Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső
 
Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   140 / 140
(#) Ge Lee válasza kadarist hozzászólására (») Dec 22, 2024 /
 
Egy kis olvasnivaló link. Érdemes az oldal teljes összegyűjtött tartalmát végigolvasni még ha sokáig tart is, de a lényeget kifordítottam alul csatolom képként.
Csak annyit fűznék hozzá, hogy aki sok éven keresztül csövek forgalmazásából élt, az szerintem már csak a tapasztalata okán is, tudja hogy mit beszél.

Ui: A lényeget csak nem húztam alá, most megtettem lilával. Szóval olyan logót tesznek a csövekre amilyet a megrendelő kíván, a vevőnek (felhasználónak) meg halvány fogalma sincs róla hogy mit vett...
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2024
(#) kadarist válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 22, 2024 /
 
Na igen, ott kezdődnek a problémák, hogy a csöveket is hamisítják, meg nincs komoly minőségbiztosítás. Az orosz csövekhez nehéz már hozzáférni így a drága, de legalább jó cseh csövek maradnak.
(#) Ge Lee válasza kadarist hozzászólására (») Dec 22, 2024 /
 
Nyisd meg az emissionlabs.com-ot (az a cseh gyártó), mindjárt az olvasható, hogy az értékesítés külső cégeken keresztül történik. Az most mit jelent? Gondolom, TAD és hasonló forgalmazókat akik ugye nem gyártók. De mutatok egy fórum szösszenetet a bolgár Sophia Electric-ről is. Meg egy másikat a KR Audio KT88-ról ami épp nem kapható, de van helyette Psvane negyedáron.
Hallottam egy kínai Music Angel KT88 PP-t eredetiben, kínai csövekkel, eléggé felejthető volt a hangja, de mondhatnám a saját Primaluna-mat is, ami ég és föld hangban a kínai EL34 után a szovjet 6P3S-E-kkel.

Gyárt a kínai is jó csöveket csak azt nem a mi pénztárcánkhoz. Vannak akik nálunk picivel többet áldoznak ennek a hobbinak.
(#) Ódenka hozzászólása Márc 17, 2025 /
 

Félvezetős hangszínszabályozó konvertálása elektroncsőre

Üdv!
Mivel sok Kolléga jól ismeri a csövek lelkivilágát, tanácsot, ajánlást, esetleg egy skiccet kérnék.
Egy félvezetős kapcsolás hangszín szabályozó részét szeretném egy katódkövető elektroncsövessé alakítani, hogyan, mivel...
(Csupán azért szeretném az átalakítást, mert egy meglevő félvezetős készüléken szeretném a kezelőszerveket használhatóvá tenni, hogy az eredeti funkció is működhetne - ha már egyszer ott vannak. A használata egyébként vagylagos lenne, vagy be, vagy ki...)

rem2 copy.jpg
    
(#) Ódenka válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 17, 2025 /
 
Jutott eszembe, emlékszem egy régi kapcsolásra, lásd alatta.
Szerintem jó lehet, a tápfeszültséget kell kitalálni, EC92-eseim meg vannak. Vélemény, így átszabva?
(#) pucuka válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 18, 2025 /
 
Az eredeti kapcsolásban egy fiziológiai hangerő szabályzás van.
Ha hangszínszabályzást szeretnél, akkor egy "pille" típusú hangszín szabályzót keress, és mivel az ilyen hangszínszabályzónak viszonylag nagy az alapcsillapítása, (kb. 20 dB) célszerűbb lenne a zal és erősítés miatt ECC83 -al operálni.
(#) Ódenka válasza pucuka hozzászólására (») Márc 18, 2025 /
 
A félvezetős hangszín szabályozóra szeretnék egy katódkövető kapcsolást elé akasztani. Tehát az egy gyári készülék része, hangszínszabályozó. Szeretném - esetleg kikapcsolhatóan - de használni csöves bemenetről, majd a kis 10W-os PP erősítőre vinni a színezett jelet.
A katódkövető csak ezért kell, helyettesíteni a félvezetős emitterkövető tranzisztorát, funkcióját.
Ui:
Lehet, kuszán írtam, mit szeretnék:
Van egy félvezető készülék, aminek a hangszín szabályozója egy lepke, egy BC tranzisztor emitterkövetőként táplálja. Ezt úgy szeretném használni egy kis csöves végfokkal, hogy a BC tranzisztor funkcióját az EC92 katódkövetőként lássa el jellel.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2025
(#) pucuka válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 18, 2025 / 1
 
Ha csak ez a kívánságod, semmi akadályát nem látom. Az EC92 kimenő impedanciája katódkövetőként Nem sokkal nagyobb, mint egy tranzisztoré, úgyhogy ezzel nem hiszem, hogy külön9sebb gond lenne.
Csak a zaj, az igaz, hogy az EC92 is kis zajú, de 100 MHz -en. Alacsony frekvenciás a villódzási zaj nagyobb, mint egy ECC83 -é, ami kifejezetten kis(hang)frekvenciás cső, és a bemeneten nem mindegy, hogy melyik dolgozik.
De miért nem jó az eredeti megoldás?
(#) Ódenka válasza pucuka hozzászólására (») Márc 18, 2025 /
 
Azt szeretném, ha úgymond full elektroncsöves lenne az erősítő és kiiktathatóan, de megmaradna a régi kezelőszervek nyújtotta lehetőség is. De most fület borítottál a bogaramra, miért is ne maradhatna teljes egészében épen a régi színszabályozó a hangon...?
Köszönöm, azt hiszem felébredtem...
(#) FerencziJ hozzászólása Jún 19, 2025 /
 

EL34-ről KT88-ra

Tisztelt Hozzáértők!

Eljátszottam a gondolattal, hogy EL34 PP UL erősítőben cserélném ki a csöveket KT88-ra. Nem tudom kellene e egyáltalán bármi módosítást végezni az anódáram beállításokon kívül.

Köszönöm az építő jellegű válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2025
(#) CHZ válasza FerencziJ hozzászólására (») Jún 20, 2025 /
 
Nem kell csak a nyug. áramot megfelelő értékre beállítani.
(#) mohinger hozzászólása Jún 25, 2025 /
 

Tungsram EL84 sárga felirat

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy van-e valakinek abban tapasztalata, hogy a Tungsram EL84-es csövek sárga felirata kb hány üzemóra után fehéredik ki?
(#) kadarist válasza mohinger hozzászólására (») Jún 25, 2025 /
 
Szia! Ez nyilván változik a cső hőmérsékletétől, ami az anódáramtól is függ.
(#) mohinger válasza kadarist hozzászólására (») Jún 25, 2025 /
 
Szia!

Ez igaz, de valami hozzávetőleges tapasztalat van esetleg? pl.: 1óra, 10 óra, vagy 100 óra lehet közepes anódáramnál?
(#) tufatofu válasza mohinger hozzászólására (») Jún 25, 2025 /
 
Az én kezem között fordult meg már brutálisan legyengült cső is szép sárga felirattal.
(#) Ge Lee válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 26, 2025 /
 
Úgy van. Ezért is az első lépés (már annak aki ért hozzá) egy használt csőnél az emissziómérés, az nem hazudik, míg az eladó igen.
Következő: »»   140 / 140
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem