Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   176 / 276
(#) kissadam válasza csak1andris hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Igen az. Személy szerint túl sokat nem tesztelgettem, de Hulala barátomnál megfelelően működik.
(#) zsozso021 hozzászólása Feb 11, 2016 /
 
szép napot mindenkinek!
kérdésem a következő lenne :co gépre kellene bekötnöm egy co mágnes kapcsolót eddig nem volt rajta, euro csatit most kapott ahoz meg kellene a bekötési segédlet.

ahonnan rendeltem azt mondták 220v os at küldenek és párhuzamosan kössem be na ezt hova kéne kötnöm?

előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2016
(#) hulala válasza kissadam hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Nekem sincs beépítve csak kipróbáltam 160A-es tirisztorokkal . Még valami - én anno a 80-as években évekig használtam hegesztő gépemen egy nagyon egyszerű tirisztor vezérlő kapcsolást és az is tűrhetően működött - azt hiszem a Rádiótechnika évkönyvben volt a kapcsolás ami nagyon egyszerű volt egy transzformátor plusz pár ellenállás és potméter .
(#) csa7684 hozzászólása Feb 12, 2016 /
 
Kis módosítással nekem tökéletesen működik a kissadam tól kapott lengyel fróniusz szekunder köri szabályzó, a mai napig használom minden gond nélkül hibátlan és megbízható!
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2016
(#) kissadam válasza csa7684 hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Ez volt az a kapcsolás ami nekem nem akart működni. Idő hiányában később nem foglalkoztam vele. De itt van rá a példa, hogy neked működőképes.
(#) Melphi válasza csa7684 hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
A kettő optocsatoló mire hivatott az áramkőrben?
(#) hulala válasza kissadam hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Ez pedig egy Fronius WTU-s tirisztor vezérlő panel .

Kép 013.jpg
    
(#) csa7684 válasza Melphi hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Azok figyelik a szekunder pozitiv félperiodust
(#) Melphi válasza csa7684 hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Jaa, ok!
(#) kissadam válasza hulala hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Kicsit komolyabb, mint amit én építettem. Ha jól látom ez 3 fázisú. Ez a TCA 785-el vezérelt?
(#) szendi001 hozzászólása Feb 25, 2016 /
 
Sziasztok! Vettem egy VAriocar165-öt. Hegesztettem vele, de néha Random szerűen nem indul el. Na most már sehogy. Mivel elöntött a düh, végig néztem a szokásosat, nem a kábel kontaktos, van vezérlő fesz. A nyákjai elég gányok, valaki már mókolta. Nem tudom van-e kiforrott rajz Pulsmig jellegű vezérlésre. Ennyit kéne tudnia: Motor sebesség, gáz után futás (ezt nem tudta amúgy sem), illetve lemezném időtagos vezérlés. Ha van bevált rajzotok kérem osszátok meg, terveznék bele egy nyákot inkább.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2016
(#) szendi001 válasza mpisti hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Bocs hogy ilyen régire kérdezek, de a bal oldali részén a képen mit csinál a két poti pontosan. A motor vezérlést értem.
(#) sky84 hozzászólása Feb 25, 2016 /
 
sziasztok
van egy güde co (155 6W) meg egy 172 6W hegesztőm
a kisebbik megállt tekercs probléma miatt(a prespán szigetelést a szekunder tekercs kikoptatta
megtekertük persze kapott új szigetelést de viszont elég gyér ahogy hegeszt
a másikról mértem és a volt mind a kettőben mindenhol megegyezik
olyan mintha eltünne a amper
valakinek ötlet?
(#) Phile80 válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Szakaszos üzem potméterei. Tegyél fel képeket a gép belsejéről, mert így kicsi az esély hogy segíteni tudunk.
(#) Joci_1x válasza sky84 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Helló! Próbáltad valamivel megterhelni? Melyiknél mennyit esik a feszültség? Nem szabadna sokkal többet esni, mint a másiknál. Az újratekercselés előtti problémáddal már én is találkoztam többször, sajnos még a lakkot is kispórolják belőle. Most egy Einhell-150.-esem van, és maximumon 140-150A.-t ad le (igaz elég rövid bekapcsolási idővel). Kondi, külön trafó beépítés előtt is leadott ennyit, (egyenáramú lakatfogóval mértem) még se olvadt be rendesen. A méretéhez és a gyári állapotához képest most már egész jól használható
(#) szendi001 válasza Phile80 hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Kimértem a potikat, tökéletesek. Szétszedtem: a teljes vezérlést kidobtam belőle. Bekötöttem direktbe a 24 voltot vezérlő fesznek. Párhuzamosan indul a gáz és a mágneskapcsoló. Elővettem egy labor tápot és relézve kb 10.5 voltról járattam a motort. Mint a gyári . Nyilván a huzal egy kicsit utána szalad. Na ma végig hegesztettem ezzel a felállással a napot. A tapasztalatok alapján inkább fejlesztek bele egy egyedi vezérlést, minthogy vergődjek a régi nyák kontakt hibáival. Teszek fel pár képet az összeállításról.
(#) szendi001 válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Abban sem vagyok biztos, hogy sima LM317 nem alkalmas motor meghajtónak. Mindenesetre 3 időtagot kell állítani és egy motort vezérelni. Ideális lenne valamilyen mikrovezérlős program a feladatra.
(#) muki020 hozzászólása Feb 26, 2016 /
 
Sziasztok !
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
A következő a sztori van egy co2 hegesztőm ami addig működött is míg a beépített pisztoly nem adta meg magát.
Kiszereltem a pisztolyt kapott egy euro csatlakozót. A régi pisztoly beépített gázszelepes volt így kellett még egy gázszelep.
A vezérlő panelen találtam két vezetéket amiben csak akkor van áram ha hegesztek. Meg is mértem 230 volt.
Vettem egy 230-as gázszelepet a vezetéket megsaruztam és kapott egy plusz szálat. Rákötöttem a másik felét a gázszelepre.
Az történt hogy a gázszelepen akkor is van 20-30 volt ha nem hegesztek de nem is nyit ki.
Viszont ami eddig nem volt hogy felkapcsol a túlmelegedés lámpa.
Tudja valaki mi lehet a baj vagy mit ronthattam el? Esetleg valakinek valami ötlete ?
Csatolok néhány képet hogy mindenki lássa hogy mi a helyzet.
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138700415&t=9127251...with=2
(#) szendi001 válasza muki020 hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
El van kötve. Olyan helyet kell keresni ami független 230, vagy meg kell relézni.
(#) muki020 válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
El tudnád magyarázni légyszi hogy relézzem meg?
Vagy hogy hol találok olyan független 230-at ami csak akkor megy ha elkezdek heggeszteni ?
(#) kissadam válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
LM317 nem jó motorvezérlésre, mert feszültséget szabályoz. Ha kevesebb feszültséget adsz egy DC motornak mint a névleges, akkor nyilván kisebb fordulatszámon fog forogni. A nyomatéka viszont nagyban csökkenni fog, amivel azt éred el, hogy akadozva fogja tolni a huzalt. Erre a célra pwm vezérlés sokkal jobb megoldás, így kisebb fordulaton is lesz nyomatéka a motornak. Egy 555-el és egy kapcsolóelemmel (tranzisztor, FET stb.) felépített egyszerű PWM szabályzóval sokkal jobb eredményt érhetsz el.
(#) szendi001 válasza kissadam hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Köszi az infót! Úgy tűnik egy WEL3 as panelt építek bele. Ez tudja az összes eredeti funkciót és 10 forrasztás. Ma megcsinálom a képeket, amit ígértem.
(#) biznisz74 hozzászólása Feb 28, 2016 /
 
Sziasztok. Vettem egy Einhell 150ah-rás Co hegesztőt. Az a gond vele,hogy gyenge. Lehetne e valahogy több ampert kihozni beleőle?
(#) szendi001 válasza biznisz74 hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Nekem is van egy.... Talan a kettobol. En vegul vettem 3 fazisu iparit is.
(#) biznisz74 válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Tied is gyenge volt? Ha nagyobb diódák raknák bele esetleg nem lenne jobb?
(#) zosza18 válasza biznisz74 hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Szia!
zek a "gépek" nagyon nagyon barkács kategóriák. Maximum egy kondibankkal tudsz rajta segíteni, egy külső motortáppal és egy nagyobb hűtéssel. Sokat nem kell várni tőle. Sőt, inkább semmit. Függ a használattól, hogy mire szeretnéd használni, de nem kell nagy elvárásokat felállítani.
(#) biznisz74 válasza zosza18 hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Szia. Akkor lehet jobb,ha eladom.
(#) zosza18 válasza biznisz74 hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Legjobb megoldás.
(#) moltam hozzászólása Márc 7, 2016 /
 
Helosztok.
Kasznizáshoz kb milyen paraméterű gép kellene? Melyik a jobb megoldás, egy használt gagyibb co, vagy venni használtan egy kínai straus invertert, és hozzácsapni egy előtolót, meg még ami kell? 40ezer körül kéne kihozni, sajnos csóróság van, lowcost a projekt.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2016
(#) Cavalier válasza moltam hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Használt jobb CO-t, kasznizáshoz a gagyi CO gigaszívás. A pálcás inverternek meg más a karakterisztikája, nem elég csak rárakni egy előtolót.
Következő: »»   176 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem