Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Búgás az erősítőben
 
Témaindító: JOCI1982, idő: Feb 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) JOCI1982 hozzászólása Feb 16, 2006 /
 
sziasztok! a segitségeteket szeretném kérni!összekötöttem a tv hangját az erösitömmel, és elkezdett bugni az erösitöm! az erösitöm jo, a kábellal nincs probléma! csak akkor bug, ha csatlakoztatom a tv-hez! mi lehet a hiba? mivel tudnám megszüntetni? valaszotokat elöre is köszönöm!
(#) bbatka válasza JOCI1982 hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
A TV melyik csatlakozójáról hoztad le a hangot? Ugye a scartról vagy RCA-ról, szóval már meglévő csatikról.
Helyedbe szakadásvizsgálóval megvizsgálnám a bekötő vezetéket. Ha szakadt az árnyékolás akkor pont ezt lehet tapasztalni.
Ha csak kicsit búg lehet hogy a TV hibája.
Illetve ha túl érzékeny bemenetére dugod az erősítőnek (tűs lemezjátszó,mikrofon) akkor megint nagyon búg.
Ezenkívül még lehet földhurok. Ezzel fogalmam sincs mit lehet kezdeni.

Egyszer rácsatlakoztattam az erősítőm dobozát a radiátorra, mert hogy valaki azt tanácsolta. Na búgot is rendesen.
(#) Dióda válasza bbatka hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
Fogadni mernék hogy ott is a kábeltévé vacakol .
Nekem is azt csinálta ezért nem is használom úgy.
Zúg búg csörög zörög erősítőn keresztül.
Érzéketlenebb bemeneten kevésbé észrevehető a dolog de ott is megvan.De én megmarhultam és a fejhallgatókimenetre dugtam az erősítőt ott nem csinálja +tudom távkutykuruttyolni a hangerőt.
(#) dbase válasza Dióda hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
Sok helyen előfordul.A kábel tv földelése miatt. Kellene csinálni egy kondis leválasztást .A test-test és a meleg ér-meleg ér közé.Nem emlékszem mekkora kell,de a lényeg nagy fesz legyen kb 230v feletti,mert a tv antenna árnyékolo bemente fél hálózati tápfeszen van,azaz 120v körül. Ha jól emlékszem pár nanos kondik kellenek.
Ha valakinek van otthon régi szétszedett tv-je nézze meg a antenna aljzatot, egy fehér kocka felcsavarozva a lemezre ,és azt szét kell csavarozni van benne két csavar és megnézni az értékeket.
(#) vicsys válasza JOCI1982 hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
Ezt úgy oldottam meg, hogy nem a tv-re kötöttem, hanem a videomagnóra...
(#) erobi82 válasza JOCI1982 hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
Üdv
A problémával mi is találkoztunk,szintén kábeltv-s készüléknél egy optocsatolós leválasztás torzításmentesen megoldotta a problémát.
Előkerítem a rajzot és felteszem...
(#) Topi válasza JOCI1982 hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
Nálam problema detto ugyan ez. Nekem az erősítőre rá van kötve a video(nem a TV-t kapcsolgatom, hanem a videot csatorna választásnál. TV tunerjét nem nagyon használom), és a pc is. És ugye sima alapestben ilyenkor a földek egyeznek.
Neked is a földhurok miatt búg. A másik fázison lévő antenna erősítő miatt...
Én úgy oldottam, meg hogy a gépet digitálisan kötöttem össze az erősítővel. Így az nem búg. De mivel a videomon nincs digit üvegszálas kimenet, így maradt az hogy kivezettem az antennát és kihúzom ha olyan felvételt akarok csinálni ahol nem akarom hogy zúgjon is egy kicsit. Csináltam már az antennára egy leválasztót, de semmivel nem lett jobb.
Egyébként nem zavaró nálam annyira mert az erősítő okosan megszűri az ilyet, és nem nagyon búg (50Hz-el)

Az lenne nálad a hosszútávú megoldás, hogy veszel a hangra egy 1:1 egy leválasztó trafót!
Kb 1000Ft egy sztereo leválasztó trafó. Ilynre vannak eszközök!
(#) erobi82 válasza erobi82 hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
Mi is a hangkimenetre csináltuk a leválaszót!
(#) erobi82 válasza erobi82 hozzászólására (») Feb 17, 2006 / 4
 
Itt van az ígért anyag!
(#) Topi válasza erobi82 hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
Ez is jó, csak az 1:1 leválasztó trafóhoz nem kell tápfesz... azért előnyösebb...
(#) NBalage válasza Topi hozzászólására (») Feb 18, 2006 /
 
sziasztok
nos nekem is ilyen problémám van de nem a tv-vel kapcsolatban (egyébként ott semmi búgást nem hallok)
A minap úgy döntöttem hogy milyen jó is lenne a gépet lecuccolni az erősítőhöz és hozzákötni....
nos a szoba másik végében kapott helyet és egy kb 5méteres aux kábelen keresztül kötöttem hozzá.. És úgy búgott hogy a zenét szinte telljesen nem hallottam.. Szerintetek itt is földhurok van??? vagy lehetne vele tenni valamit???
(#) patexati válasza NBalage hozzászólására (») Feb 18, 2006 /
 
Nekem is pont ilyen jellegű problémám van és nem a kábel hossza miatt búg mert 1m-es is ugyanúgy búg szerintem földhurok lehet nálam is mert az erősítő [dimarson házimozi szett] tápja nem trafós és búg.A laptopomról is búg de ha kihúzom a töltőt akkor nem.Sajnos csak egy fázis van a szobámban
(#) Topi válasza patexati hozzászólására (») Feb 18, 2006 /
 
Akkor meg fázis-fázis hiba van. Sima trafós szerkezetnél el lehet ezt azzal hárítani hogy megfordítod a dugót a konnektorba. Ilyenkor egy fél fázissal eltolódik a jel ami már lehet hogy neked jó... Ki kell próbálni, nekem néha segít!
Ha home made erősítőd van, akkor meg arra ugyebár nem kell földelés. Sima földelés nélküli kábel kell. Ezt azért mondom, mert én is minden nagyteljesítményű cuccomat PC csatival + PC kábellel látok el villannyal. De ezt az erősítőnél NEM szabad bekötni!!

Szerk: Ha megnéztek bármilyen gyári Hi-Fi cucct, azoknak is sima földeletlen dugója van!
(#) patexati válasza Topi hozzászólására (») Feb 18, 2006 /
 
Sajnos így is búg szerintem a tápok gerjednek össze
(#) _JANI_ válasza patexati hozzászólására (») Feb 19, 2006 /
 
Sokan azzal rontják le az erősítőjük minőségét, hogy a fém burkolatú dobozt beleveszik a jel útjába. Pedig a burkolatot mint önálló "árnyékoló" egységet kell tekinteni!
:felkialtas:
Életvédelmi szempontból vagy kettősszigetelésűre, vagy védőföldelésűre kell elkészíteni az erősítőt!
:felkialtas:

A jel útját vagy láncolt elrendezéssel kell kialakítani, vagy csillagpontú testpont kialakításával. Soros kialakításnál a jelvezetéket és az árnyákolóvezetéket is be kell kötni. Csillagponti kialkitáskor a készülékek testpontját egy "csillag"-pontba össze kell kötni, és a berendezéseket összekötő jelvezetéknél az ányákolást csak az egyik berendezésnél kell csatlakoztatni, mert kialakulhat a földhurok!

Bocs_JANI_, h belejavítottam, de volt benne egy-két apró, de értelemzavaró elírás.
Kérésednek megfelelően javítottam tovább. (Frankye)
(#) Slope válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 21, 2006 /
 
Sziasztok!
Nálam is volt hasonló hiba, azzal a különbséggel, hogy a PC erősítőre kötésekor jelentkezett a brumm. Az erősítőből RCA ment a TV-be, de magába az erősítőbe is ment egy koax, lévén tuneres.
Szóval véleményem szerint a hiba abból adódik, hogy a PC háza földelve van (0V ideális esetben ) A koax viszont földeletlen, így a saját TV-m, illetve mások TV-je miatt féltáp kerül a koax árnyékolására. Ugyan ez igaz a PC-re is, ha az nincs földelve.
Szóval, ha a PC-t földelem (kell!!!), akkor az RCA-n féltápnyi potenciálkülönbség lép fel. Ez búgást eredményez, lévén a pár voltos audio jel mellett ott van az a ~110V-os feszültség is.
Két megoldást találtam: ki kell kötni a PC földelését (ezt inkább csak elméletben tegyétek, nem akarom, h miattam feküdjetek a PC mellett), a másik, hogy a koax árnyékoló vezetékét földelni kell a TV előtt. Utóbbival az a gond, hogy sajnos vannak TV-k (régebbiek) melyekben nincs leválasztás, és egy heves kisülés követi az eseményt (biztosítékcsere, automata visza, stb.). Ebben az esetben, inkább a leválasztót ajánlom, pl. a már említett optóst, azzal garantáltan nem lessz gáz.
ÜDV!
(#) patexati válasza Slope hozzászólására (») Feb 21, 2006 /
 
Ezeket a megoldásokat is próbáltam az erősítőm sima kettős szigetelésű nem kap földet a laptop is csak +-18v-ot kap mégis van erős bummhang fogalmam nincs mi okozza Ja és a haver is összekötötte a géppel ugyanolyan erősítőjét és az semmit nem búg!
(#) Slope válasza patexati hozzászólására (») Feb 21, 2006 /
 
Próbáld ki másik kábellel, esetleg nézd meg, hogy a noteszgéped, illetve az erősítőd csatlakozói stimmelnek-e (úgy értem nem kontaktos, pl. törött forrasztás, stb.)
(#) _JANI_ válasza patexati hozzászólására (») Feb 22, 2006 /
 
Más jelforrással is jelentkezik a zúgás?

Ha igen, akkor az erősítőben alakul ki földhurok, esetleg szakadás.
A mellékelt kép nem egy erősítő, de egy lehetséges megoldás.
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 22, 2006 /
 
És egy helyes földvezetékelés elvi vázlata erősítőben...
(#) patexati válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 23, 2006 /
 
Köszi sikerült megoldani a tápban vol egy forrasztási hiba sajnálják a gyárban az ónt
(#) Slope válasza patexati hozzászólására (») Feb 23, 2006 /
 
nem véletlenül javasoltam...
A gyárban hullámforrasztást használnak, ennek előnye, hogy gyors, hátránya pedig, hogy gyakran éppenhogycsak fedi az ón az alkatrészlábat
Régen amikor még javítottam, a készülékek kb. 60%-nál ez volt a hiba. sajnos...
(#) Norberto válasza patexati hozzászólására (») Feb 23, 2006 /
 
Idézet:
„sajnálják a gyárban az ónt”


Ez jár közelebb a megoldáshoz.

Az pedig sztem nem igaz, hogy az a hátránya a hullámforrasztásnak, hogy nem rakódik elég ón a forrszemekre. Ez CSAKIS beállításfüggő.
Ha valaki sz**ul állítja be a gépet, mert vagy nem ért hozzá, vagy sz**ik mindenre, akkor tényleg lehet, hogy nem lesz elég ón a lábakon. De megfelelő beállítás mellett ez nem igaz. Naponta használ a cég, ahol dolgozok mostanság hullámforrasztót, és szerencsére egy normális ember kezeli a gépet

Tehát az ónhiánynak inkább az lehet az oka, hogy spóroljanak vele, vagy csak egyszerűen emberi hiba...
(#) Slope válasza Norberto hozzászólására (») Feb 24, 2006 /
 
Nem használtam még hullámforrasztót, így nem is igazán ismerem... maximum az elvét.
Amit írtam az csak egy tapasztalat a hullámforrasztott panelokkal kapcsolatban, ettől még lehet jó (bár nem ismerem különösebben a lehetőségeit)
Köszi a korrekciót!
Üdv!
(#) tibiiii00 hozzászólása Aug 25, 2007 /
 
Hali mindenki.

az erősitőmhöz épitettem egy digitális hangerő balance basszus és treble szabályzót, digitális potikal van megépitve és PIC-el vezérlem őket.
De valahogy ad egy furcsa halk sipolást. biztos hogy a kijelző vagy a vezérlője zavarja be, mert ha kiiktarom azt akkor nincs sípolás.
Szóval a PIC bezevarhatja az erősíőt?
Vagy a kijelző? amiben van 4 tranyó ami kapcsolgat 4db 7szegmenses kijelzőt.

Valakinek van valami ötlete hogy hogy lehetne kivédeni a sipolást?

válaszokat előre is köszi
üdv: tibiiii00
(#) bura hozzászólása Júl 12, 2008 /
 
Bajom van egy erősítővel- nagyon búg!!!!
(#) szamóca válasza bura hozzászólására (») Júl 12, 2008 /
 
Csúcs vagy öregem!
(#) tibiiii00 hozzászólása Aug 17, 2008 /
 
Hali mindeki
épitettem egy sztereo erősitőt TDA7294 el.
Van hozzá egy eloerősitőm LM1036-os.
Az erősitő dobozában lévő dolgok elrendezését mellékletben küldöm.
Kérdésem ha mident összekötök akkor bug az erősitő
de ha miden megy csak az előerősitőt iktatom ki akkor pedig semi bugás. Az elerősitő ennyi zajt összeszedhet??
hogy lehet elene védekeezni??

Válaszokat elöre is köszi.

üdv.: tibiiii00

erő.JPG
    
(#) Arany666 hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
Helló!

Építettem egy tda7294-es erősítőt!

És építeni fogok egy fesz duplázót hozzá hogy pc táppal meg hajthassam!

De türelmetlen voltam és gondoltam kipróbálom mi tud 12 volton....hát a búgáson kívl nem sok mindent hallottam!
MEgpróbálom a földeket egy ponton összekötni hátha az segít! a kérdésem az lenne hogy búghat-e amiatt hogy nem kap elég feszkót?

Egy másik kérdés a feszduplázóhoz a tekercseket 3 tor gyűrűre kellett volna tekercselni számszerint 4 darabot!
Nekem sikerlt egyre feltekercselni, annyira szemléletes volt a kitben a leírás! egyébként 4 tekercset hogyan tehetnék fel 3 gyűrűre?!?!? Szóval lehet ebből gond?

A tekercsek csak 2 db 4 menetes és 2db 10 menetes!

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Klaymen hozzászólása Jan 5, 2010 /
 
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, üdvözlök mindenkit!
Én kb 5 éve építettem meg ezt a végfokot (TDA7250, MJ11013-MJ11014 tranzisztorpárokkal) ami így 2x130W-ot tud 4Ohm-on. De nem ez a lényeg, azóta tökéletesen működik és szerintem nagyon kicsi alapzaja van. (csak közvetlen közelről lehet egy kis sistergést hallani a hangszórókból). Van neki egy 300VA es toroidja, összesen 4db 10eľF kondi (oldalanként 20eUF) és +-40V-os a táp. Ezen kívül sem előerősítő sem más nem volt rá kötve 1 sztereó potin kívül. Most kicsit modosítani szeretném egy előfokkal, de megrekedtem, mert amint kiveszem a potit és direktbe rákötöm a jelet (még előfok nélkül) elkezd erősen és fülsértően búgni ami már majdnem tönkre is tette a 2 magassugárzómat. (kicsit szaglott) Ezt csak abban az esetben teszi ha a végfok panel bemenetéhez érintek 1 viszonlag hosszabb kábelt. Viszont visszakotottem a potit és ez a jelenség megszűnt.
Gondolom ez 1 1xűen megoldható probléma, de én nem tudok már rájönni.
A válaszokat előre is köszönöm!!
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem