ott a leosztott 1 MHz -nél kisebb jel?
(#) Novak válasza pucuka hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
LMX2322-es adatlapjának 2.2.3-as részében van a táblázat, hogy milyen konfig bitekkel lehet kirakni az N és az R osztó kimenetét a CPo lábra.
Szóval ez a része működik, a mikrokontroller megkapja az 1MHz-nél jóval kisebb frekevenciájú jelet, az LMX szépen működik, mint előosztó. És jól is oszt, oszcilloszkópon ellenőriztem.

És méris teljesen jól az áramkör, egészen 320 MHz-ig. Utána hiába növelem a frekit, nem megy följebb a kijelzett érték (holott a MCU bemenetén tovább nő a frekvencia a bemenettel arányosan).
(#) p_istvan válasza Novak hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Szervusz!
Az LMX2322 kimenetén milyen a jel kitöltési tényezője, illetve a jelszint? Ha az AVR 5V-ról megy és a bemenete ST trigeres (ezt nem tudom) akkor a 3 V -ról üzemelő (? kapcsolást nem láttunk) előosztó nem biztos hogy elegendő szintű jelet ad. (kisebb frekvenciákon még talán épp elegendőt)
(#) Novak válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Az LMX2322 adatlapján valóban 3,9 V-os a maximum tápfezültség, de évek óta használom ezt az IC-t 5V-os tápról, mindig megbízhatóan, hiba nélkül működik 5V-ról is, 0 melegedés mellett.
Szóval jelen esetben is 5 V-ról üzemel, így a mikrokontroller is 5V amplitúdójú jelet kap. A kitöltési tényező az osztásaránytól függ. Minél nagyobb osztást állítok be, annál kisebb lesz. De 64-es és 1000-es előosztásnál is ugyan addig mér a műszer, tehát ebből következően én nem tartom valószínűnek, hogy a kitöltési tényező a probléma
(#) p_istvan válasza Novak hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Ha minden hardveres okot kizártunk, akkor nem marad más mint a szoftveres hiba! És mivel többféle előosztásnál is ugyanannyi a kijelzett max érték, ezért valószínűleg a kiírásért felelős rutinban van hiba.
(#) Novak válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Igen, ezek után valószínűleg itt lesz a hiba, bár néhányszor már végigfutottam rajta, illetve kézzel is végigszámoltam, hogy az algoritmus szerint minek kell kijönnie. De akkor folytatom tovább!
(#) p_istvan válasza Novak hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Az algoritmus akár lehet jó is, de ha mundjuk egy változó hossza/típusa nem elég abból is lehet gond, pl. egy előjeles 16 bites szám legnagyobb értéke 32 767 lehet...
(#) p_istvan válasza Novak hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Egy kérdésem nekem is lenne az LM2322-vel kapcsolatban: bemenőjel nélkül van-e jel a kimenetén, mint pl az MB501-nek?
(#) Novak válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
A változókból is a lehető legnagyobbat használom, melynek a legnagyobb értéke 2147483647. Erre én is gondoltam, eredetileg nem ilyen típusú változóval írtam meg, mégis ugyan addig mért a műszer.
Most van egy ötletem, még megpróbálom azt, hátha beválik.
Az LMX2322-es bemenetét egy 100kohmos ellenállással lehúztam GND-re, így ha nincs bemenő jel, akkor 0-t mutat. (de ugyan ez a trükk nekem működött MB501-nél is)
Következő: »»   5 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem