Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikroprocesszoros kerékcentirozó gép
Lapozás: OK   2 / 5
(#) botigta válasza Sebi hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Persze nem a szétszereléstől javult meg. Viszont összeszereléskor csináltam egy kis zárlatot, ami kiverte az üvegbiztit. Ezt én úgy értékelném, mint egy izmos reset, mert ezután megint működött egy rövid ideig. De aztán utána már hiába vettem ki a panelt kézbe, (tehát ennyire le lett válaszva a tápról), már nem indul el egyszer se, minden bekapcsoláskor az indítóképernyő után beugrik a kerékbeállítási oldal, és "kék halál". Viszont ha bekapcsoláskor nyomkodjuk a fóliabillentyűzetet, akkor simán, és mindig be tudunk jutni a menübe, minden menü állítható. De ha kilépünk, megint beugrik a kerékállító oldalra, és ott fagyi.
(#) donjon válasza botigta hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
szia!

Nekem az epromhibán kívül még tasztatúra gubanc is volt ettől fagyott folyamatosan,sőt még lekell fújnom szigetelő lakkal is,mert valahogy párásodik.
Ha k-250-est veszel,akkor ahoz már tudok progit adni
(#) botigta válasza donjon hozzászólására (») Jan 26, 2007 /
 
donjon
Köszi, de mi az, hogy adsz pár progit? Azzal talán még ki is egyengeti a felnit?
Egyébként a fólia billentyűzetem nekem is olyan, hogy nem lehet érezni azt a kis roppanást, amikor megnyomod. Volt itt egy fószer, az azt mondta, hogy ez nem baj. Mi is méregettük, úgy tűnt, hogy egyik sincs zárt állapotban, de ki tudja...
(#) donjon válasza botigta hozzászólására (») Jan 26, 2007 /
 
csak egy progim van k-250-eshez,amit az epromba kell írni,de ritka esetben megy tönkre az eprom.Azért írtam,hogyha ez a véletlen előfordul,akkor ne járj úgy mint én,hogy nehezen tudtam megszerezni.A tasztatúrámra nekem is mindenki aztmondta(kilett mérve),hogy jó,aztán kicseréltük egy másikra,és azzal működött hibátlanul,úgyhogy hiába volt a méricskélés,valahogy mégsem volt jó
(#) botigta válasza donjon hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
Köszi a felajánlást, és a tanácsokat, remélem az Elkonnál nem lesz rá szükség (épp most hoztam el, itthon még nem próbáltam ki), a másiknál, meg hátha jó az ötlet. Köszi.
(#) botigta válasza donjon hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Na most neked a motoros van, vagy a kézi?
Mert az enyém kézi, van is hozzá leírás, de olyan régi olvashatatlan stencilezés minden második oldal, úgyhogy most csak lessük a gépet...
(#) donjon válasza botigta hozzászólására (») Feb 1, 2007 /
 
Nekem k250-es van,ami motoros.A tied k100-as(ami kézi).
Csak a kíváncsiság kedvéért,menniért vesztegetnek most egy k100-at?Ha gondolod küldheted ide is az árat donjon@tvn.hu
Mit nemtudtok rajta,hátha tudom
(#) botigta válasza donjon hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
Háát mostmár rájöttünk. De az vicc, hogy lefékezni fékezd ahogy akarod... Kézzel-lábbal, fogóval
(#) donjon válasza botigta hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
Szia!

Örülök,hogy megoldódott
Az enyémen van motorfék,de annyira nemnagy a ford.száma,hogy kesztyűvel állítom meg mindigKöszi a mailt
(#) botigta hozzászólása Feb 13, 2007 /
 
Továbbra is óriási probléma, és egyre kilátástalanabbnak tűnik a helyzet, ezzel a CEMB C34-es centrírozó géppel kapcsolatban. Az egyik forgalamzó már nem forgalmazza, a másik még nem járatos a dologban...
Bármi ötletetek van, ne kíméljetek, plíz :nemtudom:
(#) donjon hozzászólása Ápr 23, 2007 /
 
Halihó

Éppen bütykölöm a gépem,és egy kis segítség kéne,végül is a stab ic működését szeretném megérteni.
Multiméterrel méregetek,és az egyik stab ic-m 7805-ös az egyik lábán 7,2-t a másikon 17,6-ot mérek ez naon nemjó,mert 5v,nak kéne kijönni,a másik ugyan ilyen ic-n 17,8-at,és 15-öt mérek,de a középső láb is 4,2-őt mutat,arrol nemis beszélek,hogy a 7905-ös ic is fura nekem egyik láb -4,8,a másik -12,a középső -20v-ot mutat.szerintetek mi a gond?

Köszönöm előreis segítő szándékotok
(#) donjon hozzászólása Ápr 23, 2007 /
 
itt egy kép

P1010155.JPG
    
(#) donjon hozzászólása Ápr 23, 2007 /
 
meg mégegy

P1010156.JPG
    
(#) jahui válasza donjon hozzászólására (») Ápr 23, 2007 /
 
Ami kapásból látszik, az az, hogy a 7805 középső lába nincs bekötve. Elvileg a zászlón keresztül megkapná a testet, de az anya nem viszi át, mert a fólián lévő lakk szigeteli..

Mondnám, hogy kapard le a lakkot az anya alatt, de ha visszarakod a rendes helyére fröccseni fog..

Elvileg ezt úgy szokták, hogy egy hővezető-de szigetelő- csillámlap van a feszstab alatt, és egy műanyag gyűrün keresztül van megcsavarozva. Tehát fémesen nem ér hozzá a hűtöhöz. Viszont ilyenkor muszály bekötni a középső lábat is.

Egy próbát megér:
Hűtőlemez le, stab vissza, középső láb beköt.

Három kivezetés szemből nézve:
1 betáp + (max 22V)
2 test, nulla, föld, minusz (attól függ...)
3 Kimenet + (neked 5V)

1-2 közé rakva a műszert mutathat 15V-ot (és ugye 1 a +)
2-3 között csak szigorúan 5V lehet, a 3. láb a +

Nem akarlak elszomorítani, de ha a kimenetén +17V-ot mértél, akkor már az összes IC el van füstölve, amit ez táplált. A régi CMOS IC-k már 6V körül elhaláloztak..

Remélem segítettem.
(#) donjon válasza jahui hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
Nagyonszépen köszönöm a válaszod

Már kezdem kapizsgálni a dolgot,de ha valaki még a kép alapján észrevesz valamit nekíméljen))))
(#) jahui hozzászólása Ápr 24, 2007 /
 
Jahh.. most látom, azt ugye tudod, hogy hiányzik belőle 3 IC? Vagy azt épp cserélgeted?
(#) donjon válasza jahui hozzászólására (») Ápr 25, 2007 /
 
Nemnem,hanem a fele cucc kivan szedve,mert az máshoz tartozott.Viszont megjött a 2x5v-om,és a -8v,és a 8v,a stab ic cserék után.Megvan buherálva a stab ic,mert raktam bele 7808-at,és 11v jött ki,gyorsan kicseréltem 7805-re és voálá megjött 7,6v lettHa egy picit ingadozik,az mitöl lehet,csinálhatja valamelyik alkatrész a képen láthatókból?
(#) Norberto válasza jahui hozzászólására (») Ápr 25, 2007 /
 
jahui!

Az nem lehet szerinted, hogy ott a "felesben" bekötött 7805-nél eredetileg egy TO3-as tokozású stabilizátornak lenne helye?

Mondjuk ez a lényegen nem változtat, csak megkérdeztem...
(#) donjon válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 25, 2007 /
 
Nemtom,mert ez volt benne,és én erre cseréltem ki,és mivel a kapcsolási rajzom az egyel régebbijé ezért ott csak egy db 7805 van,de a gépkönyveben már 3db ic-ről(monjuk ez nemírja,hogy milyen) dumcsiznak az egyik 5v-ot állít elő a másik 2db -8v-ot,és 8v-ot.
(#) jahui hozzászólása Ápr 25, 2007 /
 
nemazé..

de ha van rajzod, miért nem viszed el egy szerencsétlen szakihoz, és csináltatod meg 2000-ért?
miért küzdesz vele?
(#) donjon válasza jahui hozzászólására (») Ápr 25, 2007 /
 
Szivesen megtettem volna,de nemvállalta senki a környéken akihez elvittem,mondjuk sajna sürgős lett volna,mert ma már melóznom kellett vele,de sajnos elvoltak havazva,én meg nemsírtam nekik,és nemakadékoskodtam.Egyszerűen tudomásulvattam,hogy nemmegy!Berágtam,és elmentem a lomexba megmutattam a srácnak a rajzot,és aztmondtam eztkérem,és tegnap este kicserélgettem,persze csak azt ami a rajzon volt.A rajz nemteljesen jó,csak a felevan rajta,mert amint mondtam az egyel régebbijé.Viszont a küzdelem is valamilyen szinten jó,mert megismerem a gépem)))
(#) lasicsroli válasza donjon hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
helo
bocsi de olvastam hogy neked is van elkon k250 es géped,igaz már régebbről ,de énis vettem és amikor elhoztam akkor jó volt csak most meg azt csinálja hogy nem sikerül 0ra centírozni a kereket mert folyamatosan súlyt kér.
Ha esetleg tudnál vmi szerelő akkor tudnék örülni.
Köszönöm
(#) Sendi hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
Üdv.
Meg van valakinek az Elkon K100-as centírózó kezelési vagy szervízkönyve? Nagyom megköszönném.
(#) donjon válasza Sendi hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Elkültem az e-mail címedre
(#) Sendi válasza donjon hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Köszönöm neked.
(#) acskarcsi válasza donjon hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Szia Donjon!

Most készülök venni egy elkon K100-ast.
Mi a véleményed a gépről? Neked még megvan?
Mennyire szervízigényes, és könnyű a javítása?
Én mobilgumis autóba használnám, mennyire érzékeny a vízszintre? És hogy véleményed szerint mennyit ér a gép, max mennyit adjak érte. Előre is kössz. emailem:acskarcsi@freemail.hu
(#) lidi hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
Valami információt lehet tudni ezekről a kiegyensúlyozó gépekről ? Milyen elven működnek, milyen szenzorok vannak benne ? Esetleg kapcs rajz elérhető valamelyikről ?

Akinek van ilyen masinája, le tudná fényképezni a tengelyt ? Gondolom azon kell lennie valami érzékelőknek.

Építeni kellene egy új gépet, azért kellene az infó.
(#) lidi hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
Találtam egy doksit: http://www.hinesindustries.com/documents/pickup-gap.pdf de nem egyértelmű benne a rajz. Ez valami mágneses tekercses érzékelő lesz ?
(#) pegtop hozzászólása Szept 17, 2013 /
 
Sziasztok!

Nagyon kerestem, de sajnos sehol nem talátam használati leírást az Elkon k-100-ról. Tudna valaki segíteni ebben esetleg? Köszönöm előre is !!!
(#) Tonybacsi válasza pegtop hozzászólására (») Szept 17, 2013 /
 
Szia!

Milyen használati leírást keresel?

(hogyan kell kezelni a gépet, vagy hogyan kell menüben kalibrálni, beállítani az alapértékeket)
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem