Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szünetmentes táp
 
Témaindító: herzsolt, idő: Nov 30, 2008
Lapozás: OK   1 / 3
(#) herzsolt hozzászólása Nov 30, 2008 /
 
Keresnék olyan megoldásokat, ami megfelelne egy szünetmentes táphoz. Nevezetesen kellene egy 12v-os táp mellé egy12V/1.2AH aksi, ami töltésen lenne, addig amíg van feszültség utána az aksi venné át a tápot. Riasztóhoz kellene.
(#) AMD válasza herzsolt hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
(#) herzsolt válasza AMD hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Jó a rajz, csak ez 6V-os és nekem 12Vos kellene.
(#) AMD válasza herzsolt hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Így jó?

szunetm.JPG
    
(#) Action2K válasza herzsolt hozzászólására (») Nov 30, 2008 / 4
 
(#) herzsolt válasza AMD hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Idézett:"Ha nagyrészt hálózati áramról üzemelünk, célszerű az akkut csepptöltésre állitani, de beépithetünk az ellenállás helyére egy komplett automata töltőt is, tovább kombinálva: stabilizált táp+akkutöltő+akku=automata szünetmentes tápegység."
Nekem folyamatosan áram alatt kell lenni-e, tehát így ki kell gondolom egészíteni.
(#) AMD válasza herzsolt hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Elég csak nagyobb ellenálást tenni bele így kissebb a töltőáram, az akumlátor kapacitásának x %-ával (most nem jut eszembe) töltöd akkor folyamatos töltés esetén sem károsodik. Ez az ún. csepptöltés.
(#) kobold válasza herzsolt hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
12 V betápról egyáltalán nem fogod tölteni azt az akkut, a csepptöltéshez is kell 13.5 ... 13.8 V (az akku oldalára rá szokták írni,
Idézet:
„Standby use”
jelöléssel). Ha a feszültség megvan, akkor vagy beteszel elé egy áramkorlátozó ellenállást a rajz szerint, vagy építesz töltőáramkört, amire pl. nagyon jó az L200-as stabilizátor, van is hasonló kapcsolás a fórumon. De ha csak 12 V-ból tudsz gazdálkodni, semmi nem lesz jó (kivéve egy feszültségnövelő kapcsolást).
(#) kisedison hozzászólása Nov 14, 2010 /
 
Hello

Pár napja vettem egy AROS Micro 400i tip. UPS-t. 250VA a kapacitása (kb. 170W). A nyákon rajta van a soros port csatija aminél nem hiányzik egy alkatrész sem. A kérdés az hogy hogyan kell bekötni ahoz hogy rá tudjam dugni a gépre? A hátulján is megvan a kivágás COMPUTER INTERFACE címszó alatt.

A segítséget előre is köszi.

Üdv, kisedison

névtelen.JPG
    
(#) baloglali hozzászólása Feb 25, 2011 /
 
sziasztok!
tudom, van ehhez hasonló oldal, de szerintem ehez új kell.
Na! nem sokára költözünk, és a szobámba szeretnák majd "szünet mentes áramforrást" (mellékelt kép)
már tudom, hogy lehetne olcsón, de az INVERTERnél elakadtam. =( Sehol sem találtam olyat, amilyen nekem kéne. (5000ft-nál olcsóbb kéne)
INVERTER: 12-220v
azt tudom, ha egy 220-12v-os trafót megfordítunk, 12-ből 220v lesz. Nade hogy lesz 12v egyenáramból 12v váltóáram úgy, hogy a lehető legkevesebb áramot fogyassza?!
ha valamit nem értetek, vagy valami nem stimmel, esetleg VAN VALAKINEK INVERTER KAPCS. RAJZA, az légyszi, írjon!
(kb. 10-20 Amper, 200-400 W.)
(#) bankimajki válasza baloglali hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Egy jó kis szünetmentes táp megoldja a problémádat. (Használtan találsz ilyesmi árfekvésben.)
(#) SzervízMacska válasza baloglali hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Remélem, nem diódákat akarsz a konnyektorba dugdosni?
400W-os inverter inkább már 40A-t vesz fel 12V-on, legjobb tudomásom szerint
(#) kornel válasza baloglali hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Én anno pont 5000 huf-ért vettem egy"ipari" szünetmentes tápot halott akkukkal a vakerán.Igaz 24 volt kell neki(2 autóakku)elméletileg 1500 wattot is képes leadni.Használtam már róla sarokcsiszolót, kézi körfűrészt(1200w) vigan ment róla huzamosabb ideig. Egy dolog viszont igaz: a primer oldala a terhelés függvényében nagyon éhes tud lenni.
Javaslok valami hasonló beszerzését, akar kissebbet is.
(#) bankimajki válasza baloglali hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Amit PÜ-ben írtál, az igen egyszerűnek tűnt. De a valóság csöppet sem olyan egyszerű. Mivel a kimeneti jelszintet. (230V) szabályozni kell. Ill. azért van egy pár elvárás, aminek meg kell felelni. (De ha az hiszed hogy egy sima inverter elég oda, akkor hajrá.) Mire összeraksz egy olyan rendszert ami normálisan működik, az baromi sokba fog kerülni. (A diódás dolgot meg egyáltalán nem értem.)
(#) baloglali hozzászólása Feb 25, 2011 /
 
1 azézt írtam ide, mert nem vagyok benne biztos.
2 a dióda azé van, hogy ne az utcát lássam el árammal, hanem csak magam.
(#) harald válasza baloglali hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Azért ez egy kicsit bonyolultabb ha utánaolvasol a pár ezer forintos invertereket folyamatosan terhelni kell (Kb. a max. teljesítmény felével) mert ha nem a feszültség felugrik az egekbe pontosabban addig míg a védelem lenem kapcsol (ha van ) ha nincs a készülék bánja második hibájuk nem szinuszosan jön ki az 50 Hz hanem négyszögjel formájában ezt se szereti minden készülék A hagyományos tápok (trafós) behülyül A kapcsoló üzeműt általában nem zavarja ilyen van az olcsóbb szünetmentes tápokban is De itt is van átkapcsolás (hálózatról inverterre )
A tökéletes megoldás az úgynevezett Online szünetmentes szinuszos táp (csak nézd meg az árát)
egy 1500 wattos kb. 100000 forint
De én biztos nem kötném rá a gépemet egy 10 ezres inverterre inkább ne menjen max. világítást
(#) Orion90 hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
Üdv!

Van néhány szünetmentes tápom, ezeket szeretném használni a lakásban ha áramszünet van. Lehet-e párhuzamosítani a tápok 230 V-os oldalát?

Kösz előre is!
(#) cimopata válasza Orion90 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
NEM!!
(#) campers hozzászólása Jún 9, 2011 /
 
Üdv.
Egy ilyen specifikációjú szünetmentes AC/DC táp kellene nekem. Ha valaki ismer ilyet ami ezeket tudja kérem segítsen. Köszönöm!
A tápnak az egyenfesz. előállításán kívül gondoskodnia kell a tartalék akksi folyamatos töltéséről és figyeléséről.
A hálózat kimaradás esetén az akksikra való átkapcsolás a működés folyamatosságát ne zavarja meg. A szünetmentes tápnak vele azonos felépítésű melegtartalékkal kell rendelkeznie. Az akkumulátorral leterhelt akkutöltő egység kimeneti pontjain mért hullámosság mértéke nem haladhatja meg az egy / 1 / % mértéket csúcstól csúcsig mérve. A tápegység állapotáról az alábbi jelzések kiadására van szükség.
- Tápegység hiba,
- Akkufeszültség magas/ alacsony.

A fenti jelzések előállítását szolgáló egység működjön külön DC tápegységről, ne arról, amelyik állapotát figyeli. Az egység feladata kettős.
- Egyrészt helyben kell a bekövetkezett állapotról fényjelzést adnia,
- Másrészt továbbítani kell a jelzéseket az Ethernet hálózaton keresztül a Diszpécser Központ / DCS /felé.

A szünetmentes tápegységeket az alábbi helyeken kell ellátni biztosítókkal:
- AC hálózat bemeneti pont,
- Egyenirányító bemeneti pont
- Akkutöltő kimeneti pont

Két, egymás melegtartalékát képező berendezést kell ellátniuk, melyeknek maximális áramfelvétele: üzemszerűen: 7,5 A készenléti állapotban: 1 A

Hát ennyi lenne. Ha van ötlet légyszi küldjétek el. Üdv.
(#) campers hozzászólása Jún 9, 2011 /
 
Nem építeni szeretnék, hanem venni. Ilyet kell találnom. Gyárit, boltban.
(#) Fodor hozzászólása Szept 12, 2011 /
 
Sziasztok.. Segitséget szeretnék kérni. Van kér egyforma APC Black-ups 350-es szünetmentes tápegységem. Párhzamosan szeretném kötni őket, mert egyenként nem bírják el a gépem teljesitményét. Olvastam valami paralell üzemmódról. legyetek szivesek segiteni.

Félterheléses- Parallelüzem
Paralellredundáns szünetmentes áramszolgáltatásnak is nevezik.

Két azonos teljesítményű UPS párhuzamos kapcsolása oly módon, hogy normál üzemmódban mindkettőre a terhelés 50%-a jut. Bármelyik UPS kiesése esetén a másik átveszi a teljes terhelést."

Találtam is valami képet, de nemtudom eldönteni, hogy mire véljem, mert nem tiszta.. Bővebben: Link

Segitségeteket előre is köszönöm!
(#) hbandy hozzászólása Szept 30, 2011 /
 
Urak, kérdésem lenne...

Erőle is bocs az OFF-ért. Adott egy APC Back-UPS CS 500 táp. Az induktív fogyasztókat nem szereti, ez nem is kérdés, míg az ohmikussal megbarátkozik. Kérdésem az, hogy mit szól egy ~230V/12V transzformátorhoz?
(#) 1984white hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Sziasztok !

Szerintetek 40n03p típusú n fet helyett jó IRFZ48N ? Egy Apc 650 Ups ben van ez.
Az eredtik 40n03p (4db) elszálltak és ilyet nem kapok.
Az Ups hibája hogy az IRF48N fetekkel 5sec után kikapcsol akku üzemben. Hálózatról jó, és töltés is van stb.

Köszönöm előre is a választ. Üdvözlettel!
(#) DJ Tacki válasza 1984white hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Alapvető paramétereiben jó lenne, de a Qg(Total gate charge) az IRFZ48-nak kb 5-szöröse, ezért sokkal nagyobb teljesítmény kell a meghajtásához. Kérdés hogy a meghajtó kör bírni fogja-e.
(#) 1984white válasza DJ Tacki hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Ok értem!
Szerinted miért kapcsol ki 5másodperc múlva ezekkel az új fetekkel?
A régiek azért durrantak el, mert az egyik fet source része véletlen akkuról földet kapott, akku csere közben és a nagy áram szétvágta mind a 4 fetet.
Más alkatrész nem sérült meg a panelon. A 4 fet cserélve és sajnos ezt csinálja. Inverter üzemben 5 másodpercig működik majd kikapcsol.
Hálózatról van töltés is működik is, de 220 nélkül 5 másodperc teljes töltöttségű akkuval. (Az akku más tápban jó).
Még annyi van hogy volt a panelon egy u163j kondi ami mechanikusan serült , kiszakadt a lába és kicseréltem egy 15nf/100v ra.
A 163j az 16n szerintem de olyat nem kaptam a hestore-on. Ez lehet gond? Az sg töltö ic mellett van ez a kondi.

Köszi előre is!
(#) zoli200 hozzászólása Szept 25, 2013 /
 
Hali,lenne egy kérdésem,melyik szünetmentes jobb ami 12.V ról üzemel vagy ami 48.V-ról?Az akkuk ára meg egyebek most nem érdekelnek,inkább a fogyasztás alap üzemben,ha pl egy 25 watos izzót tennék rá melyik menne tovább?
(#) sirály12 válasza zoli200 hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Az megy tovább amelyikben nagyobb akkukapacitás van. Például: 12V12Ah vs 24V 6Ah teljesen egyenlő ideig fog menni. De mondjuk 12V12Ah és 24V12A közül egyértelműen az utóbbi a jobb, mivel a duplája.
A 12 vs 24V kérdésedre pedig a válasz annyi, hogy mindkettő jó, csak mivel a 24V-os rendszer éppen feleannyi amperrel éri be ugyanakkora fogyasztás mellett, így nagyobb teljesítmények leadásakor jobb. (kisebb disszipáció) Kis terhelésekre 2-300W-ig szinte mindegy.
(#) mrkevin hozzászólása Feb 12, 2014 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy 12V-os szünetmentes tápegységet építeni, aminek igazából annyi lenne a feladata, hogy ha a bejövő 12V megszűnik, akkor (lehetőleg szakadás nélkül) a kimeneti oldalon továbbra is szolgáltasson 12V-ot egy beépített savas akkumulátorról. Tartalmaznia kellene egy akkumulátor töltőt, töltöttséget kell mérnie, és automatikusan kellene választania, hogy az akksit használja vagy a bejövő 12V-ot.

Amivel igazából gondban vagyok, az az áramforrások közötti váltás úgy, hogy a kimeneti oldalon ne legyen szakadás.

Az egészet AVR-rel vezérelném, mert a későbbiekben majd adatokat fogok küldeni egy másik vezérlőnek, ami a töltöttségi szinttől függően vezérel modulokat (meg az avr-re alapoznám a töltést is)... de ha vannak egyszerűbb analóg megoldások, azok is érdekelnek, legfeljebb majd valahogy monitorozom az állapotukat.
(#) kly válasza mrkevin hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
szia
Nálam így van megoldva az átkapcsolás. Az akkun meg egy sima mindentől független csepptöltő van.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2014

akku.jpg
    
(#) potyo válasza mrkevin hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Alapkérdés, hogy mennyire kell a kimeneti 12V-nak stabilnak lennie?

Ha belefér úgy 10,5-14V közötti tartomány, akkor nem kell túlbonyolítani, kell egy állandó kimeneti feszültségű 14V-os táp, az fixen rákötve az akkura, és onnan megy a fogyasztó is. Az egyetlen fontos paraméter, hogy ha megszűnik a betáp, akkor a táp felé ne folyhasson áram visszafelé - ez egy soros mosfettel és némi elektronikával megoldható. Ez így a legegyszerűbb és legüzembiztosabb megoldás.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem