Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Pickit3 klón építése
 
Témaindító: bubuszoft, idő: Márc 8, 2015
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 4
(#) ktamas66 válasza BESENYII hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Valami más gond lesz ott (Vpp vagy adatvezetékeket ellenőrizném). Valószínűleg a kínai vezérlőn megvannak a programozási pontok, ha szétszeded egy még működővel újra programozhatod, ha más baja nincs.
(#) Hp41C válasza BESENYII hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Esetleg próbáld meg a következőket:
- MpLabX IPE programja hogyan kezeli a dsPIC33EP256GP506 -ot.
- A PICkit3 scripting tools megtalálja, vissza tudja tenni rá a firmware-t.
- A Microchip fórumán vannak ötletek a "bricked" PICkit3 -ak felélesztésére.
(#) BESENYII válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Van működő is - amit jelenleg használok így gondolom a vezetékek jók, a Microchip-es piros USB kábel a PICkit3-ról rövid szalagkábel. Ez gond nélkül működik. Ezen cserélgetem a két rosszat.
A Kínait a jóval újra tudom programozni, ehez vannak csatlakorási pontok rajta. Nehezen szedem szét, legszivesebben visszaküldeném. Ha biztosra lehetne tudni hogy nem harware probléma van vele - nem egyszerű.
(#) BESENYII hozzászólása Aug 18, 2015 /
 
Köszönöm!
Úgy néz ki jók lettek a programozók. Szétszedtem őket megvan a panelon az ICPS csatlakozó, így a
jóval újra írtam a FIREWARE-t régi MPLAB-ball file export menü ből. Majd úgy dugtam az USB-re a frissen programozott PICKI3-at hogy be volt nyomva a nyomógomb rajtuk az MPLAB így felismerte - át is írta a FIREWARE-t PIC32MX-et tett bele frissítéskor - ezt hogy ki is próbáljam DSPIC33-at amit a Kínai eddig nem, a rossz Microchip-es amit még az Mplab sem ismert fel tudja már programozni!
(#) hapci hozzászólása Szept 23, 2015 /
 
Szervusztok! Eddig JDM-el programoztam, de most beruháztam egy ("eredeti" kínai) PICkit3-at. Valamit rosszul csinálok, mert a Device ID nem tetszik neki. Például MPLAB-ban kiválasztott 16F628A esetén:
Idézet:
„Target Device ID (00001060) does not match expected Device
ID (00001120).”

Sima 628-nál meg csupa "0"-t olvas, de ott is mást vár. A korábban beírt programot olvassa, törli, de nem írja az újat. Kérlek Benneteket, okosítsatok ki!
Csaba
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2015
(#) Hp41C válasza hapci hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
A PIC16F628 azonosítója 1984 = 0x7C0, a 16F628A -é 4192 = 0x1060, a 4384 = 0x1120 a 18F2510 azonosítója. Ellenőrizd a hozzávezetéseket, a család kiválasztását. A tápfeszültséget honnan kapja a programozandó kontroller?
(#) dokidoki válasza hapci hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Talán a PK3 nem ad tápfeszültséget a cél-procnak. Vagy el van kötve valami.
(#) hapci válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Köszönöm, de két napja csak ellenőrzöm... Breadboard-on van külső táppal, 10k az MCLR-en, 100n a PIC táplábain és egy led ellenállással a PB1-en. Szóval nincs elbonyolítva! Az MPLAB a családot átírja ALL-ra, a típus a kiválasztott marad. Az, hogy nullát olvas (vagy nem olvas) ID-nek akármi lehet, de honnan veszi a 1120-at? Frissítsem a v8.63-as MPLAB-ot?
(#) Hp41C válasza hapci hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Ha az MpLab 8.xx alól programozol, akkor Programmer / Selet programmer pontban programozóként válaszd ki a PICkit3 -at. (Amennyiben debuggerként programoznál vele, a header kártya kontrollerét keresi.) Egyébként az utolsó MpLab8 a 8.92 volt, de már nem frissítik tovább. A mostani rendeszer az MpLabX és a benne levő programozó applikáció: az IPE.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2015
(#) hapci válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Igen, így próbáltam. Az ID nem kellene változzon, azért nem is frissítettem. Az viszont furcsa, hogy a 628-ra ezt írja a PICkit3 connect:
Idézet:
„Firmware type......................PIC18F”

Ilyet pedig nem választottam...
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2015
(#) hapci válasza dokidoki hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Igen, először én is így gondoltam, de a JDM-mel feltöltöttem a led pislogót... Szóval kap tápot, mert folyamatosan villog PK3 nélkül is.
(#) Hp41C válasza hapci hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Valahogy el kell érned, hogy a midrange kontrollerhez nem a 18F firmware-t használja.
(#) hapci válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Köszönöm a biztatást, valami fény dereng... A 628-al nem boldogulok, de a 628A-nál most nem panaszkodott:
Idézet:
„Device ID Revision = 00000008

Reading...
Read Complete”

Ez ugyan nem az ID, de semmi piros! Most más program van benne, azt olvassa, de nem töröltem, viszont a CONFIG biteket ezúttal az MPLAB-ban állítottam.
(A világhálón mások is bajlódnak az ID-vel, de az ID 0x00-ra nincs használható ötlet.)
Köszönöm, mára ennyi siker pont elég: Lassan mennek messzire...
(#) hapci válasza hapci hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Egy "flash erease" után a 628A ID-je is nulla lett, de fut rajta a led villogó. Csak debugger módban kéri a 18F-es ID-jét, gondolom, ez a debugger head PC azonosítója. Vannak gondok...
(#) Hp41C válasza hapci hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
PGM láb hova van kötve? Egy törölt kontrollerben az Low Voltage Programming engedélyezett.
(#) hapci válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
A PB4/PGM kimenet, LVP_off, és nincs bekötve.
Azt nem gondoltam, hogy az ID nincs "kőbe vésve", de valahol olvastam, hogy visszaírható - csak bonyolultnak találtam. A 628-as törlés után JDM-mel simán írható, de én az új eszközzel szerettem volna birkózni. Átváltok majd F887-esre, vagy valamelyik 18-asra, akkor header sem kell a debughoz és szabad a pálya, csak tilos törölni...
Az ID-s dolog azért nem hagy nyugodni, csak sajnálom, hogy más idejét rabolom.
(#) hapci válasza hapci hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Sikerült visszaállítani a 628A ID-jét JDM-ICprog kettőssel. A Pk3 felismeri, azonosítja.
Most visszaértem a kezdethez...
(#) hapci válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Köszönöm a támogatást, egyedül aligha boldogultam volna. Most megpróbálom önállóan, és letagadom, hogy valaha is volt soros programozóm.
(#) Hp41C válasza hapci hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Idézet:
„Sikerült visszaállítani a 628A ID-jét JDM-ICprog kettőssel.”

Ezt kétlem, az ID csak olvasható memória területen van és a törlés sem módosítja a tartalmát. Annyi történhetett, hogy engedélyzte az MCLR -t, így a PICkit3 fel tudja venni a kapcsolatot a kontrollerrel.
(#) hapci válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Valóban, a "visszaállítani" a jobb kifejezés, bár valamelyik írás is azt sugallta, hogy egyfajta configként írható... A Pk3 Program Settings menüjében is van ID jelölőnégyzet, szóval könnyű eltévedni. Megpróbáltam fiktívre átírni az ID-t, az viszont nem ment.
De, nem az ID-t szeretném én írni, hanem a programot, azt meg újra lehet. (Ha jól gondolom, akkor a CLEAR ALL parancs letiltotta az MCLR-t vagy a kommunikációt, így a Pk3 - PIC kapcsolat megszakadt.)
(#) eSDi válasza hapci hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Üdv!

Ez az írás nem a Device ID-ra vonatkozik, azt nem tudod semmi féle képpen sem átírni. Vannak felhasználói ID-k, amik például azonosításra használhatók, ezeket lehet szabadon módosítani.
Rosszul gondolod, pont fordítva lehetett. A PIC-ben lévő programban volt tiltva az MCLR és belső oszciról ment, emiatt nem tudott kapcsolódni (egyből indult a program). Valószínű a CLEAR ALL parancs is hatástalan volt. Ilyenkor be kell állítani, hogy a Vpp-t adja elsőnek a PIC-ra a programozó, így a program nem tud elindulni. Ha írsz programot és belső oszcival és tiltott MCLR-el használnád, akkor a program elejére tegyél egy kis várakozást mielőtt beállítod a config-ot. Így majd lesz ideje a programozónak kapcsolódnia.
(#) Hp41C válasza hapci hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Ha a CLEAR ALL funkció a Bulk Erase parancsot adta ki, akkor annyi történt maximum, hogy az LVP engedélyezett lett. Ha az LVP engedélyzett a RB4 láb PGM funkciót lát el: A lábon megjelenő alacsony szint kezdeményezi a programozási módba lépést. Ezentúl a PRM lábon megjelenő jelátmenet megzavarhatja a HVP módú programozást.
Ld. 16(L)F627 / 16(L)F628 esetén DS30034D.pfd -page 18 REGISTER 3-1 valamint 16(L)F627A / 16(L)F628A / 16(L)F648A esetén DS41196G-page 17 REGISTER 3-1.
Ahhoz, hogy a Bulk erase működjön, a Vdd táp feszültségének 4.5V nál magasabbnak kell lennie. Amennyiben a kiolvasásvédelem be volt kapcsolva, egy Bulk Erase paramcs nem törli a kontrollert, a két dokumentumban megtalálható a védelem feloldásának módszere. A PICkit -ek ez utóbbi szerint végzik el a törlést.
(#) hapci válasza eSDi hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Köszönöm az infót, majd még àtgondolom, de új még a programozóm, és ez az ismerkedési fázis.
(#) hapci válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Feltétlen elolvasom az ajánlást, de most készülök az érettségi talalkozóra. Holnap itt folytatom.
(#) hapci válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Ha a "hard" nem "kövekkel kirakott gázló"-t jelent a
Idézet:
„The device ID word for the PIC16F62X is hard coded at 2006h.”
kifejezésben, akkor device ID valóban nem törölhető, bár az elhelyezése nagyon hasonló a config word-höz, ami viszont írható...
A Pk3 USB-ről, a target külső tápról megy, tehát a Bulk Erease lehetősége adott. Az nem világos, hogy a régi (hogy' is mondjam, hogy ne legyen szitokszó?) programozó megbirkózott a törlés utáni programozással, a Pk3 viszont az ID-t kifogásolta és lekapcsolt. (Igaz, - szokás szerint - a programozás előtt a törlést is elvégeztem.)
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2015
(#) otvenkilenc hozzászólása Okt 27, 2015 /
 
Sziasztok!

Segítségt kérnék. PICKIt3 -l szerettem volna kiolvasni egy 24C02 EEPROM-t. IC bus hiba üzenet van. ( Not Acknowledge) Mi lehet a gond? Talán kellene felhúzó ellenállást is betenni? A PicKit 3 nem tartalmazza?
(#) Hp41C válasza otvenkilenc hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
A SDA vonalra kell a felhúzó ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2015
(#) otvenkilenc válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Köszi )
(#) otvenkilenc válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Tettem az eredmény ugyanaz. Másik kérdés hogyan lehet bővíteni az EEPROM listát ? Túl keveset ismer.
(#) SKY hozzászólása Okt 29, 2015 /
 
Sziasztok!
Mi a véleményetek az alábbi klónokról és az árról? Mennyire megbízható a működésük? Valóban nem a gyári kapcsolás szerint építik őket, vagyis lehagyják az alacsony feszültségű programozás lehetőségét?
1
2
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem