Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tekercs induktivitás kiszámítása
Lapozás: OK   12 / 15
(#) Alkotó válasza guny hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Jogos, ez nem jutott eszembe.
(#) Bender válasza guny hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Valóban. Mindenhol, ahol elektromágnes kell. De ott is csak akkor van értelme ha ki-be kapcsolgatják. Az meg már váltóáram.
(#) guny válasza Bender hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
a klímakompresszor kuplungját pl. ilyennel kapcsolják....de haszongépjárművek pneumatikus szelepeit is...kapcsolgatják, de azért nem nevezném váltóáramnak...
(#) pucuka válasza Bender hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Azért nem ilyen egyszerű a kérdés. Ha egy tekercset (induktivitást) szűrési célokra használsz, ott bizony egyenáram is folyik a tekercsen, aminek nemcsak a veszteség a következménye, hanem az induktivitása is változik. (már ha vasmagos a tekercs)
A vasmagos tekercsnél az átfolyó egyenáram a vasmagot előmágnesezi. Mivel a vas μr relatív permeabilitása erősen függ a mágneses térerőtől, és ez az átfolyó áramtól, ezért az induktivitás értéke, és az impedanciája is függ az átfolyó áramtól. (vas mágnesezési görbéje) Ezt a hatást sokoldalúan hasznosítják is pl. mágneses erősítőkben, stabilizátorokban, de rezgőköri tekercsek hangolásánál is.
Az ilyen szűrési célokra gyártott vasmagos tekercsnél az áramra való utalás, csak a tekercs vezetékének áramterhelhetőségét jelenti.
A tiszta egyenárammal pedig a különböző kapcsolóknál a mágneses tér erőhatását használják ki.
Ekkor a tekercs ohmos ellenállása határozza meg az átfolyó áramot, ami létrehozza a mágneses tér erőhatását.
(#) Nemtudhatod válasza guny hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Kolléga a pontok helyett, nagybetűvel is kezdhetnéd a mondatokat.
(#) kowi hozzászólása Máj 10, 2016 /
 
Sziasztok! Ha nem a tekercset akarom kiszámolni Hanem csak az van meg hogy 3uh nek kell lennie de se huzalt se átmérőt semmit nem tudok akkor hogy bírom kiszámolni? (légmagos tekercs erősítőbe)
(#) Elektro.on válasza kowi hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
(#) kowi válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Én még ebből se értem ha ez az egy értékem van hogy számolom ki... Esetleg levezetnéd?
(#) zenebolond válasza kowi hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Bővebben: Link
Mivel gondolom ez egy erősítő kimenetén lesz, szerintem simán számolj 1mm huzallal( ha kisebb teljesítményű akkor lehet vékonyabb huzalból) és az átmérőt kezd 10-es.
de 89 menetből megvan.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2016
(#) Alkotó válasza kowi hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
A QUAD témában ezt az értéket már sokan megvalósították. Én pl. a rajzokra is felírtam a tekercsadatokat.
(#) kowi válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Ez az stk412-010 végfok íc adatlapi kapcsolásában van.
(#) kowi válasza kowi hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
De valóban ott is ott van 10-es anyagra 1-es huzalból 33 menet. Köszönöm.
(#) teszti hozzászólása Júl 1, 2016 /
 
Sziasztok!

Van itt ez az induktivitás: Bővebben: Link
A rated current oszlopban mi, mit jelent? Például a 4.7uH esetén 4.2 (5.5)A. Mikor 4.2 és mikor 5.5A? A delta L / Lo=20% mit jelent?

A tőle jobbra lévő oszlop? Mikor 3.3(4.6)A?
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2016
(#) cimopata válasza teszti hozzászólására (») Júl 2, 2016 /
 
Azt jelenti, hogy a névleges áramnál alacsonyabb lesz az induktivitása mint 0A-nél.
dL/Lo a differencia százalékos értéke a 0A terheléshez képest 20% alacsonyabb.

Pl az 1 uH 9,1A nál már csak 0,8uH lesz
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2016
(#) teszti hozzászólása Júl 13, 2016 /
 
Sziasztok!

Van két tekercs sorba kötve, egyik 33uH, utána van kötve 3uH. Ez miért így van csinálva? Ilyenkor a két tekercs értékét össze kell adni, és egy nagyként kell kezelni vagy más ok miatt van így?

KÉP.png
    
(#) CHZ válasza teszti hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Szia!
Pedig érthető, nem egy induktivitás, mivel soros pontjukhoz kapcsolódik C szűrőtag.
Ha egyetlen induktivitásként kezelnéd, hová csatlakozna PC756?
(#) ferci válasza teszti hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Ez egy T-szűrő ( aluláteresztő). 2 induktivitás (fojtó ) között a kondi.
(#) teszti hozzászólása Júl 15, 2016 /
 
Értem, köszi a válaszokat.

Másik kérdésem: Egy légmagos tekercs zománchuzaljának megsérült a szigetelése. A vezeték átmérője 1mm, 47uH. Helyettesíthetem műanyag szigetelésű kábellel, olyannal mint a villanykábel? Ugyanannyi menetet kell csinálnom mint a zománchuzalosnál?
(#) telnagyapo válasza teszti hozzászólására (») Júl 15, 2016 / 2
 
Szia!
Nem, mert megváltozik a tekercs geometriai mérete, és ebből adódóan az induktivitása is.
Ha eljuttatod hozzám a régi tekercset, postaköltségért gyártok neked egyet, mivel pár menetes tekercsről van szó.
(#) teszti válasza telnagyapo hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Szia!

Köszi a felajánlást, de már megoldottam, olcsón tudtam venni egy ugyanilyet.

1-1.5Mhz-s frekvenciatartományban melyiket előnyösebb használni? Ilyet vagy ilyet?
(#) Peter65 válasza teszti hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Szia!
Szerintem egyik sem erre való. Ebben a frekvenciatartományban Ni-Zn ferritet kellene használni. Rádiós vagy zavarszűrő célú induktivitást vagy vasat kellene keresned.
Ha mindenképpen abból a kettőből kell választani, talán a Hestore-ban lévő lehet valamivel jobban teljesít a geometriája miatt.
(#) teszti válasza Peter65 hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
A hestorosnak milyen anyagból lehet a magja?
(#) Peter65 válasza teszti hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Az adatlapban nem találtam infót róla. Általában porvasmagokat szoktak használni, hogy a DC összetevőt is elviselje (egyébként légréses ferrit kellene bele). Újból végigolvasva nekem kissé ellentmondásos, hogy a működési frekvenciát 100kHz-ig írja, de EMI/RFI szűrésre is ajánlja.
(#) HA3GX hozzászólása Okt 5, 2016 /
 
A segédprogramok között található az induktivitás számláló III. A valóság és a program között (ha precízen dolgozunk) körülbelül hány %-os hibahatárral számoljak?
(#) dokidoki válasza HA3GX hozzászólására (») Okt 5, 2016 / 1
 
Attól függ. Mitől az ne kérdd, mert nem tudom. Példaként egy 6 menetes tekercs, 4-5mm átmérőn 10mm hosszon kb 80-100nH, ez a számoló 300% többet ad erre. Amit előbb írtam ellenőrizhetően 33pF kondival 92-95 MHz - ad rezonanciát, vagyis közelítőleg nH érték jó. Míg a felhozott számoló 290nH és 33pF nem ad ilyen magas frekit.
Lehet, hogy valami nem jó benne, vagy másképp képzeli el a egysoros légmagos kevés menetből álló tekercset.
(#) HA3GX válasza dokidoki hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Köszönöm.

Kb. 40uH szeretnék. Legyen szíves valaki nézze meg, hogy egy 15 vagy 25mm átmérőjű csévén ez hogyan alakul. Kicsit lehet több is, nagyjából itt elegendő.
(#) dokidoki válasza HA3GX hozzászólására (») Okt 5, 2016 / 1
 
Hát szerintem jobban jársz ha kísérletezel egyet. Induktivitásmérő, vagy valami közvetett módszer... Mert: lásd melléklet
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2016

tekercsek.PNG
    
(#) Alkotó válasza HA3GX hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Mekkora áramra számítasz (huzalvastagság miatt ez fontos)?
(#) pucuka válasza HA3GX hozzászólására (») Okt 5, 2016 / 1
 
Azért nem pontos (nem lehet pontos) semmilyen egyszerűbb számolóka, mert a légmagos tekercsnek van szórása, ami szintén a mechanikai kivitelezés függvénye. Ezért inkább tapasztalati úton felvett diagramokkal célszerű számolni.
Bővebben: Link
(#) HA3GX válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Maximum 2-2,5A.

Köszönöm mindenki válaszát!
Következő: »»   12 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem