Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hidrofor tartály nyomáskapcsoló
Lapozás: OK   1 / 3
(#) roland88 hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
Üdv nektek,

Tehát az lenne a kérdésem, a hozzáértő felekhez, hogy van nekem, egy ilyen hidrofor tartályom, nem tudok róla semmit, 2 bar-ig tölt, 1barnál kapcsol be, nem-e lehetne esetleg mondjuk, hogy 3bar-nal kapcsoljon, ha elbírja a tartály, erről szeretnék tapasztalatokat, segítséget kérni.
Az alábbi képen lefényképeztem a nyomáskapcsolót, de nem merek hozzányúlni, mert valami rossz brucewillis filmbéli bombának tünik nekem.Nem tudom milyen gyártmány a tartály, hogy mekkora a térfogata, a kútban lévő motor már felhúztuk, egy 120cm magas 30 kilós forgólapátos középleömlős orosz vlagyimir.A kút 13 mély(levegő) és onnan 3.8 víz.
(#) kadarist válasza roland88 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Ha nem mersz hozzányúlni, akkor hívj szakembert
(#) roland88 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Köszönöm segítséged
(#) kadarist válasza roland88 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Szívesen! Egyébként azon a nagy rugós rézcsavaron kellene tekergetni.
(#) zolika60 válasza roland88 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Ez valami házi barkácstartálynak tűnik. Nem tudom bírna-e nagyobb nyomást. Szerintem ne bántsd ha eddig jó volt ne rontsd el.
(#) roland88 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Csak nem lesz már egy kráter a házunk helyén ha feltekerem...Vagy igen ??

Attól , hogy megnövelem a nyomást, ritkábban kapcsol a szivattyú??
(#) roland88 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
És ha megtekerem a rézcsavart, az az alsó vagy a felső határt állítja?
(#) zolika60 válasza roland88 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Kráter nem lesz legfeljebb egy kisebb áradás a tartály környékén. Nem kapcsol ritkábban, mert a víz nem összenyomható csak a tartályban lévő levegő ezért csak kevéssel több víz lesz benne. Egy nagyobb tartály segítene inkább.
(#) kadarist válasza roland88 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Nem, hanem az az egész tartományt állítod, tehát a bekapcsolás is magasabb nyomáson történik és a kikapcsolás is. A különbséget (differencia) egy második csavarral kell állítani, ha jól látom ez a szerelvény tetején található.
(#) roland88 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Mekkora tartály ajánlott szerinted, ami már öntözéshez is elegendő?
(#) küzmös Gergely válasza roland88 hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Szia! Nekünk ugyanilyen volt,de a nyomásmérő óra mellett valahol van a tartálynak egy nyílása. Ha kihúztuk a motort és a csap megnyitásával "kiengedtük" a nyomást.. utána le lehetett csavarni,és biciklipumpával,de még inkább tüdőből adni neki.. Nagy levegő és fúj.. E közben a víz jön kifelé a csapból,amit nyitva hagytál.. Ha kifújtál belőle vagy 20-50 litert.. (attól függ mennyire van "tele vízzel") na akkor szépen visszacsavarod a tartálydugót,ügyelve a rendes szigetelésre,ha kel kócolásra. majd motor visszadug és figyeled hogy a motor meddig jár,illetve utána mennyit esik vissza a nyomás mérő óra. A müvelet után jó sokáig bírja tartani a nyomást.. a motor pedig ritkán és hosszan jár. Ha elszúrtad a visszacsavarásnál akkor 2 héten belül lehet újrakezdeni a "tüdőtágítást" mert újra egyre sürübben kapcsolgatni kezd a motor.. Ezt nem locsolásra találták ki,de mi locsoltunk vele sokat.. és elment,miután jól "felfújtam" Üdv!
(#) zolika60 válasza roland88 hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Öntözéshez nem kell tartály az mehet közvetlen a szivattyúról.
(#) roland88 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Mekkora volt a két nyomásérték?Köszönöm a részletes válaszod.
(#) roland88 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Mondjuk egy ilyen?

Bővebben: Link
(#) heglaszlo válasza roland88 hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Heló én ebbe az aknába még le sem mennék ez egy baleset veszélyes a villanyszerelése .Én véleményem szerint egy villanyszerelőnek kellene szólni és utána be állítani a nyomás kapcsolót .Ez a 70es években készített kisipari nyomás kapcsoló igen meg bízható cs így védőföldelés és toldozót vezetékkel nagyon baleset veszélyes sajnos hasonló baleset már történt nálunk is .
A képek alapján így tennék tegyél te is így fogadd meg egy tapasztalt szaki véleményét!
(#) zolika60 válasza roland88 hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Sajnos nem látom a szivattyút, mert 404-es hibát ír, de bármilyen szivattyú jó aminek elég az emelő magassága és a vízszállítása.
(#) roland88 válasza heglaszlo hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
A földelés legyen a legkevesebb, a szivattyú sem földelt ami 15 méter mélyen van...Szondát most fogok leütni, hogy legalább a tartály levezesse az impulzust ha valami balul sülne el, amugy ez egy pince

De akkor szerinted elbírná a 3bart?
(#) patekw válasza roland88 hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Bocsánat, valahogy elnéztem, mi szerint tudod, hogy milyen nyomásnál kapcsol ki - be?
(#) kly hozzászólása Júl 31, 2012 /
 
Sziasztok

Mit lehet tenni a vízkalapács jelenséggel? Amikor ki vagy be kapcsol a szivattyú hatalmasat üt , rázkódik az egész.
32 es KPE csőhálózat van tehát nem is túl vékony a cső keresztmetszet.
Arra gondoltam, hogy kéne valami lágyindító és lágyleállító szerkezet ami talán javítana a helyzeten.
De nem igazán találtam kereskedelemben ilyet.
Szerintetek megoldás lehet?
Vagy másképp kell kezelni ezt a fajta hibát?
Sajnos nem értek hozzá....
Nem tudom számít e de leírom a rendszert.
A szivattyú egy tartályból (IBC) szívja a vizet a tetején keresztül , a szívócső leér a tartály aljára és ott van a lábszelep. Szivattyú tartály távolság 1 méter. Szivattyú magasság kb az IBC teteje.Szivattyú kimenete 2 db 25 literes hidrofor tartály szintén 32-es csővel összekötve és itt van a nyomáskapcsoló is.
(#) roland88 válasza patekw hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Persze, 1barnál bekapcs, 2bárnál kikapcs, ezt akarnám megnövelni, 2-3 között-re.
(#) roland88 válasza kly hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Nekünk egy nagy rezgő szivattyú van, lapátos középleömlős, és annak ilyen ipari gumi van egyből az indulásnál, gondolom hogy ne rázza szét a csövet, csak lángvágóval tudtuk leszedni....
(#) kadarist válasza kly hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Szia!
Nem a lábszelep csattanását hallod?
(#) patekw válasza roland88 hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Azt értem, de ahogy már írták is, egy ilyen rendszer akkor működik helyesen, ha a beállított nyomásnál a tartály kb. három negyede vízzel telített és az egy negyede levegő. Meglehet, ha ez nincs így, a csavargatással némileg megemelheted a ki-be kapcsolást, de ez úgy fog működni, ahogy akar. Mivel a légadagoló szelep idővel elrozsdázik, sokan egy külön szelepet raknak a tartályra és azon át bepumpumpálják a szükséges levegőt, hogy a vízoszlop megfelelő legyen.
De a locsoláshoz legcélszerűbb egyenesen a pumpáról vinni a vizet.
(#) vilamvili hozzászólása Okt 6, 2012 /
 
Üdv mindenkinek,
A lényeg többször is el hangzót, csak azét írok mert egy öreg munkatársam az életével fizetett mert spórolt,szintén hidrofor. Földelés, esetleg, áramvédő kapcsolás, sértetlen MTK kábel, egy szakember is javasolt ( bár van mikor egy lelkiismeretes kontár!!!) bocs a szakíktól. Locsoláshoz nem kell hidrofor, úgy sem működik. Vagyis csak van.
(#) joerod74 hozzászólása Ápr 16, 2014 /
 
Szervusztok villszer.kollegák !
Van egy oly kérdésem,hogy csőszivattyú hidroforhoz való bekötéséhez "elektromos vezérlés-ben,kondi,relé.." tud esetleg segítséget adni valaki
joe
(#) kadarist válasza joerod74 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Szia!
Igen, tudunk segíteni! Mi a probléma?
(#) joerod74 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Szervusz Kadarist !
Problémám az vala,hogy egy létező "kb.20éves" rendszernél a vezérlés beadta a kulcsot,s
nem kifejezetten tudom megfejteni a kondik értékét "indító+fázisjavító ! A vezérlése házilag készült.
A szivattyú teljesítményét,tipusát nem tudom !
joe
(#) kadarist válasza joerod74 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Ebben az egyenletben nagyon sok az ismeretlen. Számok nélkül nehéz konkrétan segíteni. Fényképet tudsz csinálni a kondenzátorokról, szivattyúról?
(#) joerod74 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Szervusz Kadarist !
Ebben sajnos igazad van,elméletileg az indító kondi egy : 50-63F vagy MF ? -330VAC 50-60Hz/-10/55/21-es ennél többet sajna Nem tudtam megfejteni róluk !
Fényképet nem tudok,sok kilometerre vagyok tőlle !
Amit még nem tudok,hogy egy 220v.-os búvárnak miért is kell külső indítás ?
Most egyszercsak megyek megnézek egy hasonló,de ÜZEMELŐ szivattyús hidrofor rendszert !
joe
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem