Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   35 / 1157
(#) tomi134 hozzászólása Aug 22, 2007 /
 
Hello
Volna egy ojan buta kerdesem hogy,az SMD alkatreszeknek hogy lehet megalapitani az erteket.Van ehez valami progi ami megfejti a rajta levo kodot?
Elnezest hogy zavarkodom de nem tudtam kitol kerdezem meg. (kezdo vagyok meg)
Elore is koszonom!
(#) Stadi válasza tomi134 hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Konkrétan milyen SMD alkatrészre gondolsz? Tudomásom szerint csak azok az ellenállások vannak egyértelműen jelölve, amelyeken elfér a felirat. Meg azok az egyéb félvezetők, amikre szintén lehet nagyobb olvasható feliratot tenni. A kondik 1206-os méretben és alatta pl. egyáltalán nincsenek jelölve.

Az SMD alkatrészek jelöléseivel kapcsolatban már ezen a fórumon is többen kifejezték nemtetszésüket. Sajnos ilyen a helyzet.
(#) tomi134 válasza Stadi hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Es azok az elenalasoknak es kondik amire ra van irva valami fele kod anak hogy lehet megtudni az erteket?Van valami fele tablazat?
(#) Norberto válasza tomi134 hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
SMD ellenálláson lévő számok leolvasása, példával levezetve:

Ráírt érték: 103

Ezt úgy kell értelmezni, hogy leírod az első két számjegyet szépen egymás után, azaz 10

Aztán fogod, és megnézed az első két számjegy után álló számot, és amennyi az a szám, annyi nullát még az előző szám után írsz, jelen esetben 3 db nullát!

A kapott érték tehát: 10000

Ez így Ω-ban kijövő érték, azaz 10000 Ω, vagyis 10 kohm lesz a végeredmény!

---------------------------

472 jelű esetén:

- első két számjegy: 47

- utána kell még írni 2 db nullát, azaz: 4700 lesz az eredmény, ugyancsak Ω-ban kifejezve

Ezt vissza lehet váltani emészthető formára, azaz 4,7 kohm lesz a vége.

---------------------------

Kondenzátorokra nem szoktak írni semmit sajnos :no:
(#) Stadi válasza tomi134 hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt.

Meg ezt, ami már itt a HE-n is szerepelt korábban.
(#) Balazs_555 válasza kobold hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Szia!

Én inkább a 9751-re keresnék rá, mert más gyártó más betűket használhat.
Az alldatasheet-en van két ilyen IC(lehet h nem az ami neked van, azért gondolom, mert ez is vmi tx alkatrész).
A két találat:

AD9751-EB - 10-Bit, 300 MSPS High-Speed TxDAC D/A Converter - Analog Devices

AD9751AST - 10-Bit, 300 MSPS High-Speed TxDAC D/A Converter - Analog Devices

Nekem vmi miatt egyik adatlapot sem sikerült letölteni(más IC-két igen), hátha neked sikerül, lehet h ez az amit keresel.
(#) maTaKee hozzászólása Aug 23, 2007 /
 
Egy ilyen EPROM mennyibe kerül (mennyit ér ) ??

eprom.pdf
    
(#) kobold válasza Balazs_555 hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Szia,

végigpróbáltam már egy csomó variációt, egyesével a karaktercsoportokat meg felváltva többet is, hiába. Azaz nem hiába, mert van egy jó pár (zömmel kínai) oldal, ahol azonnal rendelhetnék, készletről, de adatlapot ezek sem kínálnak.
Az adatlapos oldalak ismerik a TRW-EE/RKE-IR10 chipet, szépen a Microchip-et jelölik meg gyártónak, de nincs hozzá sem egy rövid leírás, sem adatlap.
Funkciója szerint valamiféle encoder; néhány egyszerű alkatrész van még melléforrasztva, és végül egy IR-ledet hajt meg, azzal működtethető az autó központi zárja. Elég kevés lába volt leforrasztva (úgy értem, az elem valamelyik pólusához), ezért vagy nem fix kódot ad ki, vagy a legtöbb vezetéken nyitott állást olvas be (mint az MC145026 trináris bemenetei). Kérdés viszont, hogy létezett-e már a kereskedelemben ugrókódos távirányító 2000 előtt...

Azért köszi az ötletet
Keresgélés folytatódik...
(#) Norberto válasza maTaKee hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Manapság sajnos az EEPROM-okat egyre kevesebb helyen használják. Szóval nem túl sokat ér az alkatrészed :no:
(#) Fery válasza maTaKee hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Szia. Szinte semmit. Nekem volt 2 marékkal mindenféle EEPROM az egészet nem vitték el egy tetves ötszázasért.
Nagyjából lomtárba való. / Ivjavitás /
(#) Medve hozzászólása Aug 24, 2007 /
 
Üdv Nektek!
Ez milyen alkatrész? Addig eljutottam, hogy egy lézerdióda, amely egy foto plotterben lehetett. Minden érdekel róla, hogyan célszerű működésre bírni?
(#) Balazs_555 válasza maTaKee hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
Árlistán 1068 Ft , de eladni nem fogod még féláron sem.
(#) zoly15 hozzászólása Aug 25, 2007 /
 
hy mindenkinek!
találtam 1 nagyfesz trafó szerűséget csak nem tudom hogy kéne bekötni és hogy használhaó ( mit kell köré épíyteni)

HPIM1105.JPG
    
(#) _JANI_ válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Elvileg ott van minden adat a képen, ami az élesztéshez.

Tipus: HVC-3MC77


INPUT : 30VDC ( 30V, szűrt-egyenáram kell neki.)


OUTPUT :

(MC) -7.0KV MAX
0.55mA Max

(TC) -70KV MAX (Szerintem inkább 7.0KV !? Csak a pont lekopott.)
0.55mA Max

(BIAS) -260V MAX
10uA Max

( S, ezeket a paramétereket bizonyos vezérlési körülmények között tudja csak leadni.)

Nézed meg a bekötési pontokat, néha megtalálhatók ott a bekötési funkciók. A magyfesz kimenet meg sokkal távolabb lesz a többitől! Az első kisérletnél mindenképp köss sorba egy kisteljesítményű (24V, 0.5 - 4W) izzót...
Pesze poróba elött nemárt egy alapos műszeres vizsgálat. (OHM mérés és diódavizsgálat. Mert sok áramkörnél van egy (vagy több) védődióda, amit a tekercsekkel (héha a kapcsoló tranyóval) záróirányba bekötnek.) Érdemes ezzel kezdeni az ismerkedést!

Sok sikert az élesztéshez!

JA! :felkialtas:
Idézet:
HIGH VOLTAGE, DANGER.
azaz NAGYFESZÜLTSÉG! VESZÉLYES! :felkialtas:
(#) kobold hozzászólása Aug 25, 2007 /
 
Sziasztok,

elnézést kérek a moderátoroktól, mivel a címben szereplő kérdést már feltettem az "Ez milyen alkatrész" című rovatban, de hátha az, aki tudna segíteni, nem szokott oda benézni.
Egy Renault Clio infrás központizár-nyitójának a lelke ez a chip, ami elvileg a Michrochip terméke, de ők nem ismerik (az online support, meg a termékpaletta szerint sem). Adatlapot szeretnék hozzá találni, mert feltehetőleg rossz az IC, és ki kéne találnom, hogyan tudnék egy másikat építeni, ami újraprogramozás nélkül passzol a kocsihoz (gazdi kizárta az újraprogramozást ).
Keresők csak olyan eredményeket adtak, ahol vehetnék ilyen IC-t (min. 100 USD értékben, vagyis egyből úgy ötvenet), de adatlap sehol. Talán csak a kazus.ru oldalakon lehetne még valami, de oda a cég korlátozásai miatt nem mehetek fel...
Szóval ha valaki tudna segíteni egy adatlappal, nagyon megköszönném.

trw 001.jpg
    
(#) Ricsi89 válasza kobold hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Helló!
Megnéztem, de nem találtam semmit. Néztem a kazus.ru-t is, ott név alapján talált, de anikor le akartam tölteni kiírta hogy a fájl nem található. Nemtudom honnan lehetne megnézni az adatlapját. Múltkor én is így jártam egy távirányító IC-jének az adatlapját kerestem és semmi.
(#) zoly15 válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Szia!
a bemeneti feszt és a kimeneti feszt azt olvastam én is rajta szal azt is tudtam h nagyfesz trafó a nagyfesz ott jön ki ahol a feliratnál van az a kiugró rész oda saru megy rá
régebben mértem már az elenállását szinte mindenhol az volt csaqk nincs meg az a papír amire leírtam
de megmérem mégyegyszer :yes:
a 0.55mA az elvileg bennem nem tud kárt tenni nem?
és szerinted ehez nem kell valami vezérlés?
és a lábaknál nincs semmi csak be van öntve műgyantával

üdv!
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
itt van az alja

HPIM1109.JPG
    
(#) Balázs válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Idézet:
„és szerinted ehez nem kell valami vezérlés?”

Dehogyisnem kell! Ez egy trafó! És mint tudjuk, az egyenfeszültséget nem olyan egyszerű transzformálni! Egy kis impulzusüzemű vezérlés kell hozzá.

Én egy hasonló trafót találtam egy régi fénymásolóban, és mivel nagyon ráértem, felélesztettem. Képek csatolva!
(#) zoly15 válasza Balázs hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Szia!
Azt tudtam hogy az egyenfeszt nem lehet transzformálni csak 1 bizonyos fekin
és neked hány Kv -ot ad le a cucc?
és ha esetleg a kapcsolást ide tudnád adni annak amit csináltál de nem fontos lehet hogy casak majd a téli uncsis napokon csiálom meg és valsz h nem is fogom tudni használni te mire használod?
már hallottam 1 érdekes 5letet


üdv!
(#) Balázs válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Idézet:
„és neked hány Kv -ot ad le a cucc?”

Soha nem mértem meg, de olyan 2cm-es ívet húz.

Idézet:
„és ha esetleg a kapcsolást ide tudnád adni”

Nem rajzoltam le (saját tervezés). Annyi a lényege, hogy egy 555-ös astabillal meghajtasz egy erős tranzisztort vagy FET-et. És kész.

Idézet:
„te mire használod?”

Igazából semmire. Itt lapult már egy fél éve, és amikor épp nem volt dolgom, akkor csináltam hozzá ezt a kis oszcillátort.

Idézet:
„már hallottam 1 érdekes 5letet”

És mi lenne az, ha szabad tudni?
(#) zoly15 válasza Balázs hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Idézet:
„És mi lenne az, ha szabad tudni?”

háth azt hallottam h a petárdápa beleszúrsz valami fémet odateszed a nagyfesz kimenethez a fém felforrósodik és begyullad a petárda= elektronikus gyujtás

üdv!
(#) Balázs válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Ja, értem! De szerintem ez egy darab ellenálláshuzallal egyszerűbb...
(#) zoly15 válasza Balázs hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
nemtudom nem próbáltam még
(#) Master_of_the_web hozzászólása Aug 26, 2007 /
 
Helló

Találtam egy trafót a cuccaim közt, de sajnos nem sikerült pontosan beazonosítani. Tehát a kérdésem az hogy ez milyen trafó? Esetleg vamailyen folytótrafó? Csak 2 kivezetése van.

üdv

100_7147.JPG
    
(#) Master_of_the_web válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
még1 kép

100_7140.JPG
    
(#) szabi83 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
elektromágnes, közepe hiányzik..(második kép)

üdv
(#) zoly15 hozzászólása Aug 26, 2007 /
 
Sziasztok!
én lehet hogy kapok valamit de magam sem tudom hogy mi lehet ez :no:
ha megkapom a hűtőborda már foglalt is a készülő tápomba :yes:
ha esetleg valaki meg tudná mondani hogy mi lehet ez örülnék!

köszi mindenkinek
üdv!

HPIM1111.JPG
    
(#) Stadi válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Eszerint ez egy biztonsági áramforrás.
(#) KTobi válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Szia!

ABVS 1000/2 erre rákeresve kijött ez az oldal.

=>szerintem egy szünetmentes táp

Üdv. Tobi
Stadi pél perccel megelőztél
Következő: »»   35 / 1157
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem