Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kenwood erősítő javítása
Lapozás: OK   1 / 8
(#) bakaruha hozzászólása Jan 18, 2008 /
 
Sziasztok A következő lenne a problémám van egy kenwood ka-880sd tipusu sztereó erősítőm kölcsönadtam ismerősömnek ő viszont átkapcsolta a tápkábel melleti kapcsolót 220 voltrol 110-re mert gondolta ő hogy ezáltal hangosabb lessz az erősítő meghalt mi mehetett benne tőnkre? van benne két darabb 2sd571 tranzisztor ami szét volt nyilva azokat kicseréltem most úgy néz ki hogy bekapcsolás után villogni kezd az előlapon a power felíratu led de semmi más tudna valaki segíteni? vagy esetleg kapcsolásirajzot adni. köszi

IMG_0417.JPG
    
(#) Parázs Gábor válasza bakaruha hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
Elsőnek a tápegységet ellenőrizd.
(#) bakaruha hozzászólása Jan 18, 2008 /
 
A táp működik érdekes módon annak semmi baja
(#) aflmor válasza bakaruha hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
Hali. Ha a táp kibírta,a többinek valószínűleg annyi. Nincs sok jó hírem Gondolom, láttad azt a 4 db ic-t, ami az elő, ill. végfok? TA2030, TA2040
Horror árban van. (8-10e Ft/db) Az egész nem ér annyit.
(#) Richyeke hozzászólása Jan 18, 2008 /
 
Hali!
Egyet értek aflmor-al. Ha a táp kibirta akkor vagy piszok nagy mákodnak kell lennie vagy áshatsz egy gödröt az erősitőnek... (és esetleg az ismerősödnek is )
(#) bakaruha hozzászólása Jan 18, 2008 /
 
Még azt azért elmondom hogy van benne egy relé ami nem húz be bármit kapcsolok rajta
(#) zoly15 válasza bakaruha hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
hy
Idézet:
„Még azt azért elmondom hogy van benne egy relé ami nem húz be bármit kapcsolok rajta”

ha a kimenet nél van ami sznite biztos akkor egyenfesz van a kimeneten(ken) ezért nem húz be a rellé mert amúgy kiégne a hangszóród/ hangfalad
(#) bakaruha hozzászólása Jan 18, 2008 /
 
Akkor a relé csak akkor működik ha terhelés alatt van az egész ugye? azaz ha nem kötök rá hangfalat nem is működik
(#) zoly15 válasza bakaruha hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
nem a relé akkor is behúz ha nincsen rajta terhelés (persze csak akkor ha nincsen egyenfesz a kimeneteken)
Fogj 1 digitmultit állítsd 200V DC méréshatára és a relé ELŐTT mérd meg hogy hány V van (a kimenetre a multi egyik vége a fém házra a másik vége! csak óvatosan)
OFF: nekem nagyon bántja a szememet az hogy nem használod a válasz gombot :no:
lészi használd már mert a későbbiekben nem fogjuk tudni hogy kinek válaszolsz! Remélem megérted.

üdv
(#) Icegabi hozzászólása Jan 20, 2008 /
 
sziasztok Lenne egy olyan kérdésem van nekem egy kenwood KR-V6090 tipusu házimozi erősitőm a gond vele hogy bekapcsolom szól fulhangerőn olyan 1-2wattot ad le a 50helyet és recsegve szol van bene egy 3lábú ICaz rögtön meleg a végfok ICkjók mert megnézte egy Szerelőezért fizetem egy ezrest hogy meg nézte
eben szeretném asegitségeteket kérni aképet sajna ide tudtam fel rakni

j fj.jpg
    
(#) sound.man válasza Icegabi hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Az valószínű hogy egy stab ic. Nézd meg mi megy róla és folytasd ott a hibakeresést.
(#) aflmor válasza Icegabi hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Merre van a nyákon? Van mellé írva betü-szám, vagy valami?
(#) sound.man válasza aflmor hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Megnézed milyen típusú a stab ic-d és keresel hozzá adatlapot (általába a 3mas láb a kimenet, de nem minden típusnál!!) Utána meg megkeresed hogy hova is megy a kimenete és ott szétnézelődsz.
(#) aflmor válasza Icegabi hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Azt hittem fontos...

névtelen.jpg
    
(#) Icegabi hozzászólása Jan 20, 2008 /
 
oké megnézem Az nemlehet hogy valamejik kindi kiszárat ??
(#) aflmor válasza Icegabi hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Nem. Én még ezekben nem láttam olyant, hogy kondi kiszáradt.
De találgass nyugodtan, ha meguntad, szólj. :yes:
(#) sound.man válasza aflmor hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Szabad a gazda... Engem is érdekel.
(#) aflmor válasza sound.man hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
12.26-tól már meglenne a "bűnös" alkatrész. Segíteni szerettem volna ... :yes:
(akad 1-2 Kenwood itthon )
(#) sound.man válasza aflmor hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Nekem egy hifibe volt ilyen csak ott fullra nem kapott feszt a stab ic mert elötte egy tranyó szakadt volt. Csere és ment is Amúgy igazán megmondhatnád mert nem fogok így tudni aludni....
(#) aflmor válasza sound.man hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Nincs mit megmondani!
Egyszerűen, van itthon 3 Kenwood erőlködő, abból egy ilyen. (a többi is hasonló) Plusz, egy rakás "Service Manual" (ezé is, csak több mint 2Mb) Gondoltam, több szem... stb.
(#) Backrau hozzászólása Máj 13, 2008 /
 
Sziasztok! Lenne egy Kenwood KAC-820 autóerősítőm. Ami nem jó. Van egy ismerősöm, aki talán meg tudná csinálni, de van benne egy kapcsolórész, ami törött. Arról kellene pár jó minőségű fotó vagy kapcsolási rajzok stb. Minden amiből megtudjuk csinálni. Várom a válaszokat. Remélem tudtok segíteni, mert a neten elég gyér tartalom van erről a típusról. Köszi! Üdv Tamás

amp 005.jpg
    
(#) paleszka hozzászólása Jún 6, 2009 /
 
Sziasztok.

Van egy kvr-a70r típusú rádió erősítőm. Az a gondom vele, hogy csak néha látszik a kijelző, és akkor is néha csak halvány, vagy ingadozik a fényereje. Valamint szólni is csak időnként hajlandó, akkor is néha torzít kis hangerőn. Általában kijelző nélkül max. hangerőn szokott szólni, de újabban már úgy sem. Már a video-eq-tuner paneltől megszabadultam, ekkor van kijelző, de továbbra sem szól. Végfoknak direktbe bekötve tökéletesen szól halkan is, nincs recsegés. Az előerősítő panelen az összes kondi ki lett cserélve, valamint a tranyók is keresztbe lettek cserélve. Ki is mértem őket, de az nem jelent semmit. Mit kellene még megnéznem szerintetek? Vagy nincs valakinek service manual? A neten csak fizetőset találtam. Természetesen néhány sört fel tudok ajánlani.
(#) paleszka hozzászólása Jún 8, 2009 /
 
Ezek szerint senki nem tud segíteni. Akkor megy a kukába.
(#) Maszatomy válasza aflmor hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
Sziasztok!

Nekem egy KRF-V4550D vacakol. A távijával időnként nem tudom vezérelni. A táv sztem jó, kamera felé tartva villog! Van amikor Standby állapotból nem éled aztán 2-3 óra múlva már viszi a táv is és van amikor fordítva. Ezt kb fél éve csinálja. Egyszer kipucoltam az előlapi panelt, akkor jó volt egy darabig. Mikor szét volt szedve rámértem az infra vevőre, ott szépen vette a távi jelét. Innen egy százlábúba megy, abba már nem tudtam belemérni.
Kicsit idegesít, hogy fel kell kelnem ha ki vagy be akarom kapcsolni vagy hangerőt kell állítani. Nem tudom nektek van-e ötletetek, nekem nincs. Legfeljebb lecserélem egy másikra... Az erősítő kb 8 éves. Ezen kívül semmi baja, minden megy rajta, az előlapon lévő gombokkal gond nélkül lehet kezelni.

Thx!
(#) Maszatomy hozzászólása Szept 30, 2009 /
 
UP!

Még egy érdekesség mellé. Csöves (nem Lcd) tévé van rákötve ami kb már 10 éves. Időnként a rendszer kikapcsolása (és rendszer bekapcsolása után) után egy ideig, 20-30 másodpercenként pattogás hallatszik a subládából (ez mindig megy). Arra gondolok, hogy a TV belül már igencsak poros és kisülések keletkeznek a képcső anódkábelén valahol. Ennek a kisülésnek az energiája eljuthat az erősítőbe ami ettől meghülyülhet (csak azt nem tudom miért csak az IR része). Mindenesetre ha jut rá időm, szétkapon a TV-t és kitakarítom, meglátom mi lesz az eredmény.
(#) Maszatomy válasza Maszatomy hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Tudom, hogy nem illik magamnak válaszolni...
.. de sikerült megjavítnom az erősítőt. Az infra vevő melletti kondit kicseréltem és azóta tökéletesen megy. (a TV-t is kipucoltam de semmi eredménye nem volt, talán az, hogy most pormentes.)
Szóval, adok magamnak virtuálisan 50 pontot!
(#) genya123 hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
sziasztok
volna 1 db kenwood ka-880-sd erősítőm amit a bátyókám (amikor még az övé volt) elrontott.
Vázolom: 6-os hangerő szinten KB 4 órán át nyomta a zenét 2 db 150W-os raveland hangfalon amikor hirtelen kikapcsol,ezáltal a nyomi kihúzta majd vissza dugta és hallottunk 2 pukkanást és azóta pihen a polcomon kb. 3-4 éve. mostanában nézegettem és csak villog a POWER led hát ennyi


kéne 1 kis segítség a szervízhez...
ha tudsz v. mit akk irj a forumba vagy küldj mailt a genya123@freemail.hu címre
kössz! csá!
(#) Ronin válasza genya123 hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Valószínűleg a végfokok pukkantak el, de mérd ki diódákat.
(#) aflmor válasza genya123 hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Ha tényleg a végek szálltak el, (márpedig biztos) akkor javíthatatlan! Beszerezhetetlen az a 2 IC. Bár nekem sikerült volna... 10000-ért darabját. Az egész nem ér annyit. Ment is a padlásra a drága.
(#) genya123 válasza aflmor hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
hát be adtam 1 üzletbe de 25000 rugó a javítás és 27000-ért vettük szval veszek 1 másikat de azért köszönöm szépen fiuk (ha fiuk vagytok)
Következő: »»   1 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem