Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós mélynyomó
 
Témaindító: csaadaam, idő: Jan 10, 2007
Lapozás: OK   4 / 5
(#) forma1 válasza Lac364 hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Köszi, igaz már nincs nálam elvittem szerelőhöz
(#) forma1 válasza forma1 hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
... és nem tudta megcsinálni ő se (pedig szinte mindent megtud)
Még az bántja a szememet, hogy a mute lában mindig van valamekkora feszkó, a másik meg hogy teljesen olyan a hangja alapján is amikor lekapcsol, mintha nem kapna elég áramot, pedig a feszültség nem esik le. Nekem 45V körül van, úgyhogy a feszültségből nincs hiány
Valaki ötlet? Lehet hogy valami IC szált el? Azt meg nem lehet kimérni...
(#) Lac364 válasza forma1 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Ha a tápfesz meg van és nem tudnak segiteni rajta miért nem készitesz hozzá egy végfokot?2x45 ből már jó fégfokot lehetne késziteni.Mondjuk akár egy STK végfok egyszerü,gyári ,kevés alkatrész igény.Bővebben:Stk
(#) forma1 válasza Lac364 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Köszi, de valahogy azért úgy gondolom hogy mégiscsak egyszerűbb lenne megjavítani, csak pepecselős.
(#) forma1 hozzászólása Nov 14, 2011 /
 
Na, ma mi történt. Össze lett rakva, rákötöttem autóakksira, csinálja a szokásos tiltogatást, egyszer mondom odacsavarom maxra, és hoppá, nem tiltott le jópár percig szólt nagy hangerőn is, néha le-le tilt, de határozattan nagyobb hangerőn. Most akkor mi is van? Most már teljesen használható lenne, de ritkán azért előbb is letilt, de van amikor később.
(#) forma1 hozzászólása Nov 14, 2011 /
 
Na mit szóltok ehhez?
(#) Kovidivi válasza forma1 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Szerintem az érintkezőn nem tud befolyni elég áram, mert a felülete vagy korrodált, vagy a csatlakozás minősége nem megfelelő. Esetleg smirglivel feltisztítva a csatlakozót több áram tud befolyni. Dobsz fel éles képet az erősítő bemenő csatlakozóiról, és a bekötés minőségről? Nem kell 10percenként kérdezni, akit érdekel a téma, válaszol!
(#) galzotya hozzászólása Nov 15, 2011 /
 
Sziasztok!
Vettem egy magnat b30 típusú mélynyomót!
Azt szeretném megkérdezni hogy hogy tudom úgy bekötni (mivel 1 tekercses), hogy mind a jobb és mind a bal oldal mélyeit adja!
Hidalást felejtsétek el mert az erősítő szobai!
Ja igen az erősítő és a hangszóró is 4 ohm-os!
Előre is köszönöm!
Galzotya
(#) forma1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Köszi, az érintkezés biztos hogy jó, aranyozott is, inkább az akkusarunál lehetne gondok, most úgy tűnik hogy kutya baja, néha kezd el csak tiltogatni, de látni is olyankor hogy nem kap mégse elég feszkót mert kicsit halványul a LED.
(#) Inhouse válasza galzotya hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Elvileg nincs bal és jobb oldali mély, a szubtartomány a szabvány szerint mono.
Az erősítőd egyik oldalát használod, és annak a bemenetén 2 ellenálláson keresztül közösíted a 2 oldalt.
A hidalás ugyanúgy megoldható szobai erősítőnél is, hiszen tulajdonképpen a különbség inkább csak a tápban és a megszokott impedanciákban van. Mivel neked 4 ohm-os a mély és az erősítő is, ez a kizáró ok.

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza forma1 hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Mérd meg a feszültséget az erősítőn, miközben üzemel. Keress összefüggést a feszültség és a hiba között!
Én inkább egy ordas forrasztási hibára gondolok az erősítő paneljén. A nagyobb hangerő miatt rezgett a panel és kicsit jobban érintkezett, persze azért ki is hagyott közben...

Üdv
Inhouse
(#) Ge Lee válasza forma1 hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
A nyákon a betápnál lévő pár menetes zavarszűrő forrasztása szokott elrepedni, vagy valamelyik nagy áramú kábelé. Kellhet nagyító + sok fény mert szabad szemmel nem mindig látszik.
(#) forma1 hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Köszi, azt hittem hogy jó, mert össze lett rakva teljesen, és ha bekapcsolom akkor már egy 5 percig jól szól, majd kezdi a letiltogatást. Én arra gondolok, hogy valamelyik fet vagy tranyó teljesen hidegen még működő, de kicsit melegebben (de nem melegszik túl) már hibás lehet, és ezt érzékeli a védelem is tilt. Mert akkor is tudna szólni amikor tílt, csak valamiért letiltja.
(#) forma3 hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Lehetséges az egy FET vagy tranyó esetén, hogy teljesen hidegen jól működik, de kicsit melegen (nem túlmelegedve) már hibéskánt, de nem teljesen zárlatos, vagy ilyesmi, hanem csak torzítást okoz vagy ilyesmi és már nagyon kis hangerőnél letilt. Már fél éve nem jutottam 1-ről kettőre. Érdekes, hogy szétszedve nagyon rövid ideig megy maxon, összerakva van amikor 5 percig hibátlan. Most akkor mi lehet a baja, szeritném már megjavítani. Kapcs. rajz van, így biztos nem lehetetlen.
(#) reloop válasza forma3 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 / 1
 
Szia! Hűtögesd egyenként a félvezetőket, amelyiktől megszólal azt cseréld. Bővebben: Link
(#) forma3 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Köszi, jó ötletnek tűnik, kipróbálom.
(#) reloop válasza forma3 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Létezik ilyen fagyasztó elektromos áramkörök számára is, azt használd.
(#) forma3 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Ez árthat neki? Azt elég nehéz lesz beszereznem... (rendelni, postaköltség, vagy elmenni valahova venni, benzin....)
(#) reloop válasza forma3 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Meg kell nézni okoz-e vezetést. Ez a rendes anyag.
(#) forma3 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Jó kérdés, talán nem... Majdnem 4000Ft amit mutattál, az szóba se jöhet... Esetleg ha valahogy a szódásszifon patronját fujatnám rá?? Vagy öngyújtógáz is szépen hűt (csak nehogy felrobbanjon...) ?
(#) reloop válasza forma3 hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Inkább hűtsd vízhatlanul csomagolt jéggel
(#) forma3 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Megpróbálom akkor úgy, de akkor elképzelhető ilyen, hogy hidegen jó, "üzemi hőfokon" viszont már nem?
(#) reloop válasza forma3 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Ha nem így volna, a spray-t nem venné senki.
(#) forma3 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Igaz.
Rájöttem mi lesz jó, szemölcslefagyasztó spray. Azzal a fetre pontosan rátudok fújni, és fagyaszt is rendesen, jó ötlet?
(#) reloop válasza forma3 hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Nem ismerem. Mindössze a félvezető meleg, vagy langyos állapotát kell visszaállítani szobahőmérsékletre.
(#) forma3 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Ok, szerintem alkalmas lesz, kedden megyek is a gyógyszertárba veszek ilyen csodaszert.
(#) huligoon hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Tiszteletem.
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy van egy erősítőm, amire 2mélysugárzóhangszórót akarok kötni. Nem tudom hogy csináljak külön-külön dobozt a sugárzóknak, vagy egybe építsem bele a kettőt.
(Szobába lenne)
Melyik lenne alkalmasabb?
köszi előre is
(#) capali68 hozzászólása Máj 13, 2012 /
 
Üdv.
Segítséget kérnék.Van egy SAL aktív szub csövem,szét szeretném szedni,de sehol nem találok csavarokat.
Hogy kezdjek neki?
Köszi a válaszokat.

sal.jpg
    
(#) subwoofer220 hozzászólása Aug 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Tudtok olyan auto subot mondani, ami kicsi de hatalmasat szól?
(#) Hutinyo hozzászólása Dec 5, 2012 /
 
capali68 a védőburkolatot leszeded és mögötte találhatóak a csavarok!
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem