Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - USB - PC projekt
 
Témaindító: JohnyBravo, idő: Szept 26, 2006
Lapozás: OK   52 / 55
(#) bszikszai hozzászólása Szept 22, 2014 /
 
Elvileg minden jól van kialakítva, de az ördög 24 órás műszakban van. Kipróbálom. Ez nem jutott eszembe, pedig logikus (most, hogy említed).
(#) watt válasza bszikszai hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Azért gondoltam, mert a PICKit2-ben (18F2550) van egy 100n-s kondi, amit ha kiveszek(vagy kifelejtek) nem működik, pedig van több is tápszűrésnek. Tápfeszt is mérd meg, mert a PK2-nél is előfordult, hogy a táppal volt gondja. Igaz, ha jól emlékszem pont laptopon nem ment, de lehet, hogy fordítva, mint itt!
(#) usane hozzászólása Szept 24, 2014 /
 
Hello!

Kicsit béna vagyok a keresésben, de nem találom honnan tudok letölteni usb bootloadert pic18-ra, pedig korábban már megvolt. Tudna valaki adni egy linket?
Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2014
(#) Hp41C válasza usane hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Igen, a Gooooogle: "PIC18F USB bootloader"
(#) usane válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Ezt én is próbáltam, de microchipes letöltőlinket nem találtam. Ráadásul jó lenne ha nem csak hex lenne, hanem forráskód is mert szeretnék benne mahinálni. Sebaj, valamit biztosan találok.
(#) Hp41C válasza usane hozzászólására (») Szept 25, 2014 / 1
 
A PICkit2 forráskódjában benne van egy USB - HID bootloader
Ez az eredeti Microchip változat. Újrafordítva nem működik rendesen:
- USB serial number hiba: A firmware -ben megváltoztatták a kezelését. Ott az EEProm tartalmából a ram -ba képzik a sorozatszámot. Itt pedig az maradt meg, hogy a leíró táblában van. Az USB kezelő rész közös, így a kétféle kezelést nem tudja megvalósítani.
- USB konfig hiba: Az USB kezelő rész és a leíró táblázatok is közösek, így a bootloader is a PICkit2 konfigurációját adja át a PC -nek. Az USB inicializáláskor a második konfigurációt kellene beállítani.
stb.

Rengeteg linkről letölthető különböző korú bootloader (pl. innen is). Nem tudom melyik működne.

Milyen típushoz kellene?
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2014
(#) usane válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Köszönöm.
Pic18F14k50-hez kellene. Van is hozzá, de csak hexben van meg, ahhoz meg még kicsi vagyok, hogy azt manipulájam, hacsak vissza nem fordítom valahogy asm-be.
(#) icserny válasza usane hozzászólására (») Szept 25, 2014 / 1
 
Microchip Libraries for Applications letöltése és telepítése után az USB szekcióban találsz USB mintaprogramokat és bootloadert. Csak frissen telepített (korlátozás-mentes) fordítóval optimalizálva fér bele a bootloadernek fenntartott memória területre. Nem fog reklamálni, ha túllépi a határt, csak nem fog működni...

A HID bootloadernek a 0x0000 - 0x0FFF címtartományba kell beleférnie.
(#) usane válasza icserny hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Na ezt kerestem. Köszönöm.
Nem emlékeztem, hogy ez egy telepítő csomagban van.
(#) watt válasza usane hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Röviden, minden abban van, illetve lett...
(#) bbalazs_ hozzászólása Okt 17, 2014 /
 
Segitseget szeretnek kerni.
Magyar Win7 (x64) alatt nem mennek a Microchip mchpcdc USB driverek.
A neten talalhato minden javaslatot kiprobaltam, de barmit teszek, allandoan a

DRIVER NEM INDITHATO EL,
ERROR CODE 10

hibauzenettel kell szembesulnom az eszkozkezeloben, noha a virtualis port megjelenik, aztan sarga haromszoget kap.
Talalkozott-e mar valaki ilyen hibaval es mi lett a megoldas?
Elore is koszonom. (Leginkabb 18F2550 es 18F4553 peldanyokat hasznalok.)
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2014
(#) watt válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Csak HID-et használok, azok mennek. Sajnos nem tudom kipróbálni a cdc-t most...
(#) Hp41C válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Szerintem a 64 bittel van a baj, Windows 8.1 32 biten működnek a Microchip mchpcdc USB driverek.
(#) Hp41C válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
A Microchip fórumáról:
Idézet:
„There is no issue with Windows 32/64 bits versions if you use the latest DLL and drivers. Make sure to use the libraries from june 2013 or later.”
(#) bbalazs_ válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Koszi. Elsore ugyanaz a jelenseg.
Az inf fileba beirtam a regebbi eszkoz azonositojat is, nincs valtozas.

A fo gondom az, hogy en anno RENGETEG munkaval atirtam az USB PIC oldali reszet assemblyre es azzal dolgoztam idaig (a C-t nem ismerem, csak szormenten).
Elkepzelheto, hogy a teljes progit ujra kell irnom a C forras alapjan? Es a regi 32 bites PC driver mukodik majd az uj PIC progival?
Kellemetlen lenne, mert a cuccok 64/32 kornyezetben is uzemelnek.
(#) icserny válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Nem értem, hogy miért kellene átírnod a PIC firmware-t, ha a PC oldali szoftverekkel van gond? Mellesleg nekem nem soha nem volt ilyen problémám a 2011-ben kapott 64 bites Win 7 Home Premium rendszerrel. Nekem csak egy Microchip alkalmazással (CDC Terminal) mutatkoztak gondok az XP - > Win7 váltáskor, de van helyette másik/újabb.
(#) bbalazs_ válasza icserny hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
En sem ertem, de mivel minden probalkozasom csodot mondott, elkepzelheto az is.
A neten csupa olyan peldaval talalkoztam, hogy az inf fileban atir egy sort, betold egy masikat es wow, thanks, it works great es igy tovabb.
De volt az enyemmel megegyezo problema, arra nem szuletett valasz.

Az enyem Win7 Enterprise SP1.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2014
(#) Hp41C válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Idézet:
„A neten csupa olyan példával találkoztam, hogy az inf file -ban átir egy sort, betold egy masikat és wow, thanks, it works great és így tovabb...”

Nekem csak egy kérdéssel volt több a Win 8.1 -en. A driver nincs aláírva. Telepítsük ennek ellenére? Igen.... És működik...
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2014
(#) watt válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Telepítsd újra a wint. Ha úgy se jó, keress egy másik verziót(proffot pl.)...
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Egy USB eszközkezelővel (UsbDevView) el kellene távolítani a már feltett meghajtó programot és az eszközt, aztán kézzel (nem automatikusan) újratelepíteni. Meg kell nézni, hogy a COM port sorszáma nem foglalt, nincs konfliktus, nem kapott "magas" sorszámot. Egyes programot a COM4 -nél, mások a COM9 -nél magasabb soraszámú portot nem tudják kezelni. Ha átállítod a port sorszámát a Win Xp .. Win 8.0 azonnal követi, a Win 8.1 -nél le kell tiltani a portot, engedélyezni, majd újraindítani... Device Manager View / Show hidden devices.
Az új rendszerek egy különösen jó szolgáltatása az un. "gyors indítás". Ez egy memória fényképet tesz leállításkor a lemezre, indításkor ezt a fényképet fogja betölteni, indítani. Különösen arra hívom fel a figyelmet, hogy az összes program, szolgáltatás egyszerre indul, sok beállított késleltetés nem jut érvényre. Sőt, ha rendszer beállításokat változtatunk és nem Restart paranccsal indítjuk a rendszert, a régi fénykép indul, de a beállítások már a módosított értéket mutatják...
Ráadásul igen idétlen helyre sikerült a konfigurációja: Mit csináljon a Power gomb.
Telepítés után az első dolgom ezt (és még sok más "új kényelmi szolgáltatást") kikapcsolni.
(#) bbalazs_ válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Koszi, ezeken mar tul vagyok, egyik sem volt alairva, mindegyik manualisan telepitve, lemezrol kivalasztva. COM4-kent talaljak meg.
Win ujratelepitest szeretnem meguszni, akkor inkabb hagyom a csudaba.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2014
(#) Max26 hozzászólása Jún 6, 2015 /
 
Sziasztok! Mekkora árammal terhelhető huzamosabb ideig egy USB 2.0?
(#) mps válasza Max26 hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Alapból 100mA, de kérhet az eszköz 500mA-t is.
(#) usane hozzászólása Júl 16, 2015 /
 
Hello!

Van egy USB projektem 18f14k50-el. Meg akarom oldani, hogy a bootloader-hez ne kelljen gomb. Mivel a lábakkal nincs elárasztva ez a PIC úgy gondoltam megtartom ar RA3/MCLR lábat bootkén, és összedrótozom az USB csatlakozó VBUS lábával, akár egy diódán keresztül a biztonság kedvéért. Ehhez ugye le kell húzni GND-re mert a csatlakozáskor +5V-ot kap, és a bootloaderben átírom a boot gomb ellenőrzését inverzre. A kérdés az, okozhat-e valami problémátpl resetelést és vajon a PicKit3 mit szól hozzá programozás közben.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2015
(#) icserny válasza usane hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Őszintén szólva nem értettem meg, hogy hogyan is akarod használni, mi lenne a működési mód.

Nálam a nyomógomb nélküli mód úgy néz ki, hogy az MCLR láb a VCC-re van kötve egy 10 kOhmos ellenállással. Amikor firmware csere kell (bootloader mód), akkor egy darabka dróttal összekötöm az MCLR és a GND lábakat, úgy csatlakoztatom az áramkört a számítógép USB csatlakozójára. De nem tudom, hogy egy mikroméretű nyomógombot vagy egy jumpert érdemes-e lespórolni...
(#) usane válasza icserny hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Szinte ugyanez, csak nem a GND-re húzást akarom detektálni, hanem hogy tápon van. Először összedugom a PC-vel, tehát mikor ennek tápot adok a MCLR már 5V-on van, egyébként meg lehúzva GND-re, a lehető legkisebb terheléssel.
Nem spórolás miatt. Be lesz öntve és a nyomógomnbot jelenleg nem komálja az öntőforma. Ennyi.
(#) kissi válasza usane hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Szia!

Idézet:
„Be lesz öntve és a nyomógomnbot jelenleg nem komálja az öntőforma.”


Tegyél bele egy reed csövet és mágnessel aktiválod !
(#) usane válasza kissi hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Nem bonyolítani akarom, egyszerűsíteni.
Azt olvastam a Pickit3 kimenete elbírja, ha a MCLR gnd-re van húzva. Erre kéne egy megerősítés, a többit átgondoltam. Ha nem sikerül programozni akkor addig nem forrasztom be a lehúzót, aztán meg már mindegy.
(#) kissi válasza usane hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Csak segíteni akartam !

A kapcsolási rajzon úgy látom, hogy egy MMBT3906 tranzisztor kapcsolja rá az emelt feszültséget az MCLR-re, nem hiszem, hogy ez tolerálná, ha a az MCLR-t GND-re kapcsolnád közvetlenül!
szerk. Persze ez csak akkor számít, amikor programozod a PK3-al !
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2015
(#) usane válasza kissi hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Tudsz adni egy linket a kapcsoláshoz? Én a MC fórumon olvastam.
Következő: »»   52 / 55
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem