Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Set-top-box
Lapozás: OK   2 / 6
(#) didyman válasza bedege hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Ugyan. Én kérek elnézést.. Az ASH felirat firmware-hibát jelez, amit jellemzően akkor látni, ha félresikerül a frissítés, vagy nem a készülékhez való fw kerül rá. Ha egyszercsak ilyen lesz, akkor valószínűleg az EEPROM hibás.
(#) bedege válasza didyman hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
köszönöm a segítséget
(#) moltam hozzászólása Júl 17, 2015 /
 
Helosztok.
Alcor HD2600 ban kiment a Vcore t előállító kis dc-dc konverter ic. Elemről beindul. Tudtok ajánlani valami dc-dc kapcsolást ami 5v ból 1.5v ot állít elő? Beledrótoznám egy kis segédpanelen és újra használható lenne.
(#) kadarist válasza moltam hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
Szia!
Drótozz be egy LM317-et, 1,5V-os kimeneti feszültség beállítása után.
(#) moltam válasza kadarist hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Köszönöm a választ, ki fogom próbálni. Annyi aggaszt, hogy nem lesz e sok az 5V os ágnak a disszipatív szabályzó. Állítólag 400mA t is kérhet a proc, vagyis a ram mert állítólag ez nem is a Vcore hanem a ram tápja. Szétnézek azért még a kukába való alaplapjaimon, hátha van valami ügyes ic rajtuk.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2015
(#) env hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
sziasztok!

Van egy TR 41 Triax dvb.t set top boxom. egy idő ota nem jönnek rajta a 23-as csatornán a közszolgálati adók.
Ha nézem az antenna jelszintjeit 23-nál 0 a többinél (37, 38, 54) 90 %. azokat a digitális csatornákat kereséssel meg is találja.
Mi lehet a baj? Esetleg az antannaerősítő azon az alsó sávon nem működne? Vagy a set top box a ludas?
Most majd elviszem egy helyre, ahol biztos jó az antenna, és kiderül hogy mi a rossz.

Várom válaszaitokat, illetve tippeiteket.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2015
(#) kadarist válasza env hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Szia!
Melyik adóállomásról van szó?
(#) env hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
Szia!

Békéscsaba

Előtte volt Szentes is de ott pont egy templom takar, azért forditottam át már egy éve, Ez a helyzet pár hónapja van. (Ez egy nyaraló, és nem vagyunk itt rendszeresen) most hogy írom, lehet ez soha nem ment 23-on, és amikor átvariálták a csatornákat azóta nem is megy?....(internet böngészés)... Nem találtam meg, mikor variálták át itt a frekveciákat, de szerintem az korábban volt.

Köszi a gyors reagálást!
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2015
(#) env válasza kadarist hozzászólására (») Aug 4, 2015 /
 
Szia!

Békéscsaba

Előtte volt Szentes is de ott pont egy templom takar, azért forditottam át már egy éve, Ez a helyzet pár hónapja van. (Ez egy nyaraló, és nem vagyunk itt rendszeresen) most hogy írom, lehet ez soha nem ment 23-on, és amikor átvariálták a csatornákat azóta nem is megy?....(internet böngészés)... Nem találtam meg, mikor variálták át itt a frekveciákat, de szerintem az korábban volt.

Köszi a gyors reagálást!
(#) cupika97 hozzászólása Szept 2, 2015 /
 
Sziasztok. Van előttem egy Philips dsx 6010/44d set top box. Áram alá helyezve meg se nyikkan. Szétkaptam, a tápegységgel van a gubanc. Érdemes eztet javitani? Hogyan kezdjem a hibakeresést? És nem az a hiba hogy a csati levan húzva.
(#) 20sz Jófiú válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
A biztit mérd ki először, ha szerencséd van csak azt kell cserélni. Ha ép vagy újra megszakad akkor komolyabban bele kell nyúlni.
(#) cupika97 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
A bizti az jó. Mértem a feszültségeket, ingadoznak, eggyáltalán nem annyi amennyinek kéne lennie a kimeneten.
(#) kadarist válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Szia!
Tudod, szépen sorban kicseréled a tápegység elektrolitkondenzátorait. A nagy hálózati pufferkondenzátor sarkain mekkora a feszültség?
(#) cupika97 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
328V van rajta. A képen látszanak égési sérülések a nagy konditól jobbra.
(#) kadarist válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
A szekunder oldali kondikat cseréld ki. De szerintem menj át egy javítós topikba.
(#) cupika97 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
A nagy kondit mivel süssem ki? Izzóval, vagy elég összeértetni a két végét? Nem szeretném hogy megüssön. Az a feketeség nemlehet az oka a hibának?
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2015
(#) kadarist válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 2, 2015 / 1
 
A feketeség a melegedéstől van. De ha a táp kimenetén van feszültség, akkor az a rész jó. Izzólámpa jó lesz a kisütéshez és fogj neki a kondicseréknek!
(#) cupika97 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
A táp kimenetén nincsen feszültség. Vagyis néha van, néha nincs, ugrál össze vissza.
(#) kadarist válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Ha néha van, akkor van. Hogy állsz a kondicserékkel?
(#) cupika97 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Sajnos nincs itthon mindenfajta, jelenleg keresek bontott lapokban. Ugye a volt az lehet több, de kevesebb nem, a farad pedig ugyan annyinak kell lennie.
(#) kadarist válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 2, 2015 / 1
 
A feszültségtűrés lehet több és a kapacitással pedig felfelé mehetsz nagyjából egyharmad kapacitással.
(#) cupika97 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
El sem hiszem, de működik. Nagyon szépen köszönöm.
(#) david10 hozzászólása Szept 11, 2015 /
 
Sziasztok, a kukában találtam egy ''PACE'' gyártmányú ''DC621KU'' típusú MediaBox-ot.
A kérdésem: Van rajta egy Ethernet dugasz, és ha megjavítóm, akkor elméletileg tudok majd rajta nézni YouTube-ot?
Mindenki válaszát köszönöm!
(#) eyess válasza david10 hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Rövid lesz a válasz nem .
(#) david10 válasza eyess hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Miért nem? Kártya kell hozza, vagy az eszköz nem képes rá? Hardware-ileg képes lenne rá?
(#) eyess válasza david10 hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Igen kártya is kell hozzá , és valószínűleg az már nem aktív , így a készülék nem lesz üzemképes addig.Illetve maga a box az egy UPC box , és a hálózati kommunikáció , és vagy a boxon lévő szoftver nem teszi azt lehetővé , hogy Youtube menjen rajta . Nem tudom érthető volt e .
(#) david10 válasza eyess hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Érthetô, akkor kártyával müködne?
(#) eyess válasza david10 hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
A box igen , de a youtub az nem .Mivel a boxon nincs olyan szoftver ami ezt tudná.
(#) david10 válasza eyess hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Köszönöm a válaszaidat.
Az Ethernet dugasz miért van rajta? Mihez lehet használni?
(#) eyess válasza david10 hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
A kommunikációhoz kellett a UPC szolgáltatás miatt.
Következő: »»   2 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem