Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DS1307 inicializálása
 
Témaindító: fookos, idő: Jan 29, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 7
(#) potyo válasza pppsss hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Most csak így hirtelen, mert itt nincs Adobe Reader, de ha kiadsz az I2C buszon egy start parancsot, akkor bármikor újrakezdheted az olvasást a 00 címtől, nem kell az összes regisztert végigolvasni hozzá.
(#) pppsss válasza potyo hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Köszi Potyo, akkor így próbálkozom, remélem sikerülni fog...
PS.
(#) kapcsrajz hozzászólása Ápr 23, 2010 /
 
Sziasztok !

A DS1307 IC-nél a tápfesz ráadása után az órajelet (32,768 KHz) tudnom kell mérni ? Vagy csak azután indul el a az oszcillátora ,hogy megtörtént az inicializálása az I2C buszon keresztül ?
Köszi.
(#) t-dani válasza kapcsrajz hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Ha az X1 és X2 kivezetésre gondoltál, ott az órakvarc frekvenciáját minden időpillanatban tudni kellene mérni, a tápfesz. rákapcsolása után.

Ha az SCL lábra gondoltál, ott csak akkor mérhető bármi is, ha van, ami vezérli ezt az áramkört. Ugyanis ez egy slave eszköz, ami azt jelenti, hogy önmaga nem képes kommunikálni, csak ha egy "felsőbbrendű" áramköri elem megkérdezi őt valamiről. Tehát önállóan, magától, "kérdezés vagy konfigurálás nélkül" nem ad információt.
(#) kapcsrajz válasza t-dani hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Szia !

Igen az X1 és X2 kivezetésre gondoltam. Sajnos ott nem tudom mérni sose az órajelet. Akkor rossz lesz ez a tok. Pedig vadi új volt.


Köszi a segítséget.
(#) t-dani válasza kapcsrajz hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Mivel méred?

Ha oszcilloszkóppal, akkor próbáld meg a mérőfejet átkapcsolni 10x-es üzemmódba (igaz, így az amplitúdó-osztásos kapcsolót nagyobb érzékenységre kell állítani a szkópon). 1x-es üzemmódnál ugyanis néha leterheli a szkóp az oszcillátort és az a mérés alkalmával nem rezeg. Engem már viccelt meg ez a dolog...
(#) kapcsrajz válasza t-dani hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Szia !
Igen szkóppal mérem 1 :10 állásban. A PIC 20 MHz-es órajelét gond nélkül meg tudtam mérni.
Frekimérővel is mértem. Azzal is a PIC-en megvan az órajel de a DS IC-n semmivel nem tudtam megmérni az órajelet. Azért gyanakodok arra ,hogy nem jó a TIMER IC

Üdv
(#) potyo válasza kapcsrajz hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Én megpróbálnám az SQWE bitet 1-be állítani, és megnézni az SQW/OUT lábon is a frekvenciát.
(#) kapcsrajz válasza potyo hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Sziasztok !
Megoldódott a gond Vicsys segítségével. Átírta a progit és mindjárt elindult a timer IC. Tehát az órajel csak "ezután" jelenik meg az X1 X2 lábon.
(#) infra3 hozzászólása Jún 7, 2010 /
 
Sziasztok ds1307-et hol lehet venni???
(#) kadarist válasza infra3 hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Szia!
Például itt vagy itt megkapod ezt a típust.
(#) zenetom hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Hali!
Csak 100kHz-en képes kommunikálni ez az IC?
Tehát ha én lassabban adom neki az adatot, illetve kérem le, akkor nem működik?
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Most jó nagy sületlenséget kédeztem... Ez I2C...
(#) Deta hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Valakinek van-e ds1307 adatlapja magyarul?
(#) fidelcastro válasza Deta hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Üdv!
Ilyeneket nem csinál senki magyarul. A szakma nyelve az angol, nélküle nem lehet boldogulni.
(#) Deta válasza fidelcastro hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Akkor megprobálok konkrétebbat kérdezni!
DS 1307 adatlapjának 8. oldalán van egy táblázat Timekeeper Regiszters felirattal. Ez a net szerint "időőrző regisztereket " jelent. Gondolom a vezérlő regisztereket jelentheti.
Úgy tűnik, hogy 00h-06h-ig először nulláznom kell, és utána lehet kiolvasni az adatokat. 02h 6-os bit állitásával lehet meghatározni a 12/24 órás üzemmódot. 07h-val lehet még valamilyen paramétereket meghatározni, de nem tiszta, hogy mit. 00h register nullázásával engedélyezem az oszcillátor futását.
Ezt eddig jól gondolom-e?
(#) vilmosd válasza Deta hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Hali
Nem tudom mivel, hogyan akarod kezelni a RTC-t, de itt egy pelda a DS1307 kezelesere. Ez CCS C-hez keszult. Termeszetesen a kezeleshez az I2C inicializalas szukseges eloszor. A 0x07 regiszter a "Control register", amivel meg lehet hatarozni az oszcillator kimeneti frekvenciajat. A 7. labon lehet kivezetni az oszcillator leosztott frekvenciajat. A "SQWE" bit engedelyezi a kimenetet, a "RS0-RS1" bitek pedig meghatarozzak a leosztast a 9. oldalon levo tablazat szerint. Ezzel lehet interruptot csinalni, hogy ne kelljen allandoan lekerdezgetni a RTC-t csak meghatarozott idonkent. Amugy nagyon meg kellene tanulni angolul, mert az elektronikaban szinte minden dokumentacio ezen a nyelven keszul (esetleg japanul vagy kinaiul).

DS1307.H
    
(#) fidelcastro válasza Deta hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Üdv!
A 00h 7. bitjének nullázásával tudod elindítani az órát. Ugyanennek a regiszternek az alsó négy bitje adja BCD-ben a másodpercek egyes helyiértékét, a felette lévő 3 bit pedig a másodpercek 10-es helyiértékét. A 07h regiszter 4. bitjével tudod beállítani hogy az SQW/OUT lábon megjelenjen-e az RS1 és RS0 bitek által meghatározott frekvencia. A 7. bittel (OUT) pedig azt tudod beállítani hogy ha nem engedélyezed (SQWE=0) az SQW/OUT kimeneten a frekvenciát akkor milyen logikai szintet adjon. Én is csináltam hasonló RTCC-vel órát és ott azt csináltam hogy 1Hz-es jelet adott az RTCC és minden felfutó élnél kiolvastam az időt, így nem kell feleslegesen olvasgatni az RTCC-t. Persze máshogyan is meg lehet ezt csinálni.
(#) Deta válasza fidelcastro hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Hali!
Köszönöm a válaszaitokat. Az angollal vitathatatlanul igazatok van, de 5X után már nagyon meggondolja az ember egy ilyen projekt elkezdését.
A kapott rutint átfutottam. A legegyszerübb megoldást akartam választani, átemelem a saját progimba. Ez sajna nem megy, mert ez nem assembly. A regiszterek funkciójának ismeterével azonban bizom benne, hogy menni fog.

Üdv!
(#) gabi20 hozzászólása Jún 12, 2012 /
 
Sziasztok DS1307 órakristályához nem kell kondenzátorokat kötni? Az adatlap nem írja.
(#) gyengus válasza gabi20 hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Szia!
Én nem raktam és működik.
(#) gabi20 válasza gyengus hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Szia értem akkor én is így fogom csinálni, remélem pontos lesz
(#) vicsys válasza gabi20 hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Nem kell. Pontos lesz.
(#) johny999 hozzászólása Nov 12, 2012 /
 
Udv,

eBayrol rendeltem komplett modult ezzel az ICvel, link. Szerintetek ez 2db egy NYÁKon vagy miert van rajta 2db IC, ill dupla kivezetés?
(#) vilmosd válasza johny999 hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
A masik IC AT24C32 EEPROM
(#) johny999 válasza vilmosd hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Ahh tényleg, koszi
(#) johny999 hozzászólása Dec 4, 2012 /
 
Sziasztok,

valaki tudna segíteni miert csinálja ezt az órám? (lásd kép) Állandóan átugrik egy másodpercet. Ezen kívül valamelyik nap kalibráltam és most majd 12órával hátrebb van mint lennie kéne.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2012

ds1307.png
    
(#) kyrk válasza johny999 hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Honnan gondolod, hogy ugrik? Nem lehet, hogy idozitesi problema van es a kiiras nem masodpercenkent tortenik emiatt neha kimarad egy masodperc kiirasa?
(#) johny999 válasza kyrk hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Másodpercenként iratom ki terminalra es a weboldalt is masodpercenkent frissitem ahol megjelenitem. Azzal nincs gond.
(#) vilmosd válasza johny999 hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Talan programhiba lehet. Persze tudni kellene a RTC tipusat, es ismerni a programoat.
Következő: »»   4 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem