Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oktató rádiókészülék dokumentációjának tervezése
Lapozás: OK   11 / 13
(#) szendi001 válasza Kera_Will hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Még a pontos csillapítási elvet is meg kell értenem.
(#) szendi001 hozzászólása Dec 28, 2014 /
 
Pin diódás AGC fokozat. Elég sok tesztet kell megépíteni.Bővebben: Link
(#) Kera_Will válasza szendi001 hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Röviden:
Minden diódára jellemző az rd váltakozó áramú ellenállás.
rd = UT/If UT - termikus feszültség (~ 26 mV 20 fokon) If - nyitó irányú áram.
Nyitó irányú dinamikus ellenállása kisebb mint a záró irányú.

Ezt használják ki a nagyfrekvenciás diódás kapcsoló áramkörök esetén is, ahol relék helyett vannak betéve.(bemeneti sávszűrőknél ez hátrány mert IMD intermodulációt okozhat )
Jobb esetben még negatív irányú záró előfeszítést is kötnek rájuk. (csökkentheti az IMD-t)

PIN diódák esetében a rajtuk átfolyó nyitó áram függvényében ez a csillapítás szélesebb tartományban, részben talán lineárisabb módon változik. A sajátos réteg szerkezetének köszönhetően P(ozitív szennyezés) I(ntrinsic vezető szennyezetlen) N(egatív szennyezés).
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2014
(#) Kera_Will válasza szendi001 hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
2004es évkönyvben lévő KF a 2001 4-7 havi számaiban lévő "honosítása" , NYÁKosítása.
(#) szendi001 hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Elkészült az adó és a vevő terve is. Paraméterek: Szinkrodin vevő VFO-val, csak tranzisztorral 1 db házi DBM-el. Adó: Azonos VFO-t vagy kvarc oszcillátort is használhat. BFW16 IRF 530, kb 5 wattal. Van hozzá VOX. Ezt a két nyákot igazítom egy kicsit és indul az építgetés.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2014
(#) Kera_Will válasza szendi001 hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Ez a "deszka modell " mint NYÁK terv is egyben ha jól sejtem?
Tehát még nem raktál össze semmit se , legalább uggly,manhattan stílusban se.
(#) szendi001 válasza Kera_Will hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Ezek nagy része különböző rádiókban állt nálam össze, de van olyan rész is amit elhittem más szerzőknek. Uglyban nem vesződöm, ha a nyákra szerelem, az esetleges hibák könnyen javíthatóak és közölhetővé válik. Ezért ilyen szellős a tervezés, illetve azért, hogy utánépíthető legyen. Az adót konkrétan megépítettem korábban. A VFO- t és a DBM részt is. Csak a hangfrekis erősítőt nem teszteltem ezzel a meghajtással, de ennyi kockázatot vállalok .
(#) szendi001 válasza szendi001 hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Az adó nagyon könnyen indult, nem volt vele stabilitási gond, és relatíve kevés hangolt kört tartalmaz, ezért választottam ezt a verziót.
(#) szendi001 hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Kiértkelésre küldöm a mellékelt képet. Ilyen stílusban gondoltam közölni a tervezendő nyákokat. Érdeklődöm, hogy jól olvasható-e.
(#) elektroncso válasza szendi001 hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Nem szokok közbeszólni, mert kevés tapasztalatom van, így nem tudom a tervezést előre lendíteni, feleslegesen meg nem szeretnék senkit se feltartani a hozzászólásommal. De figyelem a témát, mert érdekel.
A panelterv jól olvasható szerintem erősek a kontrasztok. De ha közlöd itt őket után építésre akkor valamilyen olyan formátumban tedd ami mérettartó. Mert így képfájlként hiába tölti le valaki, nyomtatáskor gondjai fognak akadni.
(#) ronin75 hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Megnézni tökéletes, viszont a valós nyáktervet minimum BMP-ben kéne...
(#) Kera_Will válasza szendi001 hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Ha jól sejtem Printlay-utban készül ez a nyák ... majd abban a formátumban felrakja Szendi ...
Utána használható lesz ...
(#) szendi001 válasza Kera_Will hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Több gond is akad sajnos. A HE felületére nem lehet feltenni BMP-t. Szándékosan lerontottam a JPG minőségét, hogy felférjen. Méret tartónak hirtelen a PDF file jutott eszembe ezt tesztelni fogom. A koncepció egyébként A4-mértebebe összefűzött komplett dokumentum lenne anyag listával és kapcsolási rajzzal. Utóbbinál nem dőlt el miben rajzoljam meg.
(#) szendi001 válasza Kera_Will hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Megnéztem a hivatkozott kf egységet. Valóban jók a paraméterei, de irreálisan bonyolult az AGC része. Maga az elérendő cél kicsit alacsonyabban van. Megelégszem azzal, hogy a bemeneti egységet nem veri szét a nagy jel, és kompromisszumosan a 4 IC-s megoldás irányába megyek, ismerve annak hibáit. Kell projekt jövőre is .
(#) szendi001 hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
Most került az UV alá a vevő nyákja. A méret választás jó, nem kellett fűrészelnem . Film tökéletes lett.

Tüzijáték is volt, de féltek a gyerekek, nekem meg most maradt egy szusszanatnyi időm nyákozni.
(#) szendi001 válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 1, 2015 / 1
 
Így néz ki most a nyák. Holnap megpróbálok venni vele pár állomást.
(#) Kera_Will válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Remek alakul !
Apróság ha már a topic címére is utalnánk ...félvezetőket rakjuk be utoljára ...
De valószínű ezek voltak kéz közelebb .
(#) szendi001 válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Úgy kukázom az alkatrészeit innen onnan . Ez még csak a teszt verzió, bár erőteljesen remélem elsőre elindul majd
(#) pucuka válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Én speciel magasság szerint szoktam a beültetést végezni, kevésbé billeg, a lábakat nem kell elhajtani, ami a kiszedésnél problémás lesz.
(#) szendi001 hozzászólása Jan 2, 2015 /
 
Miben a legjobb (egyszerűbb) szerkeszteni a kapcsolási rajzot? Ezen gondolkodom, csak ez kellene a doksihoz.
(#) Kera_Will válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Hááát gombhoz a kabátot ?
Nyákot tudtál tervezni, rajzolni ... kapcsolásit rajzot meg nem elektronikus formában fektetted le?
Mi lenne ha olyan programot használnál amiben mindkét lehetőség egyből
elérhető? Bármilyen módosítást teszel egyiken egyből érvényesül a másikon , nincs külön dokumentálva NYÁK és elvi rajz, ebből eredő hibák kizárva.
Esetleg EAGLE ?
Igaz lehet nem egyből adja magát mint amiben a NYÁK-ot tervezted.De meg lehet ismerni ...
sejtem erre a tanulásra szánt időből van mindig a legkevesebb .
2004 - 2005 RT ÉK van róla leírás , elindulni biztos sokat segít.
Szép nagy topicja van itt is , miként, hogyan használják.
Igaz a free Eagle verzió panel tervezője kissé korlátos azt hiszem csak fél EUROCARD méretig dolgozik 80*100 mm, mert a EUROCARD 100*160 mm méretű szabvány ha jól rémlik.
Elvi rajzra is van némi korlátja azt hiszem nem tudja a több oldalas lapozható lehetőséget.
EAGLE helyett bármilyen más egyéb is lehet. TANGO , ORCAD , Protel ...stb ..

Igaz felmerülhet ennél szabadabb szoftver alkalmazás használata is.
Van ilyen is nem kevés. TinyCAD , Express PCB ...stb .

Mindezeknek közös jellemzői az alkatrész könyvtárai amikben a megjelenési formájukat tárolják. Jobb esetben saját alkatrész mintákat is készíthetsz mert nem találtál a meglévő könyvtárakban megfelelő alakú, formájú eszközt.

Bocs, hogy részben elméleti választ is kaptál a kérdésedre. De egy adott CAD program választása után "kissé beleszel drótozva" rá.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2015
(#) elektroncso válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Papír, ceruza, vonalzó és sablon. Nekem ez vált be, a legegyszerűbb. De gondolom nem erre gondoltál. Nem szeretem a számítógépes programokat, valahogy úgy érzem meg van kötve a kezem. A papír meg maga a szabadság oda rajzolom és úgy ahogyan akarom. Előttem van, bárkinek megmutathatom, nincs probléma a kompatiblitással és ha bedöglik a PC akkor is megmarad.
(#) szendi001 válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Jó lenne a kockás papír, de "sajnos" publikálni szeretném a dolgot. A gomb a kabáthoz igaz végül is, de itt a lényeg a tesztelt kapcsoláson van. Amúgy régen megrajzoltam AUTOCAD-ban. Ma letöltöttem a Tinát. Sprinben tervezem a nyákokat, annyira bevált, hogy nem akarok váltani. Csak a rajz részét kell megoldani. A Tinával azt látom gondnak, hogy USA rajzelemeket használ. Viszont ingyenes. EZ is szempont lenne...
(#) Kera_Will válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
"Kabát kell" olyan ami könyvtár szinten támogatja az általad használni kívánt elemeket.
Analog device + dbmeket is ismeri .... De ha meg nem akkor tudjál könnyen benne ilyeneket is létrehozni.
(#) Kera_Will válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Igen igen annó még elektromos rajzjel sablonnal dokumentáltam a műhelynaplóban én is.
Meg a szakmai ismeretek órán is.
Vhol meg van még a kis zöld műanyag lemezke a benne lévő sok féle mintával.
(#) Kera_Will válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 2, 2015 / 1
 
Nekem eddig a kedvencem a kis ferdeszemű weblapja projektek dokumentálva akár axonometrikusan is pöttyös paneleit is axonometrikusan rajzolta meg, rajtuk a KF serlegekkel + ón pacnikkal no meg a vezetékezések is csíkos pöttyös drótok ...
(#) szendi001 hozzászólása Jan 2, 2015 /
 
Ma elindult a VFO. A jel alja torz. Még jobban elromlik amikor a DBM re van kötve. A HF erősítő, bár csinál valamit nem az igazi. Gerjed is néha illetve a hangerő kevés. Sokadjára is a z IC-s hangvégfokok tűnnek jobbnak.
(#) pucuka válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Olyan, mint az MS Visio?
(#) szendi001 hozzászólása Jan 2, 2015 / 1
 
Az eredeti hangfrekis erősítőnek elég kicsi lett az erősítése. Holnap kipróbálom a többit, van olyan amire 58 dB-t ír a szerzője. Ehhez csak kis módosítások kellenek a nyákon. A VFO elindult holnap belövöm azt is.
(#) Kera_Will válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Hajrá!
De lehet, hogy a manhattan stíl se ártott volna előtte !
Más is küzdött a FC Collpits oszci jel tisztaságával.
Érdekes módon azzal ért célt hogy a rezgőkör és Bázis osztó között lévő DC elválasztó kondi elé a rezgőkörre kötötte be a Bázis Emitter visszacsatoló kondi bázisra menő végét.
Tehát nem a bázison és a DC-t leválasztó kondin hanem egyből a LC körre megy a visszacsatolt energia az emitterről.
Következő: »»   11 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem