Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számláló
 
Témaindító: BA, idő: Ápr 23, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 5
(#) BarnaPili válasza mgy hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Remek,köszönöm.Ezek alapján már el tudok indulni.
István
(#) mgy válasza BarnaPili hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Szívesen !
Ha van PIC égetőd, és megírod, hogy melyik portra mit kötsz (és melyik PIC-kel), elküldhetem a HEX filét.
(#) tretuv hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Sziasztok! Tudtok egy olyan kapcsolást, ami egy mosógép öblítésének ciklusát szabályozza. Tehát 1 ciklus: Víz be X idő (Ez már meg van) víz ki. Olysmi elképzelésem van, hogy max 8 öblítés (persze ezt is vezérelve) és mikor lejár a 8 öblítés akkor ciklust leállítja. Köszi előre is!
(#) kaqkk válasza tretuv hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Igen, úgy hívják hogy programkapcsoló , és minden automata mosógép tartalmaz egyet belőle . De talán ha valami konkrétabb dolgot írnál :pl milyen mosógép, mi adja az időzítést , hány öblítést szeretnél
(#) Zoli1974 hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Megépítettem az oldalon a kapcsolások között levő akkukapacitás mérőt. Ezidáig rendben is volna működött egy darabig, majd a "pedometer" számláló bedöglött. Kicseréltem használtam megint egy akksi bemérésére, eltettem a pedometer megint elszállt.
Tehát kell egy számláló lehetőleg 4 1/2 digites.
Meg is találtam az ICM7225-öt de mivel müszaki angolságom eléggé gyatra az adatlap alapján nem tudtam egy kapcsolást összerakni. Megkérnélek titeket, hogy segítsetek ebben.
És abban is, hogy hol lehet ezt a számlálót kapni mert se hestore, lomex, elektrokontha sehol nincs.
(#) Zoli1974 válasza Zoli1974 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Sikerült szereznem 2db ICM7225-öt ugyhogy ezt preferálom.
(#) pinyó39 válasza Zoli1974 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Hali!
Érdeklődnék hogy hol szerezted?
(#) Zoli1974 válasza pinyó39 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Itt az oldalon a hirdetések között.
(#) Zoli1974 válasza Zoli1974 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Egy másik vonalról kaptam egy rajzot igaz kaszkádba kötve.
Az lenne a kérdésem, hogy a count ra mekkora feszültségű impulzust lehet adni, illetve a tápfesz csak 5V?
(#) Zoli1974 válasza Zoli1974 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Hát előre ittam a medve bőrére. A hirdető nem küldte el szerencsére nem fizettem előre.Telefont nem veszi fel, mailre nem válaszol.
Megnéztem az adatlapját hát innen ki van tiltva.
Utánanéztem a témának van nagyon sok megoldás 4 1/2 digit vagy ennél nagyobb kijelzőjű számlálóra de alkatrész nincs hozzá már sehol. Tehát marad a PIC es számláló LCD kijelzővel. Erre szeretnék valami megoldást ha tudtok benne segíteni. Két napja túrom a netet, de idáig semmi konkrétumot nem találtam.
(#) Zoli1974 válasza Zoli1974 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Találtam egy alkatrészt ami még kapható ez a ICL7129(TC7129).
Ehhez kéne nekem kapcsolási rajz, az adatlapján ami szerepel nem részletes sajnos.
(#) Medve válasza Zoli1974 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Mivan, mivan? Az ICM 7217-et ismered? Pár éve még kapni lehetett, nálam bevált...
(#) Zoli1974 válasza Medve hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ismerem egy 4 digites számláló. De nekem 4-1/2 digit kell, vagy ennél több nagy mennyiség számolása miatt.
(#) Medve válasza Zoli1974 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Hát kössed kaszkádba őket.
(#) Hagens hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy akai orsós magnót átalakítani, digitális számlálósra, ráadásul ha lenne rá lehetőség, úgy hogy percben számoljon. Ha valaki tudna nekem ebben segíteni rajzzal vagy bármilyen formában, nagyon hálás lennék!!!!
(#) pinyó39 válasza Zoli1974 hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Az ICL 7129 200mV-os alapműszer IC 4és fél digites.
(#) pinyó39 válasza Hagens hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
A. 7217 pont számláló és a katalógusban van magnó számláló kapcsolás az ajánlások közt, de nem perc/ m.percben jelez ki.
(#) JoeCity hozzászólása Okt 31, 2012 /
 
Üdv! A következőt kellene megvalósítanom:
Tervezzen egy bináris, reverzibilis számlálót D-flip floppal, amely 11-ig elszámol, majd visszatér nullába. (Odáig eljutottam, hogy elszámol 0-tól 10-ig és előröl kezdi.) Viszont a visszaszámlálásnál elakadtam. Valaki hozzáértő segítségét várom. Üdv.
(#) JoeCity válasza JoeCity hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Látom itt senki nem válaszol, vagy nem tudja a választ....? Annyit sikerült megtudnom, h. egy 5 változós (Qa,Qb,Qc,Qd, M) Karnaguh map-et kell csinálni minden bemenethez, majd minimalizálni és megrajzolni az áramkört. De hogyan kell értelmezni az ötödik kimenetet (M) az igazságtáblában és a Karnaugh map-ben? Mi az értéke? 1,0,X? M az, ami az előre/vissza számláláshoz kell. Hogyan értelmezzem? Vki help?
(#) proba válasza JoeCity hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Valahogy a karnaugh-tábla nekem statikus dolgokkal párosul.Arra jó lehet hogy a négy bemenet ,plusz az irány összerakásával eldöntse merre kell számolni,de a D-táras logikában szerintem nem segít.Ha nem iskolai feladat ,én hagyományos számlálót keresnék,ami tud visszafelé is számolni.Ettől kezdve kell egy tár ,ami eldönti az irányt ,meg két logikai hálózat .Egyik ami nulla kimenet esetén ad jelet a tárnak ,egy meg 11 nél.
(#) Auf válasza proba hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Szia!
A d - flip flop -okat is te rakod össze? Például úgy is csinálhatod, hogy az oda számlálást is megtervezed meg a visszafelét is, és a kimeneteket össze éseled az enable lábakat pedig ellentétesen "M" hatására vezérled és ehez hozzárakod még a kimeneteket mind külön és kapuval, és azt vagyolod az ugyanijen visszafelé számolóssal.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2012
(#) JoeCity hozzászólása Nov 4, 2012 /
 
Ez egy iskolai feladat. Hát odáig sikerült eljutnom, hogy:
1. felírtam az állapotdiagramokat (ha M=1 és M=0)
2. felírtam a next state táblát a D ff-ok bemeneteinek és kimeneteinek következő állapotával (ha M=1 és M=0) mindkét esetre
3. Minden D bemenethez felvettem Karnaugh táblát itt is külön, ha M=1 és M=0

de aztán itt elakadtam, mert elvben meg van az előre számlálás és hátra számlálás. De nem tudom, hogy ebből a kettőből hogyan lehetne megtervezni működőképesre az előre/hátra számláló áramkört? Csak D-ff-okat használhatok. Lehet h. rossz úton járok?
(#) Thomas10100 hozzászólása Feb 11, 2013 /
 
Sziasztok!

Omron H7CX számlálóról szeretnék kérdezni. Be lehet úgy álltani hogy ha beállítom neki mondjuk hogy 5, elszámoltatom 5-ig akkor egy időre váltsa a kimeneti reléjét, majd nullázza a számolt értéket, és váltsa vissza a kimenetét is, és így kezdje elölről az egészet.

Köszönöm a segítséget!
(#) Zoli1974 válasza Zoli1974 hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
A fentebbi hozzászólásomban csatolt kapcsolást egyszer már megcsináltam, de a mentést CD lemezre nem készítettem el.
Ezért elment a vinyuval együtt ami tönkrement.
A fenti rajz kaszkádba van kötve nekem simán 4 1/2 kell csak, melyik lábakat hova kössem, és a resetnek VCC-t adjak vagy GND-t nyomógombbal?
Azért csinálom a számlálót ICM 7225-el mert ez van "raktáron" és csak kevés alkatrészt igényel.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2014
(#) Zoli1974 válasza Zoli1974 hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
Ejnye a köszönés lemaradt:
Sziasztok!
(#) Balaa16 hozzászólása Szept 21, 2014 /
 
Üdv! Kezdő vagyok a témában, ezért elnézést kérek, ha volt már ilyen kérdés. Egy olyan számláló kapcsolási rajzára lenne szükségem, ami 99-től lép egyet vissza az impulzusra. Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Balaa16 válasza Balaa16 hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Felvilágosítottam magamat a témában, megoldódott a gondom.
(#) Marty McFly hozzászólása Dec 9, 2014 /
 
Üdv!
Szükségem lenne egy számlálóra ami egy edző gépre lenne felszerelve, és hétszegmenses kijelzőn mutatná hányszor végeztem el a gyakorlatot. Érzékelőnek reed relére vagy opto kapura gondoltam. Minden impulzusnál lépne egyet felfelé a számláló. Ezen kívül kellene rá egy nyomógomb amivel nullázható a kijelző. Segítségre lenne szükségem esetleg kapcsolási rajzra. Az is elég ha 99 ig számol, de ha nem sokkal bonyolultabb akkor 999 ig jó lenne. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) orcika70 válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Vagy mikróvezérlővel készítesz ami szerintem sokkal praktikusabb, vagy számláló ic-vel, ami alkatrész igényesebb, vagy készen veszel.
(#) kissi válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Szia!
Használhatsz hozzá ( az egyszerűség jegyében ! ) egy számológépet, aminek az egyenlőjére vezeted a REED relét és beütöd, hogy +1. Így minden egyenlőség lenyomáskor ( REED aktiválódáskor ) eggyel növeli a számot és adott ponton nullázhatod is ( manuálisan )!
Vagy marad orcika70 kolléga javaslata !
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem