Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiós és infrás távkioldó Nikon gépekhez
Lapozás: OK   2 / 3
(#) M63-002 hozzászólása Szept 2, 2009 /
 
Ja, és még valami A próba idején nem elemről tápláltam, hanem a Pickit2 VDD-jét kapcsolgattam ki-be...
(#) trudnai válasza M63-002 hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Idézet:
„Ezt a kalibrációs micsodát ezt hol kell megcsinálni?”


Mid-range PIC-eknel (tehat a 14bites maggal rendelkezo PIC-ek eseteben -- ami nehany kiveteltol eltekintve a 12F es 16F sorozat) a program memoria legutolso utasitasa egy RETLW H'xx'. Tehat az esetedben a 0x3FF a program memoria utolso cime, ott van ez a bizonyos utasitas, aminek a hatasa ugye hogy a W-be tesz egy erteket -- ez a kalibracios ertek. Ezt kell az OSCCAL-ba attenni. Nem neztem meg a forrasodat de nyilvan megteszed.

Ami hibalehetosegrol ir Szilva, hogy ha a programozo torli a PIC teljes tartalmat akkor ez a kalibracios ertek elveszhet es a CALL 0x3FF hatasara a PIC valami butasagot fog csinalni, vagy egyaltalan nem mukodik majd vagy valami nagyon nagy marhasagot csinal.

A job programozok ezert ezt az erteket torles elott kiolvassak majd torles utan automatikusan vissza irjak. Ha azonban ez nem tortenne meg valamilyen okbol, akkor ezt "kezzel" vissza kell irni. Egy altalanos megoldas egyszeruen RETLW 0x7F -et oda irni, de pl. PICkit2 eseteben a PICkit2 szoftvereben van arra lejhetoseg, hogy az automatikusan felkalibralt ertek keruljon oda. Most nincs elottem a szoftver igy nem tudom megnezni de szerintem meg fogod talalni a menuben.
(#) M63-002 válasza trudnai hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
Megnézem.
(#) M63-002 hozzászólása Szept 4, 2009 /
 
Nokérem. Találtam valamit, állítottam, és remélem hogy jól.
Képek csatolva.
(#) M63-002 válasza M63-002 hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
És az utolsó kép: (a számok növekvő sorrendben követik azt a folyamatot, amit én csináltam.)

5.jpg
    
(#) trudnai válasza M63-002 hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
A 3.jpg-n ott van az az auto regenerate... Azt probaltad?
(#) szilva válasza M63-002 hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
Aha. Épp most próbáltam végig és csináltam 3 screenshotot róla, de felesleges is feltennem, mert ugyanaz, amit Te is mutatsz. Én az automata generálást csináltam és azt is javasolnám, ugyanis annak a kódnak egy RETLW utasításnak kell lennie ott, tehát nem mindegy, hogy milyen bináris kód kerül oda (amúgy a 0x34FF jó érték, az jó ott).

Azt tudni kell, hogy a generálásnál a PIC tartalma törlődik, tehát a generálás után a hex-et újra be kell programozni neki. A PICkit2 programozáskor figyel rá, hogy az OSCCAL érték a helyén maradjon, tehát ha egyszer bekalibráltad, vagy kézzel beállítottad, akkor utána már nem fog eltűnni onnan, ha a PICkit2 progival dolgozol.
(#) M63-002 válasza szilva hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
Köszönöm, akkor délután megkukkantom a dolgot az auto generate-val.
(#) M63-002 hozzászólása Szept 4, 2009 /
 
Megpróbáltam ezt az auto regenerate opciót, de... Kapok egy hibaüzit... És utána a sárga mezőbe egyből kiírja, hogy no device detected, pedig az ICSP csatlakozó csatlakoztatva van a Pickit2-höz és az áramkörhöz is...

A folyamat, amin végigmentem:
1. Pickit2 csatlakoztatása
2. Szoftver elindítása
3. Communication check (ok)
4. ICSP csatlakozó csatlakoztatása a próbanyákra
5. Eszköz kiválasztása (PIC12F675)
6. File menü - Import Hex
7. Kiírja, hogy ugye baja van az OSCCAL résszel
8. Megpróbálom az auto regenerate opcióval helyrehozni, de sikertelenül
9. és utána előjön az, amit még sosem láttam: a hibaüzenet_2.jpg-ben látható, hogy mélysárgára vált az ablak középen, és kiírja, hogy No device detected, pedig az ICSP csatlakozó változatlanul a próbapanelra van csatlakoztatva.

Valaki meg tudná mondani, mi a gáz? Magára az eszközre gyanakszom, mert ez egy Pickit2 klón, de lehet hogy csak én vagyok ennyire antitálentum.
(#) M63-002 hozzászólása Szept 4, 2009 /
 
Lehet, hogy halott a kontrollerem?
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Lemásoltam az én gépemhez tartozó távirányító infra jeleit a PDAWin TV remote controller programmal (ezzel tökéletesen működik, tehát az elmentett jelek jók).
Kérdésem, hogy valaki meg tudja-e fejteni az elmentett fájl alapján, hogy mégis milyen jeleket adhat ki magából a távirányító?
Ha sikerül megfejteni, akkor szerintem ugyan ezzel a módszerrel a többi fényképezőhöz is le lehet majd másolgatni a jelet

remotes20.usr
    
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Hát mit ne mondjak eszembe nem jutott, hogy s rákeressek a távirányítóra kicsit más keresőszavakkal...
Most megtettem, és megtaláltam mindent ami kell! Ne haragudjatok, hogy hülyeséggel zargattalak titeket
A link pedig, ami erre mutat:
olympus rm-1 lemásolása

Mikor végre meg fogom építeni ezt a távirányítót, akkor tuti, hogy módosítani fogom a kódot hozzá, hogy timelpase videóhoz lehessen vele fényképezni
(#) puli122 hozzászólása Szept 23, 2010 /
 
Sziasztok. Megépítettem egy infrás távirányítót a gépemhez egy AVR segítségével.
Működik is, az egyetlen probléma a hatótávolsága. Kb 2cm-ről süti csak el a gépet.
Az infraLED tipusát nem tudom, régebben vettem. BC182-es tranyón keresztül hajtom, közvetlenül kap 5Vot, áramkorlát ellenállás nélkül.
Hogyan növelhetném a hatótávot szerintetek?
(#) Potterki hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
Hello!

A nikon D40 fenykepezogepem vakujanak nagyfeszultsegu aramkore illetve a kepfeldolgozo aramkore serult a nikon service szerint, ami 75 Eft ra becsulnek szerelessel egyutt.

Esetleg ismertek valami lehetoseget ennek olcsobb megoldasara esetleg szervizek akik rendelni tudnanak az alabbi alkatreszekbol...
(#) Sac hozzászólása Júl 25, 2015 /
 
Sziasztok!
Adott egy nikon d3100-as fényképezőgép.
Hozzá vettem egy rádiós távkioldót.
Egyszer azoban mivel a csatlakozás elég szoros volt, sajnos a kábel vége benne maradt a fényképezőgépben és a végeredmény az lett hogy a csatlakozás nem sikerült utána.
Levágtam a 8 pines csatlakozó végét, gondoltam veszek majd valahol, de sehol nem találtam.
így néz ki a távkioldó:
Bővebben: Link
Így néz ki a kábelezés:
Bővebben: Link
Igy néz ki a fényképező csatlakozója:
Bővebben: Link

Kérném a segitségeteket, hogy hogyan tudnám újra használhatóvá tenni a távkioldómat.
Köszönöm szépen!
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2015
(#) Sac hozzászólása Júl 25, 2015 /
 
Bocsánat most látom, hogy 10 pines.
igy akkor lehet jó lenne egy ilyen hozzá?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2015
(#) kadarist válasza Sac hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Szerintem azt a távkioldót nem az USB aljzatba, hanem a jobb szélső távkioldó konektorba kellett volna dugni.
(#) Sac válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
nem, nem, oda nem ment be. És működött is sokáig.
Csak a ki be dugástól tönkrement a csatlakozóvég
(#) kadarist válasza Sac hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Mi a távkioldó típusa?
(#) Sac hozzászólása Júl 25, 2015 /
 
nem egy nagy márka:
Meike MK-RC6
(#) Sac válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
egyébként a jobb oldali aljzat a gps vevő aljzata
(#) kadarist válasza Sac hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Csak azért furcsa nekem ez, mert az én kábeles kioldóm a GPS aljzatba megy, ugyanis az egy kombinált csatlakozás. Nézz utána!
(#) Zsora válasza Sac hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
A középső (trapéz alakú) csatlakozó egy 5 pólusú mini-USB csatlakozó, a jobb szélső (téglalap alakú) pedig a vezetékes távkioldó és a GPS-vevő csatija. USB kábelt bárhol kapsz, ellenben a másik csati eléggé speciális.
(Az USB csati egyébként "egység" típusú, ezért én nem tartom valószínűnek hogy oda távkioldót lehetne dugni. Az még tápellátásra sem használható.)
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2015
(#) Sac hozzászólása Júl 25, 2015 /
 
Elhiszem amit irtok, de évekig használtam igy gond nélkül. Mikor megvettem a távkioldót csak oda ment be és működött is ezért gondoltam azt h inkább megoldanám párszáz ftból a csatlakozójavítását, minthigy vegyek egy uj távkioldót. Mindenesetre köszönöm szépen a válaszokat.
(#) Sac hozzászólása Júl 25, 2015 /
 
Vagy én nézem el ? Megmindom őszintén régen használtam.
(#) dbase hozzászólása Júl 26, 2015 /
 
A gps-be megy nekem is d3200van ilyen a csatija:
Bővebben: Link
(#) Sac válasza dbase hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
És akkor ilyen csatlakozót hol tudnék találni? Voltam már elektronikai boltban és nem tudtak segíteni
(#) kadarist válasza Sac hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Sehol nem kapsz ilyet, mert egy egyedi Nikon tervezés.
(#) Sac válasza kadarist hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Rendben, köszönöm a segítségeteket!
(#) Zsora válasza Sac hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Egy tipp:
Megveszed a legolcsóbb (kompatibilis) vezetékes távkioldót és átülteted a vezetékét, a többi meg kuka.
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem