Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   68 / 138
(#) drotmobil hozzászólása Nov 2, 2013 /
 
Sziasztok, Szükségem lenne egy kis segítségre. Van egy imádott Whirlpool MT255 típusú mikrónk, ami egyszer csak elromlott. Bekapcsolható de erősen zúg (szerintem rezonál) és büdös szagot áraszt magából (elektromos szagot). Nem vagyok szerelő csak inkább olyan házi-barkács. Nem is szedtem szét. A csillámlemezen látom, hogy igencsak el van használódva, sőt a közepe ki is van égve. Segítség kellene, hogy csak ez lehet-e a baja és egy új csillámlemez megoldaná a problémát, esetleg más, ennél jóval komolyabb baja lehet. NAGYON KÖSZÖNÖM előre is a kedves segítségeteket!
(#) mraulajos hozzászólása Nov 2, 2013 /
 
Hali!
A magnetronról készített képen szerintem, ilyen áthúzási nyomok látdszódnak. Jól látom? Ez lehet valami hiba?
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2013

100_3266.JPG
    
(#) fecameca válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Szia. Valamikor hozzámvágtak egy Funai mikrót, mert erősen csattogott. Mint utóbb kiderült, áthúzási nyomok voltak a magnetron porcelán szigetelésén, amiket lecsiszoltam, arra is rájöttem, hogy a sütőtérből odaáramló gőzök okozták a hibát, mert grillezős volt, de a grillező fűtőbetétje túlságosan közel van a porcelán búrához, ahol a mikróhullám kellene beáromoljon, ezért az a hőtől elcsattant. Műgyantával gondosan megragasztgatva most már lehet használni, a grillezője kivételével, mert akkor a porcelán újra elkezd csattogni (Sebaj, van még két grillsütőnk, és egy grillezős gáztűzhelyünk.) Ezért ennek a grillezőjét tilos bekapcsolni, sőt a grillező fűtőbetétjét sorba kötöttem a magnetronnal, így az 1400 wattos fűtőtest már alig melegszik, viszont a 650 Wattos magnetronja 75% teljesítménnyel már nem húz át többé. Nem nagyon észrevehető teljesítmény csökkenés árán egy biztonságosan használható mikró lett belőle. A magnetronja teljesítménye alapján nem egy mai darab lehet, de ételmelegítésre még jól használható.
(#) mraulajos válasza fecameca hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Hali!
Azt mondod, csiszoló papírral takarítsam meg a porcelánt, és próba.?
(#) fecameca válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Miután szerintem nincsen rajta fényes máz, mint a gyújtógyertyákon, nyugodtan le lehet róla csiszolópapírral, vagy vászonnal, takarítani az ívhúzás nyomait, bár az ívhúzás okát sem ártana tudni kideríteni, nálam muszáj volt sorba kötni vele valamit, a vasalóval kezdetm, de azt ugye nem tehetem bele, akkor ugrott be, a grillsütőjének a fűtőbetétje, pont megfelelő értékű előtét ellenállás, és pont hó helyre melegít, még a hűtése em gond, és van előtétem. Az az ujjnyi vastag porcelán kibír egy leheletnyi vékonyodást, csak inkább látható szennyeződés ne legyen rajta.
(#) mraulajos válasza fecameca hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
A diódát milyen formában lehet kimérni hogy jó e?
(#) czibulak válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Ha meg vagy áldva multiméterrel akkor diódamérőbe fordítod avagy 2Kohmos állásba és ráakasztod aa mérőzsinórokat a dióda lábaira, majd megcseréled őket. Egyik hejzetben vezetnie kell, a másikban meg nem. ha nulla az ellenállás vagy sípol akkor halott, ha mindkét irányban végtelen akkor szintén.
Ha nincs multiméter akkor kell valami amiből 12 volt jön meg egy sima indexégő.mindent sorba kötsz, aztán megfordítod a diódát(mindenféle feszültséggel működik, csak vonatkozó égőt használj!).

Még nem találkoztam mikró diódájával de ez általános módszer.
(#) czibulak hozzászólása Nov 3, 2013 /
 
Hali!

Került egy 110V os mikró hozzám, amiről azt mondták hogy működik. kérdés hogy hogyan lehet működésre bírni 230V on?

Bocs a hülye kérdésért de nem nyitottam ki és nem ismerem a mikrók lelki világát.
(#) Gafly válasza czibulak hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Én úgy kezdenék hozzá, hogy fogok egy másik mikrót, ami Európai szabványú...
(#) kadarist válasza czibulak hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
A mikró diódája több volt feszültségen kezd el vezetni, ezért nem jó a multiméter. A vizsgálófeszültség 12V felett legyen.
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
A multiméter (analóg) meg sem mozdul egyik irányba sem. Ezt az izzós sorba kötéses modszert 230V-al lehet próbálni? Egyik irányba működik, másikba nem.?
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Egyenfeszültséggel kell vizsgálni. A hálózati feszültség nem olyan.
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Oké, de az előzőekben leírtak szerint ez mehet?
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Az előzőekben, 12V feletti feszültséggel kell végezni.
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
24-48V ??? Oké? Esetleg több?
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Teljesen oké és elég áramot mérni egy több kiloohmos ellenálláson keresztül, váltott polaritással.
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) HA3GX hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy mikrohullámú sütő fűtőszálam, ami spirális kialakítású. 110V-os, de csak 48V-ot adok neki. Hány órát szoktak ezek bírni?
(#) lacccci hozzászólása Nov 20, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy LG MC-3081 kombi mikrónk, ami "gondol egyet" és magától bekapcsol, illetve
melegítés közben -többször- ugrik +30 mp-et.
Viszonylag egyszerű volt kikövetkeztetni, hogy a Start gomb mikrokapcsolója a ludas.
Kérdés: lehet-e cserélni, vagy megtisztítani/felújítani?
Előre is köszönöm!
(#) lacccci válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Köszönöm a gyors választ, pénteken rászánom magam...
(#) lacccci hozzászólása Nov 26, 2013 /
 
Sziasztok!

Sajna még nem tudtam rászánni a fenti műtétre, mert ahogy az arabusok mondják:
Bokra, inshallah, Bokra --> Holnap, ha Isten úgy akarja, holnap


Hétvégén még ment a vas, viszont tegnap áram alá helyezés után pár másodperccel
2 pittyenés és F- 10 hibaüzenet. Kihúz-bedug, dettó.
Neten nem nagyon találtam megfejtést rá

Ismerős valakinek a szituáció? Mi rá a gyógyír? Köszönöm előre is!
(#) LuckyStrike hozzászólása Nov 26, 2013 /
 
Szevasztok!

Kis segítséget kérnék a mikróm hibájának megállapításával kapcsolatban, tudni illik tegnap szétszedtem hátha szembetűnik valami látványos hibája, de nem láttam/találtam semmi gyanúsat. Ma felhívtam egy közeli szervizt, ahol díjmentes bevizsgálás mellett 10-15ezret mondtak látatlanba a javításra, amikor 20ezerért vehetek egy ujjat.

A szitu az, hogy kikapcsolt állapotban furcsa recsegő (kerregő-kattogó) hangot ad ki magából, használat utáni kikapcsoláskor szinte azonnal, hosszú másodpercekig, de néha csak spontán kikapcsolt állapotban is hallani, főleg ha közel hajolok hozzá. Olyan mintha átütne valami, néha elég hangos - hallani az egész konyhában ha csend van. Nem tudom mi lehet. Ha áramtalanítás után a konnektorba vissza dugom, akkor is rákezd. Ha pedig kihúzom a dugót a konnektorból, akkor meg még stabilan olyan 10-15 másodpercig hallani, aztán vége. Egyébként jól melegít, meg abszolút semmi baj nincs vele!

Tegnap szétszedtem, de nem találtam semmit. Még piszkos-poros sem volt, persze kitisztítottam azért, meg megigazítottam a csatlakozókat, de ennyi. Áram alá helyezve (szétszedve) nem tünt valami jó ötletnek tapogatni meg közelről hallgatózni hogy mi lehet, úgy hogy inkább itt vagyok a fórumon..
Talán a kondira gondolok, egy batár nagy ch85-21090-2100V AC ; 0.90µF van benne, talán azt ki tudnám cserélni pár ezerből. (de ez is külsőre teljesen egészségesnek tűnik)

Szóval ha valaki tudná mi lehet a baj, azt megköszönném!
(#) Biro F. hozzászólása Dec 4, 2013 /
 
Üdvözlet.
Segítséget szeretnék kérni egy Samsung CE282DN tipusu mikróval kapcsolatban. Hibajelenség: az időállító többszöri forgatás után állítja az időt vagy egyáltalán nem. Kisérletet tettem a javításra, de sikertelen volt. Ezért kérdezem, hogy az időállítót mivel lehet helyettesíteni, vagy miként lehet megjavítani, mert nem találtam ilyen alkatrészt vagy én kerestem rossz helyen. Valaki tudna ajánlani olyan helyet ahol beszerezhető.
Előre is köszönöm.
(#) Biro F. válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Köszönöm a választ, igy már tudom, hogy hol keressem vagy rendeljem meg.
(#) LuckyStrike hozzászólása Dec 5, 2013 /
 
Hahó! Arra senkinek nincs valami ötlete hogy mi recseg ropog a kikapcsolt mikrómban, mit cseréljek benne ki?! (3hsz.-el korábban kérdeztem kicsit részletesebben)
(#) mraulajos hozzászólása Dec 5, 2013 /
 
Hali!
Egy magnetront ki szabad/lehet úgy próbálni, hogy adok neki direkt 230v ot,
(#) mraulajos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Köszönöm, de egyébként úgy gondoltam hogy a helyén van.
(#) LuckyStrike válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Ez a szívószálas sztetoszkop remek ötletnek tűnik, jövök egy virtuális sörrel
Délután szétkapom akkor majd megint, aztán remélek jutok valamire!
(#) dravecz hozzászólása Dec 22, 2013 /
 
Sziasztok!
A mikró sütőm,forog,búg,világít,Ampert felveszi (Watt arányában) de nem melegít.
Mindent csinál mint eddig, csak nem melegít.
Mi lehet a baja?
Javítható házilag?
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2013
(#) kaqkk válasza LuckyStrike hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Ha a csillámlap tönkremegy akkor szokott ropogni , cseréld ki.....
Következő: »»   68 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem