Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   99 / 179
(#) Csupasz válasza Bakman hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Köszönöm, marad ez a megoldás!
(#) Csupasz válasza Bakman hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Erről a jobb alsó sarokban lévőről mit gondolsz? Kínai ugyan, de az ára is csak a fele....
(#) Bakman válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Passzolnom kell, nem ismerem. Volt már rá példa, hogy távolkeleti tápegység nagyon jó volt de volt olyan is, ami akkora zavart keltett maga körül, hogy a közelében rádióvétel esélytelen volt bármilyen sávon élvezhető minőségben. Ilyenből van pár hozzászólás is a fórumon. A dolog egyszerű: zsákbamacska.
(#) Csupasz válasza Bakman hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Marad amit ajánlottál.
(#) jdani hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
Üdv. Konkrét terv még nincs, de:
a 4x4es szobba szeretnék led szalgot körbe a falon, hangulatvilágításnak.
Vegyük nagyon durván 20méter led szalag (+ kiugrásokba, stb)
Namost ezt az egészet ugy kellene kialakítani, hogy tudjam fényerőszabályozni. Mit ajánlotok?
Vannak ezek a modulok.
Erre konkrétan 14m ír. Mivel tudnám regulálni a 20méteres szalagot?
Pl?
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2017
(#) pjg hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
Utóbbival. Tök jó, még infrás is.
(#) nedudgi válasza jdani hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Azt vedd figyelembe, hogy húsz méter LED szalag már többszöri betáplálást igényel.
(#) jdani válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Kb a szoba 4 sarkából, ez oké.
(#) jdani válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Mennyi a fogyasztása egy sima fehér 5M led szalagnak?
5050, és a 3528 nak?
(#) gyuszo válasza jdani hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
3,6 W / m és 18W / m között van a fogyasztása. Tehát az 5 méternek ennek az ötszöröse.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2017
(#) abcsa hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
Sziasztok!
Melyik fajta LED szalag bírja a szauna hőmérsékletét? 60-90 fok.
(#) nedudgi válasza abcsa hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Szerintem nem is a LED a gond, hanem a ragasztója. Talán megoldás az alu hordozós LED csík, vagy kisebb power LED, aminek rendes hűtést adsz. Semmiképpen ne járasd a LEDeket a maximum közelében.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2017
(#) Acca77 hozzászólása Ápr 9, 2017 /
 
Sziasztok
Tegnap vásároltam egy 'big led'-et a szaunába. Az eladónak sajnos fogalma sem volt, hogy hogyan kell bekötni és semmilyen infót nem tudott róla mondani!
A segítségeteket szeretném kérni, hogy egyáltalán hogyan deríthetném ki, hogy milyen trafó kell hozzá.
Igaz, csak én gondolom, hogy 12V. a kábeleket már én forrasztottam rá.
Köszönöm a segítséget
(#) Bakman válasza Acca77 hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Ha minden igaz, ez egy normál LED. 5V mellett kb. 330 Ohm/1W-os ellenállást kell vele sorba kötni. Kb. 3,5 V-on működik helyesen. Ellenállás nélkül nem javaslom a használatát.
(#) tomi1990120 hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
Sziasztok.Van egy tolthetos zseblampam amiben tonkrement a batri es kicsereltem tolthetos elemekre,2 darabot kotottem sorba 1,2voltosbol es kicsereltem az egot benne sima led diodara.Azt szeretnem kerdezni hogy kothetnek e sorba plusz meg egy elemet nem e lessz az mar sok a lednek mert igy nem valami erosen vilagit.Tipusa powerfix ptl 1200
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2017
(#) nedudgi válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
A LED áramát korlátozni kell. Erre lehet kész áramköröket kapni. Egy megfelelően hűtött "1W" LED és egy 300/350mA áramgenerátor lesz a jó megoldás.
Egy harmadik akku nem árthat, de akkor egy ellenállást kell sorbakötni a LEDdel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2017
(#) tomi1990120 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Mondjuk egy 1wos ledednek es 3 sorba kotott 1,2v500ma es elem mennyit birna vilagitani mennyi lenne az uzemideje?Kb 1ora?Nekem csak ilyen sima led van benne.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2017
(#) uniman válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
A zseblámpa eredetileg egy krypton izzóval működött (2,4 V / 0,75 A), amely a leírása szerint a 2 db NiMH (1200 mAh) akkuról 75 percig bírt világítani. Az az egyetlen darab "sima" LED sosem fog ugyanakkora fényerővel világítani!
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2017
(#) tomi1990120 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Tervezek bele venni egy 1wos ledet.Azzal gondolom jobban vilagitana egy ilyet.Ezt kellene huteni is vagy nem muszaly?Feszultseg is jo lenne 3 elemmel a led 2.85-3.8vig vilagit.
(#) uniman válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Kár minden centért...de tanulópénznek jó lesz!
...hogy megtanuld, hogy az izzószálas, egy pontban, minden irányban világító fényforráshoz tervezett optika miért nem jó a teljesen másként sugárzó LED-hez.
A "jobban világít" is magyarázatra szorul, mert az lehet vékony sugárban messzire világító avagy egy közeli nagy felületet erősen megvilágító fényforrás is...
(#) tomi1990120 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Hat kozelre kellene vilagitania.Van olyan led ami szet visz?Az a super flux az milyen?
(#) Acca77 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) uniman válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Az efféle LED-ek nagyon jól világítanának, de lehet olcsóbban vehetsz komplett ilyen LED-et tartalmazó lámpát...
De próbáld ki 1W-os power LED-del, vagy még jobb lehetne ugyanolyan méretű 3W-os, amelyet 1W-on "hajtasz"...
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2017
(#) tomi1990120 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Ertem es hogy lehet 3w-ost 1w-on hajtani elotet ellenallassal?
(#) atre hozzászólása Ápr 11, 2017 /
 
Üdvözlet mindenkinek!

Kaphatóak a boltokban 12V-ról, és kaphatóak 230V-ról üzemeltethető LED világítótestek. Ugyanazzal a fény-és villamos teljesítménnyel, ugyanannyi LED-del szerelve. Mi a különbség a bekötésük között? Miért jobb az egyik, mint a másik? Esetleg a szabályozó elektronika növeli az összes felvett áram mennyiségét valamelyik típusnál?
(#) eSDi válasza atre hozzászólására (») Ápr 11, 2017 / 1
 
Üdv!

A 12V-os változathoz kell hozzá való tápegység is, a 230V-os pedig értelem szerűen tartalmazza azt. Ha azonos teljesítményűek, stb, akkor egyértelmű, hogy az áramfelvételük különböző lesz, a különböző feszültségből adódóan. Ha a 12V-os esetében a tápegység előtt megméred az áramfelvétel a hálózati oldalon, kb a 230V-os változatéval kell megközelítőleg egyenlő lennie.
(#) jdani hozzászólása Ápr 11, 2017 /
 
Üdv. Mikor érdemes, és miért használni 5050, vagy 3528as led szalagokat?
(#) nedudgi válasza jdani hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Az 5050 inkább világításra, a 3528 pedig dekorációra való. Az 5050 fényereje nagyobb.
(#) jdani válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
És akkor 5630? Az mégerősebb, de többet is eszik gondolom. Nekem kiegészítő, és hangulatfényre kellene, melyiket válasszam?
Fő fényforrást LEDes égők fogják biztosítani.
Következő: »»   99 / 179
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem