Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egyszerű RF távirányító
Lapozás: OK   1 / 2
(#) mspike hozzászólása Szept 7, 2005 /
 
Sziasztok, találtam egy kapcsot neten, történetesen : EZT ! És meg is építettem de sajna nem jó tekercseket vettem így 0,01uH helyett 0,1uH-is. Szerintetek ezért nem akar menni ? Vagy miért nem ? Csak az adót csináltam meg, mert az egyszerű a vevő próbapanelen van összedobva.
(#) damatic válasza mspike hozzászólására (») Szept 8, 2005 /
 
Meglátásom szerint a vevőben is ugyanakkora induktivitás használatos, mint az adóban, tehát ha mindkettőt 0,01 helyett 0,1mH-ssel helyettesíted, akkor a vevő pont azon a frekin fog figyelni, amin az adód ad. Viszont nem tudom, hogy milyen frekire találhattál így, lehet, hogy épp ott sok a zavarjel vagy azon a frekin már nem tud hatékonyan dolgozni az adó.
(#) damatic válasza damatic hozzászólására (») Szept 8, 2005 /
 
Á, megvan:

Van a vevő körödben egy 1µF-os kondi. Az egy szűrő. Szerintem hiába jó az adód, hiába veszi a vevő antennája, hiába ugyanolyan a vevő rezgőköre mint az adóé, az a kondi pont azt a frekit levágja, nem engedi át, kész, vége, finito. Vagy a szűrőkondit cseréled a megváltozott frekihez, vagy a tekercseket.
(#) mspike válasza damatic hozzászólására (») Szept 8, 2005 /
 
Ez jól hangzik... csak nem tudom, hogy kell számolni a frekit.... másik fele, hogy ránézzek oszcilloszkóppal és semmi. Igaz, az 1µF-os kondi helyett polarizáltat használtam az szerinted gáz ?
(#) Gory válasza mspike hozzászólására (») Szept 8, 2005 /
 
Szeritnem cseréld ki. 2 Ft A tekercset meg elvileg át lehet alakítani ha nem akarsz újat venni, úgy hogy újra tekered. Vannak programok amik adott átmérő stb mellett kiszámolják a menetszámot. de ez csak egy ötlet.
(#) mspike válasza Gory hozzászólására (») Szept 8, 2005 /
 
Ez mégjobban hangzik
(#) Aurum válasza mspike hozzászólására (») Szept 8, 2005 /
 
Szerintem vegyél egy megfelelő tekercset, biztos lehet kapni és az legalább gyári. Nem hiszem, hogy többe kerül 60-70Ft-nál darabja...
(#) damatic válasza mspike hozzászólására (») Szept 8, 2005 /
 
Mindenképpen a kondi cseréje a legolcsóbb. Most nekem sem rémlik, hogy miként is kell kiszámolni a frekvenciát, de a tekercs induktivitása egy helyértékkel változott. Ha jól tévedek, akkor a kondi értékét is egy helyértékkel kell változtatni vagy fel vagy le. Egy próbát megér 10u vagy 100n (ugye?).
(#) mspike válasza damatic hozzászólására (») Szept 8, 2005 /
 
megcsináltam az új tekercseket, még mindig nem megy Pedig rajz alapján van összerakva (jó a JK-ig de nekem csak addig kell.) Gyanús ez a rajz 7805 COMja pl. tök felvan emelve és így 7V-ot adna ki, de azt inverter tuti nem kajolná...
(#) vicsys válasza mspike hozzászólására (») Szept 8, 2005 /
 
Szerintem nincs felemelve...
Nézd csak meg, hogy a 2 sorbakötött 500 ohm közepe ad egy földet azért, hogy lehessen az opa-nak +- os tápja. Tehát a TTL ic negatívja (GND-je) is erre a pontra csatlakozik.
(#) mspike válasza vicsys hozzászólására (») Szept 8, 2005 /
 
Igen ezt értem, viszont ha mégnézzed a leírásban azt írja a földet tegyem minuszra, vagy csak én értettem félre végtére is úgy csináltam meg
(#) mspike válasza mspike hozzászólására (») Szept 8, 2005 /
 
sajna még mindig nem megy... egyáltalán nem akar semmit venni. Az adóra ha ránézzek oszcival, mit kéne lássak ? Mert adásnak csak két trigger jönn egy + egy - és nem nagyobbak mint 50mV, már ha az anterna mellé rakom a mérőfejet. Magán a panelon nagyobb a két jel de nem igazán jutnak ki Igazi anterna kell vagy csak egy kábel ?
(#) vicsys válasza mspike hozzászólására (») Szept 9, 2005 /
 
Hali!
Ha a GND-t(föld, a minuszra teszed, akkor gyakorlatilag rövidrezárod a negatív tápot. Mérted az opa-n a tápfeszt?

Ui:szerintem ez a kapcsolás egy szemétkupac. Én a te helyedben vennék egy gyári adó-vevő párt. kb 3000.-

Bocs, ha vkit megsértettem- a fenti a saját meglátásom.
(#) kaninjo válasza mspike hozzászólására (») Szept 9, 2005 /
 
Hello!

Van egy olyan sejtésem, hogy a tekercs értékét elírták mindkét kapcs.rajzon... Nem 0.01uH, hanem 0.01 mH. Nekem legalábbis így jött ki a 73MHz...
Egy rezgőkör rezonancia frekijét pedig így számolhatod ki: Fo= 1/(2*pi*gyök[L*C]), ahol L Henry-ben C Farad-ban értendő. Az eredményt (f) pedig Hz-ben kapod...
(#) kaninjo válasza kaninjo hozzászólására (») Szept 9, 2005 /
 
A képletet csak megnyírbálta...
Mégegyszer Fo=1/(2*pi*gyök(L*C))
Remélem így jó ...
(#) iamrob válasza kaninjo hozzászólására (») Szept 9, 2005 /
 
Hali

Matekból: 1.
Számolj utána mégegyszer.

Egyébként szerintem is "szemétkupac" a kapcsolás. Aki annak ideján épített ún. detektoros rádiót, az tudja, hogy megbízható adatátvitelre ez alkalmatlan.
Akinek van kedve egy kicsit barkácsolni (nyák gyártás+SSOP forrasztás), annak az Integration IA4420 IC-jét ajánlom figyelmébe.
Ezzel a teljes (Európai és USA) ISM sávon lehet adatot átvinni, gyorsan és megbízhatóan oda-vissza. A teljes alkatrész igénye egy db 10megás kvarc és egy db kondi.
Persze valamivel fel kell konfigolni (PC, PIC,...), de ha ez adott, akkor ennél egyszerűbb és biztosabb módszer nincs.

(Az IA4220/IA4320 párossal egyirányú átvitelt lehet megvalósítani ugyanilyen alkatrészigénnyel, de előre égetett soros EEPROM is elég a konfighoz.)

Üdv.
(#) kaninjo válasza iamrob hozzászólására (») Szept 9, 2005 /
 

Bocs, tényleg elszámoltam... 0.01mH-vel 73kHz-en adna...
Hülye számológép .
(#) iamrob válasza kaninjo hozzászólására (») Szept 9, 2005 /
 
khmm

Matekból: 1,1
Szedd össze magad, mert meg fogsz bukni.

Az L és C gyök alatt van, tehát nem 1000-rel, hanem gyök 1000-rel kell osztani.
A megoldás: 2,32 MHz lenne.

Bocs az OFF-ért

Hali
(#) mspike válasza iamrob hozzászólására (») Szept 10, 2005 /
 
Köszi mindenkinek a megoldásokat, tényleg egy szemét. Kérdés, ki mit javasol, nekem egy igazából egy vezeték nélküli csengő kell aminek mindkét vége elemes és nem több mint 1000 HUF Gyakorlatilag nem adatátvitelre kell Csak egy sima jelző !
(#) iamrob válasza mspike hozzászólására (») Szept 10, 2005 / 1
 
Hali

Akkor szerintem is vegyél a kínaiaktól egy vezeték nélküli csengőt. Az megfelel az áltatlad leírt paramétereknek, de azokkal szemben más elvárásod nem nagyon lehet.
Ha szerencséd van, olyan típust találsz, amelyikben a vevő és a dekóder külön IC, így saját, egyedi kódsorozatot használhatsz. Szerintem kódolás nélkül még "sima jelzésre" se használd, mert ezek a vevők nem a szelektivitás bajnokai.
Esetleg használhatod az eredeti kódolást-dekódolást, de abban sem bíznék 100%-ig.
Persze mindent a végső felhasználás igényei döntenek el.

Üdv.
(#) mspike válasza iamrob hozzászólására (») Szept 11, 2005 /
 
Figy ez igazából egy csengő Az eredeti probléma, beteg a nagyim, és a nagypapa meg nem tud egész nap ott ülni lakásban vannak. És kéne egy sima veztéknélküli beteghívó. Van valakinek egy egyszerű kapcsa vagy marad a kínai megbuherelása... ???
(#) mspike válasza mspike hozzászólására (») Szept 11, 2005 /
 
Na srácok aszem megvan a megoldás Hála conradnak Ők ezt árulják de megtaláltam a kapcsrajzát....
Kapcsrajz

Conrad féle készletSzerintetek ez műkszik ? Bepróbáltnak tűnik ha conrad ennyit kér érte
(#) mspike válasza mspike hozzászólására (») Szept 11, 2005 /
 
Kérdés viszont ehhez... a vezetőcsíkos tekercsről ti láttok itt valamit ?? Másik a vevőnél C15 nincs rajta a kapcson, az csak tápfeszhez puffer ?
(#) mspike válasza mspike hozzászólására (») Szept 11, 2005 /
 
jah és vevő L1-et így kérjem a boltban vagy van valami neve ?
(#) valzso hozzászólása Nov 4, 2006 /
 
Sziasztok!

Tudna valaki kapcsolási rajzot egy RF adó-vevő modulra? Vagy hogyan lehetne ilyet építeni?!
Mert a gyáriak a legolcsóbbak 15-20 000Ft -ba kerülnek, + még a távirányító is benne van 3-5000Ft-ba?!
(#) huhuu válasza valzso hozzászólására (») Nov 5, 2006 /
 
szerintem nézzd meg a kis kinai távirányítós autót, az biztos jó ha kisseb távolságra kell, 1-2 ezer max, és kiépíted belőle, van nagy kocsi is az nagyobb hatótávú, de drágább is...
(#) olibali hozzászólása Nov 5, 2006 /
 
Hello
Én nemrég felraktam ide:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_676.html
egyet, és mellé egy kérdést.Remélem valamit segítettem.
(#) hadnagyakos hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
Szeretnék építeni egy egycsatornást rf távirányítót.
Az lenne a lényeg, hogy egyszerű legyen és csak ki-be lehessen vele kapcsolni egy eszközt. Végignéztem az ezzel foglalkozó témákat, de van amelyik link nem működik a kapcsolásokban olyan IC-k vannak, amiket már nem lehet kapni.
Tudtok ajánlani valami kapcsolást?
(#) regisztralok5 hozzászólása Nov 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Olyan RF távirányítós kapcsolás érdekelne, amely egyik része egy távirányító, másik pedig egy vevő ami egy relét kapcsolna.
(#) kaqkk válasza regisztralok5 hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem