Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Árammérő hegesztőtrafóra
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Gazdag03 hozzászólása Ápr 1, 2013 /
 
Üdv. mindenki!

Nemrég vettünk egy
Idézet:
„Hetra 101 sk”
hegesztőtrafót, (legnagyobb hegesztőáram teljesítmény 130 A) egy ampermérő mérőórát szeretnék kötni. Kérdezni szeretném, hogy mi a legegyszerűbb, és a legolcsóbb megoldása ennek. Konkrétan az érdekelne, hogy ha veszek egy mérőórát, aminek a méréshatára ennél nagyobb, hogyan kellene bekötnöm, hogy a hegesztés megkezdése előtt, lássam a beállított értéket. Esetleg egy viszonylag egyszerű elektronikával akár kisebb méréshatárú órával is meg lehetne-e oldani.

Válaszokat előre is köszönöm
(#) szabi83 válasza Gazdag03 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Hegesztés megkezdése előtt nem folyik áram a szekunderen, mit mérnél ?
Vegyél egy új-at amin van poti és be van skálázva.
(#) borvendeg válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Eltekered egyik végállásba és elkezdesz heggeszteni. Közben valaki lakatfogóval méri az áramot. Majd másik végállás és felezed és így tovább.
Ha körbetekerős a szabályzód akkor megméred a legkisebb ponton és megméred egy körrel feljebb. Így megtudod mennyit jelent egy kör és leszámolod. Sajnos egyszerűbben nemt udod megoldani.
(#) Gazdag03 válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Ugyanígy megfogalmazódott bennem a kérdés, reméltem hogy akad valami elektronika amivel megoldható.
(#) Gazdag03 válasza borvendeg hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Köszönöm a korrekt választ.
(#) proba válasza Gazdag03 hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Mérő ellenállásnak legjobb lenne maga a hegesztőkábel egy darabja.Igaz ehhez neked kell skálát készíteni.Viszont valami egyszerűbb olcsó műszer is jó hozzá.
(#) Hellraiser hozzászólása Ápr 6, 2013 /
 
Sziasztok ! Segítséget szeretnék kérni a hegesztőgépemmel kapcsolatban. Van egy Weld-Impex Mig 320-s hegesztőm. Ehhez a géphez opcionálisan kapható, volt ill. ampermérő, de ez a gyártónál 36000 Ft.+fa !!! Arra gondoltam, hogy ezt kevesebből is ki lehetne hozni panelmérőkkel (a gép előlapján már elő van készítve a két panelmérő helye ) illetve áramváltóval vagy sönttel. Voltmérőt láttam már 2500 Ft. ért és egy 400A/5A áramváltó is 5000 Ft. A 400A sönt 9000 Ft. körül van, de még mindig nem 40000 Ezer forint. Ehhez szeretnék segítséget kérni.
(#) pucuka válasza Hellraiser hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Leírtad, már csak össze kell rakni. A műszerek lágyvasas tábla műszerek legyenek, más dolgod nincs.
(#) Chipmunk1960 válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Hali,
Láttam az Ebayon 500A-es shuntot, gondolom az elég lenne...
(#) Hellraiser hozzászólása Ápr 11, 2013 /
 
Hali !
Én is nézegettem, van amihez már 4 digites mérőt is adnak. Érdemes ilyet venni ? Kínai cucc.
(#) szucsip válasza Hellraiser hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Ha jót akarsz magadnak, akkor veszel egy áramváltót, és egy ampermérőt. Szerintem megfelelő lenne egy 250/5A -es is! A feszültséget meg teljesen felesleges méregetni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2013
(#) Hellraiser hozzászólása Ápr 14, 2013 /
 
Áramváltóm van 300A/5A -s. De azzal csak a szekundernél tudnám megmérni nem ? Mert utána még van egyenirányító és egy fojtó. Egyenáramot lehet áramváltóval ?
(#) szabics válasza Hellraiser hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Ezzel mérhető:
Bővebben: Link
Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2014
(#) szabics válasza szabics hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Hol van a link gomb?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem