Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD-TFT tápegység probléma
Lapozás: OK   11 / 12
(#) patkolttojas válasza Soler hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Szia. ez egy FET. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2015
(#) partyzsolt válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Javítás után még nem néztem, ha lesz rá időm csekkolom, viszont a Fet-ek nem zárlatosak.
(#) partyzsolt válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Van benne egy FQP27P06 60V P-Channel MOSFET, amin a Gate-hez képest dióda mérésben nem mérek semmit a Drain és a Source-hoz képest. Létezhet, hogy ez a Fet a hibás?
(#) takarító hozzászólása Márc 29, 2015 /
 
Sziasztok,

van egy Samu LCD tápegység, és van benne 3 púpos kondi a 12voltos ágban. A Samukban itt 820µF/25 voltosokat használnak párhuzamosan, ami nem túl gyakori érték. Kérdésem, kiválthatom-e ezeket 2db 1000µF-os és egy 470µF-ossal? Ezek vannak itthon. Köszönöm.
(#) tiggersoft válasza takarító hozzászólására (») Márc 29, 2015 / 1
 
Ha elfér lehet mindhárom 1000uF, ha nem méret szerint oszd el.
(#) takarító válasza tiggersoft hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Köszi, elfér, az 1000-esek ugyanakkorák mint a 820-asok.
(#) tiggersoft válasza takarító hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Én pont ezt tettem mindkét samu 940nw-nél...
(#) takarító válasza tiggersoft hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Megtörtént, na most az a gond, hogy kép van, háttérvilágítás nincs. Kipróbáltam egy másik, tuti jó LCD panellel, arra sem ad világítást, tehát inverter problémák vannak... Mit nézzek még meg rajta? SyncMaster 940B a pontos típus egyébként.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2015
(#) patkolttojas válasza Soler hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Szia! Telán ezzel li lehet váltani, TME-nél kapható 61.32Ft/db:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2015
(#) peter810 hozzászólása Nov 9, 2015 /
 
Sziasztok van egy philips 42pfl3605/12 lcd tvm,na ennek az a baja hogy nem kapcsol be semmilyen áram nincs benne (12v,24v,5v,stanby,)volt benne egy szétpukkadt TNY277PN stanby ic kicseréltem de semmi.merre keressem a hiba okát.?

04_455.jpg
    
(#) peter810 válasza peter810 hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
a táp pontos típusa 715g3812-p01-h2o-003d
(#) rozsdas111 hozzászólása Dec 28, 2015 /
 
Sziasztok!
Samsung Syncmaster920NW típusú LCD monitorom a következőket produkálja.
Számítógép indításakor reggelente nem adott képet csak a gép sokadik ki-be kapcsolása után kelt életre. Akkor aztán szépen rendben tette a dolgát egész addig amíg ki nem lett kapcsolva a gép. Mivel a gép rendesen be bútolt amit jelzett is a kis sípjel, a monitorra terelődött a figyelem. Elkezdtem a monitort ki-be kapcsolni és minden bekapcsolásnál felvillant és képet adott de csak egy másodpercig. Sokadik próbálkozás után most üzemel, de gyanítom hogy a következő hosszabb kikapcsolt állapot után ismét jelentkezik a probléma. Ha van ötlet a probléma megoldásához akkor szívesen venném a segítségeteket! Azt is jó néven venném ha valaki eligazítana ,miként tudnék hozzáférni a belsejéhez, mert egyedül csak a tartóláb leszedése lehetséges csavarozással, más helyeken csak kis nyílást látok.
(#) bbalazs_ válasza rozsdas111 hozzászólására (») Dec 28, 2015 / 1
 
Amennyiben pl. a windows inditasakor is ez a tunet, hogy 1-1 masodpercre van kep, aztan elmegy, kulonosen, ha szoftverbol felbontast valtva is ugyanez, akkor hattervilagitasi hiba. Ez lehet oreg cso vagy az elektronikaban megnyult alkatresz.
Szetszedni kessel valo szetpattogtatassal lehet (egyesek telefonkartyara eskusznek) a muanyag haz vonala menten (ha eloszor csinalod, alulrol kezdd). Utana ujabb csavarok lesznek belul. A gombok altalaban csatlakozoval kapcsolodnak, azt erdemes mihamarabb lehuzni.
A belsejeben fogsz talalni egy nagyfeszultsegu reszt, ami a hattervilagitast is megoldja, ebbe megy a 230V csatija, innen jon ki a csovekhez 2-2 par vekony vezetek. Egy kulon panelon kisfesz reszt, ami a meghajtast intezi, ebbe megy a VGA csati is.
A nagyfesz reszben lesznek kondenzatorok (hengeres, nagyobb alkatreszek, oldaluk szines, feliratos, a tetejukon ezustszinuek es bevagasokat latsz rajta, altalaban Y alakut.)
Azt nezd meg, hogy ezek puposak-e. Ha igen, biztosan rosszak. Ha nem, akkor is erdemes elsokent cserelni oket. Ugynevezett Low-ERS tipust valassz. A rairt kapacitasnak kb. stimmelnie kell, a feszultseg lehet nagyobb, de kisebb nem.
(#) rozsdas111 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Fejlemény: Hideg állapotban jelentkezik a hiba, ha hajszárítóval kissé melegítem a tápcsatlakozó környékét akkor könnyebben indul. Amúgy a kép minősége megfelelő.
Ez a melegítős trükk onnan jutott eszembe hogy egy CNC marógéppel is volt dolgom am szintén csak akkopr volt hajlandó elindulni ha hajszárítóval kissé bemelegítették a kondenzátorokat a hátulján.
(#) rozsdas111 hozzászólása Dec 28, 2015 /
 
Igazad lett. Rondán púpos az egyik kondi . 1000 mikrofarad 25V. Lehet hogy a többit is cserélem. Nem nagy tétel, és nem akarok még egyszer hozzányulni.
(#) doni82 hozzászólása Jún 8, 2016 /
 
Üdv mindenkinek.Van egy daewoo lcd monitorom és a táp része meghalt.Ezért vettem egy másik monitort (lg)kivettem a táp-ot,és bele szereltem a DAEWOO-ba.Be kapcsol ad képet összes gomb működik,de a problémám,hogy elmegy a világitás.de a kék led világit folyamatosan,szoval be van kapcsolva a monitor,csak a világitás kikapcsol néhány másodperc mulva.A kérdésem hogy mi hol,lehet a baj?Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) Buvarruha válasza doni82 hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Valószínűleg nem tudja az inverter meghajtani a csöveket, jó lenne tudni legalább a képernyő méreteket. Lehet egyszerűbb lett volna javítani a tápot.
(#) doni82 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
A képernyő mérete,16:10-es,19"col.
(#) Buvarruha válasza doni82 hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
De mindkettő ekkora?
(#) doni82 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
Igen de az LG-amiből ki vettem a tápot,az kocka.nem téglalap.
(#) Buvarruha válasza doni82 hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
Attól még igazából mennie kelle, olyan nagy külöbség nincs a csövek hosszában. Kérdés, hogy az LG miért lett bontásra ítélve, gondolom valami hibája volt, nem egy működő monitort vettél, hogy lebontsd. Mérd meg az inverter trafók szekunderének ellenállását naggyából egyezniük kell.
(#) doni82 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
sajnos meg mérni nem tudtam,de rá kötöttem egy másik csövet,és azzal is ugyanugy kikapcsol a világitás,pár másodperc mulva.
(#) AccessDenied hozzászólása Dec 1, 2016 /
 
HP 1740 javítás

Eddigi típus
Mindig sokat szívtam ezzel a típussal, korábban volt abból a fajtából, amiben a c5707-es tranyós benq panel volt, azok c5707 csere és inverter átforrasztás után megjavultak, vagy nem, mert 1 óra, 2 óra, fél nap után elkezdtek kikapcsolgatni, ezeken már mindent kipróbáltam, összes kondi kimérve, minden átforrasztva, és csak kikapcsoltak egyszer. Persze nálam mentek fél napig, ha oda adtam valakinek, ott fél óra után kikapcsoltak, lehet, hogy a neoncső csatlakozásnál voltak szétégve a kábelek, de fél nap munka után nem foglalkoztam tovább egy 17-es monitorral. Ebből volt 40-80db-om már. Volt ezek közül, aminek kifehéredett a kijelzője, abban kijelzőt cseréltem, nem jöttem rá a kijelző elektronika hibájára.


Mostani problémák
De most találtam vagy 3 új típust, az egyiken 715G1995-1 típusú a táp panel, 4828-as inverter smd tranzisztorral, megint összes kondi jó (400V 100u cseréltem), a kijelzőben a felső-belső neoncső lerogyott, cseréltem, és még mindig nem jó. A neon párokban az egyik cső teljesen, a másik félig villan fel 1-2mp-re, aztán leold a védelem. Odáig jutottam, hogy kiderült, hogy 12V az inverter tápellátása, rámértem, égő neonnál beesik 7-8V-ra is (már amennyire a multiméter követni tudja), gondoltam rápróbálok, hogy egy éppen kéznél lévő 12V 2A-es tápot ráforrasztok, és azt bedugva tökéletesen működik. Sőt! Ha a 230-ból kihúzom a monitort, tehát csak 12V 2A-t kap (amúgy lenne 5, 3,3), akkor is ha nyomom a bekapcsoló gombot, felkapcsolja a neont. Képet nem tudom, hogy ad-e, mert most csak a fém keret a panelekkel van két pár kibontott teszt neonnal.

Szóval hogy a 12V tűnik gyengének, de azért csak a primer oldal felelne, nem? Mert a 431-es sönt az optokapuval ha túl ugrik a fesz jelez vissza a primer körre, mondjuk ez igaz, az 5V-os körből van visszacsatolva. Valakinek további ötlet?

A másik típus a 9971GD inverter tranzisztoros, táp panelen minden kondi átmérve, a táp panel csatlakozóján stabil 12V, bekapcsol, világít, majd lekapcsol, de még a zöld led is kialszik, aztán 5-10-15mp múlva vissza. Nagyfreki hang az elektronikától, azon is átmérem a fő kondikat, minden rendben. Valakinek további ötlet?
(#) AccessDenied hozzászólása Dec 1, 2016 /
 
A 715G1995-1-el annyit haladtam, hogy kimértem, hogy a TEA1532 vezérlő ic VCC lába mivel 9,7V-ra esik, amikor a neon felkapcsol, ezért a "Vstart start-up voltage 10.3 11 11.7" (min, typ, max) értéknek alá esik, és a táp gondolom egy pillanatra leáll.
(#) AccessDenied hozzászólása Dec 1, 2016 /
 
Van egy másik monitor (19" wide dell) , amit nemrég szereltem hasonló tünetekkel, meg még egy 1740-es, mindegyikben tea1532 és tea1530, és mindegyik ugyan ezt csinálja, ahogy felkapcsol a neon, beesik a tápfesz. A Másik 1740-esen a züld led is elalszik, ott a tea1532 vcc-je 5-6V-ra is beesik. Tea ic hiba lenne, vagy valamelyik környező alkatrész?
(#) gyeneratus94 hozzászólása Ápr 9, 2017 /
 
Üdv mindenkinek! Adott egy lg lcd tv. A hiba, hogy a kép elkezd villogni, mikor a hátulja rajta van. Levétel után tökéletesen működik. Melegedésre tippeltem de nem tudtam mi okozza. Le vettem a hátulját és hajszárító val elkezdtem melegíteni a dolgokat. Elő is jött a hiba, melyet egy szakadozó hang kísér. Mint ha rostálnék valamit. A mellékelt képen az a rész van fényképezve ahonnan a hang halható. Esetleg lenne valakinek ötlete, hogy mi lenne a teendő? A válaszokat előre is köszönöm
(#) kadarist válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Szia!
A forrasztások rendben vannak?
(#) gyeneratus94 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Elvileg igen. Egyszer már átforrasztottam.
(#) kadarist válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
A tápegység feszültségeit is jó lenne átnézni, mert így hátha megmutatkozik a hibás alkatrész, például egyenirányító dióda, kis kerámiakondenzátor.
(#) gyeneratus94 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Ezeket ugye akkor kéne mérnem mikor a hibát produkálja,,?
Következő: »»   11 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem