Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ELKON-S 220 gyújtásbeállító bőrönd
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Kruzslecz Mihály hozzászólása Aug 24, 2008 /
 
Sziasztok!Segítségeteket kérném!Van nekem egy a fent nevezett gyújtásbeállító műszerem.Sajnos az a probléma hogy bekötök mindent a rajza szerint és mutatja a z autó fordulatát meg amit kell (négyütemű Trabant), de nem tudok ezzel boldogulni... Van a stroboszkóp végén egy tekerő amit ha állítgatok akkor a műszeren az "A" jelű óra kileng (ha jól tudom ez a zárásszöget jelenti).. Lényeg az egészben hogy nem tudom hogyan kell beállítani vele a gyújtást.....mert ha "A" jelű műszert nullára állítom és úgy állítom az előírt 8 fokra az előgyújtást akkor megdöglik a motor.... leáll... ha a strobi végén állítok hogy 8-at mutasson az "A" jelű műszer akkor az még mindig nagyon kevés a gépnek ha odaállítom a gyújtást.... persze itt azt értem hogy a lendkeréken mindig a 8-as jelölésnél villant a strobi és és asszerint állítottam a gyújtást.Ha valaki látott már ilyen műszert vagy tudja hogy működik vagy tud segíteni azt jutalmaznám 50 ponttal!Sűrgős lenne mert az autó napi használatban van....
(#) Kruzslecz Mihály hozzászólása Aug 24, 2008 /
 
Ja és egy kép ha így valaki tudna segíteni...
(#) Kruzslecz Mihály hozzászólása Aug 24, 2008 /
 
Gyors megnézem így!
(#) Kruzslecz Mihály hozzászólása Aug 24, 2008 /
 
Köszönöm a segítséget!Egész jó lett szóval 50 pont a tied!!!
(#) guliver83 hozzászólása Nov 2, 2009 /
 
Sziasztok!
Nem annyira forgalmas ez az oldal, de lenne egy
kérdésem van nekem is egy Elkon-S320 gyújtásbeállító műszerem. És az lenne a kérdés lehet valami baja , ha forditva kötötták rá a feszültséget?
Nem látni rajta semmit, hogy baja lenne.
Én még ezt soha nem használtam, de azt mondták müködött. És hogyan tudom kipróbálni autó nélkül?
Vagy valami leirást, ha tud valaki az nagyon jó lenne.
Előre is köszönöm!
(#) zsoltee0001 válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Hi

Van rajta fesz. mérő funkció, ezzel ki tudod próbálni, ha így se működik , meg kell nézni nem-e levágott egy biztosítékot.

üdv
(#) guliver83 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Rákötöttem egy 12V tápot és azzal valami köködik
a jobb oldalon lévő 900,1800,6000 kis jelzések amik
vannak ott a 900 világit.
Valahogy igy néz ki
(#) zsoltee0001 válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Már jó régen használtam ezt a tipust, a képen nem nagyon látom, hogy a beosztásnak megfelelően lendül-e ki a mutató, bár ha jól emlékszem nem éppen 10-12V fesz. mérésrére találták ki ezt a szerkezetet.
Mindenesetre szerintem így kellene működnie.
Józan paraszti észt követve nem nagyon kéne kinyiffannia egy fordított rákötéstől.
Rákötéskor egy enyhe nagyfrekvenciás sípoló hangot (mint amikor a fényképező vakuja töltődik) kellene adnia a stroboszkóp tápáramkörének.
(#) guliver83 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Igen hang az megven.
És lehet vele mérni Kohm-ot is
kipróbáltam és pontosan mutatt
Ezek szerint akkor jó lehet
(#) zsoltee0001 válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Nincs annak akkor semmi baja!
(#) guliver83 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Oké!
És köszi a segitséget
Valami leirást nemtudol hozzá?
Hogy hogyan kell használni?
(#) bal21074 válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Hello

Azt írja a műszerkönyv, h:
" A mérőtáska áramkörei hibás csatlakoztatás (pl. fordított polaritás) ellen védettek, helytelen kezelés esetén sem hibásodnak meg."
(#) guliver83 válasza bal21074 hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Szia!
És holl lehet ilyen müszerkönyvet kapni?
Mert én nem találtam sehol.
Vagy áttudnád küldeni valahogy?

Köszönöm szépen!
(#) bal21074 válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Nekem a műszer táskában volt 2db könyv hozzá de már csak 1 van meg.

Esetleg scannelt formában el tudom juttatni neked, de az pár napba beletelik.

Vagy van itt:
Bővebben: Link
(#) guliver83 válasza bal21074 hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Ezt az oldalt, már néztem, de nincs belőlle egy pélbány sem. Nekem az is jó ha beszkenneled és azt küldöd ell imailben.
Előre is köszönöm
(#) sufni-tunning válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Szia!
Mennyire sürgős?
Az iskolai könyveim között van leírás abból vizsgáztunk (nem ma), csak az a baj, hogy most éppen az üzletet rendezzük a szoba helyén, így minden mindenhol van.
Mihelyt megtalálon beszkennelem és írok.
(#) guliver83 válasza sufni-tunning hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Annyira nem fontos, ha csak lessz időd akkor.
De köszönöm!
(#) Atoth870219 hozzászólása Júl 29, 2010 /
 
Üdvözletem mindenkinek!

Még új vagyok itt az oldalon, ismerkedem az elektronika még számomra kissé zavaros világával. Lenne azonban egy segítségkérésem felétek. Sikerült beszereznem, egy ELKON S-220 típusú mérőbőröndöt. A volt tulaj szerint működött, azonban a kísérőkönyv útmutatása alapján bekötött műszer meg sem mukkan. Alapos szemrevételezés után kiderült, hogy a műszer védelmét szolgáló 5A-s biztosíték át volt "talpalva" rézdróttal. A műszer szétszedése után az egyik modul egyik alkatrészén fizikai sérülést (égésnyom) találtam. Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném, szükség esetén kapcsolási rajzot is mellékelek.
(#) Csabesz válasza Atoth870219 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Még aktuális a kérdésed az S-220-sszal kapcsolatban?

*******@********. az adatlapon..
(#) mferi60 válasza Atoth870219 hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Szia Atoth!
Felkeltette figyelmemet, hogy rendelkezel kapcsolási rajzzal. Nem tudnád valamilyen formában a másolatát eljuttatni nekem? Köszönöm elöre is.
(#) wadember hozzászólása Máj 12, 2014 /
 
Üdv! Keresném az Elkon S-320-as mérőbőrönd kézikönyvét bármilyen formátumban. Sajnos a netes antikváriumban nincs. Van egy honlap, ahol régi műszer doksikat lehet rendelni, de email-re nem válaszol az illető, a telefonja pedig nem kapcsolható. Előre is köszönöm. Erről a honlapról van szó Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2014
(#) mex válasza wadember hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Sajnos a szóbanforgó honlap tulajdonosa már nincs köztünk.
(#) wadember válasza mex hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Köszönöm ezt nem tudtam. Ezek szerint senki sem viszi tovább a tevékenységét.
(#) endrusz válasza wadember hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Szia! Igen sajnos szegény Lhanzi barátom már nincs közöttünk. Azokat a Elkon gépkönyveket én ajándékoztam neki anno,rajzok alkatrész lista minden megvolt.Volt ilyen műszerem,aztán az elkelt a gépkönyvek maradtak. Próbálj a fórumtagok között keresni Gyulait,hátha személyesen tudna intézni valamit. üdv pali
(#) wadember válasza endrusz hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Köszönöm
(#) Csupasz válasza wadember hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Szia ! Valamikor a HITEKA-ban dolgoztam, és valahol meg kell lennie a kapcsolási rajzának.
Ha megtalálom, küldöm.
Üdv!
(#) wadember válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Köszi! Kapcsolási rajzot kaptam, bár elég pocsék minőségben. Főképp a mérési leírások (mit hogyan kell) és a javítás utáni beszabályzás érdekelne, mert szegény elég leharcolt állapotban került hozzám. Beállt isostat kapcsolók széttört előgyujtás állító kapcsolós potméter meg jópár összesült vezeték. Nagy része hibát kijavítottam, már csak a vezetékek szétválasztása és cseréje van hátra, de gondolom lesz benne pár rossz alkatrész a megsülésekből kiindulva. Emiatt érdekelne az újra beszabályzás mikéntje és menete. Jó hogy még van köztünk aki anno személyesen találkozott ezekkel a készülékekkel. Előre is köszönök minden segítséget.
(#) Csupasz válasza wadember hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Sajnos ez több mint 30 éve volt......
Persze ha megtalálok valami leírást, lehet hogy beugranak a dolgok.
(#) wadember válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Nem baj remény hal meg utoljára
(#) KuruczN hozzászólása Dec 4, 2015 /
 
Sziasztok!
Elég régi topik, de ha valakinek hasonló problémája van, javítom az ELKON család műszereit.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem