Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fej (fül) hallgató javítása
 
Témaindító: tunap, idő: Feb 5, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) VoltsAnimations válasza steelbird hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Nos, a kábellel nincs gond csak a kábel közepén van egy vezérlő (némító, hangosító, halkító) és ebben, mint a szétszedés során kiderült 10 elég vékony kábel fut be amik hajlamosak a zárlatra megszakadásra stb. Ezért is szeretném átalakítani 5.1-röl sztereóra, mert az csak 3 kábelt kezel + még a mikrofon 2 és ez így pont 5 azzal már megtudom oldani. De a kérdés még mindig az, hogy a fülenkénti 4 hangszórót össze tudom e kötni sorosan? (Mellékeltem egy elég gagyi ábrát) Illetve, hogy nem lesz ez így elég halk?

VIK6.jpg
    
(#) BI-AMP hozzászólása Dec 19, 2015 /
 
Sziasztok!
Ma vettem egy ilyen headset.
Na szóval a problémám a mikrofonnal lenne, még pedig a következő: Az asztali gépnél nagyon gerjed teljesen elnyomja a hangomat, de ha a fejemen van és rá teszem a kezem a mellettem lévő erősítőre aminek a háza fémből van, akkor a gerjedés elmúlik tejesen, ami nagyon idegesítő mert nem jövök rá, hogy mi a probléma
A lenti képen látható amikkor a kezemet rá teszem a fémházra a gerjedés elmúlik.
A segítséget előre is köszönöm!!!
(#) levaitamas válasza BI-AMP hozzászólására (») Dec 19, 2015 / 1
 
Szerintem ez test hiba nem pedig gerjedés (pozitív visszacsatolás).
(#) BI-AMP válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
De telefonnal és laptoppal tökéletesen működik.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2015
(#) Sebi válasza BI-AMP hozzászólására (») Dec 20, 2015 / 1
 
Ez is arra utal, amit Tamás említ.
A "gerjedés" (oszcilláció a hallható tartományban - akusztikus visszacsatolás miatt) leggyakrabban "fütyülés", tehát 400Hz-től pár kHz-ig szokott fellépni, de ez egy fejhallgató esetében szinte kizárt.
Nálad valószínűleg brumm" azaz 50Hz jut a hallgatóba. Első körben ellenőrizni kell a jack dugó érintkezését és a PC védőföldelésének hibátlanságát.
(#) BI-AMP válasza Sebi hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Oké! Megnézem!
(#) BI-AMP válasza Sebi hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Na sikerült megoldani, köszönöm a segítséget!!! Földelési probléma volt A konnektorban nem volt bekötve a földelés
(#) janikukac hozzászólása Dec 21, 2015 /
 
Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy tegnap még gond nélkül szólt a cuppanós fülhallgatóm, ma viszont csak a bal oldali, azaz helyesbítve szól mind a kettő, csak a jobb oldaliból alig jön ki hang még max hangerőn is...?!
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Jel egyforma, amit kapnak? Ellenállást mértél?
(#) janikukac válasza granpa hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Egyforma igen, mobilomba van dugva. Ha más eszközt dugok rá, akkor az tökéletesen szól.
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Mérés? Mielőtt szétszeded.
(#) Gafly válasza janikukac hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Szerintem "odabaxtad valahová" és elmozdult a mágnes.
Eléggé tipikus jelenség
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Nem kizárt, hogy a nagy rohangálásban elmozdult.
(#) granpa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Mármint hallgatót, egyebet a 'telóra'.
(#) granpa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Bármit dug a telóra, az jól működik. A fülhallgató egyik fele nem megy jól.
(#) janikukac hozzászólása Dec 22, 2015 /
 
Idézet:
„Ha más eszközt dugok rá, akkor az tökéletesen szól.”
- tehát ha a telefonomra MÁS eszközt, tehát más fej vagy fülhallgatót dugok rá, akkor az a fej vagy fülhallgató tökéletesen szól --> a telefon hibátlan. Ha a fülhallgatót más eszközbe dugom, pl. laptopba, akkor továbbra sem szól a jobb oldali, csak olyan 1%-on.
Feleslegesnek tartom ezeket a vitákat, ami minden hozzászólásom, hirdetésem alatt folyik. Semmi értelme feszültséget kelteni egymás között.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2015
(#) steelbird válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Van oldalcsípő, meg jack dugó...
(#) steelbird válasza janikukac hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Idézet:
„Feleslegesnek tartom ezeket a vitákat, ami minden hozzászólásom, hirdetésem alatt folyik. Semmi értelme feszültséget kelteni egymás között.”
Ha egyértelmű lett volna, akkor nem lett volna vita, meg tanakodás. (Amúgy szerintem ott volt a lényeg, ki lehetett olvasni belőle)
Egyébként meg -mivel a hiba egyértelműen leszűkíthető a fejhallgatóra, mivel minden készülékkel rosszul szól- már rég rá kellett volna mérned a dugóra, hogy mi a helyzet. Ideírni nekünk, hogy mit mértél, aztán tovább lehet lépni. Ezt innen a fórumról senki nem tudja helyetted megtenni.
A következő lépés annak kiderítése, hogy a vezeték hibás-e, vagy a kapszula, de ehhez már meg kell bontani a füleseket.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2015
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Szerintem sem javítható. Ez a második ugyanilyen fülhallgatóm, mind a kettő több évig bírta az ára ellenére. Az első is hasonlóképen halt meg, próbáltam szétszedni, szét is jött, de összerakni már nem lehetett.
(#) janikukac válasza steelbird hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Igen, igazad van. Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy mi lehet a baja? Pl. elöregedett a membrán, és kuka. Szerelni az ilyeneket nem lehet. Ha fejhallgatóról lenne szó, az még oké lenne.
(#) fokocs hozzászólása Jún 24, 2016 /
 
Sziasztok!
Fülhalgatót próbáltam javítani. Az erekről leégettem a lakkréteget, beforrasztottam a helyükre, de nem szól szépen, főleg az énekhangok. Mi lehet a probléma szerintetek?
Rámértem forrasztás után a csati és a hangszóró között a kábelekre, a GND 1ohm körüli volt, a jobb és a bal pozitív erek kb 2,5 ohm. Ez lenne túl magas? Nem tökéletes a forrasztás?
Mit csinálok rosszul?
Előre is köszi a segítséget.
F.
(#) Gafly válasza fokocs hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Ha szól, akkor a forrasztással nincsen gond. Nem szakadt, nem zárlatos, stb...
Olyan szokott még lenni, hogy durva "mechanikai" hatás érte, és utána már nem szól úgy, mint kellene. Sajnos ez gyakran előfordul, és még nem jöttem rá, hogy hogyan lehet javitani (inkább veszek másikat).
(#) steelbird válasza fokocs hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Szia.
Polaritáshelyesen kötötted be a hangszórókat?
Másik ok lehet még a GND érintkezési hibája, pl. a dugó gyűrűjénél. Lehet, hogy a dugóban a forrszemre rá van ugyan forrasztva a hangszórók GND vezetéke, de a gyűrűre már nincs kontakt.
A dugó gyűrűjétől mérd a hangszórókig a GND csatlakozást.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 24, 2016 /
 
Tud esetleg valaki online olyan olcsó (de jó) szivacsot, ami ilyen fülhallgatóra jó?
(#) TIBCSI66 hozzászólása Nov 7, 2018 /
 
A Jabra Classic bluetotth headset-em egyik pillanatról a másikra nagyon halk lett.
Maximálisra kell állítani a hangerőt, hogy telefonálás közben halljak valamit.
Kipróbáltam másik telefonnal is, azzal is halk.
Az utóbbi években jártam már így több headset-el is (Sony,Plantronics), hogy egyik pillanatról a másikra, 1 év után nagyon halk lett.
MI ROMOLHATOTT EL BENNE ILYEN ESETBEN?
TALÁLKOZTAK MÁR ILYEN HIBÁVAL?
VAN ÉRTELME A JAVÍTÁSNAK?
(#) archika hozzászólása Júl 19, 2019 /
 
Sziasztok! Még új vagyok az oldalon, remélem jó helyre kerül a kérdésem.
Kérdés: hogyan tudom megállapítani műszer nélkül, hogy a fejhallgató zsinórja jó-e? Hallottam, hogy gombelemmel lehetséges. Hogyan?
(#) Kera_Will válasza archika hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
A fejhallgatók manapság dinamikusak , magnes és lengőtekercs.
Ha a tekercsen áram folyik át akkor elmozdul, így jön létre a hang .
Ha jó a madzagja akkor folyni fog benne áram és hallatszik ha rákapcsolsz feszültséget.
Óvatosan azért mert az ellenállásától függ az áram és a rákapcsolt fesztől.
Rá van írva (volt) a dobozára a teljesítménye maximuma és ellenállása is 32 ohm körül vannak.
Ebből ohm törvényéből számolható a fesz / ellenállás = átfolyó áram ebből pedig az áram szor feszültség a teljesítménye ... ez ne haladja meg a kb 25 - 50 mW teljesítményt .
1.5 Volt esetén számold ki az értékeket.
Sztereo esetben 3 pont van ... csúcs és a gyürü a 2 oldal az utolsó íz a közös pontjuk.
Közös pont és a 2 kivezetest összekótve kattanast kell hallanod.
Ha folyamatosan ott tartod akkor 1szer amikor összezárod.
Ha összezárás stabil de a drótot rángatva újra pattogni kezd akkor ott darabos avezeték ... kontakt hiba van ... egyszer jó egyszer nem ...
(#) pipi válasza archika hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
Hali!
De minek ehhez gombelem? Bedugod a lejátszódba, az egyik fülest a füledbe, ha hallod, kábel mozgatásra nem szakadozik akkor jó. Ugyanígy a másik fülessel.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem