Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   23 / 137
(#) lastewer válasza Csirk hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Print screent most nem tudok csinálni majd csak holnap.
(#) atus1981 hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Sziasztok!
Vásároltam egy ESP-02 modult és már a elején elakadtam.
Milyen sebességgel kommunikál alapból? Hogyan tudom életre kelteni?
Köszi a segítséget!
(#) dokidoki hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Bár nem kaptunk semmi konkrétat, hogy a beállítások meg egyebek vajon hogyan néznek ki... Hogyan próbált AT parancsokkal a rendszerbe csatlakozni ... Mindegy is, mert annyira én nem értek hozzá.
Mellette erőltetem az emlékeimet, hogy milyen kalamajkába keveredtem, mikor egy hálózaton (kábel- router) lévő de kettő wifi eszközzel összekapcsolódtam, valami történt, amitől lehalt az egész... Rég volt, és nem volt kedvem megismételni, hogy a végére járjak, mert amúgyis egy értelmetlen ballépés volt.
(#) lastewer válasza Skori hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Ezek a mac addressek vannak beállítva az eszköznek:

STA MAC: 18:fe:34:9e:61:98
AP MAC : 1a:fe:34:9e:61:90
(#) atus1981 válasza atus1981 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Addig sikerült eljutnom, hogy eme leírás alapján frissítettem a firmware-t. FTDI illesztővel 3,3 volton simán ment a dolog, viszont nem akar engedelmeskedni, ilyen válaszokat kapok:
  1. at
  2.  
  3.  
  4. OK
  5. at+rst
  6.  
  7.  
  8. ERROR
  9. at+gmr
  10.  
  11.  
  12. ERROR

Mit hibázok?
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
A kis és nagybetűk használata nem egyértelmű a parancsoknál. Emlékeim szerint csak a sima "AT" az, ami lehet kisbetű, a többinél csak nagybetűt használj.
A parancsok lezárása a kocsivissza+újsor (CR+LF) karakterekkel történjen.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) atus1981 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Igazad van, nagy betűkkel siker! Az normális, hogy csatlakoztatom a routerhez, majd resetelem az esp-t, akkor újra csatlakozik? Áramtalanításkor ugyanez.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) nedudgi válasza lastewer hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Ezzel a jelenséggel más is találkozott. A jelek szerint több dolog szerencsétlen találkozása okozhatja, de csak találgatnak, konkrét megoldást nem talált senki.
Én csak azt tudom leírni, hogy hat darab ESP, Basic interpreterrel két hónapja folyamatosan működik a nyaralóban egy TPlink WR1043 routerrel, kiakadás nélkül.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Verziófüggő, a legtöbb beállítást megjegyzi.
(#) atus1981 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Nem hátrányként könyvelem el, csak érdekes. Uno-val szeretném használni, van is külön tápegységem, ami előállítja a 3,3V-t, viszont elég ha csak az esp RX lábára érkező feszt osztom le ellenállásokkal vagy a TX-et is osszam le?
(#) lastewer válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Értem , köszönöm. Azért érdekes , hogy 3 esp modul is ugyan ezt csinálja.
(#) PepeLopez válasza lastewer hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Legyen a csatorna beállítás fix a routeren és ne auto, egy próbát megér.
Nálam 5 csatornán van a TL-WR741N (openwrt-vel) és stabil .
(#) lastewer válasza PepeLopez hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
A csatorna fix 7-es. Az esp-n meg 6-os

Ahogy rácsatlakozik a routerre , először a router admin felülete lesz elérhetetlen és csak utána megy el a net , majd restart.

Esp-12F AP+STA
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) gazi hozzászólása Feb 20, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy olyan projekten dolgozom, hogy az ESP-01-et /most ismerkedem vele/ egy Arduinóval szerverként üzemeltetném, nincs rajta más csak egy infra sorompó. Ha áthalad valami a sorompón, akkor küld egy jelet a mobiltelefonra wifin. Példát mindenhol találtam arra, hogy használjam a telefont a vezérlésre, de itt az Arduino lenne a vezérlő. Egy kör számláló lenne a végeredmény. Web szerverként megy már a rendszer, a telefon csatlakozik is, csak az a gondom, hogy http alapon kicsit /nagyon/ lassú! Az lenne a cél, hogy "real time"-ba fusson, azaz egyből mérhető legyen, mert köridőt is mérek vele! Szóval nem egyszerű, nekem legalábbis nem, ha valakinek van ötlete az szívesen fogadom.
(#) nedudgi válasza gazi hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Próbáld meg kihagyni az Arduinot a rendszerből, és az ESP-n futtass programot.
ESPBasic, esetleg Lua szkript jó lehet erre célra.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2017
(#) gazi válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Köszi, elsőre én is kipróbáltam Arduino nélkül, de a további bővíthetőség miatt maradok az Arduino mellett. AT parancsokkal szépen elboldogulok, a kapcsolat is stabil, a fő problémám a jel kiküldése, mintha kábelen csatlakoznák. Hasonlót már csináltam, ott két Arduino között RF modullal tartottam a kapcsolatot, és LCD-re írtam ki az időket. Gondoltam haladok a korral, és átrakom Androidra. , Lua-t meg neki kéne állni megtanulni ..... Az a baj, hogy mindenhol csak fordított felállásról van példa.
(#) DecebaL hozzászólása Feb 20, 2017 /
 
Egy kis segítség kéne hátha valaki tudja, hogyan lehet UART adat küldést/fogadást megvalósítani espbasic-el?
Meg jól jönne egy részletes leírásra mutató link is erről a espbasic -ről?
(#) Bakman válasza gazi hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Az nem megoldás, hogy a pontos köridőt (tulajdonképpen minden időt) az Ardunio méri és ezt megjeleníti a weblapon? Így ugyan a kijelzés nem valós időben történik de legalább pontos. Már ha jól értem a kérdést.
(#) gazi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Hopp! Ez is megér egy misét. Viszont komoly gondjaim voltak anno az időzítés+rf soros port kommunikációval /konkrétan a millis() kilőtte, ezért ott maradt a matek, meg az osztás! Megnézem a wifinek van-e ilyen gondja! Ha mobilról indítom az órát, akkor két irányú kommunikáció kell! Kipróbálom! Köszi!
(#) gazi válasza DecebaL hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Igen, én is az UART felé kacsingatok, de még soha nem használtam!
(#) nedudgi válasza DecebaL hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Hivatalos, online dokumentáció. A fejlesztő tartja karban, nem feltétlenül naprakész, de egy szoftverestől ezt nem is várhatjuk el. Pontosabban elvárhatjuk, de sok értelme nincs.
Félhivatalos nyomtatott dokumentáció. Önkéntes munka egy felhasználótól, a hivatalos dokumentáció kicsit átdolgozva, kiegészítve.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2017
(#) nedudgi válasza DecebaL hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
  1. SERIAL COMMANDS AND FUNCTIONS
  2. SERIALPRINT:
  3. SERIALPRINTLN:
  4. BAUDRATE:
  5. INPUT:
  6. SERIALINPUT:
  7. SERIALFLUSH:
  8. SERIALTIMEOUT:
  9. Serial.read.int()
  10. Serial.read.chr()
  11. serial.available()
  12. SERIAL PORT 2:
  13. SERIAL2BEGIN:
  14. SERIAL2END
  15. SERIAL2PRINT:
  16. SERIAL2PRINTLN:
  17. SERIAL2INPUT:
Ezak a parancsok használhatók. Félek, nem értem a kérdést.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2017
(#) DecebaL válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Hálás köszönet!
(#) DecebaL válasza gazi hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
én is most kezdem, sok fantáziát látok benne.
(#) gazi válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Köszönet! Ez lesz a járható út!
(#) nedudgi hozzászólása Feb 21, 2017 /
 
Azt jó, ha tudjátok, a soros vonali kapcsolatnál fel kell készíteni a fogadót arra, hogy rendszertöltés közben (és később is) letilthatatlan üzenetek jönnek: Boot információ, WiFi kapcsolat állapotjelentés.
(#) gazi válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Most már "csak" a fogadóval lesz a gondom, mivel ugye Android lesz a kliens, arra meg külön kell fejleszteni a programot TCP alatt pont az volt a gondom, hogy futás időben figyelje a beérkező üzenetet. Szóval, minden megoldásban van valami nehézség.
(#) nedudgi válasza gazi hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
A legegyszerűbb megoldás szerintem (én is alkalmazom) hogy az általam küldött üzenetek elejét egy bevezető karakter jelzi. Ha nem az jött CRLF után, akkor eldobható.
(#) linx hozzászólása Feb 21, 2017 /
 
Szeretnék RF kommunikációt létesíteni két ESP8266 között. Nem WIFI-n keresztülit, hanem csak egyszerű rádiósat. Egyes leírások szerint van benne valamilyen RF egység, mások szerint nincs. A programozásban nem találok ilyen egységet, amivel ezt elréhetném. Az sem zavarna, ha a WIFI addig nem működne. Reméltem, hogy a WIFI-t valamilyen hardverközeli módon tudnám csak RF kommunikációra bírni, de úgy tűnik, programozási oldalról a WIFI már csak TCP/UDP-n keresztül tudom vezérelni.
A példákban, amiket találtam, mindig egy külön RF kommunikációs egységet kapcsoltak az ESP-hez, de én magával az ESP-vel szeretnék így kommunikálni.
Az egyetlen érdemi project, amit találtam, NTSC TV jelet generál egy GPIO-ra kapcsolt antennán keresztül. De ez is csak egyirányú, nem jó arra, amit én szeretnék.
Van valakinek valamilyen ötlete, hogyan valósítható ez meg? Netán információja, hogyan használhatnám direktbe a WIFI-t, nem WIFI-re?
Minden ötletnek, linknek, elképzelésnek, véleménynek örülnénk.
(#) Bakman válasza linx hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Mutass egy ilyen írást, miszerint valamilyen RF egység van benne (persze a WiFi RF egységen kívül).
Következő: »»   23 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem