Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   781 / 1203
(#) diablo válasza kriszrap hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Adatlap 9-10. oldal.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2016
(#) kriszrap válasza diablo hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Ezt az oszlopot? "40-PDIP"
De amúgy már elkészített kép nincs akkor
(#) diablo válasza kriszrap hozzászólására (») Ápr 27, 2016 / 1
 
Ha DIP tokozású PIC-ről van szó akkor igen.
Nincs olyan kép, de csinálhatsz magadnak papírra vagy Eagle-be.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2016
(#) diablo válasza kriszrap hozzászólására (») Ápr 27, 2016 / 1
 
Eagle alkatrész könyvtár hozzá. Olyan rajza van amilyet szeretnél, de ettől függetlenül mindig az adatlapban lévő táblázat a mérvadó, mert a könyvtár készítője is hibázhatott...
Ide kell bemásolni: C:\Program Files\EAGLE-7.5.0\lbr
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2016
(#) kriszrap válasza diablo hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Hmmm 74HC595 lbr eltudnád linkelni??((
Nagyon nagy köszönet lenne
(#) cross51 válasza kriszrap hozzászólására (») Ápr 27, 2016 / 1
 
Kicsit kezd eagle-be átmenni a PIC-es topik, 74hc595 lbr nincsen a 74-es sorazatú IC-k alatt találod meg, de ha keresni akarsz valamit tegyél a végére joker karaktert: * és így keresd a 74hc596-öt: 74hc595* és így meg fogod találni.
(#) kriszrap válasza cross51 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
PIC18F46K22 jól láttom hogy minden lába kimenet és bemenet ?? (kivétel:vss,vdd)

Szerk.:
Elkészítettem a lábkiosztás felíratokat ha valakit érdekel itt van.
Meg ha van időtök akkor légyszi ellenőrizzétek le .
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2016
(#) sonajkniz válasza kriszrap hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Idézet:
„(kivétel:vss,vdd)”

Valamint az MCLR
(#) don_peter hozzászólása Ápr 28, 2016 /
 
Uraim, tud majd nekem valaki segítséget adni, ha úgy döntenék, hogy PIC32MX795F512L-es PIC-t vásárolnék?
USB konfigurációjában (CDC), SPI, és ilyesmik.
Illetve az alap jó ha tudod PIC32MX -nél mire kell figyelned..
Ezt a PIC-et gondolom már nem lehet PICkit2-es programozóval használni igaz?
PICkit3 kell hozzá?
C-ben vagyok jártasabb, ehhez melyik fordítót kell letöltenem? (ingyenesen lehet használni?)
Vannak példa programok ehhez a PIC-hez is?
USB library elérhető erre a PIC-re?
Előre is köszi.

ui: csatoltam egy képet, ez jó lehet?
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2016

PIC32C.JPG
    
(#) icserny válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Programozása megoldható PICkit2-vel is, ha muszáj, de tény, hogy a Microchip (és az MPLAB) ezt nem támogatja. Fordító hozzá: C32 vagy XC32. Mintaprogramok: Microchip MLA-ban
El kellene döntened, hogy a PIC32 vagy az ARM Cortex-M3 mikrovezrélőkkel foglalkozol. Ezek felépítése, programozása túl komplikált ahhoz, hogy "fél kézzel", vagy ide-oda kacsingatva csináld. Szerintem válassz egyet és mélyedj el benne!
(#) don_peter válasza icserny hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Mivel PIC-es alapozásom van és jobban kultiválom a PIC-et, szerintem erre fogok kanyarodni a komolyabb fejlesztések kapcsán is..
De fel kellett mérjem, merre lesz nekem jobb tovább indulni..
PIC drága, de legalább tudok segítséget kérni, ARM esetében sokkal körülményesebb és nem igen támaszkodhatok senkire...

Az a baj, hogy elhagyni a jó bevált 18-as családot olyan, mint ha a fogamat húznák ki, de muszáj ezt most meglépnem, mert a projekt megköveteli, hogy tegyek egy kitekintést a 32-es családba is..
Később még jól jöhet ez a kikacsintás..
ARM, is tetszik egyébként..

Csatoltam egy képet..
PIC32-hez nem lehet elérni USB könyvtárat?
Vagy is nem ingyenes?

A Protouch2_V1.6-t letöltöttem, de kicsit nekem fura ami benne van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2016

library.JPG
    
(#) Elektro.on válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Én MicroPascalt vagy MicroC -t használnék abban benne van az USB könyvtár. Bár az ingyenesben korlátozott a fordítás 2K nál. A 32 es család engem is érdekelne egyenlőre csak kísérletezés alapon az USB HID miatt. Bár PC oldalról még nem tudom , hogy tudnám megoldani a dolgot...
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2016
(#) don_peter válasza Elektro.on hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Keresem hozzá a teljes PIC32MX-es USB Stack-et, de nem igen találok.
18-24-es családokra egy halom van fent a neten, de ehhez...
Nekem elég lenne CDC, is azt könnyen lehet kezelni PC oldalról is..
Bár a Bootloader miatt érdekes számomra is a HID, ha egyáltalán meg lehet oldani, bár miért is ne lehetne.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2016
(#) don_peter válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
No nem biztos, de találtam egy bejegyzést, microchip-éknél:
Bővebben: Link
Lehet ez jó lesz nekünk, vannak benne példák is elvileg..
(#) don_peter hozzászólása Ápr 28, 2016 /
 
2 kérdés fogalmazódott meg bennem.
PIC32MX795F512L, adatlap: Bővebben: Link

1. az adatlapot nézegetve 2db ICSP adat csatlakozás lehetséges?
PGC - 24pin és 26pin
PGD - 25pin és 27pin
Ezt regisztereken keresztül lehet kiválasztani melyik kettőt szeretném inkább használni?

2. Az én PICkit2-esem alapból nem ismeri ezt a PIC-et.
Valahogy ezt ki lehet a listát egészíteni?
Tudom, hogy ebben HP41C kolléga a főszaki..
Érdemes ezzel vacakolni, vagy inkább vegyek PICkit3-at?

Elkezdtem belemászni és kiosztogatni a lábakat, kicsit másabb mint a 18 család.
Remélem itt nincsenek olyan rejtett lábak amelyek csak bemenetként vagy nem lehet használni (persze a feltüntetetteken kívül), nehogy véletlen belefussak, nagy szívás lenne.
Előre is köszi..
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2016
(#) pgabor2 válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
A DEVCFG0-ben tudod kiválasztani, hogy melyiket használja.
(#) Zsora válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
A programozás bármelyik ICSP csatornán lehetséges, de a hibakeresés csak azon, amit a configban megadtál.
(#) Elektro.on válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Nekem PicKit2 -höz egy bővített "PK2DeviceFile.dat" file van, de ez sem tartalmazza ezt a Pic -et.
Elvileg szerkeszthető a lista, de ahogy belenéztem én biztosan nem állnék neki a jelenlegi tudásommal.

-- Telepítek egy PicKit3 -as progit megnézem abban mi található.. Hátha használható a DAT -file , vagy legalább másolható belőle az adott Pic.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2016
(#) don_peter válasza pgabor2 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
pgabor2: köszi.

Zsora: értem, köszi.

Elektro.on: Nekem is a bővített van már, de sajna nincs benne.
HP41C nagy mágus a témában, várjuk meg ő mit mond rá..
(#) cross51 válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Tálán egy éve fél éve kezdtem foglalkozni a 32MZ-vel (breadboardon 28 pin-essel) és most lehetősgem nyílt az MZ felé kanyarodni, egy pár előny amiért én váltottam.
- (nálam ez volt a legfőbb) a C++, szerintem annyival átláthatóbb programot lehet benne írni, már nem is szeretek visszanyulni a C-hez.
- MZ szériában nagy órajal HS USB, OTG(bár az OTG-t a 24-es is támogatja)
- Megszakítások: vektoros, vagy "egycímű"(8 bit-hez hasonlóan)
- FPU, DSP, nagy ACCU (64 bit, nem tudom 24-esnél mekkora van)

Nekem, most ennyi jutott eszembe, de valószínűleg számtalan előnye van, de hogy ezeket ki tudd használni, ahhoz hatásosan kell ezeket kezelni.
(#) icserny válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Idézet:
„Keresem hozzá a teljes PIC32MX-es USB Stack-et, de nem igen találok.”
Hol kerested? Nálam egy ősrégi MAL van fenn (akkor még MAL-nak hívták az MLA-t...), de ebben is benne van az USB Device CDC BAsic demo-nál a PIC32 USB Starter kit, a PIC32MX460F512L PIM és a PIC32MX795F512L PIM (a PIM az Explorer 16 kártyára rádugható MCU modult jelenti). De a PIC32 Ethernet Starter Kitre is fordítottam már USB mintapéldát.
(#) don_peter válasza icserny hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Fentebb linkeltem, közben megtaláltam a legfrissebbet.
Szerintem az jó lesz majd hozzá, remélem használni is fogom tudni..
(#) Hp41C válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Idézet:
„2. Az én PICkit2-esem alapból nem ismeri ezt a PIC-et.
Valahogy ezt ki lehet a listát egészíteni?”

Sajnos nem elég csak a "listát kiegészíteni", mert a MC elkövetett egy elég nagy hibát. A PIC32 -k DeviceId -je 28 bites, ebből a PICkit2 eredeti programja csak 8 -at hagy meg (DeviceIdMask = 0x000FF000). A PIC32MX795F512L (0x4307053) így összetéveszthető a PIC32MX450F256L (0x05707053), PIC32MX130F064B (0x04D07053), PIC32MX110F016B (0x04A07053) típusokkal.

Ha nyomkövetést is szeretnel, akkor mindenképen PICkit3 a jó választás.
(#) pajti2 válasza cross51 hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Sajnos az MZ egy kicsit gázabb is, mint az MX. Kezdve azzal, hogy a magasabb órajellel együtt más fizikai paraméterek is jönnek. Nincsen belőlük pdip tokos arra az esetre, ha csak feldolgozási sebességből kellene nagy, de a külső áramkörök felé még ugyan úgy elég a kicsi kommunikációs sebesség. Még mindig kilométer hosszú az errata. Egyenlőre olyan cuccok sincsenek belőle, mint az ubw32 volt, hogy modul szintjén bread-be rakhatnád. Sokat számít az a kísérletezéshez, hogy van kiforrott mechanikai környezet hozzá, vagy nincs. Az még a szoftveres gondoknál is égetőbb. Talán jövőre már normálisabb lesz.
(#) Hp41C válasza pajti2 hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Idézet:
„Sajnos az MZ egy kicsit gázabb is, mint az MX.”

Egy törölhetetlen, újraprogramozhatatlan PIC32MZ1024ECG064 itt porosodik az asztalomon. Csak engedélyeztem a kódvédelmet. Most a PICkit3 nem tudja törölni, nem tud vele kapcsolatot felvenni.
(#) pajti2 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Van valami trükk a pic-ekkel, hogy ha túlfeszültséget küldesz rá programozás során, végleg kiégetheted a kódvédelmi területet a teljes konfig területtel együtt, és ha bár azzal gajdra is vágtad magát a pic-et, a programot legalább is kiolvashatod (kilophatod) belőle kódvédelem vagy sem. Legalább azt az egy design hibát sikerült orvosolniuk az MZ családban, vagy még azt sem?
(#) don_peter válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
PICkit3 akkor?
Raktam be figyelőbe, szerinted ezt megvehetem?
Bővebben: Link
(#) cross51 válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Szerintem, ha megteheted akkor ne klónt vegyél, (szerintem) okozhat hibát fejlesztés közben. De ez az én személyes véleményem.
(#) pajti2 válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Érdemes user review-kat olvasgatni az utángyártott cuccoknál. Némelyik jól sikerül közülük, de nem mindegyik. Pld azonnal az első cuccnál a kijelzés szerint eladtak 64-et eddig belőle, és egyetlen vásárlói vélemény sem érkezett róla, meg a raktár készlet is már csak 10 darab. Az úgy nem túl bizalomgerjesztő. Nincsen üzleti egészség a történet mögött. Ha eladtak volna valamiből eddig 100ezret, és sokezrével lennének a vásárlói vélemények összességében pozitív felhanggal, akkor tudnám javasolni. Így amit sejteni lehet, hogy egy sufni műhely ismeretlen termékéről van szó, ami szimplán zsákbamacska. Lehet, hogy nyered, de valószínűbb, hogy nem.
(#) don_peter válasza cross51 hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
cross51, pajti2: köszi srácok.. Sajnos ha PIC32 akkor nem lesz más választásom, mint venni egyet..
Következő: »»   781 / 1203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem