Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép termosztát elektronikusan
Lapozás: OK   1 / 2
(#) soda hozzászólása Júl 1, 2008 /
 
Sziasztok!

Az a csúf dolog történt, hogy a hűtőgépünk hőfokszabályozója tönkrement. Sajna elkeserítettek, hogy elektronikus vezérlésű volt, és nincs hozzá alkatrész. Illetve lenne, de köszönom szépen, azon az áron új hűtőt veszek...

A feladat az lenne, hogy kellene csinálnom 1-1 termosztátot a fagyasztónak, és a felső hűtőnek is..

elvárások:
-Legyen valami kijelző, ami hőmérsékletet jelez (meg van a helye a gépen..)
-legyen beállítható -15 és +10 fok között (mert 2 lesz majd, egy a fagyasztó, egy a hűtőtér..)
-lehetőleg PIC legyen benne, ne AVR
-legyen hiszerézise, mert a kompresszor nem szereti, ha állandóan kapcsolgatják...

Sajnos, mivel nyár van a sajtát fejlesztgetés nem nagyon jöhet szóba, mert mellette dolgozom is, és ugye hetekig nem lehetünk hűtőgép nélkül...

Hosszas googlizás után ezeket leltem:

http://www.cmail.cz/doveda/konstrukce/e_term/index.htm

http://www.cmail.cz/doveda/konstrukce/h_term/index.htm

illetve van még más is a srác oldalán, de sajna azt se tudom kisilabizálni, hogy valójában mi az..
sajnos nem tudok .CZ nyelven, és az álltalam ismert fordíó szerverek se adnak értelmezhető szókapcsolatokat.. Igazából ha meg is építem attól tartok, nem tudom beállítani

aztán van egy ilyen:
http://www.home.no/fsan/projects/index.htm

ez meg gyakorlatilag dokumentálatlan... Nem tudom, hogy van hiszterézis, vagy nincs, stb...

néztem Vicsys hőmérőit/kapcsolóit, de sajna azok se teljesítik ezt a nagy igényemet

Esetleg nem tud valaki .CZ nyelven? jó volna tudni, mit ír a srác az elektronikájáról..

esetleg nem botlott bele valaki ilyen elektronikába netezése során, ami nekem kellene? vagy valaki esetleg készített ilyen vezérlést már?

köszi mindenkinek a segítséget!
(#) Sebi válasza soda hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
A legritkább esetben megy tönkre a processzor.
Az összes többi dolog az elektronika panelen cserélhető, illetve, ha triac kapcsolja a kompresszort, azt a részt át kell alakítani, mert a nehezebben induló (2-3 évnél öregebb) motort nem bírja már indítani.

A javítás mellett szól az is, hogy a hőmérséklet jeladói - illetve azok vezetékei - a pur-hab töltés előtt lettek beszerelve, tehát a cseréjük igen macerás.
(#) soda válasza Sebi hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
Szia!

Viszont a javitás ellen, hogy villámcsapott, és a NYÁK-on az egész elektronika egy nagy koromfolt.. Adtam neki 5V-ot külön a betáp oldalra, kidobálva az eredeti táp dolgait, kihagyva a kapcsitápot, és az egész egy nagy rövidzár.. Processorostol, mindenestöl.. Első dolgom volt.. még a szervíz előtt.. Ezt nem rakja rendbe senki.. (5V rá volt szitázva..)

szóval a javítás kizárt... másik ok, hogy leadtam a szervízbe, és nincs idegem átvánszorogni az egész városon, hogy visszakapjam...
(#) Sebi válasza soda hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
Hát, igen. A villámcsapás az más tészta,de ezt nem írtad... Komplettre gyártani teljesen újat, (kitalálva a beöntött drótú szenzorok értékét) viszont legalább két hét, addig nincs hideg sör...
Milyen típus?
(#) soda válasza Sebi hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
szia!

beöntött szenzor nem gond, mert gumidugóval van betéve.. Már ki is szedtem.. Nem probléma.. Van 5mm átmérő, azon minden befér...

Indesit egyébként, de pontos típust most meg nem mondom fejből.. gyári elektronika kizárt... ha van, fél vagyon, ha saját, az meg fiókból javítható....
(#) Joci77 válasza soda hozzászólására (») Júl 1, 2008 / 4
 
s cz link ből...
napi 4 szer méri a hőfokot ami állítható 4 program és hozzá a hőfok, hyster:0°C tól 25.5°C (0.1 lépésenként)
3 nyomógombal állítható minden.
24 órás időciklusa van, mikor eléri a beállított időt kiírja a hőfokot
(#) soda válasza Joci77 hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
napi 4szer? vagyis akkor nem folyamatos hőmérő? akkor az kihúzva.. (csak nem értem mi értelme egy 6 óránként mérő hőmérőnek )
(#) xil67 válasza soda hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Helló,
hát ahogy én értem a cseh oldalról ez egy
központifűtés-szabályzó, úgyhogy a hűtődhöz némi korrekció szükségeltetne.
(#) soda válasza xil67 hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Szia!
és esetleg a többi? mert van ott azon az oldalon több féle vezérlő, csak ugye.. nem értem hova mi van írva...

http://www.cmail.cz/doveda/konstrukce/

itt, középen...
(#) atya28 válasza soda hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Szia!
Itt a cím:www.dunaweb.hu/bajielektronika.
Modul áramkörök 2./ hőfokszabályozó.
Árulják kittben, vagy szerelve is. Alkalmas fűtésre hűtésre, bekötéstől függően.
741 m.e. komparátorként működik benne a kapcsolás jó próbáltam. Fagyasztószekrényt "butítottam" vele vissza hűtővé hasonló ok miatt. Üdv
(#) soda válasza atya28 hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Szia!

Valami kijelző féle mindenképp kellene, mert meg van a helye.. az eredeti kijelző ablakot nem akarom befenekelni

találtam éjjel egy ilyet:

http://www.unusualelectronics.co.uk/projects/proj2.php

ehhez mit szól a társulat ?
(#) waldi75 hozzászólása Júl 4, 2008 /
 
Sziasztok.
A problémám nekem is hasonló.
Olyan kapcsolást nem tud valaki ami a hűtőládát kb:-18 és -15 fok között tartja.És lehetőleg nem PIC-es?
A régi elektronika megsemmisült.
A kompresszor viszont jól működik.Akár -33 fokot is tud, ha nem huzom ki időben.

Kösz.
(#) proli007 válasza waldi75 hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Hello!

Bármely hőfokszabályzó kapcsolás jó hozzá, csak át kell állítani hűtésre és a hőfok tatományát a -15..18 fokra.

üdv! proli007
(#) atya28 válasza waldi75 hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Szia!
Ott a válasz az oldalon kettővel előtted illetve utánad.
Üdv
(#) Laller70 hozzászólása Szept 23, 2012 /
 
Sziasztok. Lehel hűtőgépemnek tönkre ment a termosztátja, ki lett cserérve és (elvileg a megfelelőjét küldték )minden ok MŰKÖDIK!!!! Csak éppen nem kapcsol ki! Lette 1 fagyasztóm Mi a teendő hogy kapjam vissza a hűtőmet??????
(#) kaqkk válasza Laller70 hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
A hőérzékelő szonda (az a hosszú szigeteletlen "drót" fel van fogatva a helyére ?
(#) Laller70 hozzászólása Szept 24, 2012 /
 
A höérzékelőn lévő aluminium csőre gondolsz? Amiben valami fojadék van? Az fel van fogatva a hűtő olfalára, mármint a lemezre és nincsen megtörve. Magán a termosztáton van 2 db pici csavar , de nem merem piszkálgatni! Elvileg ezekkel lehet szabályozni a teljesitményt. Azt nem tudom hogy a kompresszornál van e valami elektronoka ami elromolhat?
(#) szerzetes válasza Laller70 hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Szia.
Minden vezetéket úgy kötöttél be ahogy volt? Mert ha esetleg megfordítottad az egyiket előfordulhat hogy direktbe megy a kompresszorod és akkor tekergetheted a szabályozót nem fog kikapcsolni. A kompresszornál levő védelem ha lekapcsol vagy ha tönkremegy akkor nem fog bekapcsolni a kompresszorod neked meg pont az ellenkezője van.
(#) Alkatel hozzászólása Feb 5, 2013 /
 
Ez 1 kombihuto vezerlo nyak terve. Express pcb-vel rajzoltam. Kapcs rajz nincs, mert rogton paneltervet keszitettem. A 3. verzio jo lett, ezt megosztom veletek, hatha valakinak kell. Eleg sokat eladtam belole az EBAY-n, szerintem lekoppintottak a szervizesek, mert olyan egyszeru, hogy a hulye is tudja javitani. A bekotese egyszeru. Az L jelu a fazis, a DE a leolvaszto(defrost) futobetet (sorba kotve a klixonnal), a C a kompresszor, a V a ventillator, az N pedig a neutral azaz a nulla vezeto, ezek alul talalhatoak.Jobbra fent csatlakoznak a thermisztorok, mindketto 5K/20C fokos. Alatta 2 db poci van a 4K7 a 0 - 10 fokot allitja a 47K a -15 - -25ot.
Az 555 10 mp-s impulzusait szamolja a 4017 es kb 8 perc leolvasztas utan 8 ora hutest tesz lehetove. A hutogepekben altalaban a nulla a kozos es ehhez kapcsoljak a relek a fazist.
(#) Alkatel hozzászólása Feb 5, 2013 /
 
Valahol elveszett a csatolt file
(#) skarlik hozzászólása Máj 30, 2015 /
 
Üdvözlök mindenkit..Nekem lenne egy Samsung!RL39THCSW!Hűtőszekrény,az a gondja hogy álandóan hűt,nemkapcsol ki.Nagynehezen van amikor leál ,mikormár 0 fok alá megy,utána kb 15 foknál indul el.Nos én megkerestem hátul a termoszt,mert ennek elektronikus,tettem bele újat,ugye a habot kikellett vágni mert bevan habosítva,és semmi változás ,szóval szinte nemérzékeli a hideget.A paneljában kicseréltem a Fesz szabájzó ÍC-t is!KA7805!Kondikat is átnéztem,de semmi.!Hiába tetergetem a gombját ,ugy csak elindul utána megy egésznap!Önök szerint milehet a baj?Panelon van kdb ÍC,azközül valameik rossz?
(#) Joe_001 válasza skarlik hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Üdv!
A KA-ra elég lett volna rámérni (5V stabil a dolga) vagy jó vagy nem, a kondijait elég kicserélni, címkés egy mikrokontroller, a címke a benne lévő progi verziója az mc típusa alatta van, gyári felprogramozottat kellene belerakni ha rossz. A másikat nem látom, (esetleg ha közeli képet tudsz róla) lehet. Orosz honlapon láttam egy hibát a relé volt csontra beégve(a jobb alsó fehér a bal képen) átlagos 12V relé, az Orosz kolléga berakott helyette valamit. az kapcsolja a kompresszort. Annak a meghajtója is lehet rossz (Ha van.). A túloldalán nincs semmi? (A relé kapcsoló tranzisztorát hiányolom.)


Az orosz link
(#) skarlik válasza Joe_001 hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Üdv!A ..KA ic kiszoktam cserélni mert csináltam jópár hűtőpanelokat legtöbb esetben ez volt a rossz!hiába van 5 volt,megszakadhat,pillanatra is!soknál az volt a gond hogy ment a hűtő kb 10 percig,utána leált!ezt kicseréltem azóta jó!Van sok ilyen ic nemtart semeddig sem!relé tuti jó mert lekapcsol,nemhiányzik semmi belőle ez így gyári!de még a gázra is gyanakszom mert deresedik,nemigazán fagy!Másik oldalán semmi nincs!Itt vagy a gáz,vagy a nagy íc rossz!Ha gáz akkor feltöltöm,deha panel,akkor átalakítom kapcsolósra!(hőfokszabájzós)Csak neme voltmár ilyen valakinek?!
(#) skarlik válasza skarlik hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Nos!Újrelett töltve gázzal most fagy nagyon és mostsem álle!mostmár tudom hogy a nagy íc rossz!akkor panel ki,mehanikus termoszt bele örökös!!
(#) Joe_001 válasza skarlik hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Való igaz volt rossz sorozat is belőle másban is.
(#) Joe_001 válasza skarlik hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Most néztem, kb 25 Font itt:
Samsung
(#) skarlik válasza Joe_001 hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Ez nemolyan!Enyém egyszerű alig van benne valami!Hát igen a Samsung márka eleven rossz ,mindenbe!Majd küldök képet hogy oldottam meg!
(#) Joe_001 válasza skarlik hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
A nagy hűtőkhöz használtuk a Dixell xr... sorozatot kb 10-es az ára.
(#) Joe_001 válasza skarlik hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Most jött az Equinox hírlevele akcióban, AKO-D14123 1 relés
hűtés vezérlő termosztát Nettó 4.500 Ft/db Mélyhűtőhöz van de van leolvasztás funkció, minden külön programozható, persze a Samsung prociban ez már bele van írva...
(#) skarlik válasza Joe_001 hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
igazából ekkora baromságot!Hogy lehet egy hűtőbe panelt rakni!sokkal egyszerűbb a tekerős .amit régen feltaláltak,mái napig is az a jó!
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem