Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AUX bemenet utólagos építése
Lapozás: OK   12 / 15
(#) norbi0325 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Helló

Link beszúráshoz használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2016

AX.JPG
    
(#) Inhouse válasza norbi0325 hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Hello!

Biztos úgy van...hol a csatolókondenzátor?
(#) norbi0325 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Helló
A lap túloldalán a kondi .
A hogy a képeken is látszik megszakítva a rádió felől jövő jel , az smd áthidalva.
Működik ! hurrá !
A teljes panelt is lefotóztam ,erről van esély line out jelet levenni ?
kép1
kép2
kép3
(#) Inhouse válasza norbi0325 hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
A Dolby és a bemenetválasztó (LC75386Y - hangszín, fader, balance, stb.) között csináltál bemenetet. Az LC75386Y és a végfok IC között vannak a vonal kimenetek. Nem kell megszakítani, viszont illene egy leválasztás csinálni, műveleti erősítővel, vagy legalább tranzisztorral...
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2016
(#) norbi0325 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
De jó helyre kötöttem auxnak nem? mondjuk így a rádió hangerejét sem érem el ,még úgy sem hogy a telőm fejhallgató kimenetét csutkára állítom .
Remélem nem lesz így baja.. szépen zajmentesen szól.,így is hogy a rádió hangszóró kimenetét használom az erősítő bemenetéhez
Na ezért keresem a line outot a panelon.

A bekarikázott nem jó kimenetnek? (laikusként )
(#) Inhouse válasza norbi0325 hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Az okostelefonok fejhallgató kimenete nem ad elegendő vonali jelet, ezt már máshol is tapasztaltam, erősíteni kell.
Az a baj a vonal kimenettel, (hogyha gyárilag nincs benne) hogy azok a pontok az előerősítő/bemenetválasztó IC és a végfok között vannak. Ha innen kivezetsz közvetlenül, akkor a rádió végfoka is az a pont, igen érzékeny lesz bármire. Ha oda visszajut valami, akkor az teljes hangerővel megy az autórádió hangszóróira. Ezért kell oda egy aktív leválasztás.
Hogy jó-e az a pont? Passz...az sem látszik, honnan jön...
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2016
(#) norbi0325 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Értem .
Azért arra kíváncsi lennék hogy a vonali jellel jobb lesz e bármi mit jelen állapotban .
Én úgy látom hogy az LC75386y -tól jön ,ami elé beraktam az auxot.
Kép
(#) Inhouse válasza norbi0325 hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Inkább oda megy, nem abból jön, különben nem hatna rá semmilyen szabályzás. Amiket raksz fel képeket, jó minőségűek, csak sosem látszik rajta az aminek kellene.
Elvileg úgy kellene kinézzen, hogy a fejről megy a jel a Dolby IC-re, ez megcsinálja valószínűleg az erősítést és a korrekciót is, innen megy az LC5386Y-ra (ide fut be a tuner, a CD, a kazetta, CD-tár jele is, ha van), ami egyben:
- bemenetválasztó
- hangerő
- hangszín
- féder
- balansz
- stb...
(#) norbi0325 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Úgy is van fej --dolby--- Lc..--
Az ic-k a túloldalon ,ahova odarajzoltam ,
Sajnos a másik oldalról csak egy képem van ,nincs a teljes panelről ..most meg már visszapakoltam .

kép1

kp2
(#) Inhouse válasza norbi0325 hozzászólására (») Nov 18, 2016 /
 
Az, hogy jó-e neked az a kimenet még ebből sem mondható meg. Biztató a felirat, de a fóliát nem lehet visszakövetni az IC-ig, hogy a megfelelő lábon kijövő jel-e az. De nem veszíthetsz sokat, mérd meg, van-e rajta egyenfeszültség! Ha nincs vezesd ki, ha van, kell egy soros csatolókondi, egy potin keresztül kapcsold az erősítő bemenetére. Kapcsold be és kis hangerőről indulva hallgasd meg...
LA3161 előerősítő
12134AF Dolby
LC75386Y bemenetválasztó, hangerő, stb. processzor
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2016
(#) vmk hozzászólása Nov 19, 2016 /
 
Sziasztok.

Nekem is hasonló problémám lenne, csak talán kevésbé értek hozzá, mint a kolléga.
Én egy JVC KD-S721R fejegységre szeretnék AUX kimenetet varázsolni.
Találtam hozzá service manual-t amiből nagyjából azt okoskodtam ki, hogy a DSP&DAC (IC541) és a CD LPF (Ope.Amp. IC581) közé kéne beiktatnom a kimeneti csatlakozót. Bocs, ha ez nagy hülyeség, nem értek hozzá.
Tudnátok segíteni ebben kérlek?
Köszönöm.

Üdv: vmk
(#) Inhouse válasza vmk hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
Az AUX az bemenet, a kimenet ott van a hátulján gyárilag (RCA). Mit is szeretnél?
Ha mégis bemenetet, akkor az IC161, TEA6320T-X és a tuner közé kell tenned. Mivel nincs külön AM hang rész amit beáldozhatnál, trükközni kell. Most volt itt nemrég egy nagyon hasonló. Tehát az AM/FM kapcsolójellel egy tranzisztor segítségével kapcsolsz egy kis relét, ami váltja a tuner és az AUX között a jelet. Ehhez még meg kell szakítanod ezt a két sávot és a relé váltóérintkezőire kötnöd. Alaphelyzetben átengedi a tuner jelét (FM), AM-re kapcsolva a relé behúz és már az AUX-ról jövő jel szól.
Itt a rajz, csak neked a 16 és 17-es láb a kimeneted és a 11-es az AM/FM pont a tuneren.
(#) vmk válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Bemenetet, csak elírtam, bocsánat. Köszönöm a segítséget.
(#) Kultúrgúda hozzászólása Dec 22, 2016 /
 
Üdv!
Van egy gyári alap CD30 rádióm. Se AUX, se MP3, se semmi, csak AM, FM és audio CD. Az AM helyére szeretnék AUX-ot (jack kébellel telóról). Olvasgattam itt, hogyan kéne, de már összezavarodtam, mindenkinek másfajta kütyüje van.
Tettem egy képet a rádió választó (AM/FM) chip lábairól, meg hogy hogyan is néz ki az alaplapon. A kérdésem csak annyi, hogy akkor most melyik lábhoz kössem be? Csatoló kondi, ellenállás kell-e/jó-e ami rajta van?
Köszi szépen a segítséget!

1.jpg

2.jpg
   
(#) norbi0325 hozzászólása Dec 23, 2016 / 1
 
Üdvözletem...
Megköszönöm az itteni segítségeket !
A projec most ott tart hogy az eddigi jack dugós bekötésem lecseréltem egy 4.0-ás filléres Bluetoothos vevő,és így ennek már van akkora kimeneti szintje hogy ha átkapcsolom rádióra ugyanazzal a hangerővel szól.
tisztán, frankón,telórol internetrádiózom ..
Első osztályú lett a rendszerem
Köszi mégeccer mindenkinek !
(#) proba válasza Kultúrgúda hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Erősen úgy érzem felejtsd el. A rádió részen nem jelenik meg külön kimeneten az AM .(szerintem)
(#) Inhouse válasza norbi0325 hozzászólására (») Dec 24, 2016 / 1
 
Örülök, hogy így tovább bővítve még ez is megoldódott.
(#) Inhouse válasza Kultúrgúda hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Anélkül, hogy kicsit szűkítenéd a kört, itt írnak "CD30" megoldást.
(#) Kultúrgúda válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Köszönöm az ötletet. Ezt én is olvastam, csak sajnos ez nem ugyanaz, mint az enyém. Az alaplap és a chipek sem ugyanazok, az elrendezés is más (ez Blaupunkt CD30 MP3, az enyém pedig Grundig Delphi CD30). Ráadásul nem találtam ehhez a chiphez leírást, hogy melyik pin micsoda, így talán össze tudnám hasonlítani, hogy nálam ez melyik chipnek a megfelelője és mely lábakról van szó. Meg az se biztos, hogy működne ez a dolog (nem szeretnék feleslegesen elvágni vezetéket).
Mindenesetre bekötöttem a jacket a végfok lábai elé. Már így is jobban szól, mint a vezetékes FM modulátor, csak sokkal kényelmesebb lenne a rádió saját hangerőszabályzóját használni (nem pedig a telefon gombját vagy potmétert) Amúgy az én telefonom fülhallgató kimenete elég kakaót produkál neki (itt olvastam, hogy nem szokott elég lenni). Mondjuk meg nem süketülök tőle, de elég a hangerő.
Mégegyszer köszönöm az eddigi válaszokat és kellemes ünnepeket.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2016
(#) Inhouse válasza Kultúrgúda hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Legközelebb, ha kérdezel, ezeket az infókat rakd már oda alapból a kérdésbe...
Kellene egy kép a tuner NYÁK felőli oldaláról.
(#) Kultúrgúda válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
na, végül szereztem egy használt auxosat, így már minden ok :3 amúgy nem tudtam lecsavarozni a nyákot, mert nem volt elég kicsi 6 csillagú csavarhúzóm :/
(#) Inhouse válasza Kultúrgúda hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Örülök, hogy megoldódott.
Idézet:
„kicsi 6 csillagú csavarhúzó”
Torx-ra gondolsz? TORX csavar
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2017
(#) Djtrebor hozzászólása Feb 8, 2017 /
 
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni!
Van egy Sony CDX-GT20-as Cd-s autósrádióm és szeretném átalakítani,hogy Jack kábellel zenét
tudjak hallgatni telefonról.

Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) Inhouse válasza Djtrebor hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Sajnos itt már nem sima lábra adott feszültséggel kapcsolják a tuner AM módját, viszont az analóg audió jel még kijön belőle. A tuner 3-4 lába a bal és a jobb kimenet. Ezt kell a C404, C405 kondik előtt megszakítanod és közé rakni egy kis 2 morze érintkezővel rendelkező relét közé kötnöd. A relét vagy kívülről vezérled, kivezetve egy vezetékkel egy kapcsolót, vagy méregetsz a tunernél, mit tudsz felhasználni. Nem értem miért van ott annyi mute láb...valamint a quality és az smeter láb is vagy valami, vagy megy valahova. Esetleg még alatta az RDS on résznél tudsz vezérlést csinálni, ha ez a funkció kényelmesen elérhető az előlapon. Tranzisztor kell a relé kapcsolásához!
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2017
(#) Djtrebor hozzászólása Feb 9, 2017 /
 
Köszönöm szépen a gyors választ,megprobálok alkotni valami....
További szép napot.
(#) kissati hozzászólása Márc 13, 2017 /
 
Üdvözletem elektronika guruk

A gondom a következő.Van eggy mazda 6 os rádióm CR-YM4272K.Ugyebár auxot szeretnék rávarázsolni valahogy.Próbálkoztam már a neten található L716 os hiddal is h az aux müködjön de valahogy nem akart összejönni.Esetleg valainek valami ötlet h hogyan birnám rábirni a IC202-öt h átváltson az aux jelre?Elöre is köszi.

mazda 6 cr-ym4272k service manual
(#) Inhouse válasza kissati hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Az IC201 a bemenetválasztó. Érdekes megoldás, nekem úgy tűnik, hogy a 9-10 (A-B) lábakkal lehet a 4 bemenet között váltani. Alapból szabad az X3 és Y3 (11-4) bemenet. Ha rájössz, hogy melyik állapot van kihagyva, azt adva az IC-nek át kellene váltania ezekre. Q510-511 kapcsolgatja ezt a két bemenetet, vagy +8,5V-on vannak a felhúzóellenállásokon keresztül, vagy testre húzzák a tranzisztorok. A 2 láb miatt 4 állapot van, +0, 0+, ++, 00, ebből az egyiket nem tudod elérni a bemenetek változtatásával, ezt derítsd ki! Bár ezt kívülről kellene megoldani vezérelni, mert a tunernél nincs AM/FM váltás láb, buszon vezérli. Ha találsz egy funkciót, ami mérhető változást okoz egy lábon valahol és nem használod, akkor azzal is megoldható...
Vagy marad a CD bemenetre való párhuzamos csatlakozás és csend CD indítása...
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
(#) kissati hozzászólása Márc 13, 2017 /
 
Köszi majd belemászok ha megint lessz szabadidőm h kiszereljem az autóbol.Sajna csak rádió van rajta, a cdt és az mdt nem rakták bele.Neten találtam md re csatlakozható auxot de valahogy nincs kedvem min 60 dolcsit fizetni érte

Bővebben: Link
(#) Inhouse válasza kissati hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
A rádión kívül tudsz valamilyen bemenetre kapcsolni, vagy le van tiltva?
(#) kissati hozzászólása Márc 13, 2017 /
 
Szerintem valami jel kellene neki a buszon keresztül h kapcsolhassam.hiába nyomom a cdt v a tape/MD gombot nem reagál semmit.
Következő: »»   12 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem