Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi / WLAN alapkérdések
 
Témaindító: Tomszy, idő: Aug 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   40 / 64
(#) eSDi válasza dokidoki hozzászólására (») Feb 28, 2016 / 1
 
Üdv!

Nem lehet, hogy a titkosítással, vagy annak hiányával van baja? Ha az a régi eszköz csak WEP-et támogat, akkor a nanostation lehet rá finnyás, mert a WEP nem egy biztonságos dolog.
(#) dokidoki válasza eSDi hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Nem, mert sima WPA, a másik oldal, és laptoppal odamenve simán megy. Jó a konfig, csak valami a nanoban elveti mit lehetőséget. Eleve a kiválasztás lehetősége nincs meg, annak ellenére, hogy a AP látszik. Manuális konfigolással se hajlandó: SSID, WPA jelszó és AP lock MAC address beírással se.
Valami miatt finnyázik, de a syslog se mutat semmit, még azt sem, hogy megpróbálná. De ha bekapcsolok, egy AP-t, mint hibaelhárítást, ahhoz minden további nélkül csatlakozik, mint a többihez is csatlakozna, mert élnek a checkbox lehetőségek. De ennél az AP-nél valami van, de beállításbeli nem nagyon lehet, mert akkor a mezei laptop wifi sem menne rá csont nélkül.
( Azt veszem észre, hogy minél újabbak az eszközök, annál vacakabbra változnak némely funkciók és beállítási lehetőségek. ) Adták még telefonos segítségképpen, hogy az airmax-ot ki kell kapcsolni... De station -módban ez alapból nem él, és nem is lehet konfigurálni, csak AP módban hozzáférhető. De nekünk épp nem az a mód kell. Szóval hihetetlen, hogy egyszerű kliens beállítással is mit lehet szenvedni, úgy, hogy minden adott. Tegnap a nap végén, egy informatikai jóember is 1.5 órát hegesztett rajta, teamvieweren keresztül, és a végén feladta.
Azt mondta, vagy a túloldali spéci beállítás az oka, vagy valami passz. Túloldalon semmi nincs, mert sima wpa jelszóval bárki ráugrik, de a nanostation m2 az nem.
(#) cua válasza dokidoki hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Lehet savszelesseg, 20/40MHz vagy epp turbo mod meglete/hianya (ujabb eszkozokben mar nincs turbo).
Lehet az M2-bol mar hianyzik (en csak regiekkel dolgoztam, evek ota nem veszunk nano-t) valami.
Lehet egyeb mod peldaul N vagy AC...meglete/hianya stb
Ezek kornyeken keresgelj. Amikor a laptopod felmegy alaposan ellenorizd le a felsoroltakat es azt keresd az M2-ben.
+ kerdes; Milyen AP-ra csatlakoznal?
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2016
(#) Skori hozzászólása Feb 28, 2016 /
 
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy akadnak-e itt mikrotik routerekhez hozzáértők. 2 éve felmerült egy probléma, amit akkor csak kerülő megoldással sikerült megoldani. Ez a probléma most megint aktuális,
a leírása megtalálható a mikrotik fórumban. Ha valaki tud megoldást, akkor várom itt, vagy a másik fórumban.
(#) cua válasza Skori hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Az a vicces hogy 16 evig dolgoztam (neha meg ma is kell) mikrotik routerekkel de egyetlen hotspot-ot se allitottam be
(#) levaitamas hozzászólása Márc 4, 2016 /
 
Sziasztok!
Nem egészen wifi-s jellegű a kérdés ezért elnézést.
Adott egy MSI wifi router aminek elveszett a gyári tápja. A hátulára 9V AC van írva. Kérdezném, hogy DC 12V-os dugasztápról működtethetem?
(#) zolika60 válasza levaitamas hozzászólására (») Márc 4, 2016 / 1
 
Én megpróbálnám. Szerintem a belső egyenirányítón esik annyi feszültség, hogy nem lesz baja.
(#) Doky586 válasza levaitamas hozzászólására (») Márc 4, 2016 / 1
 
igen.
(#) levaitamas válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Ha 9xgyök kettővel számolok az is kb 12V lesz és azt gondolom én is, hogy belső egyenirányítás történik a routerben.
Köszönöm a megerősítéseteket.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2016
(#) Joe_001 válasza levaitamas hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Üdv!
Iden, mert a cucc belül egyenirányítóval, stabicvel folytatódik, gondolom 5V DC a belső fesz, ezt a stabic megcsinálja, legfeljebb kicsit több meleget ad le. (Ez a dolga)
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2016
(#) levaitamas válasza Joe_001 hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Szépen működik.
(#) Skori válasza cua hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
X86 környezetben is dolgoztál Mikrotik-el, azaz RouterOS-el? Virtuális gépen (virtualbox) próbálok egy RouterOS-t beindítani. Nincs kimondott célja, csak tanulás, kísérletezés, de hátha van valakinek ilyen irányú tapasztalata a fórumban...
(#) cua válasza Skori hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
AWS-ben tuti mukodik mert tobben probaltak.
Szemelyes tapasztalatom csak Virtualbox (Ubuntu) es SmartOS hypervisor alatt van. Mindket eseteben mezei x86 package-et raktam fel.
Elonye, hogy 1 perc alatt felhuzhatok aztan eldobhato, tehat pont arra jo amire hasznalni akarod
Mondjuk nalunk fut dev kornyezetben is mint pptp/ppoe szerver.
(#) simley hozzászólása Ápr 6, 2016 /
 
Sziasztok!
Vásároltam egy Comfasft wifi repeatert.
Sajnos nem sikerűlt, beüzemelni.
UTP kábellel csatlakoztattam a géphez majd felmentem a "192.168.10.1" oldalra.
Beléptem. 2. módot akarom megvalósítani.
Beléptem a 2. módba, ki választottam a saját wifi hálozatomat majd a comfast halózathoz megadtam a jelszót.
Telefonon ugyan ezt csináltam.
Nem csinált semmit.
Most már be sem adja sem a telefonon sem a gépen a 192.168.10.1 oldalt.
(#) uniman válasza simley hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
A típusszámát sem ártott volna leírnod...(na meg a márkáját helyesen)
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2016
(#) simley válasza uniman hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Elnézést, a márkáját elírtam.
Típusszáma: CF-WR302S
(#) Csongi_ hozzászólása Ápr 20, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy Asus RT-N12E tipusu touterem. 2 szamitogep van rakotve kabellel, Wi-Fi-n meg 3 telefon van racsatlakoztatva. A problema az, hogy a wifi a telefonokon altalaban nem megy, korlatozva van a kapcsolat, neha mukodik, de akkor is csak rovid idore. Van olyan, amikor korlatlan ideig hiba nelkul mukodik a wifi, de ekkor az egyik szamitogep ki kell legyen kapcsolva (Mindig csak az, a gep, a masikra ez nem ervenyes), es a kabel benne kell legyen a gepbe. Ha kihuzom ugyanugy nem megy.
Igy viselkedik azota, amiota megvettem, ezert kicsinek tartom a valoszinuseget a hibanak. Hogyan kell beallitani?
(#) kadarist válasza Csongi_ hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Szia!
A DHCP-szerver be van kapcsolva? Azonos IP-tartományban vannak az eszközök? Bővebben: Link
(#) Csongi_ válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
DHCP Leases menupont van,(Nincs lehetosegem ki-be kapcsolasra) ott az eszkozoket latom. Mindeniknel mas IP cimet ir.
(#) kadarist válasza Csongi_ hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Próbálj ki egy másik rádiócsatornát, hátha megoldódik a problémád.
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Egyetértek. Ezek a nyavajásak szeretnek az 1 -es csatornára állni. Nekem is volt hasonló problémám, 4 - 6 óra között szinte mindíg megszakadt, korlátozott kapcsolat. Lett egy WIFI kereső progim a mobilban, kiderült, hogy 21 -en voltunk az 1 -es csatornán. (szemben egy 10 emeletes panel) Átraktam 6 -osra, azóta nincs gond.
(#) dB_Thunder válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Magyarban ugyan nem szabványos, de ha minden eszköz tudja átállítható nem európai szabványra, akkor még célszerűbb a 12, 13, 14-es csatornákat használni!
Azért mert a közelben igen kicsi az esélye hogy más is használja ezeket a csatornákat.
Gond ott szokott kezdődni hogy mostmár sok eszköz csak 11-dik csatornáig lát...

WIFI csatornák
(#) zolika60 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Igen ez a probléma volt nálam is, pedig egy kicsi faluban lakom, igaz a dombtetőn. Harminc fölötti WiFi megy esténként és java része az 1-es csatornán. Így aztán én is átállítottam a szomszéd kütyüjét a 6-osra. Azóta sem tudja mitől jó.
(#) steelbird válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Idézet:
„Azóta sem tudja mitől jó.”
Aha, szóval te meg a szomszéd wifijében garázdálkodsz és nem is tud róla...
(#) zolika60 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Ez a helyzet, bár tudom nem szép dolog. De miért növelném a WiFik számát egy újabb sajáttal, ha adottak a lehetőségek?
(#) Csongi_ válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Atallitottam a csatornat a 9-esre, a "Channel bandwidth" 20/40MHz-re van allitva. Most csatlakozik gond nelkul, de nagyon lassu, weboldalakat nehezen tolti be, es egy youtube videot le se tudok jatszani a telefonon.
(#) cooperbabes hozzászólása Máj 20, 2016 /
 
Üdv! Össze fabrikáltam egy gépet régi ddr2 est. Minden ok vele de valamiért nem ismeri fel a Tp-linkes wifi vevőt. Tesztelve van működik, 2 darab van a másik gépembe tökéletesek, az usb is müködik a gépen az is tesztelve. Van valami ötlet? Köszi!
(#) kadarist válasza cooperbabes hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Szia!
Ha bedugod az USB-portba, akkor mi történik?
(#) Skori válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 21, 2016 / 2
 
Azt hiszem ideje lenne tisztázni, hogy 2,4GHz-en miért csak az 1, 6, 11 csatornákat használjuk, és miért rossz megoldás a közbenső csatornák (pl. 9-es használata).
2,4GHz-en az 1-es csatorna frekvenciája 2412MHz, a következő csatornák 5MHz közzel vannak kiosztva. (2-2417, 3-2422 , stb...) A mai wifi eszközök alaphelyzetben 20MHz-es sávszélességet használnak (vagy akár 40MHz-is beállítható. Azaz ha az 1-es csatorna "foglalt" akkor a legközelebbi szabad csatorna a 6-os, a következő pedig a 11-es. Ha valaki a 2,3,4,5 csatornák valamelyikét állítja be, akkor zavarni fogja mind az 1-es mind a 6-os csatornán forgalmazókat, és ezek is őt... Vagyis jó eséllyel mindenkinek rosszabb lesz így. Hasonló a helyzet a 7,8,9,10 csatornák használatával is. Aki ezt használja saját magával és másokkal is kiszúrhat, mert egymásba lógnak a csatornák. A hozzáértők pont ezért sosem állítják be ezeket a közbenső csatornákat - legfeljebb kínjukban, kizárólag kényszermegoldásként jöhetne szóba - de akkor inkább más megoldást kell keresni, pl. 5GHz-re váltani. Manapság egyre több eszköz támogatja az 5GHz-es wifi-t, rengeteg soho router, mobiltelefon, laptop, stb. 5GHZ-en már más a helyzet, 20MHz sávszélesség esetén gyakorlatilag 10 használható csatorna van (szemben a 2,4GHz gyakorlatilag 3 csatornájával), de ha kevesen vannak a közelben akkor 40MHz-es sávszéllel is használható, és még akkor van 5 csatorna amik nincsenek átfedésben.
Szóval amikor megnézzük melyik csatorna mennyire van tele, és látunk egy 9-es csatornán működő júzert, akkor csak megjegyezzük, hogy na megint egy "hóóóózzzááááértő".

Hozzáfűzném még, hogy aki a nem szabványos 12,13,14-es csatornákat használja, az is egymásba lóg a 11-es csatornát használóval, így nem jelent igazán előnyt...
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2016
(#) Massawa válasza Skori hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
A baj az 5 GHz-s sávval meg az, hogy a csatornák majdnem fele országonként tiltva van (más más), és hivatalosan pl. egy E-bayon stb vett szerkezet az 5 GHz-s sávban nem biztos, hogy Mo-n müködni fog egy odahaza vett szerkezettel.
Emellett a baj még a nagyon kis footprint is. ( egy 5GHz-s kapcsolatnak akár egy becsukott ajto is gondot okozhat, az egyik nyomtatom a szomszéd szobában csak akkor müködik 5G-s WIFI-n, ha az üvegajto nyitva van . )
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2016
Következő: »»   40 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem