Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   140 / 259
(#) botesz válasza taresz 71 hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Lehet hogy Valamelyik szivattyú szorul vagy akad.
(#) gyarmati1980 válasza botesz hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Szia Köszi a vàlaszt nem igazán tudtam kimérni alig lehet hozzà férni a panelhoz néztem teten ntc szenzort meg a gépbe nem talàltam csak ezt az optikai kapcsolot lehet ebbe van beépitve az ntc?
Bővebben: Link
Ezen az oldalon az olcsóbb is jo lehet hozzà?
Nem tudom hogy fütött e.

A "LINK" gomb nem dekorációs elem, lehet használni nyugodtan. Nem bánt!
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2016
(#) Epeti válasza botesz hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Panel..
(#) Epeti válasza botesz hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
gèp alulról...
(#) tibec hozzászólása Feb 28, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek!
A Whirlpool ADP5350 PC gép hibájára sajnos én nem tudtam rájönni, valószínű, a vezérlőpanelon van hiba, ráadásul olyan, ami már meghaladja az én tudásom, ezért letettem a barkácsolásról. Mindenkinek köszi, aki segíteni akart!
(#) botesz válasza Epeti hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Márpedig ebben 2 nyomáskapcsoló van.ott a csöve innen látom(hacsak nem vagyok vak...persze bármi megtörténhet)
(#) Epeti válasza botesz hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Persze hogy kettő van, de a másik csak akkor kapcsol ha valami végett túl sok vizet venne be, és csak az ürítő szivattyút működteti, másra nem kapcsolódik. Lerajzoltam a vezetékezést hogy mi hova kapcsolódik, esetleg ha érdekel akkor d.u fel tudom tenni...
(#) AnnaLuca hozzászólása Feb 29, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy ős-öreg mosogatógépem (Hajdú Grácia) a gondom vele az, hogy beszívja a vizet, le is ereszti de nem mosogat. A programkapcsoló csak akkor vált, ha a leeresztés után beszívja a vizet, egyébként nem. Vizet sem melegít. Egyik nap gyönyörűen mosogatott, másnap már semmi.. (Ugyan más, egy whirlpool mosógép, de akkor rájöttem, hogy motorindító kondi miatt nem csinált semmit. Kicseréltem, azóta is működik.20 éves egyszerű mosógép..) Elképzelhető, hogy ezzel is ez a gond? Mivel ez is egy 20 éves fapados gép, elméletileg egyszerűbben szerelhető, hiszen se led, se semmi Sajnos bemérni nem tudom, még, mert nincs mivel.. Előre is köszönöm a segítségeteket!
(#) botesz válasza AnnaLuca hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Valószínűleg a keringető szivattyú kondija lesz a hibás.
(#) botesz válasza Epeti hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Pedig nekem úgy rémlett hogy az egyik a vízvétel(és lehet hogy ez 2 lépcsős tehát ha jobban megfújod akkor indítja a szivattyút) a másikon meg keresztülviszi a fűtéskört.Ennél a szériánál sokszor volt relé probléma,de mint írod az is jó.
(#) AnnaLuca válasza botesz hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Köszönöm botesz! Már csak arra kell rájönnöm melyik az
(#) Epeti válasza botesz hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Bocsi a rajzèrt, nem èppen szèp... De el lehet igazodni rajta
(#) Bigpeterson hozzászólása Márc 4, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy Zanussi DE6744 (Ez) típusú mosogatógépünk. Nem mai darab, viszont most elkezdett egyre hosszabban mosni. A 30 perces program másfél óráig tart. A normál program hideg vizes része gond nélkül fut ugyanolyan gyorsan. Fűtés van, és a hőmérő szerint a víz hőfoka is rendben van (60 foknál 62 és 60 között van). Mi lehet a probléma?
(#) botesz válasza Bigpeterson hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Valószínűleg a hőérzékelő nem kapcsol át és emiatt nem lépteti a kapcsolót.
(#) Bigpeterson válasza botesz hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Elvileg csak egy ellenállásos hőérzékelője van. Ha azzal van gond, attól a vizet ugyanúgy melegíti a kellő hőfokra? Mert a vízhőfokot rendesen tartja.
(#) botesz válasza Bigpeterson hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
íebben biztos hogy nem ellenállásos höérzékelő van.
(#) Bigpeterson válasza botesz hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Azért gondoltam, mert egy szem hőérzékelő van benne (Bővebben: Link), és három különböző hőfokot is tud.
(#) botesz válasza Bigpeterson hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
ez kizárólag egy hőfokot tud és azon vagy nyit vagy zár.Ez nem ntc!
(#) negeru hozzászólása Márc 5, 2016 /
 
Sziasztok.
Van egy Whirlpool adp 4415 mosogató gép ami állandóan ürítőszivattyúzik. Amint bekapcsoljuk avagy áram alá rakjuk, ( programra nem reagál ) azonnal szivattyúzni kezd. Így tesz 3-4 percen keresztül, majd kiadja a villogó zöld lámpát hogy kész a program. Kikapcs majd bekapcs és a mese kezdődik előröl.
Amit eddig tettem, hogy ellenőriztem a vízszintszabályzót ami hibátlanul működik.
Az alján lévő nikecel úszó nem áll vízben, s nincs is beragadva. Tökéltessen működik.
Mivel a gépet nem ismerem, mert nem az enyém, de amit észrevetettem, hogy a programválasztó az 360 fokban elforgatható, de mindössze 0-90 fokig van elosztva az 5 program, a maradék 270 forgási fok üres... Remélem eléggé érthető voltam
Felrakok pár képet is
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) Bigpeterson válasza botesz hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Nem szeretnék akadékoskodni, de most kiszereltem, az érzékelőt, a típusa ELTH Type279 T130. A google szerint ez egy NTC, ami szobahőmérsékleten 5000 ohm, 60°C-on pedig 1246 ohm.

Most itt 20 fok levegő hőmérséklet mellett (már állt egy ideje) 5.6 kohm az ellenállása. Ahogy megfogom, csökkenni kezd.
(#) botesz válasza Bigpeterson hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
oké most nézem a típusát ez már digitális.Akkor esetleg táphibára tudok gondolni.Nézd meg a panelen a kondikat hogy mindben van e kellő kapacitás.
(#) Dino71 válasza negeru hozzászólására (») Márc 5, 2016 / 1
 
Cseréld ki azt a szűrke kocka X2 kondit és az elko kondikat mellette hengeres csík van az oldalán.
(#) Bigpeterson válasza botesz hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Köszönöm a tippet, jövö héten megnézem. Azt még megkérdezhetem, hogy kb mennyi idő alatt kell felmelegítenie a vizet? Mert akkor azt is megmérem, az egyik mosogatás alkalmával.
(#) Balaton hozzászólása Márc 6, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!
Egy AEG Favorit 64810-el küzdök. Egyszer gyors, egyszer lassú fordulaton megy a szivattyú motor. Van jeladó rajta. Hibát nem jelez. 2 mp - 2 mp, kb. így váltogat. Egy ciklus elején megy rendesen kb. fél percig. Ez így korrekt lehet? Avagy folyamatosan kellene mennie?
Köszönöm előre is!
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Teljesen normális az AEG-k ilyenek.Ez nem hiba!
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Köszönöm Botesz!
(#) Spacemonkei hozzászólása Márc 7, 2016 /
 
Helo!
Van egy sgi53e25eu bosch mosogatógépünk és azt csinálja hogy mikor elindítok egy programot kerregő hangot ad majd ez elhalkul és nem történik semmi.vizet nem szivattyúz a mosogató térbe.
Mit tudok vele kezdeni?hol keressem a hiba okát?
(#) kotovics hozzászólása Márc 7, 2016 /
 
Sziasztok

Valakinek nincs olyan bontásra szánt indesit, ariston hotpoint gépe, amiben DEA 700 vezérlőpanel van? Vevő lennék akár az egész gépre.
(#) botesz válasza Spacemonkei hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Lehet hogy van valami a leeresztő szivattyúban.
(#) kotovics hozzászólása Márc 8, 2016 /
 
Egy olyan kérdésem lenne hogy mit gondoltok hogyan lenne érdemes tárolni egy kiszerelt sótartályt, amiben ugye benne van az ioncserélő gyanta. Az a kérdés hogy a gyanta tönkre tud az menni álló helyzetben néhány hónap alatt szárazon? Esetleg sós vízzel átitatva (regenerálva) érdemesebb? Lényeg az hogyha mondjuk pár hónap múlva újra használatba lenne véve (beépítve), akkor működjön rendesen. Egyáltalán tönkre tud menni, vagy regenerálás után mindegyik gyanta "feléleszthető"?
Következő: »»   140 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem