Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1224 / 1318
(#) BlackStar hozzászólása Máj 4, 2016 /
 
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni.
Sajnos nem jövök rá, hogy miért nem lehet beállítani a PIC (24EP512GU810) az elsődleges oszcillátorról (8MHz) üzemeljen és a Timer1 pedig a másodlagos oszcillátorról. (32.768KHz).
„OSCCONbits.LPOSCEN = 1” utasítás nem kapcsolja be a másodlagos oszcillátort. A Timer1 kizárólag a belső óráról hajlandó működni „T1CONbits.TCS = 0” ha átállítom „T1CONbits.TCS = 1;” akkor nem számol a Timer1. Ami érthető mert nem is rezeg a SOSC.(megmértem). Sajnos nem tudom miért nem kacsol be a másodlagos oszcillátor az „OSCCONbits.LPOSCEN = 1” utasításra.

  1. // Configuration Settings
  2. // FGS
  3. #pragma config GWRP = OFF
  4. #pragma config GSS = OFF
  5. #pragma config GSSK = OFF
  6. // FOSCSEL
  7. #pragma config FNOSC = PRIPLL
  8. #pragma config IESO = OFF
  9. // FOSC
  10. #pragma config POSCMD = XT
  11. #pragma config OSCIOFNC = OFF
  12. #pragma config IOL1WAY = OFF
  13. #pragma config FCKSM = CSDCMD
  14. // FWDT
  15. #pragma config WDTPOST = PS32768
  16. #pragma config WDTPRE = PR128
  17. #pragma config PLLKEN = OFF
  18. #pragma config WINDIS = OFF
  19. #pragma config FWDTEN = OFF
  20. // FPOR
  21. #pragma config FPWRT = PWR128
  22. #pragma config BOREN = ON
  23. #pragma config ALTI2C1 = OFF
  24. #pragma config ALTI2C2 = OFF
  25. // FICD
  26. #pragma config ICS = PGD1
  27. #pragma config RSTPRI = PF
  28. #pragma config JTAGEN = OFF
  29. // FAS
  30. #pragma config AWRP = OFF
  31. #pragma config APL = OFF
  32. #pragma config APLK = OFF
  33.  
  34. //OSCILLATOR CONFIGURATION
  35. OSCCONbits.COSC = 3;
  36. CLKDIVbits.PLLPRE = 0;
  37. PLLFBDbits.PLLDIV = 58;
  38. CLKDIVbits.PLLPOST = 0;
  39. OSCCONbits.LPOSCEN = 1;
  40.  
  41.  
  42. //TIMER1 CONFIGURATION
  43. T1CON = 0x0000;
  44. T1CONbits.TCKPS = 1;
  45. T1CONbits.TCS = 1;
  46. T1CONbits.TSYNC = 0;
  47. IPC0bits.T1IP = 4;
  48. PR1 = 2048;
  49. TMR1 = 0x0000;
  50. IFS0bits.T1IF = 0;
  51. IEC0bits.T1IE = 1;
  52. T1CONbits.TON = 1;
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2016
(#) bbalazs_ válasza BlackStar hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Az unlock sequence futtatva van elotte? Nem ertek a C-hez, de nem latom ezt.
Ezeknel nem lehet csak ugy beleirni az osccon regiszterbe, mint egy nyolcbitesnel.
Elotte kikodolod, irsz bele majd lezarod.
Es ha megnezed, a reset erteke az LPOSCEN-nek 0
(#) BlackStar válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Szia!

Nagyon köszönöm a segítségedet.
Az unlock sequence oldotta meg a problémát.
Nem tűnt fel OSSCON LOCK bitje alapból 1-be van.
Annyira a problémára koncentráltam, hogy még az órakvarcot is kicseréltem.
Amint megemlítetted „unlock sequence” futtatását „minden” megvilágosodott.
Még egyszer nagyon köszönöm.
(#) zenetom hozzászólása Máj 12, 2016 / 2
 
Egy kis érdekesség.
I2C-nél a "Slew Rate Control" bekapcsolása csökkenti a vonalon lévő négyszög meredekségét, ezáltal nem lesznek mindenféle nemkívánatos zajok.
Neten találtam róla egy elég beszédes képet:
Bővebben: Link

Szerk.: high-speed módnál van csak jelentősége.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2016
(#) icserny hozzászólása Máj 14, 2016 /
 
Korábban letölthető volt a Microchip honlapjáról a C18, C30 és C32 fordítók linuxos változata. Mostanra, sajnos, eltüntették onnan. Ha valakinek még megvolnának lementve, akkor kérem, hogy keressen meg privátban!

Egyébként ebben a hozzászólásomban írtam le, hogy pl. a C18-at hogyan lehet parancssorból használni.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2016
(#) cua válasza icserny hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Az mcc18 nem resze az xc8 csomagnak? Vagy nem azt keresed?
(#) pajti2 válasza icserny hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Vannak windowsos c18,30,32 is. Wine alatt elvileg futniuk kell. Ha segítség, dobok fel fordító scripteket forráskódól a hex-et megcsinálni / beégetni.
(#) icserny válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Köszönöm, de nem a windowsos verziókat keresem (azok itt vannak a gépemen), hanem a natív linuxos verziókat.
(#) killbill válasza icserny hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Ami biztos, hogy a gcc az m4k-t targeteli, tehat PIC32-re van nativ C fordito Linux-on. Es mivel a C30 es C32 is gcc-ből készült, a mikrocsip köteles a forrást szabadon hozzáférhetővé tenni.
(#) benjami válasza icserny hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Sajnos csak 2013-as verziók vannak meg, frissebb nincs. Ha az megfelel, akkor innen letölthető:
C18 linux
C30 linux
C32 linux
Még sosem próbáltam ki őket, így nem tudom működnek-e, de emlékeim szerint a microchip oldaláról lettek anno letöltve.
(#) Hp41C válasza killbill hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Meg is tette, csak jól elásta:
Homepage / Design support / Development tools / MpLabX IDE oldalon az "Archived downloads" fülön szerepelnek sok-sok egyéb, hasznos tétel között.
(#) cua válasza icserny hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Pontosan mi a kulonbseg a C18 es a MPLAB C18 kozott?
Nekem ubuntu alatt mcc18 neven fut es ez ott van az XC8 csomagban, letoltheto.
(#) icserny válasza benjami hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Köszönöm, pont ezeket kerestem!
(#) icserny válasza cua hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Elméletileg az mcc18 ugyanaz, mint a C18 fordító. De a gyakorlatban ez az XC8-cal települő valamiért mégsem teljesen ugyanaz... Nem volt még időm alaposabban megnézni, de a szokásos mcc18 --help-config -p18f4550 nem akart működni.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2016
(#) Hp41C válasza icserny hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Idézet:
„Nem volt még időm alaposabban megnézni, de a szokásos mcc18 --help-config -p18f4550 nem akart működni.”

A "mcc18 --help-config -p18f4550" nem is fog, de a "mcc18 --help -config -p18f4550" működik (xc8 V1.33).
(#) cua válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
A --help-config es a --help -config nem ugyanaz. A --help utan amugy mindent kidob, tehat barmit irhatsz
Ettol eltekintve a fordito fordit, ahogy kell, igaz en csak egy relative rovid, egyszeru forrassal probaltam.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2016
(#) icserny válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Idézet:
„A "mcc18 --help-config -p18f4550" nem is fog”

A "rendes" mcc18 esetében természetesen működik (Linux alatt is), ezzel kérdezem le a konfigurációs beállítási lehetőségeket.
(#) Hp41C válasza cua hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Bocsánat, de csak azt vettem észre, hogy a --help-config csak hibajelzést ad.
Jobban megnézve, az XC8 PIC18 része inkább a Hi-Tech picc18 -jára hasonlít, még a --help-config -ra adott hibajelzése is ugyan az. Az EEPROM kezelésére is ugyanazt a módszert használják:
  1. __EEPROM_DATA('a','b','c','d','e','f','g','h');
(#) Perec81 hozzászólása Máj 17, 2016 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem,olyan embert keresek,aki ért az elekronikához-mechatronikához!
Évek óta építek egy 3 tengelyen mozgó cockpitet,de nem tudom a mozgását gatyába rázni.
Szeged vagy vonzáskörzetéből lenne a legjobb.
Köszönöm,Tamás.
(#) edison14 hozzászólása Máj 17, 2016 /
 
Sziasztok!

Ubuntu alatt szeretnék PIC24-est programozni assemblyben, de a C30-as fordítót nem tudom feltenni mivel csak windowsra van, az XC16-ot meg hiába teszem fel nem tudom beállítani, hogy assembly kóddal dolgozzon. Tudtok esetleg olyan assmebly fordítót linuxon amivel lehet PIC24-es mikrovezérlőre assemblyben programot írni?
(#) pajti2 válasza edison14 hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
A wine-t próbáltad már a fordítókhoz? Ha mást nem, telepíteni sandboxban egy full win-t, illetve biztos vannak os image-ek készen is.
(#) edison14 válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Ha egy mód van rá akkor nem szeretnék wine-al és virtuális géppel szórakozni, de ha más nem lesz akkor lehet feldobok egy windowst és dolgozom azon. Nem tudom miért hagyták ki a microchipék az asm30-at. Elég érdekes, hogy az mpasm még mindig benne van. Na meg hogy nincs egy normális ingyenes C fordító a picekhez.
(#) Zsora válasza edison14 hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
MPLAB X alatt ne az ASM30-at akard használni, hanem az XC16-ot, ami a C-t és az Assemblyt is támogatja! Én is azt használom. A projektedhez pedig add hozzá a Linker és Include állományokat (vagy add meg az elérési útjukat), azok nélkül nem annyira fogja lefordítani a programodat!
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2016
(#) edison14 válasza Zsora hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Hogyan tudok XC16-os fordítóval lefordítani egy assembly kódot? Mert én próbáltam de nem akart menni. Létrehoztam az MPLAB-ban egy új projektet és egy .s nevezetű fájlt amiben a kódot írom. A projektet amikor létrehoztam akkor a fordítónak az XC16-ot választottam. Esetleg privátban tudnál segíteni hogyan tudom megcsinálni?
(#) Zsora válasza edison14 hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Tudnál képet mellékelni a létrehozott projektről, ill. arról hogy fordításnál milyen hibát dob ki?
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2016
(#) icserny válasza edison14 hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Idézet:
„de a C30-as fordítót nem tudom feltenni mivel csak windowsra van”

Ott van C30 linuxos változata az orrod előtt!
(#) pajti2 hozzászólása Máj 18, 2016 /
 
A fordítókkal kapcsolatos problémák mindig úgy kezdődnek, hogy valaki elkezd az XC-vel vacakolni. Tudnám, miért olyan jó az, hogy a régi kiforrott környezetet sutba kelljen érte dobni?
(#) edison14 válasza icserny hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Köszönöm a linkeket. A Microchip oldaláról már levették a linuxos C30-at és én csak ott kerestem. De ha meg lehet oldani az XC16-al akkor inkább azt fogom használni.


Zsora: ha otthon leszek megpróbálom még egyszer és ha nem fog menni teszek fel képet a hibáról.
(#) edison14 válasza Zsora hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Köszönöm szépen. Működik az XC16-al.
(#) Zsora válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 18, 2016 1 /
 
Mert sokkal kényelmesebb és felhasználóbarátabb, a mai kor követelményeinek jobban megfelelő. (Na persze itt nem a lassú futtatókörnyezetre gondolok... )
Én is a régi MPLAB-bal kezdtem anno, de miután kipróbáltam az X-et, már nem is akartam visszatérni a régire. Pláne hogy használok/-tam mellette Visual Studio ill. Micro Basic fejlesztőrendszereket, és láttam azok (jobb) képességeit is.
Felesleges annyira ragaszkodni a régi megszokott dolgokhoz! Én is ilyen maradi voltam, de idővel rá kellett jönnöm hogy csak magamat szívatom vele.
Az MPLAB X 1.xx-es verzióiban még voltak kellemetlen hibák, de a 2.xx-estől már elég használható. Én a régi MPLAB 8-ast már nem ajánlom senkinek, aki most kezd el foglalkozni a dologgal.

edison14: Örülök neki!
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2016
Következő: »»   1224 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem